Jump to content

חיל התותחנים

Guest שולח פקס

Recommended Posts

לצערי הפרופיל שלי הוא 72 בגלל אסטמה, והיום קיבלתי הודעה שאני בחיל התותחנים.

אני שוקל אם לעשות בלאגן, וללכת למומחה לריאות במטרה שיבדוק אותי ולנסות להעלות את הפרופיל ל82.

יש פה מישהו בתותחנים או שהיה בתותחנים שיכול לספר לי על החיל הזה ואם שווה להתגייס אליו.

גם אני 72 אחי איך קיבלת הודעה באיזה חודש נולדת ?

אני נולדתי באוגוסט. אתה נוב, או מרץ?.

ויובל למה כל כך גרוע שם? בהנחה שאני 72 אני לא יכול להתקבל לסיירות בתותחנין, איך הגדודים? איך היציאות ? אני רוצה ללכת למומחה לריאות בשביל שיעלה לי ל82 כדי שאני אלך לגולני אוגבעתי אבל אני מפחד שהוא יוריד לי ל64

לצערי הפרופיל שלי הוא 72 בגלל אסטמה, והיום קיבלתי הודעה שאני בחיל התותחנים.

אני שוקל אם לעשות בלאגן, וללכת למומחה לריאות במטרה שיבדוק אותי ולנסות להעלות את הפרופיל ל82.

יש פה מישהו בתותחנים או שהיה בתותחנים שיכול לספר לי על החיל הזה ואם שווה להתגייס אליו.

לא מעט חברים שלי נמצאים כרגע בתותחנים, והמסר מכולם הוא זהה - אל תלך לשם!

לי גם יש פרופיל 72, ופשוט העדפתי ללכת למסלול אחר לגמרי כי שמעתי דברים רעים מאוד על תותחנים, שיריון, נ"מ ומוד"ש.

אני נולדתי באוגוסט. אתה נוב, או מרץ?.

ויובל למה כל כך גרוע שם? בהנחה שאני 72 אני לא יכול להתקבל לסיירות בתותחנין, איך הגדודים? איך היציאות ? אני רוצה ללכת למומחה לריאות בשביל שיעלה לי ל82 כדי שאני אלך לגולני אוגבעתי אבל אני מפחד שהוא יוריד לי ל64

יש לך את מורן, מיתר, רוכב שמיים, שלשם צריך 82 ומעלה אז לא נתעסק בזה.

גדודים-קרן, נמר, רשף, דרקון.

הגדודים מתעסקים עם תומתים (תותח מתנייע, כמו טנק נניח)..

אתה עושה מסלול 7 חודשים, 3 וחצי חודשים טירונות ששם אתה משלים רובאי 03 ובנוסף לומד חומר עיוני בלבד. סיימת טירונות, אתה מתחיל אימון מתקדם עוד 3 וחצי חודשים, וזהו.. סיימת מסלול. היציאות בדרך כלל במסלול 12-2 כמו בכל מקום.

אחרי שסיימת מסלול, אתה יוצא או לקורס מפקדים, או שאתה עולה לפלוגות המבצעיות, ואז: או שאתה נמצא בקו חיר. (ואני מדגיש, קו חיר חם ביותר לכל דבר! למרות הסטיגמות על תותחנים) או שאתה נמצא באימון, או שאתה מתעסק בדבר שנקרא קו כחול. שזה כוננות עם התומתים..

קו חיר היציאות בדרך ככל יהיו 16/5, באימון הם יהיו לסגור כל שבת שלישית, כלומר - יציאה, יציאה, סגירה.

ובקו כחול היציאות יהיו 11/3 או 16/5..

הכל תמיד משתנה אגב.

בגדול, הרבה שביזות, עבודה לא קלה, אבל אחלה של אנשים ואחלה של חוויות.

איפה עוד ימצא לך לשמוע את הדרבי באמצע שמירה בקור לא נורמלי ולצרוח כמו מטורף בגול של עטר עם חבר בעמדה? בהצלחה :thumbs:

יש לך את מורן, מיתר, רוכב שמיים, שלשם צריך 82 ומעלה אז לא נתעסק בזה.

גדודים-קרן, נמר, רשף, דרקון.

הגדודים מתעסקים עם תומתים (תותח מתנייע, כמו טנק נניח)..

אתה עושה מסלול 7 חודשים, 3 וחצי חודשים טירונות ששם אתה משלים רובאי 03 ובנוסף לומד חומר עיוני בלבד. סיימת טירונות, אתה מתחיל אימון מתקדם עוד 3 וחצי חודשים, וזהו.. סיימת מסלול. היציאות בדרך כלל במסלול 12-2 כמו בכל מקום.

אחרי שסיימת מסלול, אתה יוצא או לקורס מפקדים, או שאתה עולה לפלוגות המבצעיות, ואז: או שאתה נמצא בקו חיר. (ואני מדגיש, קו חיר חם ביותר לכל דבר! למרות הסטיגמות על תותחנים) או שאתה נמצא באימון, או שאתה מתעסק בדבר שנקרא קו כחול. שזה כוננות עם התומתים..

קו חיר היציאות בדרך ככל יהיו 16/5, באימון הם יהיו לסגור כל שבת שלישית, כלומר - יציאה, יציאה, סגירה.

ובקו כחול היציאות יהיו 11/3 או 16/5..

הכל תמיד משתנה אגב.

ראיתי באחד הנושאים שפתחת שאתה רוצה להוציא פרופיל 45 ולצאת מתותחנים, אפשר לשאול למה? מה כל כך גרוע שם?

ראיתי באחד הנושאים שפתחת שאתה רוצה להוציא פרופיל 45 ולצאת מתותחנים, אפשר לשאול למה? מה כל כך גרוע שם?

