Jump to content

שאלה

Guest שולח פקס

Recommended Posts

אני עוד שלושה חודשים מתגייס, ואני מחפש מקום שיש בו את המסלול מכשולים כמו בבוחן מסלול בצבא, כדי להתאמן.

מישהו יודע איפה יש מקום כזה באזור המרכז?

מה שהמסתלבטים שמעליי ניסו לרמוז לך (רק שלא הסבירו) זה שמספיק שאתה צהוב אצל מכבי...

סתומרת אל תהיה מורעל מדי,יהיו לך מספיק פעמים להשתפר בזה בזמן הצבא ובינתיים תהנה מהחופש לא?

לא מסכים עם אלה שכתבו מעליי.

אם אתה רוצה להתכונן לבוחן מסלול אתה צריך להשקיע במתח. תעשה יום כן\יום לא 4-5 סטים של מתח.

את המתח תעשה מהמקסימום למינימום. יעני, נגיד שאתה עושה 20 עליות מתח בפעם אחת. אז אתה עושה סט ראשון 20, סט שני 15, סט שלישי 10 וסט רביעי 5.

בנוסף אתה צריך לשפר את הסיבולת לב ריאה שלך.

יש לך חלק של זחילות ומדרגות. את זה אתה יכול לשפר עם אימוני ספרינטים או אינטרוואלים.

אתה בונה לעצמך מסלול מקטע מסויים (עדיף מסלול ריצה של 400 מטר סה"כ)שתעשה בו היקוף ולא הלוך-חזור משעמם, ומתחיל לעבוד עם שעון בצורה הבאה:

4 סיבובים:

סיבוב ראשון ספרינט.

מנוחה של דקה וחצי.

סיבוב שני ספרינט.

מנוחה של דקה ועשרים.

סיבוב שלישי ספרינט.

מנוחה של דקה ועשר.

סיבוב רביעי ספרינט.

מנוחה של דקה.

אחרי חודש שאתה מתאמן ככה אתה יכול לשלב בסיום כל ספרינט עוד 20 שכיבות שמיכה שיעזרו לך לשפר את הסיבולת.

בנוסף אתה יכול לשלב את המתח עם מקבילים. יעני סט אחד של 20 מתח ואחריו סט אחד של 20 מקבילים. אחרכך סט שני של 15 מתח ואז סט של 15 מקבילים וכך הלאה.

מה שחשוב שכשאתה מסיים סט מתח ומקבילים תקפיד על מנוחה של דקה וחצי. לפני שאתה מתחיל בסט מתח מקבילים הבא. לא יותר ולא פחות.

אתה יכול לעבוד גם על הבטן. זה חשוב מאוד ליציבות ושיווי משקל(יש במסלול קורה שצריך איזון).

ואם אתה משקיע באימונים האלה זה ישפר לך גם את הריצת 2000 בבר אור וה-3000 מטר.

ואתה יכול גם לשלב ריצות ארוכות של 5 ק"מ ואז בסיום הריצה לעלות לבניין גבוה של 5 קומות ולעלות ולרדת במדרגות. זה גם משפר את הסיבולת לב ריאה.

מה שכן, לפני ספרינטים תעשה ריצת חימום של 5 דקות ואז מתיחות וחימום מפרקים כדי שלא תפצע.

איזה קטע, זו בדיוק התשובה לשאלה: האם יש סיכוי לעבור גיבוש יח"טיות אם אני אגיע בלי כושר גופני?

בגיבושים לא מחפשים אנשים עם כושר גופני, כי את הכושר הגופני אתה תקבל במסלול במידה ותעבור את הגיבוש.

בגיבוש מחפשים אנשים שבאמת רוצים להגיע ואנשים איכותיים.

אני מכיר אחד שהלך לגיבוש, אמרו לו לרוץ בדיונות, לזחול הכל.. הבנאדם באמצע הקיא את החיים שלו, הרגיש לא טוב אבל הוא המשיך לרוץ ולסיים את הגיבוש בתוצאות ממש לא טובות. אבל בגלל הרצון שלו ובגלל שהוא איכותי (זה כבר ערכים מהבית) הוא התקבל.

את הכושר הוא כבר קיבל בהמשך.. לא בעיה להיכנס לכושר.. חודשיים שלוש ואתה בכושר

אתה נותן יותר מידי קרדיט למנטליות וכן, היא חשובה מאוד. אבל בלי כושר גופני המנטליות לא יכולה לבוא לידי ביטוי. כי אנחנו בטח נסכים שבחור ששוקל 100 קילו (שמתוכם הרוב שומן) ובעל כוח סבל אדיר כנראה לא יוכל לסיים גיבוש יח"טיות בגלל הכושר הלקוי.

בכל אופן עדיף לחבר'ה בעלי השאיפות להגיע בכושר גבוה כמה שיותר כדי להקל על עצמם בגיבושים.

אתה נותן יותר מידי קרדיט למנטליות וכן, היא חשובה מאוד. אבל בלי כושר גופני המנטליות לא יכולה לבוא לידי ביטוי. כי אנחנו בטח נסכים שבחור ששוקל 100 קילו (שמתוכם הרוב שומן) ובעל כוח סבל אדיר כנראה לא יוכל לסיים גיבוש יח"טיות בגלל הכושר הלקוי.

בכל אופן עדיף לחבר'ה בעלי השאיפות להגיע בכושר גבוה כמה שיותר כדי להקל על עצמם בגיבושים.

יש הבדל בין בחור ששוקל 100 קילו לבנאדם רגיל ברור..

אבל אני דיברתי על אחד רזה וממוצע.. אחד כזה לא חייב להתאמן לפני הצבא.. הוא יכול להתאמן זה רק יקל עליו אבל זה לא מה שיעביר אותו בגיבוש.

יש דבר שנקרא סולם מאמצים.. בנאדם בלי כושר בכלל יכול להגיע לכושר טוב לאט לאט

סולם מאמצים זו שיטת כושר שהתפקיד העיקרי שלה זה למנוע פציעות כמו שברי מאמץ. אני אישית לא הייתי מסוגל לעבור גיבושים מסוימים עם אך ורק כוח מנטלי. זה לא תופס. אתה צריך גם שיהיה לך כושר מסויים כדי שתביא לידי ביטוי את החוזק המנטלי שלך. אני לא מדבר על גיבוש צנחנים או סטי"לים למשל(עם כל הכבוד לגיבושים האלה), אני מתכוון לגיבושים קצת יותר קשים שכדי לעבור אותם אתה צריך לבוא מוכן פיזית.