Jump to content

השיר של יזהר אשדות

נועם שוהם

Recommended Posts

האמת הכואבת שקצינים מתייחסים יותר גרוע לחיילים שלהם ממה שהם מתייחסים לאויבים שבאים להרוג אותם

חבל שלא מדברים על זה אלא על סבל שלא קיים ומחפשים מתחת לאבנים איפה להיכנס בחיילים (כאילו הם לא מספיק מסכנים גם ככה)

מצד אחד זה ברור שדור הקצינים של היום זה בושה לעומת פעם.

פעם החיילים העריצו את מפקדיהם,היום הם שונאים אותם(אני מדבר על הרוב)

פשוט תסתכל על הנוער,כל דור שבא נהיה יותר ויותר חסר ערכים,בור וטיפש.וזה מחלחל גם בצבא.

אם תעיף מבט על רוב הילדים בין כיתות ז' לט' אתה תפחד לדעת מה יקרה במדינה הזאת כשהם יהיו בצבא\יצטרכו להנהיג אותה מתישהו.

מצד שני גם החיילים של היום זה חיילים קוקסינלים ילדי שמנת שבוכים על זכויות מטכ''ל יותר מידי.

יש דברים שאסור לשתוק להם,אבל באמת שהיום מתייחסים לחיילים ביד רכה מידי לעומת פעם וזה המצב.

כמובן שזה לא כולם.

ודרך אגב, מה לגבי הנקודה שלפיה מקור ההשראה לשיר הוא עדויות של חיילי צה"ל?

מישהו מוכן להקשיב להם גם במקרים שזה לא תואם את הדימוי?

בואנה אתה חתיכת זיין שכל עלוב.

פעם חשבתי שיש לך קלאס, אבל מסתבר שאתה פשוט טמבל מן השורה.

למה, אתה חותם על האבחנה הזו?

אלימות עדיפה על אינטלקט בכל רגע נתון, בורות תמיד תנצח ריאליות ככה העולם עובד בכל מסגרת שתרצה

למה, אתה חותם על האבחנה הזו?

האם לדעתך אפשרי להתמודד מול שונאיך בדרך אחרת?

אשמח אם תפרט לי את פתרונך אשר יביא את כל הצדדים למצב של שלום

וחשוב לי מאוד לדעת, האם לדעתך כשנחזור לגבולות 67' או תינתן לאותו עם שכביכול קיים כבר אלפי שנים מדינה משלם

האם לדעתך פה תיפסק השנאה? האם לדעתך אז נוכל לחיות בשלום? וכאשר יקרה הגרוע מכל, במה תוכל להתעסק?

כשיהיו גבולות חזקים לכל מדינה, באיזה תירוץ לדעתך ישתמשו "הפלסטינים" כדי לתקוף את ישראל שוב.

שאלה נוספת שיש להעלות על סדר היום העמוס שלך היא: לאחר שהסכם ה-2 מדינות ל2 עמים יצא לדרך, מה יקרה עם סוריה? הרי את הגולן כבשנו גם לא? איך נתמודד עם איראן? הרי השנאה אלינו לא קשורה למסכנים מעזה היא קשורה לעצם קיומנו כציונים

אשמח אם תענה לי תשובה על כל שאלה, האם לדעתך יש דרך אחרת שבה לא הורגים בנו באופן יומיומי?

תודה

(אשמח גם לקבל 25 לייקים על ההודעה הזו, כמו שההודעה שלך תקבל, זה יפה שאתם מתאגדים ביחד לכל הודעה "שמאלנית" בפורום, יש שיאמרו כי זה מרגיז, יש שיציינו כי זה אפילו מעיק).

זה רק אני או שמאז הפיצוץ של כל העניין הזה שירים של יזהר מושמעים הרבה יותר בכל תחנות הרדיו?

עוד מישהו מרגיש את זה?

ברור, מה חשבת היית המטרה של השיר הזה?

תקשיבו לנתן זהבי ותבינו שהכל חרטא

http://www.103.fm/programs/Media.aspx?ZrqvnVq=FJFIJE&c41t4nzVQ=EM

מה חרטא בדיוק?

נתן זהבי הוא שמאלני עם דעות לא פחות גרועות משל הכלב הזה יזהר אשדות.

נתן זהבי הוא אידיוט ובזבוז של זמן שידור.

יותר גרוע מהשיר שיזהר אשדות כתב זה אנשים שמקבלים את זה ומסכימים עם זה.

ong באמת שאתה אפס מאופס

אני בן 19 ונכון שאני לא ילד ולא רוצה שיתייחסו אליי או אל שאר הלוחמים בצה''ל כמו ילדים.

אבל המינימום שאפשר לתת לחיליים שטוחנים וסובלים 24\7 בין אם עכשיו שאני בקו לבנון כבר חצי שנה(הקו הכי קשה)

או עוד 4 חודשים שאני יעלה לרמאללה ויצטרך גם לבצע מעצרים וכו'.

המינימום האפשרי זה כבוד.

