Jump to content

יואב זיו בין הטובים בארץ .

סהר_בכר

Recommended Posts

אם יבנה בית מקדש שלישי, שעיר לעזאזל כבר יש.

חייבים לרדת מהגב שלו אנשים, כל פעם מאשימים אותו, היום בכלל זה עבר תגבול, אני עומד ביציע , דור מיכה מאבד כדור , ופתאום אני שומע שתי שורות מעלי מישהו צועק "יואב יבן זונה" צעקתי לו שזה בכלל מיכה אז הוא נהיה נבוך עשה לי " אהה עם כל הטעויות שלו כבר לא שמים לב"

זיו סבבה, חלאס לזיין תמוח ולהאשים לחינם.

"סלינו על כתפינו..."

כן כן כי המשחק שלנו נחלש בגללו, גנב דעת. רק תביט בנתון העגום ש4 הגולים האחרונים שספגנו באו מהאגף שלו כשהוא היה חלק העיקרי באשמה.

אתה לא יכול להגיד לו שהוא גנב דעת ואז לכתוב את מה שרשמת . שניים משלושת השערים מול באר שבע הגיעו ממצבים נייחים אז איפה בדיוק הקשר ליואב זיו ? זה שהכדור החופשי הורם מאגף שמאל ? אין קשר.

הגול היום הורם 25-30 מטר מהשער שזה בסדר גמור . קשה מאוד להיכנס לרחבה על הצד של יואב זיו , מבחינה הגנתית הוא מעולה , הבעיה איתו התקפית. אם כבר להאשים מישהו בגול היום זה את האמצע (טיבי) או את הסגירה מימין (גורי).

חבל לי מאוד על יואב זיו, או יותר נכון נושא יואב זיו. כמו כל המגנים השמאליים בארץ, גם הוא מתחת לרמה הדרושה ועדיין לא ברור לי איך הביאו מגן דווקא לצד ימין, אבל השעיר לעזאזל שעשו ממנו כבר יצא מפרופורציה. חבל שאנשים כאן ובמגרש לא מבינים שאם גול מגיע מאגף שמאל זה לא בהכרח באשמת זיו. לפעמים גם גונזלו או דאבור (שמשחקים איתו על הקו) או קשרי האמצע יכולים להוביל לגול מאגף שמאל שנשלם עליו וזה לא בגלל המגן.

אני מקווה שהיכולת שהוא מציג לאחרונה תימשך. יכולת סבירה ומטה אמנם, אבל זה כנראה הכי טוב שאפשר לבקש ממגן שמאלי ישראלי כיום.

יותר מזה אני מקווה שהקהל יעזוב אותו. אבסורד לראות שכל פעם שלא מובן מי איבד את הכדור או שמגיע גול מצד שמאל ישר כולם מחפשים את הראש שלו.

ספציפית הערב יש לו חלק בשער, המטר שהוא נותן כבר מרגיז לחלוטין. נדמה לי שהגול הערב מתחיל מטעות של ראדי.

חבל לי מאוד על יואב זיו, או יותר נכון נושא יואב זיו. כמו כל המגנים השמאליים בארץ, גם הוא מתחת לרמה הדרושה ועדיין לא ברור לי איך הביאו מגן דווקא לצד ימין, אבל השעיר לעזאזל שעשו ממנו כבר יצא מפרופורציה. חבל שאנשים כאן ובמגרש לא מבינים שאם גול מגיע מאגף שמאל זה לא בהכרח באשמת זיו. לפעמים גם גונזלו או דאבור (שמשחקים איתו על הקו) או קשרי האמצע יכולים להוביל לגול מאגף שמאל שנשלם עליו וזה לא בגלל המגן.

אני מקווה שהיכולת שהוא מציג לאחרונה תימשך. יכולת סבירה ומטה אמנם, אבל זה כנראה הכי טוב שאפשר לבקש ממגן שמאלי ישראלי כיום.

יותר מזה אני מקווה שהקהל יעזוב אותו. אבסורד לראות שכל פעם שלא מובן מי איבד את הכדור או שמגיע גול מצד שמאל ישר כולם מחפשים את הראש שלו.

ספציפית הערב יש לו חלק בשער, המטר שהוא נותן כבר מרגיז לחלוטין. נדמה לי שהגול הערב מתחיל מטעות של ראדי.

!

מסכים איתך חוץ מזה שהאשמת אותו בגול היום . תסתכל שוב על הגול . הוא לא יכול לצאת למגן , אסור לו ! גונזאלו לא חזר בזמן לאגף ובגלל זה הוא חייב לתת לו מטר אחרת המגן עובר אותו על מהירות. טעות של גורי+טיבי שסגרו לא טוב.

עוד לא הספקתי לצפות אבל הסיטואציה מוכרת, מפקירים אותו בקו לא אחת ולא סתם הזכרתי את גונזלו בהודעה. בכל אופן אני לא מאשים אותו אלא חושב שאפשר להיצמד במקום לתת מטר עם ידיים מאחורי הגב, בוודאי כמו הערב שאין עקיפה וגם אם הוא עובר אותו אז יש לנו יתרון מספרי ברחבה ורביבו (או מי שהרים) נמצא בשטח יחסית מת, לדעתי אפילו היה עדיף שהוא ירים משם בהנחה והוא עובר את זיו, שלא בטוח שפחות מהיר מהתוקף.

