Jump to content

סקר הבחירות בפורום

נועם שוהם

לאיזה מפלגה אתה מתכוון להצביע?  

204 members have voted

1. 1. לאיזה מפלגה אתה מתכוון להצביע?

• הליכוד.
      54
    • העבודה.
      28
    • ישראל ביתנו.
      13
    • יאיר לפיד.
      28
    • האיחוד הלאומי+הבית היהודי.
      31
    • קדימה.
      0
    • ש"ס.
      2
    • יהדות התורה.
      0
    • ערבים (בל"ד ורע"ם-תע"ל וכדומה)
      0
    • עלה ירוק.
      20
    • מרצ.
      11
    • עצמאות (אהוד ברק).
      0
    • חד"ש.
      1
    • הירוקים.
      0
    • פתק לבן.
      2
    • לא מתכוון ללכת להצביע.
      14

Recommended Posts

יאיר לפיד הוא ניאו-ליברל.

דהיינו, הוא לא שמאל בשום צורה.

למה אמרת לו את זה... עכשיו הוא ינסה לשכנע אותנו שגם עלה ירוק הם שמאלנים (וכך להוכיח שאין הפרש כזה גדול בין ימניים לשמאלנים במכבי) כי הם מתחשבים בזכות של כל אחד לעשות מה שהוא רוצה ולעשן מה שבא לו (כן אני יודע שיש פה ליברליזם, אבל לא מהסוג הכלכלי, אלא מהסוג האנטי-שמרני, או איך שלא תקרא לזה).

האמת שעלה ירוק, מבחינת המצע המדיני שלהם, אכן יונים וייחשבו לשמאלנים. מבחינת המצע הכלכלי, מדובר במפלגה ניאו ליברלית ובכלל, הם מתיימרים להיות מפלגה ליברלית לחלוטין בכל הגוונים. האם זה רלוונטי? לא, משתי סיבות: 1. אף אחד ממי שמצביע להם לא מצביע בגלל שום דבר מלבד עניין הלגליזציה. 2. הם בכל מקרה לא יעברו את אחוז החסימה לעולם

האמת שעלה ירוק, מבחינת המצע המדיני שלהם, אכן יונים וייחשבו לשמאלנים. מבחינת המצע הכלכלי, מדובר במפלגה ניאו ליברלית ובכלל, הם מתיימרים להיות מפלגה ליברלית לחלוטין בכל הגוונים. האם זה רלוונטי? לא, משתי סיבות: 1. אף אחד ממי שמצביע להם לא מצביע בגלל שום דבר מלבד עניין הלגליזציה. 2. הם בכל מקרה לא יעברו את אחוז החסימה לעולם

זאת דיי הייתה הפאונטה שלי :unsure:

יונים ושמאלנים אלו 2 דברים שונים.

בגלל זה קיימים גם המושגים הללו - יוני וניצי. כי שמאל וימין לא היוו הגדרה מתאימה.

ייתכן ועלה ירוק יונים (אין לי מושג, לא בחנתי את המצע שלהם באמת...), זה לא הופך אותם בהכרח לשמאלנים.

החלוקה הפוליטית היא עולמית. יש מחסור בניסוח נכון.

ימין ושמאל ציר של ערכים מנחים, לא בעד/נגד התנתקות.

ד"א, עוד משהו מעניין שפורסם היום. הרשימה של רע"ם-תע"ל כנראה משנה את המצע שלה. עד היום הם תמכו בשתי מדינות לשני עמים, אבל עכשיו הם אימצו את רעיון מדינה דו לאומית ודמוקרטית, על פי המצע של מד"ע (מפלגה דמוקרטית ערבית).

אם הם לא נפסלים בועדת הבחירות זה ביזיון. יש חוק שאוסר על שימוש במצע הסותר את מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.

ד"א, עוד משהו מעניין שפורסם היום. הרשימה של רע"ם-תע"ל כנראה משנה את המצע שלה. עד היום הם תמכו בשתי מדינות לשני עמים, אבל עכשיו הם אימצו את רעיון מדינה דו לאומית ודמוקרטית, על פי המצע של מד"ע (מפלגה דמוקרטית ערבית).

אם הם לא נפסלים בועדת הבחירות זה ביזיון. יש חוק שאוסר על שימוש במצע הסותר את מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.

