Jump to content

Recommended Posts

שלום לכולם :)

טוב אז ככה הרבה יבוא ויגיד "מה אתה עוד ילד" "אתה לא יודע מה זה צבא באמת.."

וכאלה וכאלה.. כן כן צעיר ;]

אבל מה,וואלה אני בחרתי במסלול שוחרים ואני מכיתה ט' על מדים,וכדי שתביינו,סיימתי י'ב (כן כל התקופה הזאת כל יום מסדר,מפקד/מדריך,איחורים-עונשים גם,ומדים! ) וכרגע אני בכיתה י'ג עושה עתודה צבאית י'ג י'ד הנדסאי מכונות (מכטרוניקה)..

אז וואלה אם אני יותר מ 5 שנים כבר על מדים והפז"ם שלי עוד לא התחיל אפילו להכיר אותי..אז עדיין אני מרוצה מהמסלול ומהעובדה שאני בחיל האוויר , וואלה לבסוף, ההשקעה משלמת :) (מקווה! )

ולכם, אם זה עוד לא מאוחר (ואני מאמין שלחלקכם או לקרובים שלכם לא) אז אני ממליץ מאוד, אחלה מסלול השוחרות הזאת,מלמד ערכי צהל, צבא ,מורשת ישראל קרב, התנהגות , דיגום הכל ..

וגם מקצוע לעתיד.. ובנוסף שזה הכי משך אותי (חוץ מהנסיעות חינם) זה העובדה שבקרוב אני מצטרף רשמית למשפחת חיל האוויר :)

בהצלחה לכולם !!! :)

שצ

חחחחח יש לך את זה בפחות צפוי?!

בכל מקרה,לא כזה צעיר .. ! ;]

בכל זאת,גם אני לובש חולצה מכופתרת בבוקר ולא שאני עובד בהייטק,עדיין על מדים כמו כולם ;]

תקן אותי אם אני טועה, המסלול הזה שאתה עושה מוביל בד"כ לבסיס חיל האוויר שבצריפין...?

לאוו דווקא..

בסוף המסלול בהנחה שאתה עושה י'ג י'ד שזה הנדסאי אתה מקבל קורסים דרך השלוחה שלך (שיש מלא שלוחות הולץ,חיפה,באר שבע אשדוד ועד ועוד ועוד ) ואתה עושה את הקורס בטכנאי בחיפה ולפי הקורס המתאים אתה משתבצץ לאחד הבסייסים בארץ של חיל האוויר

אתה יודע איפה תשובץ? פלמחים? צריפין? תל נוף?

לא אחי, זה הכל בהתאם לקורס שלך..

לדוגמא אם לקחת קורס על סתם נגיד מסוק ינשוף ואין אותו בפלמחים אז ברור שלא תקבל את זה..(לדוגמא כן..)

לפי הקורס התפקיד המקצוע אתה משובץ בהתאם לבסיס המתאים לזה..

וזה גם הפוך,כלומר אם לקחת קורס את מנועי F-16 ויש את זה לדוגמא גם במצפה רמון,גם בחצרים, ובחצור אז כניראה תשתבץ לאחד מהבסיסים האלו .. (הכל דוגמאות כן,זה לא אומר שיש את זה בבסיסים האלו, זה אין לי עדיין מושג חח)

גם אני הנדסאי מכטרוניקה(לא שוחר).

מבאס להתגייס בגיל 20-21 שכל החברים שלך לקראת שיחרור אבל יש בזה המון יתרונות.

אני במחנה רמון שזה רבע שעה ממצפה רמון.

יציאות של 11-3 בנתיים :/

גם אני הנדסאי מכטרוניקה(לא שוחר).

מבאס להתגייס בגיל 20-21 שכל החברים שלך לקראת שיחרור אבל יש בזה המון יתרונות.

אני במחנה רמון שזה רבע שעה ממצפה רמון.

יציאות של 11-3 בנתיים :/

זה מבאס? עתודה אקדמית ולחתום 3 שנים קבע זה מבאס!

תואר ראשון על חשבון הצבא? ממש מבאס

זה פחות, אבל המחשבה על 6 שנות שירות רצופות לא גורמת לי לקפוץ מאושר מתוך שינה.

האמת שזה סתם, ידעתי בדיוק למה אני נכנס כשחתמתי, ובינתיים גם אם הייתי יכול הייתי עושה בדיוק אותו דבר.

חתמתי לשנה וחצי קבע וגם זה לא בהכרח יתקיים.

בכל מקרה אני רואה את עצמי ממשיך בצבא במסלול קצונה(לפחות בנתיים).

תמיד יגידו לך שחסרים תקנים, ועוד מעט בכל מקרה תגיד לעצמך מה אני צריך קצונה.. הבטחה שלי.

תמיד יגידו לך שחסרים תקנים, ועוד מעט בכל מקרה תגיד לעצמך מה אני צריך קצונה.. הבטחה שלי.

מי שמספיק עקשן ומחליט שהוא לא מוכן להישאר בכל מחיר לא ישאר.

פשוט צריך להיות החלטי ונחרץ.

כמובן שזה גם תלוי במפקדים ועד כמה הם עקשנים.

• 2 weeks later...

חחחחח זה מסוג בתפקידים שאני באמת לא מבין מי המטומטם שאשכרה נותן מעצמו עוד 5 שנים בנוסף?

וואלה המערך הטכנולוגי או איך שלא קוראים לו בחרטה שלו בחיל האוויר וחיל חימוש אנשים מגיעים לשם ורק זועקים לה' לצאת ואז באים אליהם באיזשהי חרטה בגיל 15 אומרים להם בואו אתם מקבלים אחלה של מקצוע ואז בשירות אוכלים זין עם יציאות של קרבי וטחינות שאפילו בקרבי כבר שכחו

תגיד לי השתגעת ? נפלת על השכל ? להתחתן עם הצבא ?

ואאלה באים אליך אנשים בגיל 16 מזיינים לך תמוח דופקים לך חרטות מפה ועד אסטוניה ואתה אוכל את זה כי אתה ילדון צעיר

בכל מקרה שלא נדע עוד צה"ל, שיהיה בהצלחה

חחחחח זה מסוג בתפקידים שאני באמת לא מבין מי המטומטם שאשכרה נותן מעצמו עוד 5 שנים בנוסף?

וואלה המערך הטכנולוגי או איך שלא קוראים לו בחרטה שלו בחיל האוויר וחיל חימוש אנשים מגיעים לשם ורק זועקים לה' לצאת ואז באים אליהם באיזשהי חרטה בגיל 15 אומרים להם בואו אתם מקבלים אחלה של מקצוע ואז בשירות אוכלים זין עם יציאות של קרבי וטחינות שאפילו בקרבי כבר שכחו

ממש ממש לא.

אולי רק בקטע של הטחינות שזה מקסימום בחצי הראשונה שלך בסדיר.

ממש ממש לא.

אולי רק בקטע של הטחינות שזה מקסימום בחצי הראשונה שלך בסדיר.

מה אתה אומר?

כמה אנשים אתה רוצה שיגידו לך שזה בדיוק ככה?

טכני חיל האוויר זה סיוט.

לסיים שם וחלצאת לעוד יותר משנתיים של לאכול חרא ולהנות מזה? צריך להיות רוסי או אהבל כדי להסכים.