Jump to content

שטייניץ יא בן **** אתה ממשיך לייקר את הסיגריות?

המכביסט מהדרום

Recommended Posts

העפתי? ח"ו, פשוט אין מה להתלונן על רבני ערים וכו'..

"אין מה להתלונן..." אתה מקשיב לעצמך?

תבין, אין דבר כזה חסינות מביקורת, על אחת כמה וכמה אם זורמים אליך כספי ציבור.

בנאדם רוצה להתלונן על המוסד הרבני/דת/רבנים? זכותו. זה לא עושה אותו לפחות אזרח ממך (אולי אפילו יותר).

"אין מה להתלונן..." אתה מקשיב לעצמך?

תבין, אין דבר כזה חסינות מביקורת, על אחת כמה וכמה אם זורמים אליך כספי ציבור.

בנאדם רוצה להתלונן על המוסד הרבני/דת/רבנים? זכותו. זה לא עושה אותו לפחות אזרח ממך (אולי אפילו יותר).

אפשר להתלונן על ההתנהלות, או על הצורה בה הדברים עובדים. אבל נראלך הגיוני במדינה יהודית להתלונן על עצם הממסד??

כי אם כן, בא נסכים שאנחנו לא מסכימים, ואם לא, כנראה שאנחנו כן מסכימים רק מנסחים את הדברים אחרת

לבטל את משרד הספורט/תרבות, לפטר את כל מנהלי המוזיאונים/ספריות ועוד...

סגרת תפינה.

מי שרוצה תרבות/ספורט שיממן לעצמו, אני לא צריך לממן כדורגל/ספרייה

אם אני רוצה ללכת לפסיכולוג אני צריך לשלם הרבה כסף, אותו דבר שיהיה על תרבות

לבטל את כל הקצבאות של המוזיאונים ואיגודי הספורט, מי שרוצה ללכת לתרבות שיהיה לו לבריאות, אני לא צריך לממן לו את התרבות ואת הכספים שהוא מקבל

מדינת ישראל ממנת מוסדות דת, כמו שהיא ממנת עוד הרבה מקומות אחרים. זאת מדינה עם אוכלוסיה רחבה, לא חוג חברים סגור, ומתוקף כך תחומי המימון.

אתה משלם על דברים שלא בראש שלך, וככה מי שלא בראש שלך משלם על הדברים שבראש שלך.

הא כן, יש ישיבות שכל תלמיד משלם שם 10 אלף ש"ח בשנה. ממה שבדקתי זה לא מה שמשלמים במקומות אחרים באוכלוסיה הישראלית.

כמה חרדים משלמים 10 אלף שקל בשנה כדי ללמוד?!

מצד שני כל חילוני שרוצה תואר כל שהוא צריך לשלם והרבה,

ולא מקבל שום קיצבה, שום עזרה מהמדינה

אני רוצה ללמוד להיות קוסם כמו הארי פוטר, אפשר גם תיקצוב מהמדינה כדי להתקבל להוגוורדס?

איזה חוקי מימון, אוכלוסיה שתורמת 0 למדינה לא צריכה לקבל אגורה שחוקה

מצד כל חילוני שרוצה תואר כל שהוא צריך לשלם והרבה,

אני רוצה ללמוד להיות קוסם כמו הארי פוטר, אפשר גם תיקצוב מהמדינה כדי להתקבל להוגוורדס?

*הוגוורטס

ובאמת שלא הבנתי תהודעה של זיו על ה10,000 בשביל ללמוד..

ממש חוצפה............

מדינת ישראל ממנת מוסדות דת, כמו שהיא ממנת עוד הרבה מקומות אחרים. זאת מדינה עם אוכלוסיה רחבה, לא חוג חברים סגור, ומתוקף כך תחומי המימון.

הא כן, יש ישיבות שכל תלמיד משלם שם 10 אלף ש"ח בשנה. ממה שבדקתי זה לא מה שמשלמים במקומות אחרים באוכלוסיה הישראלית.

הישיבות האלה הן ישיבות תיכוניות, בתי ספר פרטיים שהציונות הדתית הקימה. המחיר נורא, וגם אני שילמתי אותו, אבל הוא כלל מסגרת פנימיה (למי שרצה), 3 ארוחות ביום ושעות הלימודים היו בין 7 ל-21 בערב. שכר הלימוד בהתאם.

מצד שני, יש ישיבות חרדיות מעל גיל 18, שהממשלה מממנת. כדי שסטודנט חילוני או דתי ילמד אחרי גיל 18, הוא צריך לשלם בין 10 ל-35 אלף בשנה. חרדי לומד בחינם. אם הוא עושה טובה ומתגייס, הוא ירוויח פי 4 או 5 מקרבי, כי הוא נשוי עם ילדים בגיל הזה.