אני לא יודע מה הם בדיוק מציעים, אבל מדינה דו-לאומית עשויה להיות יהודית ודמוקרטית, בין היתר.

אם אתה הולך כ"כ רחוק ומנסה לפסול אותם על סמך מה שאמרת, אז גם חנין זועבי בהחלא נכנסת תחת אותה מטרייה, לפי מה שהיא אומרת

.

ביסטר, איך מדינה דו לאומית תהיה יהודית? אני מפספס משהו?

סמפר, אין לי כוח באמת לראות את הסרטון הזה. מה היא אומרת שם? מעבר לזה שאכן היא יכולה ואמורה להיפסל על דיבורים. אבל כשזה כתוב במצע זה הרבה יותר ערכי וחזק, ולכן יותר מסוכן וחייב להפסל.

שימו לב שבתרגיל מלוכלך האיחוד הלאומי דחקו החוצה את אריה אלדד ומיכאל בן-ארי.

כל מי שמתכוון להצביע לאיחוד הלאומי/הבית היהודי שיחשוב פעמיים. חבל שהציונות הדתית שוב מחליטה להסתגר

בתוך עצמה ולא לתת מקום ברשימה לחילוניים או מועמדים עם רקע קצת שונה.

תלוי איך אתה מגדיר מדינה יהודית, אבל אם במדינה חיים יהודים וניתן ביטוי ליהדותה של המדינה בצביון התרבותי, במרחב הציבורי ובמדיניות ההגירה, אז ניתן לראות אותה כיהודית. אף אחד לא אמר שום דבר על בלעדיות.

לפי החלוקה הפוליטית בישראל, אני חושב שזה כן. אשמח לדוגמאות אחרות.

ניתוח אחר להגדרות של "יונים" ו"ניצים" ביחס לשאלת "ארץ ישראל השלמה". מאמר ארוך ועימוד מזעזע (אם מישהו רוצה, שישלח כתובת מייל ויקבל אותו בוורד) - אבל אחד הכלים הטובים להסביר מה קורה פה, ולמה מה שנראה כמו שמאל עלול להיות למעשה ימין ולהפך (ובתוך זה - עוד סיבה לתעב את פרס).

מדינה יהודית ודמוקרטית אפשרית רק אם 100% מתושבי המדינה הם יהודים. (לפי מוצאם האתני, לא לפי קיום מצוות הדת וכאלה). זו דמוקרטיה אתנית.

כלומר, במקביל לנתינת ביטוי לערבים בתרבות, במרחב הציבורי ובמדיניות ההגירה?

בעיקרון כן. זה, בשילוב אפסיות ההיתכנות המעשית של החזון המדיני שלהם גורם לי להטיל ספק בסיכויי הפסילה שלהם.

לא רק זה, אלא גם מדינת כלל אזרחיה יכולה להיות מדינה יהודית. (ודמוקרטית, אבל זה מובן)

כמו שמדינה יהודית זה לא הגדרה אחת, ויש הרבה גישות והרבה מודלים, כך גם למדינה דו-לאומית ולמדינת כלל אזרחיה, וחלקן (אמנם קצת, אבל עדיין קיימות) מאפשרות קיום מדינה יהודית גם בתוך הסוגי שלטון האלו.

סמפר, אין לי כוח באמת לראות את הסרטון הזה. מה היא אומרת שם? מעבר לזה שאכן היא יכולה ואמורה להיפסל על דיבורים. אבל כשזה כתוב במצע זה הרבה יותר ערכי וחזק, ולכן יותר מסוכן וחייב להפסל.

מדינת כל אזרחיה. מה גם שהאלטרנטיבה (אם מדברים על מדינה אחת) היא מדינת אפרטהייד.

עדיין לא מבין איך מדינת כלל אזרחיה יכולה להיות מדינה יהודית. ומדינה דו לאומית יכולה מקסימום להיות יהודית וערבית, לא יהודית. לא חייב על כל דבר להתפלצף.

מדינת כל אזרחיה. מה גם שהאלטרנטיבה (אם מדברים על מדינה אחת) היא מדינת אפרטהייד.

מדינת כל אזרחיה, כשכל אזרחיה הם יהודים. אין שום דרך אחרת להקים מדינה יהודית ודמוקרטית, ואני לא חושב שצריך לחפש דרך כזאת.

עכשיו צריך רק להתחיל ליישם.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.