Jump to content

45 נפשי

Recommended Posts

באמת מסקרן.

אם יש לי קה"ס, ויכול להיות שיהיה פרופיל נפשי, הבנתי שזה פוסל עבודה במקומות כמו משרד הבטחון, שב"כ וכל מה שקשור למשרד הבטחון.

יש פה מישהו שיודע עד כמה זה נכון?

ואם אני מבטל את הסעיף, הוא רשום כהיסטוריה שעדיין מוחקת אותי ממקומות כאלה או שאז אולי כן אפשר להגיע לשם?

קיצר, מי שבאמת יודע, יעזור לי פה המון בהתלבטויות.

באמת מסקרן.

אם יש לי קה"ס, ויכול להיות שיהיה פרופיל נפשי, הבנתי שזה פוסל עבודה במקומות כמו משרד הבטחון, שב"כ וכל מה שקשור למשרד הבטחון.

ואם אני מבטל את הסעיף, הוא רשום כהיסטוריה שעדיין מוחקת אותי ממקומות כאלה או שאז אולי כן אפשר להגיע לשם?

בגדול כשאתה נכנס למשרד הביטחון אתה עובר סיווג. בסיום הסיווג מצליבים אותו עם התיק שלך מהצבא ורוצים לוודא שהכל נכון.

אם הכל נכון - על הכיפאק, יש לך את התפקיד.

אם לא - אתה לא ממשיך ומחוק מכל המתקנים של משרד הביטחון.

אבל יש חריגים. זה גם תלוי בקה"ס שלך. יש דרגות לקה"ס. בקיצור זה לא שחור או לבן.

באמת מסקרן.

תלוי כמה הקה"ס שלך..

20- מן הסתם לא יגידו לך כלום

40 +- זה באמת יכול להשפיע..

אתה יכול אבל להוריד את הקה"ס תוך כדי השירות ל20/0 אם תלך לקב"ן והוא יעשה אחריך מעקב..

קה"ס זה קשיי הסתגלות. סוג של פרמטר שבעבר לא השתמשו בו הרבה וכמדומני בשנים האחרונות משתמשים בו יותר על חשבון סעיפים נפשיים.

לגביי סעיפים נפשיים: ישנן עבודות מסוימות (במגזר הציבורי) שזה יכול לגרום לך לא להתקבל אליהן. תלוי כמובן גם מה היה הסעיף ומה חומרתו.

קיצר בערך, קה"ס 42, אני צריך לבטל אותו אם אני רוצה תפקיד במשרד הבטחון או שבכל מקרה אבוד לי כבר?

לא אבוד,תבטל אותו. תהליך נורא פשוט של 3 חודשים.

אתה ניגש לקב"ן,אומר לו שאתה רוצה לבטל,הוא אומר לך,אחלה.. תחזור עוד 3 חודשים עם חו"ד של המפקד שלך,וזהו..

• 2 weeks later...

באזרחות סתם ככה ברור שלא. אני מדבר על עבודה במשרד הבטחון, שב"כ וכו.

אמרו לי שזה תוקע אותי וזה משהו שמאוד מעניין אותי ככה שאני רוצה לדעת אם הקה"ס 42 הזה פוסל אותי מתפקידים שם או לא.

מי שאמר לך הוא מטומטם,כל קה"ס או ת"ש או וואטאבר שתקבל/לא תקבל כל עוד שלא יגרום לזה שתיצא מהצבא יותר מוקדם לא ישנה לך אחוז מהאזרחות

הדבר היחיד שעוד יש סיכוי שיפגע זה לעבוד בביטחון של המדינה וכאלה...אבל אל תדאג,אפילו זה לא בטוח אם זה מה שאתה רוצה לעשות בעתיד

45 נפשי זה קרנבל ,ממשיך לשרת באחלה של תנאים,באזרחות הכל טוב .

תגזים עוד קצת,הרבה מקרים זה לא קרנבל ולא בטיח

הרבה עם 45 זה כאלה שאפילו עוד שעה בבסיס זה בכי בשבילהם,וכולם יכולים לקבל להיות איזה עובד רס"ר/פקיד עם עבודה מציקה עד 5/5 וחצי...

תגיד לי אתה איזה קרנבל זה...

רק מי שסתם בא לצבא להילחם על תנאי שירות שהם באמת קרנבל ובדרך גם קיבל 45 ומה שהוא לא ביקש,אז זה הקרנבל המדובר...

תגזים עוד קצת,הרבה מקרים זה לא קרנבל ולא בטיח

הרבה עם 45 זה כאלה שאפילו עוד שעה בבסיס זה בכי בשבילהם,וכולם יכולים לקבל להיות איזה עובד רס"ר/פקיד עם עבודה מציקה עד 5/5 וחצי...

תגיד לי אתה איזה קרנבל זה...

רק מי שסתם בא לצבא להילחם על תנאי שירות שהם באמת קרנבל ובדרך גם קיבל 45 ומה שהוא לא ביקש,אז זה הקרנבל המדובר...

אולי דברים השתנו בשנתיים שאני משוחרר,אבל בתקופה שלי חברים טובים שלי שפסלו מקצוע ע"י קב"ן,קיבלו פרופיל 45 נפשי,נפלטו לבקום לשיבוץ מחדש,ועמדו על שלהם הגיעו לצריפין\תל השומר\קרייה לגג 4 שעות ביום,ממוצע ארוחת צהריים והביתה .

*אני אישית פסלתי מקצוע (במהלך קורס נהיגה משא כבד בבית נבאללה) ע"י קב"ן,לא היה לי פרופיל נפשי,סה"כ קה"ס 41 ופסילה מנהיגה בצה"ל,הגעתי לרמ"ד שלישות בפיקוד שלי (אט"ל) ,משם לצריפין ,7 בבוקר עד 11 כל יום,בלי לילות\שבתות\תורניות\מסדררים ,צריך לדעת לדבר ולעמוד על שלך,בטח שרואים שאתה על פרופיל נפשי ושאתה לא פראייר.