עזוב, אני לא דוגמה, ירד לי פרופיל, אני עכשיו במפקדה עושה שמירות כמו בן זונה ורוצים לשים אותי בחימוש, ממש ברגעים אלה אני הולך לישון כי אני שומר בין 2-6 בלילה. אני מחר יוצא הביתה וירחיב לך מהבית על כל שאלה שרק תרצה.

בעצם תקשיב, תשאל הכל הכל עכשיו, כדי שבשמירה אני יענה וזה יעביר לי אותה קצת חחח

אולי זה קצת שאלה מפגרת, אבל לפני שמירות לא בודקים שאתה לא יוצא עם פלאפון?

ויובל איך הבוחן מסלול אותו בוחן כמו בחי"ר?, ואם אני בגדודים אין מצב שאני אבצע מעצרים ופעולות של הסתערות? אני מאד מתלבט אם ללכת לרופא מומחה בגלל שיש סבירות שהוא יוריד לי עוד יותר את הפרופיל

לגבי השמירות, אני כבר לא במסלול, המפקדים הם חברים מאוד טובים שלי, הם מעשנים איתי סיגריה בשמירה, אתה תלמד להכיר את זה..

אותו בוחן מסלול. וכן, עושים המון המון מעצרים. והסתערויות? אח שלי הצבא האמיתי זה לא gta חחחח שלא תאכל סרטים..

מה שכן, אתה תלמד איך מפזרים הפגנות.. וזה נורא מעניין

ודרך אגב, לא בודקים אם יש לך פלאפון , כי אם עולים עלייך אז מוכרחים לתת לך שבת, אבל מכיוון שאף אחד לא רוצה לתת לך שבת אז אף אחד לא מתאמץ לגלות אותך חחחח מעלימים עין יעני.

אבל אני כבר לא במסלול כמו שאמרתי. אני רואה סרט בש״ג יחד עם הקצין תורן חחח

תשמע אחי אני גם תותחנים מרץ 11.

גם בגדודים.

אין ספק שאתה מרגיש בחיל את כל החוויה הקרבית.

כמן שאמרו פה פלוגות מבצעיות של התותחנים תופסים קווי חי?ר חמים ועושחם מעצרים מחסומים וכו?.

הרבה אנשים אומרים לא ללכת לשם בגלל דבר עיקרי אחד שהוא הכלים.

למעשה, יש קווי חי?ר וכו? אבל הייעןד המרכזי של החיל הוא בעצם הארטיליריה. רוב השירות אתה תתעסק עם התומ?ת (הכלי המרכזי שדומה לטנק) ןהאלפ?א שהוא נגמ?ש שנוסע אחרי התומת ותפקידו הוא להביא ציוד ותחמושת.

ופה מתחילה הבעיה כי העבודה עם הכלים היא נורא אפורה ולא מספקת. זו בעצם הסיבה העיקרית שאני מאמין שבגללה אנשים אומרים לא ללכת.

שמע אחי צא מהסרט שגם אם יעלה לך הפרופיל ל82 אתה תגיע לגדוד חי"ר. לא יקרה. בשביל לשנות את השיבוץ הזה אתה צריך להפוך עולמות.. והגיוס שלך הוא בעוד חודש to late...

שמע אחי צא מהסרט שגם אם יעלה לך הפרופיל ל82 אתה תגיע לגדוד חי"ר. לא יקרה. בשביל לשנות את השיבוץ הזה אתה צריך להפוך עולמות.. והגיוס שלך הוא בעוד חודש to late...

ובהנחה שהפרופיל ירד ל64 השיבוץ עדיין יהיה תותחנים אבל תפקיד כמו אפסנאי, או משהו אחר בסגנון?

ובהנחה שהפרופיל ירד ל64 השיבוץ עדיין יהיה תותחנים אבל תפקיד כמו אפסנאי, או משהו אחר בסגנון?

אם יורד לך ל 64 אז ישנו לך תתאריך גיוס ותעשה טירונות 02, ואז אלוהים גדול, אבל לא נראה לי שיהיה לך קשר לתותחנים, יכול להיות שבמקרה תיפול לאיזה גדוד של תותחנים אבל זה לא בגלל שהיית מיועד להיות שם.

אם ירד הפרופיל אתה תעשה טירונות 02 כמו ש helly אמר...

ואז תראה קצין מיון או שידחה לך התאריך גיוס ותקבל מנילה חדשה.

ממליץ לך להוריד

בתור אחד שמשרת כבר שנתיים בחייל אפשר להגיד שכן, באמת מבאס לשרת בתותחנים

אבל אני בטוח ששאר האופציות שיש לך כרגע שזה הנדסה, שריון, נמ וכו' ממש לא עדיפות

בלי שום קשר, תנסה להעלות פרופיל וגם אם לא ישנו לך שיבוץ לפחות תוכל ללכת לגיבוש ואולי להגיע לרוכש או מורן

שיהיה בהצלחה ותפנה אליי אם יש לך שאלות..

בתור אחד שעשה שירות של 3 שנים בתותחנים אפשר לעשות גם שירות משמעותי גם בתותחנים, תתפלאו לשמוע.

הייתי גם בדרקון וגם בMLRS, כן, מקרה קצה שכמוני, ובאמת - האנשים שהיו שם לא הכרתי עד היום בשום מקום.

הייתי לוחם אח"כ מפקד אח"כ רס"פ והאמת שהסיפוק מטורף. גם מעצרים גם קווים גם אימונים, הכל מהכל.

אפשר לעשות יופי של שירות גם בתותחנים, תתפלאו.

שמירות מטבחים תורנויות ושלל משימות? במה החלק הזה שונה משריון?