שנתייחס לכל המציאות או רק לחלק שנח לך כי הוא לטובתך?

באמת הקטע על החרדים זה הקטע הכי דפוק שיש. ומה שעוד יותר דפוק זה שמחפשים הגיון או הצדקה ללמידה שלהם בישיבות.

ברגע שנבין שכל המהלך הזה הוא מהלך נטו נטו נטו פוליטי בלי שום קשר לדת, יהיה לנו הרבה יותר קל לפתור את המחלה הזאת.

מה יקרה אם בעוד 50 שנה כחלק מהריבוי הטבעי של החרדים, הם יהיו חלק נכבד מן האוכלוסיה, בואו נאמר משהו כמו 80% (לשם הדוגמא)?

מאז אז אנחנו אמורים לעשות? איך בדיוק נממן את כל הבני ישיבות? מי אמור יהיה לעשות צבא? שירות לאומי?

אתם מבינים שבתרחיש הזה הם יהיו חייבים לצאת מהישיבות, לעבוד ולשרת בצבא נכון? אז מה מונע בעדם לעשות את זה כרגע פרט לפוליטיקה עלובה שרומסת את הרוב במדינה הזאת?

אז למה בעצם לא מדלדלים את יתרות המט"ח כדי לצמצם את החובות שישראל גוררת משנה לשנה?

תשובות אפשריות (וצריך להיות שטייניץ/פישר/נתניהו) כדי לדעת מה המשקל של כל אחת מתוכן:

א) הדולרים האלה נקנו כדי לשמור על שער שקל נמוך. אם הם ימכרו מהר מדי ושער השקל יעלה, התעשייה הישראלית שעובדת לייצוא תפגע.

ב) אני מניח שיש צורות של חוב שלא פשוט לשלם אותן מיד בגלל התנאים שבהם הוא נלקח (אג"חים לטווח ארוך למשל), כמו שמשלמים לפעמים "קנס" אם מחזירים את המשכנתא לפני הזמן. כדי לסגור את החובות האלה, המדינה צטרך לקנות אותם ממי שמחזיק בהם, ושוב, מהלך מהיר יכול להעלות את המחיר שלהם.

ג) יש סיטואציות שבהן טוב מאוד לשבת על הר של דולרים. למשל מלחמה אזורית בתנאים דיפלומטיים לא טובים (נניח אם תקפת את אירן לפני נובמבר ועיצבנת את אובמה). במצב כזה עדיף לשבת על הר של מט"ח מזומן מאשר על המחוייבות ההצהרתית של ארה"ב לתת לך גיבוי.

ד) כי חלק ניכר מהחובות האלה הם לא חובות כפשוטם, אלא הדרך שבה הממשלה משקיעה עבור האזרחים את כספי החסכונות שלהם.

ה) כי אם הממשלה תחזיר הרבה חובות מהר, גופים פיננסיים יצטרכו למצוא אפיקי השקעה חלופיים בתוך זמן קצר, מה שיכול להגדיל אינפלציה, וצפוי להוביל להשקעות לא טובות ולניפוח בועות, בדיוק כמו שקרה בעקבות הרפורמה של נתניהו שבה הממשלה צמצמה את כמות האג"חים שהיא מכרה להם, ושלחה אותם להלוות כספים לכל מיני ספקולציות נדל"ן ומינוף של טייקונים.

ו) כי האיום בחוב הזה הוא כלי חינוכי אדיר שמשמש להפחדת הציבור, וככזה מאפשר להכשיר את המהלכים שהממשלה מעוניינת לעשות עם או בלי חוב: לקצץ את תקציביה, להפריט נכסי ציבור ושירותים לאזרח, ולבנות את מערכת המס בצורה שמגדילה פערים במקום לצמצם אותם.

מצד שני כל חילוני שרוצה תואר כל שהוא צריך לשלם והרבה,

חילוני גם מקבל קצבה, מספק לבכות בכוח.

מי ישמע כאילו קצבות זה רק לחרדים. זה באמת מגוחך.

אתה צודק שיש קצבות שחרדים נהנים מהם יותר (לידה למשל), אבל שתביא ילד גם אתה תקבל קיצבה. אף אחד לא יבדוק אם יש לך כיפה, ויש עוד קצבות שאחרים מקבלים.

האוניברסיטאות מקבלות תקציבים יפים מאוד, ובצדק וטוב שכך, וזה מגוחך לחלוטין כאילו להציג שחילוני לא מקבל כלום.

אם נעשה חשבון מי מקבל יותר במדינה הזאת נגלה שחילוני מקבל פי כמה מחרדי (ממדע ועד תרבות וכל נושא).

