Jump to content

צמים ביום כיפור?

החתול הצהוב

166 members have voted

1. 1. האם אתה צם ביום כיפור?

• כן
      100
    • כן, אבל שותה מידי פעם אם קשה לי
      4
    • לא צם
      62

Recommended Posts

צדיקים להוציא כיפות ולבקש סליחה כי יום למחרת הולכים לשדוד מכולת

כרגיל בכל נושא על דת יבוא האהבל שיכליל את כל מי ששומר.

NOPE. בדרך כלל אני בעד שימור מסורת, אבל רק אם יש בה היגיון כלשהו, לא רק שאני לא מסכים עם עיקרון הסליחות, גם אקט הרעבת הגוף לא מוצא חן בעיניי..

צום קל, לכל מי שבחר לצום ממניע דתי או וואטאבר.

NOPE. בדרך כלל אני בעד שימור מסורת, אבל רק אם יש בה היגיון כלשהו, לא רק שאני לא מסכים עם עיקרון הסליחות, גם אקט הרעבת הגוף לא מוצא חן בעיניי..

צום קל, לכל מי שבחר לצום ממניע דתי או וואטאבר.

אז לפי ההגיון שלך, צריך לזרוק את כל המסורת לפח האשפה. כי מה ההגיון לאכול שבוע שלם רק מצות? מה ההגיון לשמור שבת? מה ההגיון לאכול רק כשר? מה ההגיון לשמור על המסורת בכלל? כל הדברים האלה לקוחים מהדת, שהיא בעינייך לא הגיונית, אז איזה הגיון אתה בדיוק מחפש?

אבל הוא צודק. :]

אני כבר לא יודע אם אתה ציני או רציני, אבל הזלזול פה של אנשים עובר כל גבול. אף אחד לא מכריח אותך לצום בכיפור, אבל לזלזל ביום הזה ולזלזל באנשים ששומרים את היום הזה זה כבר חוצפה.

אני כבר לא יודע אם אתה ציני או רציני, אבל הזלזול פה של אנשים עובר כל גבול. אף אחד לא מכריח אותך לצום בכיפור, אבל לזלזל ביום הזה ולזלזל באנשים ששומרים את היום הזה זה כבר חוצפה.

אני צם,

אבל תאכלס לחילונים יש את כל הסיבות למה להתמרמר נגד הדת, הם יכולים לענות לך שברגע שהם יפסיקו לשלם מיסים לתושבי בני ברק ולעשות 8 בעמדה ו4 מנוחה בגלל חוסר סד"כ הם יפסיקו לזלזל.

הדת פה נכפית על המון זרמים במדינה וזה ממש לא בסדר...

אני רציני.

אז לפי ההגיון שלך, צריך לזרוק את כל המסורת לפח האשפה. כי מה ההגיון לאכול שבוע שלם רק מצות? מה ההגיון לשמור שבת? מה ההגיון לאכול רק כשר? מה ההגיון לשמור על המסורת בכלל? כל הדברים האלה לקוחים מהדת, שהיא בעינייך לא הגיונית, אז איזה הגיון אתה בדיוק מחפש?

אני לא עושה שום דבר ממה שהזכרת (חוץ מהאחרון כמובן), אז ככה שזה די תואם את האג'נדה שלי. ואני אנסה להסביר את עצמי טוב יותר: ברור שהכל לקוח מהדת וקשור אלייה באופן ישיר, אבל מסיבות כאלה ואחרות, חשוב לי אישית לשמר על כמה ממנהגיה, יום כיפור הוא לא אחד מהם. ההגיון מאחורי יום כיפור הוא 100% דתי, בעוד וחנוכה, פסח, ראש השנה והשאר מתייחסים לסיפורים (עזוב אם הם נכונים או לא) ופחות כופים עליך את דרך הדת.

אני לא עושה שום דבר ממה שהזכרת (חוץ מהאחרון כמובן), אז ככה שזה די תואם את האג'נדה שלי. ואני אנסה להסביר את עצמי טוב יותר: ברור שהכל לקוח מהדת וקשור אלייה באופן ישיר, אבל מסיבות כאלה ואחרות, חשוב לי אישית לשמר על כמה ממנהגיה, יום כיפור הוא לא אחד מהם. ההגיון מאחורי יום כיפור הוא 100% דתי, בעוד וחנוכה, פסח, ראש השנה והשאר מתייחסים לסיפורים (עזוב אם הם נכונים או לא) ופחות כופים עליך את דרך הדת.

לא כ''כ הצלחתי להבין אז מה בדיוק אתה כן משמר במסורת היהודית, פרט להדלקת חנוכייה. מה בדיוק אתה עושה בפסח שנחשב עבורך ''שמירת מסורת''?

לא כ''כ הצלחתי להבין אז מה בדיוק אתה כן משמר במסורת היהודית, פרט להדלקת חנוכייה.

לא יותר מדי. בדר"כ זה הדברים הבסיסיים ביותר, אם זה איחולי וסעודת ראש השנה, התחפשות בפורים, ישיבה בסוכה (למרות שאני לא באמת גר בה), הדלקת חנוכיייה ועוד כמה דברים מינוריים. זה מה שאני מוכן להתייחב לעשות בכל שנה.

מפתיע שאין פה הרבה שמאמינים בספר הקסמים, באלילים בלתי ניראים אה

שנה שעברה היה פה נושא שלא כיבד, ובבקשה אל תהפכו גם את הנושא הזה לכזה.

נ.ב.

לא חייבים להאמין באלוהים ולשמור שבת כדי לצום יום אחד בשנה.

זה אפילו בריא לגוף.

לא כ''כ הצלחתי להבין אז מה בדיוק אתה כן משמר במסורת היהודית, פרט להדלקת חנוכייה. מה בדיוק אתה עושה בפסח שנחשב עבורך ''שמירת מסורת''?

אוכל מצות? נהנה מההוואי של החג זה כבר מספיק.

אני מבין שאתה בן לאם יהודייה (טוב אני די בטוח), זה אומר שלפי ההלכה אתה יהודי, מדינת ישראל היא מדינת היהודים, כלומר ישראל מייצגת את היהודים בעיקר.

זה שאתה לא דתי זה בסדר גמור וזה אחלה, אבל אני מניח שמה שאוגוסטוס מנסה להבהיר לך פה, זה שהוא מתחבר מדינה שלו ולערכים שלה וכאות הזדהות הוא מקיים חלק מהמנהגים/מצוות שקשורות לדת היהודית.

הרבה מנהגים לא דורשים מהחילונים מאמץ מיוחד ואולי כדאי שכאות הזדהות עם המדינה גם אתם (אנשי ה"דווקא") תדליקו איזה נר מסכן פעם בשנה, או תלבשו איזה משהו מטומטם פעם בשנה או שתזדהו איכשהו עם שאר העם, כי כל מי שמנסה לעשות "דווקא" ולא לקיים כלום הוא בעצם מבדיל את עצמו מהמדינה.

גם בארצות הברית יש להם מנהגים שקשורים לנצרות וכל האתאיסטים מקיימים אותם כמו ילדים טובים וזה ממש לא בגלל שהם מאמינים בדת כזאת או אחרת אלא בגלל שזאת הדרך שלהם לומר שהם שייכים למדינה שהם גרים בה...

לסיכום העצה שלי היא שתסתכלו על החגים מעבר היותם מועדים יהודיים...