Jump to content

צמים ביום כיפור?

החתול הצהוב

166 members have voted

1. 1. האם אתה צם ביום כיפור?

• כן
      100
    • כן, אבל שותה מידי פעם אם קשה לי
      4
    • לא צם
      62

Recommended Posts

עומר הנכבד יש לך ידע בהרבה נושאים כמו שאני מבין פה.. אבל בנושאי דת והיהדות בכלל כנראה קצת פחות.

דבר ראשון שאני מדבר על התורה הכתובה והתורה שבעל פה אני לא מתכוון לפרשנויות לסעיפים שנויים במחלוקת למצוות.

כי יש אלף פנים לתורה ולצעוק " שטויות" זה הכי קל ואני אתן לך דוגמא- איסור אכילת בשר עם דג מבחינת הישמרו לנפשותיכם- מפני מחלות שהוכח שנגרמות כתוצאה מאיחוד של בשר מסויים עם דג מסויים. על פניו, חוק שלא כתוב בתורה ולא בתושבע אבל פחות או יותר גורף והוסכם על ידי עשרות רבנים גדולי הדורות. אבל לעומת זאת איסור של לאכול דג עם חלב מאותה סיבה אגב- בריאותית. אצל האשכנזים התירו ואצל הספרדים לא. תאמין לי שכל החלטה כזאת שגורף ציבור שלם נחשבה אלף פעם לפני שקיבלה עצמה בתור הלכה- אבל כמו שאמרתי יש אלף פנים לתורה לבוא ולהגיד שזה שטויות.. זה פשוט טמטום או חוסר ידע.

ושאני דיברתי על חכמה אדירה אני יכול לתת לך נבואות שהתגשמו ( ואני לא מדבר על צפנים מוסתרים בכתב.. אלא על נבואות ראסמי כמו גלות, זמן הגלות, מי יגלה אותנו, איזה שפה הם ידברו, לאן נוגלה, מה יקרה לנו שמה, האם נחזור לארץ, העובדה שהארץ תשמור לנו אמונים ותישאר במשך 2000 שנה ארץ עקרה) או שמתגשמות ברגעים אלה ממש.. על תורה ומדע דברים שחכמי ישראל טענו לפני 2000 שנה ויותר על פי התורה והתורה שבעל פה כמובן, ואנשים בתקופה ההיא נטו להתייחס אליהם בזלזול והיום באמצעות טכלנוגיות מפותחות הוכחו הדברים. משום שבורא העולם יכול להגיד לך סודותיו.. יש אלף דוגמאות. קח אחת

" היתכן שתורה אשר נכתבה לפני אלפי שנים(!) תדע נתונים אסטרונומים מדוייקים, אשר מינהל החלל האמריקאי, ולאחריו - הגרמני, הגיעו אליו כיום באמצעות כלים אלקטרוניים משוכללים?!?

למרבה הפלא, התשובה חיובית בהחלט!

ובכן, כידוע בתחילת כל חדש נראה הירח כצורת חרמש דק ההולך "וגדל" עד אשר נראה במלואו באמצע החדש. מאז הולך הירח "ומצטמק" עד אשר נעלם, ושוב "נולד". יום המולד הוא יום ראש החדש העברי. פרק הזמן החולף ממולד למולד קרוי: אורך חידוש הירח.

יש לציין שמכיון שזמני חגי תורת ישראל נקבעים על פי היום בחדש, וכפי שהם מצויינים בתורה. (למשל, חג הפסח - בחמשה עשר בניסן, חג הסוכות - בחמשה עשר בתשרי, יום הכיפורים - בעשרה בתשרי, וכן הלאה) (1) לפיכך חשיבות הלכתית רבה מיוחסת לקביעת יום ראש החדש - דבר אשר כאמור תלוי בזמן מולד הירח.

והנה, בתלמוד (ראש השנה כה, א) מסופר:

"פעם אחת נתקשרו השמים בעבים, ונראית דמות לבנה בעשרים ותשעה לחדש. כסבורים העם לומר ראש חדש (הוא) וכו'. אמר להם רבן גמליאל, כך מקובלני מבית אבי אבא: אין חידושה של לבנה פחותה מעשרים ותשעה יום ומחצה (-שתים עשרה שעות), ושני שלישי שעה, ושבעים ושלשה חלקים2".

ובכן, רבן גמליאל מעיד שקיבל בתורה שבעל פה מדורות קודמים שבשושלת נשיאי ישראל (אשר קיבלו מאבותיהם והם מאבותיהם עד מתן תורה) כי אורך חידושה של הלבנה הוא: עשרים ותשעה יום ומחצה, ושני שלישי שעה, ושבעים ושלשה חלקים, בדיוק.

עתה נתבונן:

סיכום החישוב לפי התורה:

29.5 יממות + 2/3 שעה + 73 חלקי שעה

א. 2/3 שעה = 720 חלקים (שהרי בשעה אלף ושמונים חלקים. אין הכוונה לדקות, כי אם לחלוקה קדומה יותר שבה כל שעה מתחלקת לאלף ושמונים חלקים. חלוקה שניתנת לחלוקה מדויקת של השעה לחצי, רבע, שמינית, שליש, שישית, תשיעית, חמישית ועשירית)

ב. 793 חלקים = 73 חלקים + 720 חלקים

ג. 0.734259 שעות = 793/1080 חלקי השעה

ד. שהן: 0.03059 יממות = 0.734259/24 שעות היממה

ה. נוסיף את יתרת 29.5 היממות: 29.53059 יממות = 29.5 יממות + 0.03059 יממות

ו. מסקנה: 29.53059

הקטע דלהלן הוא מתוך ספרו של CARE SAGAN המדען הראשי של מינהל החלל האמריקאי, NASA. למרבה התדהמה הוא מסיק כי אורך חידוש הירח ממולד למולד הוא: 29.530588 יממות שהן למעשה 29.53059 יממות (ההפרש הוא חלקיקי שניה)!!!

[המדידה התבצעה באמצעות פריזמת זכוכית שהניחו אסטרונאוטים אמריקנים על הירח, ובעזרת קרן לייזר הנשלחת מכדור הארץ אל הפריזמה, טלסקופים רבי עוצמה, ושעון אטומי. יודגש כי ללא מכשירים אלה אשר התחדשו בשנים האחרונות, לא היתה שום אפשרות למדע המודרני להגיע לתוצאה מדוייקת כל?כך].