הישיבות האלה הן ישיבות תיכוניות, בתי ספר פרטיים שהציונות הדתית הקימה. המחיר נורא, וגם אני שילמתי אותו, אבל הוא כלל מסגרת פנימיה (למי שרצה), 3 ארוחות ביום ושעות הלימודים היו בין 7 ל-21 בערב. שכר הלימוד בהתאם.

מצד שני, יש ישיבות חרדיות מעל גיל 18, שהממשלה מממנת. כדי שסטודנט חילוני או דתי ילמד אחרי גיל 18, הוא צריך לשלם בין 10 ל-35 אלף בשנה. חרדי לומד בחינם. אם הוא עושה טובה ומתגייס, הוא ירוויח פי 4 או 5 מקרבי, כי הוא נשוי עם ילדים בגיל הזה.

אני שלמתי 10 אלף ש"ח בלי פנימיה. לדעתי היום זה כבר 11-12 אלף בחודש, וקבלתי שתי ארוחות, ולמדתי מ7 עד 5, טחנו אותכם אחי (:

גם אתה וגם מטיס טועים בזה שאתם משווים לימודים בישיבה חרדית ללימודי תואר באקדמיה.

מי שלומד באקדמיה אח"כ יכול לעשות עם התואר שלו כסף.

רוב מוחלט של מי שלומד בישיבה - לא עושה מזה אח"כ כסף.

אז כל ההשוואות האלה באותה שורה על לימודים של חרדי וחילוני זה מגוחך.

הרוח מהודעות שלכם זה כאילו חרדי חי בדירה של 7 חדרים ו4 מכוניות וחיי על חשבוננו.

המציאות שחלק גדול מאוד חי חיים צנועים מאוד.

מדינת ישראל צריכה לממן מגוון רחב של דברים. אין מה לעשות.

אני מתאר לעצמי שאולי יש טענות שהן כן נכונות על נושא של חרדים, אבל מפה ועד לתאר את זה כאילו רק את החרדים ממנים ובטירוף, זה מגוחך.

חילוני גם מקבל קצבה, מספק לבכות בכוח.

מי ישמע כאילו קצבות זה רק לחרדים. זה באמת מגוחך.

אתה צודק שיש קצבות שחרדים נהנים מהם יותר (לידה למשל), אבל שתביא ילד גם אתה תקבל קיצבה. אף אחד לא יבדוק אם יש לך כיפה, ויש עוד קצבות שאחרים מקבלים.

האוניברסיטאות מקבלות תקציבים יפים מאוד, ובצדק וטוב שכך, וזה מגוחך לחלוטין כאילו להציג שחילוני לא מקבל כלום.

אם נעשה חשבון מי מקבל יותר במדינה הזאת נגלה שחילוני מקבל פי כמה מחרדי (ממדע ועד תרבות וכל נושא).

א. "האוניברסיטאות" - פה קבור הכלב, אני בתור חילוני נותן ואז מקבל, החדרים לא נותנים רק מקבלים

ב. "שחילוני מקבל פי כמה מחרדי" - מה הישיבה תורמת לי? האוניברסיטה אני יודע מה תורמת לי מה הישיבה תורמת לי ולמדינה?

אני שלמתי 10 אלף ש"ח בלי פנימיה. לדעתי היום זה כבר 11-12 אלף בחודש, וקבלתי שתי ארוחות, ולמדתי מ7 עד 5, טחנו אותכם אחי (:

גם אתה וגם מטיס טועים בזה שאתם משווים לימודים בישיבה חרדית ללימודי תואר באקדמיה.

מי שלומד באקדמיה אח"כ יכול לעשות עם התואר שלו כסף. - אז בעצם מה שאתה אומר זה שאני משלם, ואז מקבל ותורם חזרה למדינה עם הידע שלי.

רוב מוחלט של מי שלומד בישיבה - לא עושה מזה אח"כ כסף. - אז בעצם מה שאתה אומר זה שחרדי שלומד בישיבה, יוצא לחיים ה"אמיתיים" בידיעה שאין לו כלום ביד והוא הולך לחיות כמו בור ועם הארץ ולקבל תרומה תמידית מהמדינה.

אז כל ההשוואות האלה באותה שורה על לימודים של חרדי וחילוני זה מגוחך. - בהחלט

הרוח מהודעות שלכם זה כאילו חרדי חי בדירה של 7 חדרים ו4 מכוניות וחיי על חשבוננו.

המציאות שחלק גדול מאוד חי חיים צנועים מאוד. - גם רוב החילוניים חיים חיים צנועים מאוד, והם עובדים.

מדינת ישראל צריכה לממן מגוון רחב של דברים. אין מה לעשות.