תאמין לי שאף לוחם לא מבקש יחס מיוחד,אם הוא לוחם הוא לוקח בחשבון שיהיה לו חרא וזה המצב היום.

אף לוחם לא יבקש במוצב פיתייה או עידית

כמו שאף לוחם לא יבקש בארוחת בוקר בארומה שאין לו להוציא את הטונה מהסלט כי זה לא טעים.

אני במוצב דבורנית אוכל ג'וקים,ואני מעדיף לאכול ג'וקים ולא להיות מזדיין בקרייה שרוצה לגוון קצת ממקרויאל בארוחת צהריים.

השיר הזה מציג אותנו(אני מניח שאתה לא היית לוחם אם אתה מבין את השיר הזה) כרוצחים,מכונות הרג ?

באמת ניראה לך?

אתה מודע לזה שבימינו אם פעיל חיזבאללה מתקרב לגדר המערכת עם טנק ומכוון עליי אסור לי לעשות כלום עד שהוא מפוצץ לי ת'מוח?

אין צבא של קוקסינלים יותר מהצבא שלנו וזה ידוע בקרב כל לוחם בצה''ל.

תאמין לי שאם אני אצטרך לעשות מעצר של פעיל טרור,שכבר פגע באזרחי המדינה\מתכנן לפגוע אני אישית יזיין אותו מכות בספארון או באביר.כי זה מגיע לו

אבל בפלסטיני תמים אני לא אגע ואם מישהו שמסביבי ירצה להרביץ לפלסטיני סתם כדי לפרוק עצבים אני ירביץ לו לפני שהוא יעשה את זה.

ואם צריך לעשות מעצר בבית שידוע שיכול להיות שתהיה בו תגובה אז אני אישית יזרוק רימוני הלם לבית כדי שאני או אחד מהחברים שלי לא יפגעו בטעות גם אם זה אומר שילד פלסטיני יהיה בשוק או יהיה מפוחד לשתי שניות.

ואם זה מעצר במבה בבית לא עוין אז אני ייכנס ויכבד את היושבים בבית ולא יפגע באף חף מפשע.

א. דווקא הייתי לוחם שלוש שנים, השתחררתי לפני פחות משנה אחרי שירות שברובו עשיתי 17-4, ובסוף החודש הבא יש לי שבוע וחצי מילואים אימון חורף בגולן. תודה שהתעניינת.

ב. בהודעה המקורית כתבתי שאני לא מסכים עם השיר, אני מקווה שזה לא מפריע לך. אני יכול להעיד שכמעט כל הפקודות שקיבלתי בצבא נועדו כדי למנוע פגיעה בחיי אדם אפילו במחיר של פגיעה במבצעיות.

ג. עוד כתבתי שאני לא מקבל את זה שאסור להעביר ביקורת על חיילי צה"ל. חייל שמתעלל במישהו אחר צריך להיענש, ותאמין לי שאני מכיר את השגרה השוחקת של קווים, שמירות ו8-8.

ד. לפי ההודעה שלך אני מבין שאתה יחסית צעיר וטוחן מאוד ואני זוכר איזו תקופה קשה זאת הייתה. אני מבטיח לך שזה רק ישתפר (אפילו האוכל יהיה יותר טוב כשאתה פז"מניק) למרות שמעולם לא שירתתי בבסיס עם עידית (?) או פיתייה.

שיהיה בהצלחה.

האם לדעתך אפשרי להתמודד מול שונאיך בדרך אחרת?

אשמח אם תפרט לי את פתרונך אשר יביא את כל הצדדים למצב של שלום

וחשוב לי מאוד לדעת, האם לדעתך כשנחזור לגבולות 67' או תינתן לאותו עם שכביכול קיים כבר אלפי שנים מדינה משלם

האם לדעתך פה תיפסק השנאה? האם לדעתך אז נוכל לחיות בשלום? וכאשר יקרה הגרוע מכל, במה תוכל להתעסק?

כשיהיו גבולות חזקים לכל מדינה, באיזה תירוץ לדעתך ישתמשו "הפלסטינים" כדי לתקוף את ישראל שוב.

שאלה נוספת שיש להעלות על סדר היום העמוס שלך היא: לאחר שהסכם ה-2 מדינות ל2 עמים יצא לדרך, מה יקרה עם סוריה? הרי את הגולן כבשנו גם לא? איך נתמודד עם איראן? הרי השנאה אלינו לא קשורה למסכנים מעזה היא קשורה לעצם קיומנו כציונים

אשמח אם תענה לי תשובה על כל שאלה, האם לדעתך יש דרך אחרת שבה לא הורגים בנו באופן יומיומי?

תודה

(אשמח גם לקבל 25 לייקים על ההודעה הזו, כמו שההודעה שלך תקבל, זה יפה שאתם מתאגדים ביחד לכל הודעה "שמאלנית" בפורום, יש שיאמרו כי זה מרגיז, יש שיציינו כי זה אפילו מעיק).

דרך אחרת ממה?

לא אמרתי שום דבר על גבולות 67 (למעשה, אני די בטוח שאמרתי לא מעט פעמים שאין שום דבר קדוש בקוי הפסקת האש של 1949).