והרי מחקר מתקדם יותר אשר נערך בברלין-גרמניה. מחקר זה הולך וסוגר את פער חלקיקי השניה שבין תורת ישראל לבין מחקרי המדע המודרני, והוא מסיק כי אורך חידוש הירח ממולד למולד הוא: 29.530589 יממות!!! הנה ציטוט המחקר החדש:

אנו, היודעים בודאות מוחלטת (ראה בחיבורנו "תשע תשובות ושאלה" מתוך בדרת "תורה מן השמים" פרק שלישי) כי התורה ניתנה לעמינו מאת בורא היקום, יודעים כי בין פרטי לא מעט מצוות נתגלו לנו סודות טבע רבים אשר נותן התורה ראה צורך ללמדנו אותם לשם קיום המצוות כהלכתן(4). הדוגמא הנ"ל (הנצרכת לקביעת חגי התורה) היא אחת מתוך רבות, אך די בה - למשכיל המתבונן המשוחרר מנגיעות של מוסכמות קודמות - כדי להגיע למסקנה המוכרחת כי לא יתכן כלל שגורם אנושי כתב את תורת ישראל.

[מתוך כך גם נבין כיצד לא נרתע רבן גמליאל להכריע נגד העם הרואה את דמות הלבנה, וזאת רק על סמך העובדה שעל פי קבלתו מאבותיו לא יתכן שתיראה הלבנה באותה שעה. כיום, לאור ממצאי המדע, ברור לכל שלא היתה דמות הלבנה שניראתה ביום העשרים ותשע אלא השתקפות כל שהיא של העננים. אך לרבן גמליאל היו הדברים ברורים כבר אז! שהרי הוא ידע: מקור המידע שבידי הוא בתורת הבורא, ובורא העולם אינו טועה!!] (5)

לנו לא נותר אלא להמתין בסבלנות לעוד צעד של המדע במרדפו אחר קידמת התורה, עד אשר יוכל לדייק בעוד חלקיק שניה, ויגיע אל האמת המוחלטת של אורך חידוש הירח.

"כ??י ה?יא ח?כ?מ?ת?כ?ם ו?ב?ינ?ת?כ?ם ל?ע?ינ?י ה?ע?מ??ים א?ש??ר י?ש??מ?עו?ן א?ת כ??ל?ה?ח?ק??ים ה?א?ל??ה ו?א?מ?רו?: ר?ק ע?ם ח?כ?ם ו?נ?בו?ן ה?ג?ו?י ה?ג??דו?ל ה?ז??ה! (דברים ד, ו)

איזו היא חכמה ובינה שהיא לעיני העמים? הוי אומר זה חישוב תקופות ומזלות (-מערכות כוכבים). וכל היודע לחשב בתקופות ומזלות ואינו מחשב, עליו הכתוב אומר ואת פועל ה' לא יביטו, ומעשה ידיו לא ראו!" (ילקוט שמעוני, ואתחנן ד)

יש עוד עשרות דוגמאות, מהכרת כל היצורים בים עוד לפני שנוסדה הביולוגיה הימית ( ואם היה מגלה את העניין כטעות, היה מפריח את כל התורה.. אך ברור שלא טעה והתורה צדקה.. כי יצרן יודע מה הוא ייצר חביבי) נתונים אסטרונומים מדוייקים של מערכת השמש ונרתיק השמש והשפעותיו.. מערכת הכוכבים כימה ומצב אסטרונומי בכל מקום בכדור הארץ ,בזמן שאנשים היו יכולים להשבע שהוא שטוח או שפילים סוחבים אותו.. נתונים פיזיולוגים , מצוות שמסתדרות עם הגוף שלנו כמו ברית המילה שהוכח מדעית שביום השמיני לחיינו קריש הדם במצב הכי טוב שיהיה בחיינו ולכן ברית מילה ביום השמיני זה היום הטוב ביותר לבצע ניתוח . שכן ע"פ מחקר שהתבצע בניו יורק בשנת 53 הוכח כי בימים לפני היום השמיני קיים חוסר משמעותי בחומרי קרישה בדם, ואחרי היום השמיני חומרי הקרישה עומדים על רמה מספקת וקבועה שנשארת לאורך כל חיי האדם - 100% ואילו ביום השמיני עצמו- מגיע ריכוז חומרי הקרישה בגוף לשיא של כל חיינו- 110%...

ועוד עשרות עובדות מדעיות מוכחות.. וכאלו שלא הוכחו. עדיין..

זאת החכמה האדירה שאני מדבר עליה.. אם היו בעבר עסוקים להחכים מהתורה במקום לשרוף אותה.. והיום בזמנים אלה חלק מאיתנו דם מדמנו, היה עסוק להחכים ממנה במקום לזלזל בה ולצחוק עליה.. מצבנו היה יותר טוב

מאחל לכם בינה ודעת

אחי אני אוהב אותך.

כואב הלב לקרוא חלק מהתגובות כאן, יהודים שאיבדו כל זיקה ליהדות אני לא מאמין שאני קורא את הנודעות שלהם , גועל נפש של אנשים שאיבדו כל צלם אנוש, אבל אל דאגה אפיקורסים יקרים תחיו היום כאילו אין מחר ותצחקו על התנך אבל בבית דין של מעלה שתישרפו חזק תבכו דמעות תנין

כואב הלב לקרוא חלק מהתגובות כאן, יהודים שאיבדו כל זיקה ליהדות אני לא מאמין שאני קורא את הנודעות שלהם , גועל נפש של אנשים שאיבדו כל צלם אנוש, אבל אל דאגה אפיקורסים יקרים תחיו היום כאילו אין מחר ותצחקו על התנך אבל בבית דין של מעלה שתישרפו חזק תבכו דמעות תנין

יש לך את זה ביותר קיצוני?