אני מתאר לעצמי שאולי יש טענות שהן כן נכונות על נושא של חרדים, אבל מפה ועד לתאר את זה כאילו רק את החרדים ממנים ובטירוף, זה מגוחך. - אף אחד לא טוען שרק החרדים מקבלים מימון, יש עוד שכבות באוכלוסיה שמקבלות אוכל חינם, החרדים זה נושא שמאוד קל לפתור אותו.

דניאל, השוואה בין רמת החיים של חילוני ממוצע לרמת החיים של חרדי ממוצע תגלה שיש הבדל עצום בין מה שנקרא אורח חיים "צנוע" אצל חרדי מול אורח חיים "צנוע" אצל החילוני.

מה שנחשב "צנוע" אצל החרדים, בעולם מוגשים שלך זה תת תת רמה.

האוניבריסיטאות, זה היה דוגמא למה שהחבר'ה דיברו ואמרתי שזאת השוואה לא נכונה, מכיוון שהיא אמורה לייצר אנשים יצרנים, והישיבה לא מייצרת יצרנות מבחינה חומרית.

אם אתה רוצה להשוות השקעה של המדינה בישיבה תשווה את זה להשקעה בספורט/תרבות וכדומה.

אם לא הייתי חובב ספורט, הייתי יכול להגיד כמו מה שאתה שואל על הישיבות, "מה הספורט נותן לי - לבטח!!!!!!!!!!!!!!", אבל לדעתי זאת הסתכלות לא נכונה. מדינת ישראל צריכה לממן מגוון של דברים על פי הרכב האוכלוסיה, גם אם לחלק ממנה זה לא קשור.

נראה לי מגוחך להסביר למה מדינת ישראל צריכה להשקיע בפיתוח הדת היהודית ומתוך זה בישיבות ולדאוג שיהיו ישיבות, או בכלל להסביר את ערך לימוד התורה בעם ישראל לדורותיו.

אנשים פה גם חיים בסרט שתקציב של ישיבה הוא 100 אחוז מהמדינה.

וכל זה לא סותר את זה שבאותה נשימה אני חושב שמדינת ישראל צריכה גם לעודד חרדים לצאת לעבוד.

אבל דחילק, הטענה שמטיס העלה פה שצריך לבטל את התקציב לישיבות כי אליו זה לא מדבר זה מגוחך.

נ.ב

לשאלתך, "החיים האמיתיים" של חרדי, או לפחות בחלקם (מי שלא יוצא לעבוד, שעם השנים זה גדל) זה ישיבה כמו שאתה רואה אותו בגיל 20 עד 120.

אני לא מכיר קיצבה מיוחדת שחרדי מקבל מהמדינה בגיל 45. "הבעיה" היחידה שמעלים בנושא הקצבאות זה על הילודה, אבל גם זה נגמר מתישהו, בנאדם לא מביא ילדים בגיל 50 (:

דניאל, השוואה בין רמת החיים של חילוני ממוצע לרמת החיים של חרדי ממוצע תגלה שיש הבדל עצום בין מה שנקרא אורח חיים "צנוע" אצל חרדי מול אורח חיים "צנוע" אצל החילוני.

מה שנחשב "צנוע" אצל החרדים, בעולם מוגשים שלך זה תת תת רמה.

האוניבריסיטאות, זה היה דוגמא למה שהחבר'ה דיברו ואמרתי שזאת השוואה לא נכונה, מכיוון שהיא אמורה לייצר אנשים יצרנים, והישיבה לא מייצרת יצרנות מבחינה חומרית.

אם אתה רוצה להשוות השקעה של המדינה בישיבה תשווה את זה להשקעה בספורט/תרבות וכדומה.

אם לא הייתי חובב ספורט, הייתי יכול להגיד כמו מה שאתה שואל על הישיבות, "מה הספורט נותן לי - לבטח!!!!!!!!!!!!!!", אבל לדעתי זאת הסתכלות לא נכונה. מדינת ישראל צריכה לממן מגוון של דברים על פי הרכב האוכלוסיה, גם אם לחלק ממנה זה לא קשור.

נראה לי מגוחך להסביר למה מדינת ישראל צריכה להשקיע בפיתוח הדת היהודית ומתוך זה בישיבות ולדאוג שיהיו ישיבות, או בכלל להסביר את ערך לימוד התורה בעם ישראל לדורותיו.

אנשים פה גם חיים בסרט שתקציב של ישיבה הוא 100 אחוז מהמדינה.

וכל זה לא סותר את זה שבאותה נשימה אני חושב שמדינת ישראל צריכה גם לעודד חרדים לצאת לעבוד.

אבל דחילק, הטענה שמטיס העלה פה שצריך לבטל את התקציב לישיבות כי אליו זה לא מדבר זה מגוחך.

