Jump to content

צו ראשון

Recommended Posts

אני כבר בן 17 ואוטוטו יהיה לי צו ראשון (אני יודע קיבלתי מאוחר )

עכשיו ככה.. מה אני צריך או יכול לעשות כדי לסיים את הכל ביום אחד ולא לחזור לשם ?

ולגבי הקב''א אמרו לי נכון שיש עוד מלא זמן אבל בכל זאת אני רוצה לדעת, שאם יש לי קב''א מתחת ל52

אני לא אוכל לצאת לקורס קצינים , עכשיו עד כמה זה נכון והאם יש מקרים שנותנים ?

(אני בכוונה יוצא מנקודת הנחה שאם חס וחלילה אקבל קב''א פחות מ52)

ועוד משהו אחרון , 80 אחוז שאם אחפור ואבקש חטיבה מסוימת אקבל נכון?

בתודה מראש :thumbs:

קודם כל תהיה רגוע.. קןרס קצינים לא תלוי רק בנתונים יבשים כמו קב"א, למרות שיש לזה משמעות עצומה.

הכי חשוב, באמת, תשקיע הכי שאתה יכול בצו ראשון. במבחנים, בראיונות, אל תזלזל. זה יתגמל לך חבל לך על הזמן

בסופו של דבר מכל הנתונים שמתקבלים למערכת עליך יש נתון שנקרא מת"ם, רמת התאימות שלך לקצונה. מ0 עד 2, כשאין באמת הבדל בין 1 ל2..

בקיצור, אם תשקיע בצו ראשון שלך, ובשאלונים שחברים שלך מהמחלקה יעשו יסמנו אותך כמתאים לקצונה בעיניהם (שאלונים סוציומטריים, אתה תעשה הרבה כאלה) אז כן, יציעו לך לצאת לקצונה.

כמובן שאתה צריך קודם כל לצאת לקורס מכים ולסיים בציון טוב...

בנוגע לחטיבה, זה באמת מונפץ רצח. בסופו של דבר הרוב המוחלט בוחרים - גולני צנחנים, אבל אני לא אשקר לך ואגיד שלרוב זה רנדומלי. אם אתה רוצה חטיבת חי"ר מסוימת, אתה צריך למלא במנילה שלך 0 בכל שאר החילות, ולסמן במקום הראשון את החטיבה שאתה רוצה, אבל שוב, לרוב זה הולך לפי צרכי הצבא.. אני סימנתי צנחנים 5, וכפיר 1, וקיבלתי כפיר :) ובסוף אני הכי מבסוט בעולם.. הכל אותו הדבר

בהצלחה אחי תשקיע תשקיע תשקיע

קודם כל תהיה רגוע.. קןרס קצינים לא תלוי רק בנתונים יבשים כמו קב"א, למרות שיש לזה משמעות עצומה.

הכי חשוב, באמת, תשקיע הכי שאתה יכול בצו ראשון. במבחנים, בראיונות, אל תזלזל. זה יתגמל לך חבל לך על הזמן

בסופו של דבר מכל הנתונים שמתקבלים למערכת עליך יש נתון שנקרא מת"ם, רמת התאימות שלך לקצונה. מ0 עד 2, כשאין באמת הבדל בין 1 ל2..

בקיצור, אם תשקיע בצו ראשון שלך, ובשאלונים שחברים שלך מהמחלקה יעשו יסמנו אותך כמתאים לקצונה בעיניהם (שאלונים סוציומטריים, אתה תעשה הרבה כאלה) אז כן, יציעו לך לצאת לקצונה.

כמובן שאתה צריך קודם כל לצאת לקורס מכים ולסיים בציון טוב...