יפה, אז גם אתה בדיוק עונה להגדרה של אחד שעושה את הדברים האלה לא בגלל רצון לשמור על המסורת, אלא כי זה סתם בא לך בטוב באותו רגע. באותה מידה היית חוגג את חג המולד אם היית חי בארה''ב, לא כי חשוב לך לשמור על ערכים נוצרים, אלא כי זה סתם חג כיפי לאללה(או לפחות נראה ככה, לא יודע). או דוגמא יותר טובה - הסילבסטר. אני לא יודע כמה נכונות השמועות על צורר שטבח ביהודים, אבל מדובר בחג נוצרי שכמעט כולם בארץ חוגגים על בסיס קבוע, במקרה הזה בגלל שמדובר בסיבה למסיבה וזהו.

אז במקרה שלכם אין שום רצון לשמור על זהות יהודית, כי זהות יהודית באה לידי ביטוי רק ע''י הדת. יהדות=דת. לא עם, לא לאום, דת.

בטח שהיהדות היא גם לאום, לפחות ככה רשום בתעודת הזהות שלך! כן היהדות היא גם דת וגם לאום וזה מוזר, אבל זה גם אומר שאפשר להיות יהודי חילוני. בהלכה ההגדרה ליהודי היא בן לאם יהודייה. זה הכל. אפילו לא משנה אם לא עשו לך ניתוח פלסטי באיבר מסוים ואפילו מי שהצהיר במפורש על המרת דת.

לא שאני כזה בחור של מנהל עסקים (וגם, איך אפשר ללמוד באוניברסיטה ומנהל עסקים? אבל ניחא),

אבל אני אשמח לביסוס של הטענה שהעלת.

17 שנה באוניברסיטה (ומנהל עסקים!) vs. התנ"ך

תוכיח לי את חכמת תורתך הקדושה.

היו לפניך אלף ויהיו אחריך עוד מליון מתנשאים ו"משכילים" שחושבים שהם יודעים הכל הכי טוב, ובעצם חושפים בורות גדולה.

ד"א אח שלי, תנ"ך זה התורה שבכתב מצורף לספרי נביאים וכתובים, תורת ישראל כוללת הרבה יותר מזה, הרבה ממה שתוכל ללמוד גם אם תשב עכשיו עד גיל 90 בין כותלי האוניברסיטה(לא שאני פוסל לחלוטין למידה באוניברסיטה פשוט זה שני דברים שונים בתכלית)

גמר חתימה טובה

בטח שהיהדות היא גם לאום, לפחות ככה רשום בתעודת הזהות שלך! כן היהדות היא גם דת וגם לאום וזה מוזר, אבל זה גם אומר שאפשר להיות יהודי חילוני. בהלכה ההגדרה ליהודי היא בן לאם יהודייה. זה הכל. אפילו לא משנה אם לא עשו לך ניתוח פלסטי באיבר מסוים ואפילו מי שהצהיר במפורש על המרת דת.

תסתכל בת''ז שלך שוב, רשום ''ישראל'' לא יהודי.. יהודי = אדם שדתו היא יהדות. בגלל זה אם תיקח תאילנדי, תלמד אותו תורה ומצוות ותגייר אותו, הוא יחשב לא פחות יהודי ממך, בעצם, אפילו יותר.

יש לך את זה ביותר מטומטם?

תסתכל בת''ז שלך שוב, רשום ''ישראל'' לא יהודי.. יהודי = אדם שדתו היא יהדות. בגלל זה אם תיקח תאילנדי, תלמד אותו תורה ומצוות ותגייר אותו, הוא יחשב לא פחות יהודי ממך, בעצם, אפילו יותר.

תסתכל בתעודה שלך יותר בעיון - רשום ישראל בסעיף מקום הלידה. בתעודות שהונפקו אחרי 2002 ישנה שורת כוכביות בסעיף הלאום, וזאת משום דרישה ללאום "ישראלי" שלא התקבלה על דעת שר הפנים מש"ס. בכל מקרה, הלאום מצוין במשרד הפנים. כדי להבדיל את בני הלאום היהודי מופיע בתעודה גם תאריך הלידה העברי שלהם. לבני לאומים אחרים לא מצוין תאריך שכזה וכך ניתן לדעת מי שייך ללאום היהודי ומי לא גם בתעודות שהונפקו לאחר 2002.

אני חוזר שוב, לפי ההלכה - יהודי = בן לאם יהודייה. ניתן להחשיב אדם כיהודי גם לאחר גיור אורתודוקסי ארוך וקשה שאכן מקפיד על שמירת מצוות, וכל זאת כדי לקבל סטטוס שניתן לבועלי נידות ואוכלי טרפות מעצם לידתם לאם יהודייה..

אדם יכול לקרוא לעצמו יהודי בגלל שלטענתו הוא חי לפי מצוות העם היהודי, אך הוא לא יהיה מוכר כשייך ללאום היהודי ובעל זכויות אזרח במדינת ישראל מתוקף חוק השבות עד שלא יעבור גיור אורתודוקסי מלא. לגבי מי שנולד כיהודי, לפי ההלכה הוא שייך לעם היהודי אפילו אם הצהיר מפורשות שהמיר את דתו!

יהדות היא גם לאום וגם דת, זה הכל. יש כפילות וזה אכן ייחודי. לא יודע למה החלטת שאני לא יהודי ולא מאמין, כי אני בסך הכל מנסה לדייק בעובדות ההלכתיות.

יש לך את זה ביותר מטומטם?

יש לך את זה ביותר ליקים? כמו כולם פה זונת ליקים מה אתה מנסה להצחיק? לא הלך לך, אנשים פה איבדו את הצפון מדברים על התנך כעל עוד ספר מדברים על הקבה כעל אליל, איפה נשמע דבר כזה ואתה מה אתה מנסה לעשות מנסה לקבל עוד קצת ליקים אז לfxp שמה תקבל בטוח

כפכף הזהב, מצטער אני לא יודע אם אתה מאמין או לא, אבל אני באופן אישי מגדיר את עצמי רק לפי הדת שלי. הלאום שלי הוא ישראלי, זו עובדה שאני לא יכול להתכחש אליה, גם אם אני הייתי רוצה. אבל אני מסרב לראות סוג של הזדהות עם כל מיני ''יהודים''(על הנייר)שבאו מקצוות עולם, נראים שונה ועם מנטליות שונה לחלוטין ממני. הם ממש ממש לא מעניינים אותי ברמה ה''לאומית'', כי ברור לי שאין בינינו שום דבר משותף נכון לשנים אלו. יכול להיות שחלקם יהיו חברים שלי, אבל אנחנו לא חולקים אותה זהות אתנית.