נ.ב

לשאלתך, "החיים האמיתיים" של חרדי, או לפחות בחלקם (מי שלא יוצא לעבוד, שעם השנים זה גדל) זה ישיבה כמו שאתה רואה אותו בגיל 20 עד 120.

אני לא מכיר קיצבה מיוחדת שחרדי מקבל מהמדינה בגיל 45. "הבעיה" היחידה שמעלים בנושא הקצבאות זה על הילודה, אבל גם זה נגמר מתישהו, בנאדם לא מביא ילדים בגיל 50 (:

בגלל זה אמרתי שהחרדים זה רק קצה הקרחון, יש עוד פלחים באוכלוסיה שמקבלים אוכל חינם, החרדים פשוט זו בעיה שזקוקה לטיפול דחוף.

בנוסף כל מה שאמרת לא תופס ברגע שאני משלם מיסים שכביכול אמורים לחזור אלי בשיפור תנאי המחייה והתשתיות שלי.

החרדים מקבלים כסף בלי לתרום כלום לחברה, מה אי אפשר ללמוד ולעבוד ביחד? בארה"ב זה עובד לא רע בכלל.

ושוב זה שהחרדים תמיד עולים ראשונים בכל נושא שקשור לוויכוח ציבורי בנושר כספים זה משהו אחד, כי מאוד קל להאשים יהודים שגדלו פה ולא תורמים כלום לחברה, מאשר להאשים עם שהוא כביכול האויב שלך ושאתה לא יכול לא לדאוג לו כי הביקורת עליך היא ארורה.

חוץ מזה רשמתי מה הייתי משנה פה כמה עמודים אחורה בצורה מאוד בסיסית וישר אחרי זה מאטיס התרכז רק בחרדים ומשם הדיון התדרדר כי לרוב החילוני יש בטן מלאה על החרדים.

בנוגע לסגנון החיים שלהם, אל תדאג גם הם חיים חיי הוללות לא קטנים, לא הכל סובב את הדת והם בטח ובטח לא כל היום בישיבה.

גם הם גולשים באינטרנט מהבית וגם להם יש טלויזיה שמחוברת ללווין ואת זה אני אומר ממקור ראשון.

בנוגע לסגנון החיים שלהם, אל תדאג גם הם חיים חיי הוללות לא קטנים, לא הכל סובב את הדת והם בטח ובטח לא כל היום בישיבה.

גם הם גולשים באינטרנט מהבית וגם להם יש טלויזיה שמחוברת ללווין ואת זה אני אומר ממקור ראשון.

די נו (: אינטרנט וטלויזיה היום זה גרושים, גם למי ששם שיש את זה, זה לא שיש 5 מכוניות ובית 7 חדרים.

אין פה מחלוקת שהחיים של חלק גדול מהם מבחינת חיים, בהגדרות החיים של חילוני ממוצע זה תת רמה.

די נו (: אינטרנט וטלויזיה היום זה גרושים, גם למי ששם שיש את זה, זה לא שיש 5 מכוניות ובית 7 חדרים.

אין פה מחלוקת שהחיים של חלק גדול מהם מבחינת חיים, בהגדרות החיים של חילוני ממוצע זה תת רמה.

הכל זה עניין של בחירה

אם היו עובדים היו יכולים להרשות לעצמם יותר

למה אין לחרדים מופעי תרבות? אין להם חנויות בגדים? אוכל טוב לא קיים? זה שהם משתדלים לחיות במסגרת סגורה וענייה זו ממש לא אשמתי

אם אני יכול להרשות לעצמי לרכוש קטנוע ולנסוע לים מהכסף שאני הרווחתי זה נקרא לחיות טוב? אז מבחינתי לא לעבוד דקה בחיים ולנסוע באוטו שנת 00'+ על חשבון משלם המיסים זה לא רק לחיות טוב זה לדפוק את המערכת

אני לא אשם שיש לי טלויזיה תלויה על הקיר ולחרדי בשם משה לא.

זיו, אתה מכבס את המילה "עוני" במילה "צניעות" וחבל. רוב החרדים עניים. לא צנועים אלא עניים. והכוונה היא לא לגייט 13 הפאנטים של מאה שערים אלא לרוב המוחלט של החרדים. ברגע שיהיה להם כסף הם יפסיקו לחיות ברמת חיים "צנועה"(ענייה) ויעברו לרמת חיים הולמת. בשורה התחתונה אף הורה לא מעוניין לגדל את הילדים שלו עם חינוך צנוע(במקום חינוך איכותי), להאכיל אותו בצניעות(במקום ארוחות מדושנות ובריאות) ובכלל, לחיות בעוני.

והרי מה זה צניעות? צניעות זה קודם כל ערך פנימי. אם תחצין אותו אז גם לא כל החרדים יכולים פיסית לחיות בצניעות אלא זה נגזר עליהם בגלל האורח חיים הלא מפותח שלהם.