(מקווה שאני זוכר נכון את ההתקפה, עוד לא צפיתי כאמור)

זוכר נכון,

זה קטע של הימור והשקפה מה הוא היה צריך לעשות.

יש לו אשמה בגול, אבל פחות מטיבי/קרלוס שהיו צריכים לכסות.

ואני חושב שמי שהיה מולו זה ורטה, הוא אמנם מאוד מהיר, אבל אם הוא היה צריך להוציא תכדור על הקו אחרי עקיפה בתנועה הוא היה יוצא הרבהההההה פחות טוב

קצת הערות לגבי מספר דברים קצת יותר הגיוניים מרוב המגיבים בנושא:

א. קבלת ההחלטות שלו-לרוב הוא בוחר להותיר לשחקן התוקף מטר חופשי. הוא כבר לא צעיר ולבטח מכיר את היכולות שלו. הוא לא מהיר כמו שחקן אגף, אבל הוא שחקן אגף. שחקן חכם מכיר במגבלות שלו ומוצא דרך להתמודד עם זה. בכל הנוגע לכדורי הגובה-רוב האשמה תלויה בבלמים, גרסיה וטיבי, שמשחק שני לוקים בצורה מוזרה במשחק הגובה.

ב. הסטטיסטיקה מראה שרוב השערים שספגה מכבי מגיעים מצד שמאל. מי שטען את זה-צודק. אבל בוא נכנס קצת לעומק-ראדי בצורה הגנתית לרוב תומך בצד ימין. אלברמן תומך בקו ההגנה. דהן וגונזלו-לרוב לוחצים את קו ההגנה של היריבה. מי נותר עם זיו? אף לא אחד. עטר, או דאבור, לרוב נשארים בחצי של הקבוצה היריבה או בקו החצי, ולא תומכים בזיו, שנותר לבד. אם לדעתכם הקבוצות בוחרות בצד שמאל בצד הפגיע של מכבי-אני לא רואה זאת עקב בעיה ביכולת ההגנתית של יואב, אלא בחוסר התמיכה של הקישור בצד שמאל. אלא אם כן זיו יכול לשכפל את עצמו.

ג. אנשים משום מה נפגעים כאשר אני טוען זאת, אבל יואב זיו הוא המגן השמאלי הטוב בארץ(כאשר אושינאווה, שלוקה ביכולת ההגנתית, ומטוביץ'-שנורא העונה, מתחרים איתו על התואר המפוקפק), ואנשים משום מה נפגעים מהקביעה הזו, אז בוא ונתפשר באמירה שהוא השחקן הפחות גרוע בתפקיד זה בליגה. במידה והיו יותר טובים, או אם כאשר הצוות המקצועי היו רואים בזיו כחוליה החלשה-אני מאמין שהוא היה על הספסל. זה לא המצב. וזה לא היה המצב עם 3 מאמנים שונים. תתפכחו.

זיו שחקן עלוב, ממש עצוב שחלקכם לא רואים את זה, אם הוא היה מגן כזה טוב הוא לא היה יוצא היום.

איש חכם רואה כל שכמוך,

זיו שחקן עלוב, מה עושים עכשיו? איך מתקדמים?

אתה לא יכול להגיד לו שהוא גנב דעת ואז לכתוב את מה שרשמת . שניים משלושת השערים מול באר שבע הגיעו ממצבים נייחים אז איפה בדיוק הקשר ליואב זיו ? זה שהכדור החופשי הורם מאגף שמאל ? אין קשר.

הגול היום הורם 25-30 מטר מהשער שזה בסדר גמור . קשה מאוד להיכנס לרחבה על הצד של יואב זיו , מבחינה הגנתית הוא מעולה , הבעיה איתו התקפית. אם כבר להאשים מישהו בגול היום זה את האמצע (טיבי) או את הסגירה מימין (גורי).

היה מצב נייח אחד מול ב?ש והוא נגרם בעקבות עבירה שגונזאלו ביצע כי האגף היה חשוף(איפה זיו היה אלוהים יודע). ובשאר הגולים היה לו חלק בהם בזה שהם באו מהאגף שלו, אם זה בגלל שבמקום לבוא וללחוץ את היריב הוא עמד כמו מפגר עם ידיים מאחורה ואם זה בגלל שהוא פורפרה שעוברים אותו כמו אוויר, לדג? הפריצה של עידן ורד עליו במשחק מול חיפה שבסוף הובילה לגול בגלל שהרימו מהאגף החשוף שלו(בפעם האלף)

איש חכם רואה כל שכמוך,

זיו שחקן עלוב, מה עושים עכשיו? איך מתקדמים?

אוי אתה כזה גבר, הייתי שמח אם היית עונה בצורה פחות מזלזלת אבל בקטנה.

לא אמרתי שאפשר לעשות משהו פשוט ציינתי עובדה.