אחריי שקראתי הרבה ריצ'רד דוקינס, והבנתי שיש הוכחות ב99 אחוז שהייתה אבולוציה. כבר אין דרך חזרה. לא צם

מה הקשר בין א' ל-ב' ?

אני מאמין לגמרי באבולוציה ולא מאמין בבריאת העולם וכל זה ועדיין צם.

שוב, לא מבין את ההקשר שעשית בין הדברים.

מה הקשר בין א' ל-ב' ?

עזוב אחי מרוב עצבים על אלונה הוא כבר לא חושב

כפכף הזהב, מצטער אני לא יודע אם אתה מאמין או לא, אבל אני באופן אישי מגדיר את עצמי רק לפי הדת שלי. הלאום שלי הוא ישראלי, זו עובדה שאני לא יכול להתכחש אליה, גם אם אני הייתי רוצה. אבל אני מסרב לראות סוג של הזדהות עם כל מיני ''יהודים''(על הנייר)שבאו מקצוות עולם, נראים שונה ועם מנטליות שונה לחלוטין ממני. הם ממש ממש לא מעניינים אותי ברמה ה''לאומית'', כי ברור לי שאין בינינו שום דבר משותף נכון לשנים אלו. יכול להיות שחלקם יהיו חברים שלי, אבל אנחנו לא חולקים אותה זהות אתנית.

אני כן יהודי מאמין.

לאיזה יהודים אתה מתכוון שבאו מקצוות העולם ואין להם שום דבר משותף איתך? הרי כמעט כולנו הגענו או ההורים שלנו הגיעו מקצוות העולם.. זאת מדינת ישראל, מדינת העם היהודי שאחרי 2000 שנות גלות התאחד מכל קצוות תבל אליהן הפיצו אותו הבבלים והרומאים, בארץ ציון וירושלים, ארץ האבות הקדושה כדי להקים את מדינתו החופשית ולהיות ריבון על כל המקום אותו הבטיח הקב"ה לאברהם ולזרעו.

יש חשיבות מאוד מאוד גדולה לציון היהדות כלאום ולא רק כדת, חשיבות שהיא קריטית להמשך קיומה של מדינת ישראל. הרי מבחינה רשמית מה מבדיל במדינה בינינו לבין הערבים בעלי תעודת הזהות הכחולה? רק הסעיף הקטן הזה שגם אותו מחקו מהתעודה אנשים רשעים וטיפשים שלא מבינים שאם חזונם יתגשם הערבים יזרקו אותם לים בלי שום סנטימנטים והכרת תודה. אותם ואותנו.

הדרישה של אותם שמאלנים הזויים היא למחיקת הלאומים היהודי והערבי במשרד הפנים, והגדרת לאום ישראלי כולל לכל האזרחים בעלי תעודת הזהות הכחולה. במצב כזה אפשר לקפל את החפצים, לסגור את האור וללכת הביתה, כי אז מדינת ישראל לעולם לא תהיה מדינת היהודים, אלא תיהפך למדינת כל אזרחיה, שתיתן את זכות השבות גם לפליטים הפלסטיניים, ובמהרה תהפוך לחלק מהח'ליפות האיסלאמית ואושוויץ אכן תקרה שנית, ועל אדמת ישראל. למרות שאז יקראו לה פלסטין.

בקיצור, הגדרת היהדות גם כלאום ולא רק כדת ככל הדתות היא קריטית לשאלת המשך קיומה של מדינת ישראל וקיומו של העם היהודי, וכל עוד יישמר ההבדל הזה בין היהודים והערבים תושבי הארץ בתעודת הזהות ובמשרד הפנים יש לנו עוד איזשהו סיכוי לקיים את מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, שבעזרת השם ביום מן הימים תהיה מדינת העם היהודי ששב לארצו אחרי אלפיים שנות גלות והתעללות, ובני הלאום הערבי יתאחדו עם בני הלאום שלהם באחת ממדינותיהם הרבות.

אז גם נוכל להגדיר את אזרחי המדינה כבני הלאום הישראלי.

אני כן יהודי מאמין.

לאיזה יהודים אתה מתכוון שבאו מקצוות העולם ואין להם שום דבר משותף איתך? הרי כמעט כולנו הגענו או ההורים שלנו הגיעו מקצוות העולם.. זאת מדינת ישראל, מדינת העם היהודי שאחרי 2000 שנות גלות התאחד מכל קצוות תבל אליהן הפיצו אותו הבבלים והרומאים, בארץ ציון וירושלים, ארץ האבות הקדושה כדי להקים את מדינתו החופשית ולהיות ריבון על כל המקום אותו הבטיח הקב"ה לאברהם ולזרעו.

יש חשיבות מאוד מאוד גדולה לציון היהדות כלאום ולא רק כדת, חשיבות שהיא קריטית להמשך קיומה של מדינת ישראל. הרי מבחינה רשמית מה מבדיל במדינה בינינו לבין הערבים בעלי תעודת הזהות הכחולה? רק הסעיף הקטן הזה שגם אותו מחקו מהתעודה אנשים רשעים וטיפשים שלא מבינים שאם חזונם יתגשם הערבים יזרקו אותם לים בלי שום סנטימנטים והכרת תודה. אותם ואותנו.

הדרישה של אותם שמאלנים הזויים היא למחיקת הלאומים היהודי והערבי במשרד הפנים, והגדרת לאום ישראלי כולל לכל האזרחים בעלי תעודת הזהות הכחולה. במצב כזה אפשר לקפל את החפצים, לסגור את האור וללכת הביתה, כי אז מדינת ישראל לעולם לא תהיה מדינת היהודים, אלא תיהפך למדינת כל אזרחיה, שתיתן את זכות השבות גם לפליטים הפלסטיניים, ובמהרה תהפוך לחלק מהח'ליפות האיסלאמית ואושוויץ אכן תקרה שנית, ועל אדמת ישראל. למרות שאז יקראו לה פלסטין.

בקיצור, הגדרת היהדות גם כלאום ולא רק כדת ככל הדתות היא קריטית לשאלת המשך קיומה של מדינת ישראל וקיומו של העם היהודי, וכל עוד יישמר ההבדל הזה בין היהודים והערבים תושבי הארץ בתעודת הזהות ובמשרד הפנים יש לנו עוד איזשהו סיכוי לקיים את מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, שבעזרת השם ביום מן הימים תהיה מדינת העם היהודי ששב לארצו אחרי אלפיים שנות גלות והתעללות, ובני הלאום הערבי יתאחדו עם בני הלאום שלהם באחת ממדינותיהם הרבות.