ותסלח לי אחי, המדינה משקיעה כמה שהיא צריכה באוניברסיטאות משום שבעתיד זה משתלם לה כלכלית. ובדרך כלל בוגר תארים ירוויח יותר ויפריש למדינה יותר כסף ממשכורתו(בין היתר ואם הוא לא ברח לחו"ל בגלל המצב במדינה) ועם כל הכבוד לחרדים, אי אפשר לקבל סיטואציה שאתה רק מקבל ולא נותן, אנחנו חיים פה בחברה שצריכה לעזור אחד לשני ואין הצדקה להתנהגות פרזיטית. נכון לעכשיו זה מה שהם רגילים וניתן לשנות את זה, לא צריך להשלים עם דברים מטומטמים שנקבעו מקום המדינה. זה פשוט לא הגיוני ובא על חשבונך ועל חשבוני בסופו של דבר.

נו ברור.

ולמה?

כי ההשכלה שלהם מתחילה ומסתיימת בבסיס.

זה לא מספיק בשביל לעבוד ולהתקיים, גם תואר לא.

אבל במקום לצאת מהמעגל הזה ולנסות, הם חיים ככה.

לא בחירה שלהם לחיות ככה זיו?

באמת?

אתה מנסה להגן בכח ולא תצליח, כי אתה פשוט טועה.

אפשר ללכת ללמוד אחרי שמסיימים בגיל 21 בישיבה.

גם ככה צבא חלקם לא עושה, אז גם לא להשתלב בשוק העבודה? (חלקם לא כולם) ואז לבכות שאצלהם זה תת רמה? אז מה אנשים עובדים יגידו זיו? (למען הסר ספק, אני מסכים איתך שהרבה אנשים במגזר החילוני חיים בבועה וברמה גבוהה יותר ממה שהם כיולים להרשות לעצמם)

כמה ספורטאים בארץ מקבלים כספים מהמדינה כמשכורת קבועה?

כמה ספורטאים בארץ מקבלים הקלות ועזרה פיננסית ברכישת דירה?

כמה ספורטאים בארץ מקבלים הקלת ספורטאי מצטיין ולא עושים צבא?

תעשה לי טובה! רוב הספורטאים מגיעים עם תמיכה מהבית או מספונסרים שהם מגייסים לבד, דרך אגב, קיימות ישיבות שמקבלות תרומות מהיהודים בגולה, ובנוסף! מקבלות כספים מהמדינה.

כמות הספורטאים שמקבלים תמיכה מהמדינה נשארת אותו הדבר כמעט ולא זזה, כי התקציב נשאר אותו הדבר.

כמות החרדים שמקבלים כספים מהמדינה הולכת וגודלת. (לא הקיצבה האישית של כל אחד אלא מספר האנשים שמקבלים כספים)

אתה יכול לראות כתובת על ישיבות חרדיות שיש בהם בקושי 7 תלמידים שמקבלים תקציב ל30, למה? כי ככה הן נרשמו.

דרך אגב, דרכו של ספורטאי שמקבל כסף מהמדינה נגמרת ביזה גיל? 30? 35(אריק זאבי מהמבוגרים בארץ שקיבלו תקציבים מהמדינה בן 35 ועשו לו את המוות בשביל זה)?

תסלח לי, אבל שאתה אומר לילד קטן שלא מבין הרבה - תלמד חזק, תכנס לישיבה, אל תעשה צבא, תשב כל היום עם החברים שלך ותלמד תורה ותקבל על זה כסף כל חודש! אתה חושב שהוא לא יעשה את זה? במיוחד שהוא גדל לתוך אמונה שזה הדבר הכי נכון לעשות.

דרך אגב, מישהו בוחן את התלמידים האלה? כל תקופה? כשהם נכנסים לישיבות? מישהו מטעם המדינה? יש תקן לכמות הלומדים בישיבות בארץ?

לדעתי האישית, מטעמי דת ואמונה והזהות הלאומית שלנו כיהודים צריך להיות בארץ ישיבת חכמים שלומדים תורה ומקבלים על כך תשלום. גודל הישיבה תקבע באופן שרירותי! אל הישיבה הזו יכנסו רק הגדולים והחכמים באותו הדור! הכניסה לישיבה הזו תהיה לאחר מבחנים וועדות אשר יקבעו מי נכנס למי לא.

כל השאר, מהשגיעו לגיל 21 (נניח) הולכים לשרת בצבא, ולהכנס למעגל העבודה.

אפשר להתלונן על ההתנהלות, או על הצורה בה הדברים עובדים. אבל נראלך הגיוני במדינה יהודית להתלונן על עצם הממסד??