בנוגע לחטיבה, זה באמת מונפץ רצח. בסופו של דבר הרוב המוחלט בוחרים - גולני צנחנים, אבל אני לא אשקר לך ואגיד שלרוב זה רנדומלי. אם אתה רוצה חטיבת חי"ר מסוימת, אתה צריך למלא במנילה שלך 0 בכל שאר החילות, ולסמן במקום הראשון את החטיבה שאתה רוצה, אבל שוב, לרוב זה הולך לפי צרכי הצבא.. אני סימנתי צנחנים 5, וכפיר 1, וקיבלתי כפיר :) ובסוף אני הכי מבסוט בעולם.. הכל אותו הדבר

בהצלחה אחי תשקיע תשקיע תשקיע

תודה רבה על התשובות אחי

חח ואני לא צנחנים או גולני אני מת לגבעתי ממש מורעל עליהם רצח ואני מקווה שבאמת אני אגיע לשם בע''ה. סתם עוד שאלה בקשר לקורס מכים גם לזה רק המצטיינים יוצאים נכון ?

תודה רבה על התשובות אחי

חח ואני לא צנחנים או גולני אני מת לגבעתי ממש מורעל עליהם רצח ואני מקווה שבאמת אני אגיע לשם בע''ה. סתם עוד שאלה בקשר לקורס מכים גם לזה רק המצטיינים יוצאים נכון ?

ממש לא. בשביל לצאת לקורס מכים צריך להיות קודם כל חייל טוב. לא צהוב מת, זאת לא הכוונה.. פשוט חייל טוב.

יש 3 הקצאות, מוקדם, אמצע וסוף. מוקדם יוצאים ישר אחרי האימון מתקדם, והם יהיו אלה שבדרך כלל היו הכי טובים במחלקה ומיועדים לקצונה (אם לא תצא מוקדם אתה עדיין יכול לצאת לקצינים אל תדאג :) )

אמצע זה אחרי שהפלוגה כבר עלתה לקו, משהו כמו חודשיים אחרי שסיימת אימון מתקדם.

סוף זה סוף מסלול בעצם, אחרי 4 חודשים בקו כשרוב המחלקה כבר מפורקת, חלק למכים וחלק לפלוגות הוותיקות..

שורה תחתונה, הרוב יוצאים למכים. תהיה חייל טוב, תפציץ, אל תהיה בכיין ותצא. בסוף כולם רוצים להתקדם וכל מי שאומר לך צהוב, שיזדיין (ותתחיל להתרגל שצהוב בצבא זאת מילה גסה.. עם כל האהבה למכבי :) )

המלצות אם אתה רוצה קב"א גבוה:

בריאיון אל תתגרד, בשום מקום, לא בגב, לא באף,לא בשיער, ולא בזקן.

אם תשאל אותך שאלות, אל תראה לה שאתה בעייתי אבל תראה לה שאתה לא פרייאר.

אל תשחק אותה גבר, כי אתה נראה פתטי, תנסה להראות שאתה יודע להתבטא היטב.

תצחק ותחייך הרבה, ויש לך קב"א של מינימום 54.

מובטח.(מכיר מישהי שמשרתת בזה)

תתגרד, תשתעל ותראה גם חוסר ביטחון לעתים. בקיצור-תהיה אנושי.

תפסיקו עם ההנפצות המטופשות שלכם.

לשאלתך, הצו הראשון הוא בעל משמעות ונתונים שקיבלת במהלך היום משפיעים על כלל השירות הצבאי.

בדרך כלל, משלימים את כלל התהליך באותו היום אלא אם כן אתה התעצלת או עקב יום מרוכז שבו המערכת עצמה לא הצליחה להתמודד אל מול כמות האנשים שזומנו. חשיבות רצינית היא לריאיון האישי-בו אני אמליץ שתפגין ביטחון עצמי, ותהיה אתה. מאמין שתצליח.

יחד עם כל זה נכנסים נתונים סוציואקונומיים וכך הלאה והלאה. וגם במידה ולא תשיג את הנתונים שרצית-זה לא ימנע ממך להגיע לאן שתרצה, באחריות.

שיהיה הרבה בהצלחה!

• 2 weeks later...

תודה רבה על התשובות אחי

חח זה אומר שאתה מוכן להשקיע ולסוע עד קציעות בשביל שבתות בבית? ;)

וואלה מצטער להרוס את התדמית, אבל הראיון הוא רק מרכיב בציון הקב"א ואפילו לא אחד המשמעותיים..הנתונים שלך (רקע,עבר פלילי אם יש, כמה יחידות בגרות וכו'..) והדפ"ר משמעותיים יותר