אז גם נוכל להגדיר את אזרחי המדינה כבני הלאום הישראלי.

איתך, בתור אדם מאמין, הרבה יותר קל לי להזדהות, מהסיבה הפשוטה ששנינו חולקים אמונות דומות וכן קושרים את עצמנו בדרך מסויימת, למרות שיתכן שמבחינה אתנית אנחנו שונים לחלוטין. אבל עם הרבה ''יהודים'' על הנייר, שאינם מאמינים בכלום, ושמגדירים את עצמם לפי הלאום הלכאורה יהודי שלהם, אין לי שום תחושת הזדהות. אני לא אשנא אותם, ויש לי גם חברים טובים שהם אנשים כאלה, אבל מעבר לחיבור שלי איתם כבני אדם טובים, אין לי שום מכנה משותף איתם שלא יכול להיות לי עם אדם טוב שאינו בהכרח יהודי. המוצא שלנו אחר, והאמונות שלנו אחרות. אני בכנות יכול להגיד לך שהרבה מאוד ''יהודים'' הם עבורי לא יותר יהודים מאחמד וג'אמיל מקלאנסווה. למעשה אין לי שום הזדהות איתם, ואני לא מרגיש שהם קרובים אליי יותר מכל ערבי שאני לא מכיר. בקיצור, אני רחוק מלקשור את גורלי עם הערב רב שיש פה בארץ.

אחריי שקראתי הרבה ריצ'רד דוקינס, והבנתי שיש הוכחות ב99 אחוז שהייתה אבולוציה. כבר אין דרך חזרה. לא צם

המדען האנגלי הנודע אייזיק ניוטון ערך פעם בביתו סעודה חגיגית לכבוד ידיד נעורים, אף הוא מדען חשוב, אשר שב לממלכה.. במהלך הסעודה התעניין הידיד בנימת תמיהה נוכח השמועה כי הוא, ניוטון- מאמין נלהב באלוקים. לשמע השאלה הרצינו פני ניוטון, והוא השיב בשקט :" רצוני להראותך דבר מה אשר בוודאי יעניין אותך". בחדר עבודתו הוריד ניוטון מאחד המדפים מערכת כדורים, גלגלים וקפיצים, והסביר : "אלו הם כוכבי הלכת. הנה זהו כדור הארץ אשר סביבו חג הירח. זהו שבתאי על ירחיו, וזהו הצדק וכו' ועתה ראה" . במשיכת חוט הפעיל ניוטון את המערכת והחלו הכוכבים לנוע זה לצד זה וזה סביב זה בסדר מופתי, כאשר הם מחקים בדיוק נפלא ביותר את מהלכי הכוכבים בחלל. האורח נפעם ממראה עיניו ( טרם התגלה החשמל המניע ) קרא הבתרגשות : איזייק.. איך עשית זאת ??? וניוטון המדען הדגול, השיבו בשלווה מעושה " אני ? לא עשיתי את זה . לא אני.. בחצר ביתי הצטברה ערימות גרוטאות של כדורים קפיצים וכדומה. ברדוף כלב אחר חתול גרם לאחרון לזנק היישר על גבי ערימה זו, שהכל מתעופף באוויר. לשמע הרעש יצאתי לחצר ולפליאתי גיליתי כי שיבת החפצים השבים לאדמה זה על גבי זה, וזה בסמוך לזה, יצרו מוצר זה שלפניך אדוני הנכבד"

למראה פניו המשתוממות של האורח השתנתה נעימת דיבור המארח והוא המשיך בקול מוכיח וטעון : " מערכת זו אינה אלא מערכת דמי המחקה את המקור האמיתי העצום המורכב והמפליא לאין ערוך ! " חייך ניוטון ואמר לו " ידידי המשכיל.. הדמי אינו יכול להווצר כדרך המקרה.. והמקור כן ?!?! "

אני יכול לסיים את טיעוניי כאן. אך היאחזות ההמון בתאוריית דארווין מחייבת המשך קצר.

ראשית אקדים כי מאז שמעתי על תאוריית האבולוציה של דארווין, תמהתי כיצד היא מסבירה את היווצרות הנקודה ההתחלתית אשר ממנה התפתח העולם שלפנינו ( ולא, להגיד מצאנו את החלקיק האלוהי זה לא נקודת התפתחות יש מאין אלא נקודת התפתחות יש מיש שכן מאין התפתח אותו חלקיק אלוהי ככל שיהיה) שהרי אם אין לכם תשובה על כך, נמצאת התאוריה מופרכת מעיקרה. לא העלתי כלל בדעתי שאדם בר דעת כדארווין תהיה עזות לפרסם בעולם הסבר לשאלת השאלות של האנושות, כאשר אינו מסביר את העיקר- תחילת ההיווצרות יש מאין.

באנצקלופדיה העברית כרך טו 703 מוסבר בפירוש " אין בתפיסה ההתפתחותית תשובה לשאלת המצוי הראשון בכל תהליך של התפתחות, אותו מצוי המסוגל לשמש ושימש נקודת מוצא לתהליך ההוא"

כעת מספר שאלות למתעקש כי הווצרות העולם הנה מקרית ונוצרה כתוצאה מפיצוץ אדיר מימדים

כיצד ייתכן שבתהליך התפתחות מקרי יידעו שיני כל חי לצמוח בידיוק בפה, ולא במעיים למשל ? האם יש להתפתחות שכל להציבם בין שער כניסת המאכל התלבי מעובד לבין מערכת העיכול ? אגב גם לדאוג לשיניים חותכות ולשיניים טוחנות ידעה ההתפתחות, ואף לקבוע כל אחד מהם במקום התפתחותו התקין.

אותה שאלה ניתן להציב ביחס לכל האברים והחלקים, כיצד יידעו העיניים כי מקומם הוא בראש המוביל ולא ברגל למשל? ניתן להמשיך ולהרחיב בדבר מערכות האדם השרירים, העצבים, החיסון, השמיעה, ההרחה, מיצי העיכול, הנשימה וכולי ובכל אחד מהם אין ספור פרטים ופרטי פרטים אשר בשינוי קל של מקומם או צורתם או חומרם, היו חיינו בלתי אפשריים.