כי אם כן, בא נסכים שאנחנו לא מסכימים, ואם לא, כנראה שאנחנו כן מסכימים רק מנסחים את הדברים אחרת

בכל מדינה הגיוני להתלונן על עצם הממסד. אפילו אם על זה הוקמה המדינה (וזה לא נכון, לא על זה היא הוקמה) - האוכלוסייה משתנה עם הזמן, ואין כל סיבה בעולם שאנשים היום "ישלמו" על החלטה של של בן גוריון. זה נראה לך הגיוני שהיום, למשל, העם נגד משהו מסויים, והוא צריך לזרום איתו כי סבא וסבתא שלנו היו בעד בן גוריון לפני 64 שנה?

הכח צריך להיות בידיים של האנשים. הם צריכים להביע את דעתם על מה שהם חושבים שלא בסדר.

הכל זה עניין של בחירה

אם היו עובדים היו יכולים להרשות לעצמם יותר

למה אין לחרדים מופעי תרבות? אין להם חנויות בגדים? אוכל טוב לא קיים? זה שהם משתדלים לחיות במסגרת סגורה וענייה זו ממש לא אשמתי

אם אני יכול להרשות לעצמי לרכוש קטנוע ולנסוע לים מהכסף שאני הרווחתי זה נקרא לחיות טוב? אז מבחינתי לא לעבוד דקה בחיים ולנסוע באוטו שנת 00'+ על חשבון משלם המיסים זה לא רק לחיות טוב זה לדפוק את המערכת

אני לא אשם שיש לי טלויזיה תלויה על הקיר ולחרדי בשם משה לא.

ברור שזה עניין של בחירה, זאת הבחירה שלהם.

דניאל, אתה חי בעולם אחר ממה שהם חיים.

האוכל והסופרים שבהם הם קונים אוכל פי כמה יותר זול, כנ"ל בגדים. אין להם הופעות של משינה, אין כדורגל, אין טיסות לחו"ל, מעון אצלם לילדים לא עולה 6 אלף ש"ח כמו בת"א.

זה חיים בסטנדרט אחר, והם זולים בהרבה מזה של חילוני ממוצע.

ומי אמר שאתה אשם? (:

יש לא מעט חרדים שמשלמים מיסים, זה גם חצי בורות לגבם, כאילו שבמגזרים אחרים אין תופעה של לעבוד בשחור/להעלים מס.

והנשים שם עובדות, וגם לא מעט גברים, אז שלא תחשוב שאתה ממן להם רכבת משנת 2000.

זיו, אתה מכבס את המילה "עוני" במילה "צניעות" וחבל. רוב החרדים עניים. לא צנועים אלא עניים. והכוונה היא לא לגייט 13 הפאנטים של מאה שערים אלא לרוב המוחלט של החרדים. ברגע שיהיה להם כסף הם יפסיקו לחיות ברמת חיים "צנועה"(ענייה) ויעברו לרמת חיים הולמת. בשורה התחתונה אף הורה לא מעוניין לגדל את הילדים שלו עם חינוך צנוע(במקום חינוך איכותי), להאכיל אותו בצניעות(במקום ארוחות מדושנות ובריאות) ובכלל, לחיות בעוני.

והרי מה זה צניעות? צניעות זה קודם כל ערך פנימי. אם תחצין אותו אז גם לא כל החרדים יכולים פיסית לחיות בצניעות אלא זה נגזר עליהם בגלל האורח חיים הלא מפותח שלהם.

אני לא מכבס כלום, בשבילם זה לא עוני. תקרא מה רשמתי לדניאל. זה עולם אחר ממה שפה מקובל.

הילדים שם אוכלים בסדר גמור (וברור שיש כאלה שלא, בדיוק כמו שיש במגזרים אחרים), והחינוך שלהם גם בסדר גמור.

שוב, זה רמה אחרת של חיים, עולם אחר לגמרי.

בת"א להכניס ילד למעון זה עולה 6 אלף, שמה זה לא ככה. זה לא אומר שהחינוך פחות טוב.

ולא הבנתי איך הבנת שיצאתי פה על קצבות לאוניבריסטאות, ברור שזה נהדר וחשוב.

פישנזון, תסתכל מה רשמתי לדניאל. ברור שהם בוחרים את הצורת חיים הזאת, לא הבנתי למה אתה חושב שאמרתי שהם בוכים על זה.

תסלח לי, אבל שאתה אומר לילד קטן שלא מבין הרבה - תלמד חזק, תכנס לישיבה, אל תעשה צבא, תשב כל היום עם החברים שלך ותלמד תורה ותקבל על זה כסף כל חודש! אתה חושב שהוא לא יעשה את זה? במיוחד שהוא גדל לתוך אמונה שזה הדבר הכי נכון לעשות.