אוי אתה כזה גבר, הייתי שמח אם היית עונה בצורה פחות מזלזלת אבל בקטנה.

לא אמרתי שאפשר לעשות משהו פשוט ציינתי עובדה.

שמע אחי, כולם יודעים את זה, כולם רואים את זה וכולם מרגישים את זה..

תראה מה קורה שהוא נוגע בכדור, חצי איצטדיון מתחיל להתלחש שהוא לא שחקן..

כל שבוע בפורום אחרי המשחק נפתח נושא שמספר כמה זיו לא שחקן..

אנחנו יודעים, כולם יודעים, גם אלה שלא מקללים אותו.

העניין שכל פעם שמציינים את העובדה הוא לא הופך להיות שחקן טוב יותר, אלא להיפך עוד כמה אנשים מתחילים להתלחש ביציע ולקלל אותו

והביטחון שלו יורד עוד יותר.. והתוצאה של זה שאנחנו מקבלים שחקן פחות טוב.

אז אני אומר לך מה לדעתי אפשר לעשות, לדעתי אפשר פשוט להפסיק לרדת על זיו.. כי אין בזה טעם.

להיפך, לנסות לעודד אותו.. לנסות לשאול אנשים שעומדים לידך ביציע מה הם חושבים שהפיתרון למצב זיו

כי המצב הוא כרגע שהפיתרון היחיד הוא לעודד אותו.

ששמים את ייני בשמאל זה נראה יותר גרוע מזיו, ועד שורד לא חוזר אף אחד לא ינסה גורי שם..

במילים פשוטות, זה מה יש ועם זה ננצח..

אני משתדל לנסות להכניס את זה לראש לכל מי שאיתי במשחק ומסביבי, כי באמת, אבל באמת שלהוריד לו יותר את הביטחון זה הדבר הכי פחות חכם לעשות.

לא באתי לזלזל בך, לא הייתה הכוונה, פשוט אני לא מבין איך כל שבוע מסבירים מחדש שזיו לא שחקן..

הבעיה שיואב זיו הוא סימפטום לתופעת המגינים השמאליים, אין פשוט מגן טוב יותר ממנו בשוק..

גם בעולם יש בעיית מגינים שמאליים, ובכלל בעיית מגינים, שהיום רובם טובים בהתקפה כי הם עשו הסבה מתישהו ולוקים במשחק הגנה בסיסי, היום כולם רוצים להיות רוברטו קרלוס ולא מלדיני...

אני יכול לסכם את התגובות במילה "יצורים".

שחקן סביר, עם יכולות התקפיות טובות, שמרוב לחץ אני מתפלא איך לא התפקע ונשבר.

שחררו.

מי שבאמת רוצה לשבת ולעבור איתי משחק משחק בשנה האחרונה ולהמשיך לטעון שהוא החוליה החלשה בכל הנוגע למכבי, מוזמן לשלוח לי הודעה פרטית. זמן פנוי היום יש לי בשפע.

הוא לא יודע לסגור, להתמקם, לתקל, לשמור... אם יוצאים איתו להתקפה, לא יקרה מצב שהוא לא יעצור וימסור לייני. כזה דפוק ששחקן שהיה חלוץ וקשר שמאלי וכבש מעל 11 שערים בנצרת עילית, פתאום לעבור שחקן בשבילו זה משימה בלתי אפשרית.

הוא לא יודע לסגור, להתמקם, לתקל, לשמור... אם יוצאים איתו להתקפה, לא יקרה מצב שהוא לא יעצור וימסור לייני. כזה דפוק ששחקן שהיה חלוץ וקשר שמאלי וכבש מעל 11 שערים בנצרת עילית, פתאום לעבור שחקן בשבילו זה משימה בלתי אפשרית.

נכון.

רוצה להוכיח ממשחקים השנה? אולי משנה שעברה?

מדברים שטויות פקה פקה.

בוא תוכיח שהוא כן יודע לעשות את הפעולות האלה

:/

נתחיל מהפשוט. הכפשת שחקן? שיגובה במילים. דרך אגב, הרוב המוחלט של המגיבים כנגדו מוכנים להישבע שכל איבוד כדור בצד שמאל או הזדמנות ליריבה היא אשמת זיו. קשר למציאות? גבולי.

תבחר משחק מהשנה ואני אשמח להוכיח.

חח זאת הייתה שאלה רטורית, הוא הוציא אותו בגלל היכולת ובגלל ההרמה שעשו עליו שהובילה לגול של אשדוד(אפרופו אם לא החילוץ הערב של אלברמן בגלל הטמפיט הזה היינו סופגים עוד גול). וזו לא הפעם הראשונה שזה קורה, זה קרה מול מכבי חיפה ובאר שבע וגם הערב, ככה ששוב כל הנסיונות להגיד שהוא לא אשם הם פטאתים כי רואים את זה על הנייר וגם אוסקר ראה את זה, בשבילי זה מספיק.

לדעתי אוסקר פשוט רצה להכניס את אבו זייד, ולא רצה להוציא את ייני, ולכן זיו יצא (גורי היה חייב להישאר בשביל העזרה במצבים נייחים)