וזה רק ביחס לגוף האדם עצמו, שהוא חלק קטן ממה שמכונה האבולוציה, עוד לא דיברנו על בעלי חיים צמחים ימים נהרות מערכת אקולוגית אסטורונומית אטמוספירה וכולי.

כדי לא לשגע אותכם לא אמשיך בדוגמאות, אך כל אדם עם קצת שכל בראשו יכול להתסתכל סביבו על כל דבר ולהבין שזה יצירה נפלאה שמתאימה דיוק מושלם בתוך עצמה, וכל תזוזה הכי קטנה במבנה או בצורה או במקום או באיכות היה בלתי אפשרי להתקיים כאן.

אי אפשר שלא להזכיר נתון נוסף: מתמטיקאים חישבו ומצאו כי כאשר הסיכוי להצליח הוא אחד למליון או לכמה וכמה מיליונים, עדיין תתכן סבירות מסויימת להצלחה. אולם כאשר הסיכוי הוא אחד ל10 בחזקת 40 (כלומר 40 אפסים אחרי הספרה 1) אזי אין שום סבירות להצלחה.

המדען הנודע פריייד הול, חתן פרס נובל לפיזיקה, מסתובב בעולם ומוכיח בהרצאותיו כי הסיכוי שיווצר תא אחד בלבד על ידי התחברות מקרית של חומצות חומרים וכו וכו כמו שטוענת השערת האבולוציה הוא אחד ל 10 בחזקת 40,000 זאת אומרת 40,000 אפסים לאחר הספרת 1. וכדי שיווצר אדם שלם ??

עוד יש לציין בקצרה את המנגנונים האדירים שבתורה שכמו שמישהו פה אמר יידרשו עשרות שנים כדי ללמוד את כולם כמו שצריך, ואת המסורת המיוחדת והאיתנה והמוכחת היסטורית אודות מעמד נתינתה, המוכיחים את עובדת היותה כתובה על ידי גורם על אנושי אשר ברא את כל היקום והיא קוראת לו בשם מופשט אלוקים.

אלברט אינשטיין :

"ויש חוויה דתית, שהיא אמנם מצויה בטהרתה רק לעיתים רחוקות. אני אקרא לה: דתיות קוסמית, זו מתפרשת בקושי, לכל מי שאין לו ניצוץ ממנה. היחיד שמרגיש את אפסותם של מאוויי האדם ושאיפותיו, ואת הרוממות והסדר הנפלא, המתגלים בטבע ובעולם המחשבה, הוא חש את הוויתו הפרטית שמין כלא, ונכסף לכללות ההויה בתור אחדות שלימה. המלאה שכל וטעם"

עוד הוא כותב

" האמונה שלי נובעת מרגש של ענווה והערצה כלפי הכוח העליון, האין סופי, המגלה את עצמו בפרטים הדלים שאני יכולים להשיג בשכלנו הרך והחלש "

יש לך את זה ביותר ליקים? כמו כולם פה זונת ליקים מה אתה מנסה להצחיק? לא הלך לך, אנשים פה איבדו את הצפון מדברים על התנך כעל עוד ספר מדברים על הקבה כעל אליל, איפה נשמע דבר כזה ואתה מה אתה מנסה לעשות מנסה לקבל עוד קצת ליקים אז לfxp שמה תקבל בטוח

בחיי שאני מרחם על אנשים כמוך. יש לך עוד משהו להציע לעולם חוץ משנאה, בורות ונבואות זעם בשקל תשעים?

איתך, בתור אדם מאמין, הרבה יותר קל לי להזדהות, מהסיבה הפשוטה ששנינו חולקים אמונות דומות וכן קושרים את עצמנו בדרך מסויימת, למרות שיתכן שמבחינה אתנית אנחנו שונים לחלוטין. אבל עם הרבה ''יהודים'' על הנייר, שאינם מאמינים בכלום, ושמגדירים את עצמם לפי הלאום הלכאורה יהודי שלהם, אין לי שום תחושת הזדהות. אני לא אשנא אותם, ויש לי גם חברים טובים שהם אנשים כאלה, אבל מעבר לחיבור שלי איתם כבני אדם טובים, אין לי שום מכנה משותף איתם. המוצא שלנו אחר, והאמונות שלנו אחרות. אני בכנות יכול להגיד לך שהרבה מאוד ''יהודים'' הם עבורי לא יותר יהודים מאחמד וג'אמיל מקלאנסווה. למעשה אין לי שום הזדהות איתם, ואני לא מרגיש שהם קרובים אליי יותר מכל ערבי שאני לא מכיר. בקיצור, אני רחוק מלקשור את גורלי עם הערב רב שיש פה בארץ.

מבחינה אתנית אתה מתכוון ארצות המוצא של המשפחות שלנו? אבל כולנו יהודים, מוצא כולנו בסופו של דבר הוא מארץ ישראל לפני שאבותינו פוזרו בגלות זו או אחרת. כולנו בני הלאום היהודי וכולנו שבנו לארץ אבותינו כדי להחיות את הריבונות של עמנו אחרי 2000 שנה שבהם התגלגלנו בגולה וספגנו פרעות והתעללויות.

אני מבין את ההסתייגות שלך מיהודים שלא מאמינים, אבל לדעתי הם כן יותר קרובים אלייך מאחמד וג'מיל מקלאנסווה. משתי סיבות עיקריות - הראשונה, כי לפי ההלכה היהודית שאלת האמונה שלהם לא משנה, אדם שנולד כיהודי נחשב ככזה גם אם המיר את דתו ואף הצהיר על כך בפומבי. והשנייה היא שבניגוד לאחמד וג'מיל מקלאנסווה, הם לא מאיימים עלייך . וכן ברור לי שהתגובה הראשונית היא שלא כל הערבים רעים וחלקם רוצים לחיות איתנו בשלום וכו'. ובהחלט יש כאלה, אבל בגדול זו תהיה היתממות להגיד שבמדינת כל אזרחיה, שתתעלם מעניין הלאום, וכתוצאה מכך תהיה מדינה שבה יהיה רוב ערבי ושלטון ערבי בעקבות הענקת זכות השיבה לפליטים הפלסטינים, גורל העם היהודי והגורל שלי ושלך אישית לא יהיה בסכנה.