אם תהיה להם מדינה סוציאל-דמוקרטית מתקדמת, אני מניח שנוכל לחיות בשלום. תלוי אם גם לנו תהיה אחת כזאת.

סוריה - המשך פירוז הגולן. עדיף לא לרדת מקו הצוקים. בכל מקרה, כדאי לחכות כמה שנים כדי להבין מה יש בסוריה, אם יש בכלל סוריה.

איראן - לא לבד. אבל כל מה שיקדם את תום הדיקטטורה האיסלמית הזו יהיה טוב.

אני אבקש מזקני ציון לעשות גם לך לייקים אם זה חשוב לך. אני אישיתי לא מסתכל על זה, ואין לי מושג כמה יש שם.

מה חרטא בדיוק?

הוא לא בדיוק שמאלן הוא יותר מרכז ונגד החרדים

אפילו הוא אומר שהוא לא שמאלן

http://www.103.fm/programs/Media.aspx?ZrqvnVq=FFEKFH&c41t4nzVQ=EM

אם תהיה להם מדינה סוציאל-דמוקרטית מתקדמת, אני מניח שנוכל לחיות בשלום. תלוי אם גם לנו תהיה אחת כזאת.

בוא נאמר שכנראה לא אני ולא אתה נזכה לראות מדינה פלסטינית סוציאל דמוקרטית (משהו שבדרך פלא לא צמח בשום אחת ממדינות ערב בינתיים).

א. דווקא הייתי לוחם שלוש שנים, השתחררתי לפני פחות משנה אחרי שירות שברובו עשיתי 17-4, ובסוף החודש הבא יש לי שבוע וחצי מילואים אימון חורף בגולן. תודה שהתעניינת.

ב. בהודעה המקורית כתבתי שאני לא מסכים עם השיר, אני מקווה שזה לא מפריע לך. אני יכול להעיד שכמעט כל הפקודות שקיבלתי בצבא נועדו כדי למנוע פגיעה בחיי אדם אפילו במחיר של פגיעה במבצעיות.

ג. עוד כתבתי שאני לא מקבל את זה שאסור להעביר ביקורת על חיילי צה"ל. חייל שמתעלל במישהו אחר צריך להיענש, ותאמין לי שאני מכיר את השגרה השוחקת של קווים, שמירות ו8-8.

ד. לפי ההודעה שלך אני מבין שאתה יחסית צעיר וטוחן מאוד ואני זוכר איזו תקופה קשה זאת הייתה. אני מבטיח לך שזה רק ישתפר (אפילו האוכל יהיה יותר טוב כשאתה פז"מניק) למרות שמעולם לא שירתתי בבסיס עם עידית (?) או פיתייה.

שיהיה בהצלחה.

אם היית לוחם אז בכלל אני לא מבין מה הסיפור שלך.

אני טוחן כי אין סדכ גם הוותיקה שלנו טוחנת והלוואי שהיה לי 17-4

ברור שמותר וצריך לבקר את צהל וחייליו,אבל השיר הזה לא מבקר הוא מוציא דיבה על אותם חיילים שקורעים תתחת בשביל המדינה ולצערי הרב גם בשביל אנשים כמו יזהר אשדות

מה חרטא בדיוק?

מסכים לגמרי,

אפרופו זהבי, חובה לשמוע איך המאזין הזה שם לזהבי זין עמוק בתחת,

תשקיעו 3 דק'...

http://www.103.fm/programs/Media.aspx?ZrqvnVq=FJGDFM&c41t4nzVQ=EM

בוא נאמר שכנראה לא אני ולא אתה נזכה לראות מדינה פלסטינית סוציאל דמוקרטית (משהו שבדרך פלא לא צמח בשום אחת ממדינות ערב בינתיים).

א) הדברים קשורים, אבל אני מוכן להתחיל מלראות את מדינת ישראל כסוציאל דמוקרטיה מתקדמת.

ב) אני לא רואה דרך אחרת להגיע להסדר יציב של הסיפור הזה, ועד שלא יהיה הסדר יציב שלו יהיה קשה (אבל לא בלתי אפשרי) לבנות את החברה הישראלית באופי שהייתי רוצה לראות אותה.

ג) עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה.

מסכים לגמרי,

אפרופו זהבי, חובה לשמוע איך המאזין הזה שם לזהבי זין עמוק בתחת,

תשקיעו 3 דק'...

http://www.103.fm/programs/Media.aspx?ZrqvnVq=FJGDFM&c41t4nzVQ=EM

סתם מושפע שהוציא את עצמו טמבל

ואיזו תוכנית יש ביום חמישי שהוא מדבר בסוף ?

ההגיון של גלגל"צ:

"ללמוד להרוג זה עניין של תנופה, מתחיל בקטן אחר כך זה בא" - לא סבבה.

"אני שכובה שוב על גבי ומצפה לגאולה,

תפרוק את הנשק חייל שלי, תפרוק אותו לתוך גופי" - כן סבבה.