דרך אגב, מישהו בוחן את התלמידים האלה? כל תקופה? כשהם נכנסים לישיבות? מישהו מטעם המדינה? יש תקן לכמות הלומדים בישיבות בארץ?

כמה אתה חושב בנאדם שלומד בישיבה מקבל? אתה חי בסרט אם אתה חושב שזה סכום שאפשר לחיות ממנו. לא מקבלים שם אלפים.

אני לא אומר שאין דברים לתקן בנושא הציבור החרדי, אבל אנשים פה גם חיים בסרט שמגיע מהרבה בורות.

אברך מקבל קצבה של אזור אלף פלוס ש"ח (יש מקומות שיותר). חלק ניכר מזה מגיע מתרומות.

והמדינה מנהלת פיקוח ושולח בודקים לישיבות לראות שהכמות תלמידים שם נכונה כמו שהצהירו.

לגבי הספורט שרשמת, כל הדוגמאות האלה נתנו למי שאמר שצריך לבטל הקצבות לדת, כי אליו זה לא מדבר.

על פי המשקל הזה יבוא מישהו אחר ויגיד לקחת את עשרות המיליונים שהמדינה משקיעה בספורט ולהעבר למשהו אחר, וכנ"ל בתחומים אחרים.

כמה אתה חושב בנאדם שלומד בישיבה מקבל? אתה חי בסרט אם אתה חושב שזה סכום שאפשר לחיות ממנו. לא מקבלים שם אלפים.

אני לא אומר שאין דברים לתקן בנושא הציבור החרדי, אבל אנשים פה גם חיים בסרט שמגיע מהרבה בורות.

אברך מקבל קצבה של אזור אלף פלוס ש"ח (יש מקומות שיותר). חלק ניכר מזה מגיע מתרומות.

הודעה מאוד חשובה, לדעתי. גם אם אתם חושבים שלא צריך לתקצב את האברכים, אנשים חושבים לפעמים שהם חיים בוילות. לא, הם חיים די בעוני. כי זה מה שהם מאמינים בו, גם אם חלק מאיתנו לא מסכימים עם זה.

מאוד קל להאשים את הציבור החרדי. המציאות היא שגם אם לא היה מקבל כסף מסויים, אנחנו (מה שנקרא "מעמד הביניים היהודי-חילוני") עדיין לא היינו מקבלים. המערכת בנויה ככה. זה שמעבירים לאחרים כספים כשאומרים לנו שאין, זה לא אומר שאם לא יעבירו להם אז אנחנו נקבל, זה רק מוכיח שמשקרים לנו כשמספרים לנו שאין כסף.

פישנזון, תסתכל מה רשמתי לדניאל. ברור שהם בוחרים את הצורת חיים הזאת, לא הבנתי למה אתה חושב שאמרתי שהם בוכים על זה.

זה קוסטה יה פקק.... :)

ולנושא? קראתי מה רשמת.

תקרא מה רשמתי.

בחרתם? תעבדו.

אני לא צריך לממן את זה עם כספי מיסים שלי.

מוזר. אם זו בחירה בצניעות כאורח חיים, ולא עוני, למה בחצרות של בכירי הקהילה מתגלגלים מאות מיליוני דולרים? הציבור מקפיד על מידת הצניעות יותר ממנהיגיו?

אני מסכים עם דניאל ופלג, אבל אני כן מרחם על ילד חרדי עני. גם על מבוגר, אני לא חושב שהוא באמת "בחר להיות עני", אני חושב שעסקנים חרדים הבינו שדת מכניסה כסף, וחצרות עושות מיליארדים כי הציבור יעשה מה שיגידו לו, וכל השיטה שם גורמת להם להישאר עניים כדי שהגלגל הזה ימשיך. אם יותר חרדים יצאו לשוק העבודה, יהיו פחות חרדים עניים, פחות קצבאות ילכו לאברכים שיוכלו לפרנס את עצמם, ואז יכול להתממש החשש הכי גדול של המפלגות החרדיות, שאף אחד כבר לא יצטרך אותן.

כל המטרה של המפלגות החרדיות, בפועל, זה להגיד: "הציבור שלנו עני, אבל אנחנו מחזיקים את עם ישראל, אז תביאו לנו מהכסף שלכם". בסדר, הצגתי את זה בצורה דמגוגית. זה לא באמת רחוק מזה. תשמעו חרדי מדבר על חילוני לא בתקשורת, אלא בתוך הקהילה. ביטויים כמו "חזיר" יעלו מיד.

ברגע שחרדים יעבדו (וכרגע זה רק השבבניקים והאמיצים. ברצינות, כל הכבוד להם), אז העסקונה החרדית תתמוטט. בעגלא ובזמן קריב ואמרו אמן.