מי שחולק עליי צריך פשוט לעיין במסמכים הרשמיים של החמאס ואש"ף ושאר הצורות של ההנהגה הפלסטינית כדי לראות שהדרישה הפלסטינית היא לריבונות ערבית מוחלטת על כל סנטימטר משטח פלסטין, והחזרת כל היהודים שאבותיהם הגיעו לכאן אחרי 1914 לארצותיהם. אני לא יודע מה איתך אבל המשפחה שלי הגיעה לפה אחרי 1914. בשנות ה50 ליתר דיוק. ואם זה יקרה אז אני אגורש לרומניה ואין לי מה לחפש שם. מספיקה לי הממליגה הנוראית שאמא שלי מכינה כמה פעמים בשנה.

וכל זה בהנחה הבלתי סבירה שהם באמת יואילו ברוב טובם להחזיר אותנו בבטחה לארצות מהן הגיעו משפחותינו. עיון קצת יותר מעמיק יראה שמרבית הסיכויים שהמציאות תהיה קצת יותר עקובה מדם ואולי אף תזכיר אירוע אחר בהיסטוריה הארוכה ומרובת האסונות של העם היהודי.

לכן, כל כך חשוב שיהיה פה רוב יהודי, אפילו אם הוא מורכב בחלקו מבועלי נידות ואוכלי טרפות. זה פחות משנה, מה שחשוב זה שהלאום שלהם יהיה יהודי, שהם ישרתו בצה"ל, שיהיו מחויבים לערכי הציונות ושיתרמו את התרומה שדרושה כדי להבטיח שמדינת ישראל תמשיך להתקיים כמדינה יהודית ודמוקרטית, ושתסריט הבלהות שציירתי למעלה לא יתקיים. מה שמחבר בינינו הוא הלאום והציונות ולא הדת. מבחינתי חילוני גמור שהוא ציוני ושירת בצבא יותר קרוב אלי מחרדי משתמט. אולי גם כי אני די חי את חיי כחילוני :)

אם אתה לא רוצה לקשור את גורלך עם הערב רב שיש פה בארץ, זכותך. מבחינתי אין ממש אופציה אחרת. למה? כי זו מדינת העם היהודי אליו אני משתייך, הביטוי לזכויותיו כלאום, אשר הוקמה לפי הסיסמה "אושוויץ לא תחזור שנית". אם לא תהיה מדינה לעם היהודי נצטרך עוד פעם לסמוך על ארצות העולם כדי שיקיימו את הסיסמה הזאת. ניסיון העבר מראה שההסתמכות הזאת קצת מפוקפקת.

אני מצטער שחפרתי פה בצורה כבדה ממש, פשוט לדעתי זה נושא מאוד חשוב, אולי אפילו הכי חשוב למי שגר פה.

המדען האנגלי הנודע אייזיק ניוטון ערך פעם בביתו סעודה חגיגית לכבוד ידיד נעורים, אף הוא מדען חשוב, אשר שב לממלכה.. במהלך הסעודה התעניין הידיד בנימת תמיהה נוכח השמועה כי הוא, ניוטון- מאמין נלהב באלוקים. לשמע השאלה הרצינו פני ניוטון, והוא השיב בשקט :" רצוני להראותך דבר מה אשר בוודאי יעניין אותך". בחדר עבודתו הוריד ניוטון מאחד המדפים מערכת כדורים, גלגלים וקפיצים, והסביר : "אלו הם כוכבי הלכת. הנה זהו כדור הארץ אשר סביבו חג הירח. זהו שבתאי על ירחיו, וזהו הצדק וכו' ועתה ראה" . במשיכת חוט הפעיל ניוטון את המערכת והחלו הכוכבים לנוע זה לצד זה וזה סביב זה בסדר מופתי, כאשר הם מחקים בדיוק נפלא ביותר את מהלכי הכוכבים בחלל. האורח נפעם ממראה עיניו ( טרם התגלה החשמל המניע ) קרא הבתרגשות : איזייק.. איך עשית זאת ??? וניוטון המדען הדגול, השיבו בשלווה מעושה " אני ? לא עשיתי את זה . לא אני.. בחצר ביתי הצטברה ערימות גרוטאות של כדורים קפיצים וכדומה. ברדוף כלב אחר חתול גרם לאחרון לזנק היישר על גבי ערימה זו, שהכל מתעופף באוויר. לשמע הרעש יצאתי לחצר ולפליאתי גיליתי כי שיבת החפצים השבים לאדמה זה על גבי זה, וזה בסמוך לזה, יצרו מוצר זה שלפניך אדוני הנכבד"

למראה פניו המשתוממות של האורח השתנתה נעימת דיבור המארח והוא המשיך בקול מוכיח וטעון : " מערכת זו אינה אלא מערכת דמי המחקה את המקור האמיתי העצום המורכב והמפליא לאין ערוך ! " חייך ניוטון ואמר לו " ידידי המשכיל.. הדמי אינו יכול להווצר כדרך המקרה.. והמקור כן ?!?! "

אני יכול לסיים את טיעוניי כאן. אך היאחזות ההמון בתאוריית דארווין מחייבת המשך קצר.

ראשית אקדים כי מאז שמעתי על תאוריית האבולוציה של דארווין, תמהתי כיצד היא מסבירה את היווצרות הנקודה ההתחלתית אשר ממנה התפתח העולם שלפנינו ( ולא, להגיד מצאנו את החלקיק האלוהי זה לא נקודת התפתחות יש מאין אלא נקודת התפתחות יש מיש שכן מאין התפתח אותו חלקיק אלוהי ככל שיהיה) שהרי אם אין לכם תשובה על כך, נמצאת התאוריה מופרכת מעיקרה. לא העלתי כלל בדעתי שאדם בר דעת כדארווין תהיה עזות לפרסם בעולם הסבר לשאלת השאלות של האנושות, כאשר אינו מסביר את העיקר- תחילת ההיווצרות יש מאין.

באנצקלופדיה העברית כרך טו 703 מוסבר בפירוש " אין בתפיסה ההתפתחותית תשובה לשאלת המצוי הראשון בכל תהליך של התפתחות, אותו מצוי המסוגל לשמש ושימש נקודת מוצא לתהליך ההוא"

כעת מספר שאלות למתעקש כי הווצרות העולם הנה מקרית ונוצרה כתוצאה מפיצוץ אדיר מימדים

כיצד ייתכן שבתהליך התפתחות מקרי יידעו שיני כל חי לצמוח בידיוק בפה, ולא במעיים למשל ? האם יש להתפתחות שכל להציבם בין שער כניסת המאכל התלבי מעובד לבין מערכת העיכול ? אגב גם לדאוג לשיניים חותכות ולשיניים טוחנות ידעה ההתפתחות, ואף לקבוע כל אחד מהם במקום התפתחותו התקין.

אותה שאלה ניתן להציב ביחס לכל האברים והחלקים, כיצד יידעו העיניים כי מקומם הוא בראש המוביל ולא ברגל למשל? ניתן להמשיך ולהרחיב בדבר מערכות האדם השרירים, העצבים, החיסון, השמיעה, ההרחה, מיצי העיכול, הנשימה וכולי ובכל אחד מהם אין ספור פרטים ופרטי פרטים אשר בשינוי קל של מקומם או צורתם או חומרם, היו חיינו בלתי אפשריים.

וזה רק ביחס לגוף האדם עצמו, שהוא חלק קטן ממה שמכונה האבולוציה, עוד לא דיברנו על בעלי חיים צמחים ימים נהרות מערכת אקולוגית אסטורונומית אטמוספירה וכולי.

כדי לא לשגע אותכם לא אמשיך בדוגמאות, אך כל אדם עם קצת שכל בראשו יכול להתסתכל סביבו על כל דבר ולהבין שזה יצירה נפלאה שמתאימה דיוק מושלם בתוך עצמה, וכל תזוזה הכי קטנה במבנה או בצורה או במקום או באיכות היה בלתי אפשרי להתקיים כאן.

אי אפשר שלא להזכיר נתון נוסף: מתמטיקאים חישבו ומצאו כי כאשר הסיכוי להצליח הוא אחד למליון או לכמה וכמה מיליונים, עדיין תתכן סבירות מסויימת להצלחה. אולם כאשר הסיכוי הוא אחד ל10 בחזקת 40 (כלומר 40 אפסים אחרי הספרה 1) אזי אין שום סבירות להצלחה.

המדען הנודע פריייד הול, חתן פרס נובל לפיזיקה, מסתובב בעולם ומוכיח בהרצאותיו כי הסיכוי שיווצר תא אחד בלבד על ידי התחברות מקרית של חומצות חומרים וכו וכו כמו שטוענת השערת האבולוציה הוא אחד ל 10 בחזקת 40,000 זאת אומרת 40,000 אפסים לאחר הספרת 1. וכדי שיווצר אדם שלם ??

עוד יש לציין בקצרה את המנגנונים האדירים שבתורה שכמו שמישהו פה אמר יידרשו עשרות שנים כדי ללמוד את כולם כמו שצריך, ואת המסורת המיוחדת והאיתנה והמוכחת היסטורית אודות מעמד נתינתה, המוכיחים את עובדת היותה כתובה על ידי גורם על אנושי אשר ברא את כל היקום והיא קוראת לו בשם מופשט אלוקים.

אלברט אינשטיין :

"ויש חוויה דתית, שהיא אמנם מצויה בטהרתה רק לעיתים רחוקות. אני אקרא לה: דתיות קוסמית, זו מתפרשת בקושי, לכל מי שאין לו ניצוץ ממנה. היחיד שמרגיש את אפסותם של מאוויי האדם ושאיפותיו, ואת הרוממות והסדר הנפלא, המתגלים בטבע ובעולם המחשבה, הוא חש את הוויתו הפרטית שמין כלא, ונכסף לכללות ההויה בתור אחדות שלימה. המלאה שכל וטעם"

עוד הוא כותב

" האמונה שלי נובעת מרגש של ענווה והערצה כלפי הכוח העליון, האין סופי, המגלה את עצמו בפרטים הדלים שאני יכולים להשיג בשכלנו הרך והחלש "

בוס, באיזו שנה בדיוק פרד הוייל זכה בפרס נובל לפיזיקה?

ובאיזה מקור היסטורי בדיוק קראת את הסיפור על אייזק ניוטון?

מה הקשר בין א' ל-ב' ?

כי אני לא מוצא טעם לקיים מצוות.

וארדיטי שציטט את אינשטיין. אתה מוציא את הדברים מהקשרם שכן אינשטיין לא האמין באלוהים ואף פירסם מאמר נרחב בנושא. כמובן שבחרת להתעלם מכל העובדות של תורת האבולוציה- סבבה. תביא לי הוכחה אחת ליציאת מצרים. אחת.

כי אני לא מוצא טעם לקיים מצוות.

אני לא צם כדי לקיים מצווה, ואני לא מאמין שאם צמים יום אחד בשנה אז זה מכפר על החטאים שעושים במשך כל השנה.

אני צם כי מדובר במסורת ארוכה מאוד של העם שלי, ואני רוצה לשמור על המסורת הזאת.

אני לא צם כדי לקיים מצווה, ואני לא מאמין שאם צמים יום אחד בשנה אז זה מכפר על החטאים שעושים במשך כל השנה.

אני צם כי מדובר במסורת ארוכה מאוד של העם שלי, ואני רוצה לשמור על המסורת הזאת.

שיהיה לך בכיף אחי.מכבד. אני לא אוהב לצום

כשהייתי קטן אמא שלי תמיד אמרה לי משהו מאד חכם

אם מישהו מנסה לעצבן אותך, פשוט מאד אל תענה לו, ואז הוא יתעצבן עוד יותר ממה שהוא תכנן לעצבן אותך

אל תכנסו לדיון המפגר הזה ויעשה בשכל כל מי שלא יגיב למרות שהנושא הזה מפגיע לו, מי שלא רוצה לצום שלא יצום

כל עוד זה במסגרת הפורום/לא בפהרסיה (הרי אף אחד, לפחות אצלנו, לא יעז לצאת עם סיגריה לרחוב ביום כיפור כי יעשו עליו מי שברך במקום)

גמר חתימה טובה לכל עם ישראלsmile.gif