Jump to content

הרכב 11 בעשורים האחרונים

elad7

Recommended Posts

הלוואי עלינו ויקימכבי ברמה הזו

אבל כעיקרון חיפשתי בגוגל גולדברג דרבי והייתה תוצאה משם אז נכנסתי..

קיצר 5 גולים בדרבים מתוכם 1 בדרבי הכי נורא אי פעם, 1 בהפסד מעפן ו2 בשני דרבים לא חשובים בעליל שהיו הקדמה לדרבי של החצי גמר

ועוד אחד ענק בדרבי ענק, והוא היחיד שראוי לזכור

זה קטע עם גולדברג ודרבים,כי בקדנציה הראשונה שלו הוא דווקא נתן בבלומפילד החמצה לא תיאמן,לשער 4

במחצית ה-II דארסיליה מהפועל קיבל בדיוק אותו מצב והבקיע,נגמר 1 להפועל ששינה את כל ההיסטוריה של הדרבים לעונות שאחריו.

לפחות עד הדרבי של רודריגו בר"ג (שדרך-אגב היה גם מאותו מצב של בעיטה כמו שהחמיץ 5 שנים לפני זה עונת 1997/98)

*תיקון: רודריגו לא כבש בכל משחקי הליגה בעונת 2000/01,את הדרבי הראשון של אותה עונה גם הפסדנו 0-1 (גול של אוסטרץ כשברומר החליק על הדשא)

ייאמר לזכותו של רודריגו שהוא פשוט לא היה אז בקבוצה,רק מאוחר יותר הוא התווסף כחיזוק,שותף וכבש בכל 3 הדרבים בליגה (בגביע לא היינו צריכים,הסתדרנו-תודה :thumbs: ) בהם היה שייך לקבוצה.

הוא היה אז 4 דרבים בליגה,כי היה פליי-אוף עליון בתוספת ל-3 סיבובים,זה הרבה יותר מדי דרבים בעונה,כמו שהעונה יהיה לנו! ועוד לפני שמזכירים ג.טוטו

אם הלכתם עד גלזר

אז בכל העשורים האלה, מיקו בלו היה המגן הכי טוב במכבי.. ובטח שיש טובים מהתקופות האלה מבנין, זוהר וחצי מאלה שהוזכרו שם...

קראתי את הספר 102 שנים של דני דבורין, ודבר שחשבתי עליו הוא שלאורך כל הספר אין למכבי איזה מגן שהתבלט מעל השאר.

משום שאנחנו כבר אחרי 100 זה יהיה יומרני לחבר 11 הכי טובים בכל הזמנים, אבל עדיין אני מקווה שתעזרו לי מה אתם חושבים.

שוער: אובארוב - חד משמעית הכי בולט במכבי מאז קום המדינה.

מגינים: אין לי כאלה שבלטו מאוד.

בלמים:

ברומר - אחד היחידים ברשימה הזאת שאפשר להגיד עליו 100% מכביסט אמיתי

ובן חיים- הרי אדם שניחנו בחוכמת משחק ועזרו המון פעמים לייצב את ההגנה.

קשרים :

בנין- בחירה קשה. שחקן ענק, אחד הפספוסים הגדולים של מכבי, לאחר האליפות יכולנו לעלות על הגל והרבה זה בשל סילוקו.

זוהר- גם בחירה קשה. אבל אני לא מוצא משהוא שיתעלה עליו בשיא בעמדות הללו.

נמני- באנקר

שפיגל- באנקר

חלוצים:

שייע גלזר

אלי דריקס - לא סגור עליו במיוחד

ראובן עובד נכנס פה איפשהו? חחח

תכתוב שאתה בן 18 בערך ויהיה לנו יותר קל להתייחס.

טב"ח לפני אמיר שלח? מה הוא עשה במכבי? נתן פנדל לכפ"ס וכמעט לקח לך אליפות? ברומר המכביסט היחיד? אין לך מגן ימני? זה שילד שגדל אצלך הגיע לליברפול הגדולה ל אמספיק???

בנין לפני שוהם?

ואיפה קלינגר שנתן לך בוסט ב91 אחרי שבא מחיפה?

ויקי?

מיקו?

מאמין שאם אני מתקשר לאבא שלי? מלבד גדי שורה ו\אבי נמני\איציק זוהר\ ניר קלינגר וגלזר אין פה שום שם שכתבת.

96 לא הייתה קבוצה שמעיפה מכל מקום שחקנים.

תכתוב שאתה בן 18 בערך ויהיה לנו יותר קל להתייחס.

טב"ח לפני אמיר שלח? מה הוא עשה במכבי? נתן פנדל לכפ"ס וכמעט לקח לך אליפות? ברומר המכביסט היחיד? אין לך מגן ימני? זה שילד שגדל אצלך הגיע לליברפול הגדולה ל אמספיק???

בנין לפני שוהם?

ואיפה קלינגר שנתן לך בוסט ב91 אחרי שבא מחיפה?

ויקי?

מיקו?

מאמין שאם אני מתקשר לאבא שלי? מלבד גדי שורה ו\אבי נמני\איציק זוהר\ ניר קלינגר וגלזר אין פה שום שם שכתבת.

96 לא הייתה קבוצה שמעיפה מכל מקום שחקנים.

היחידים שלא ראיתי אלו שפיגל וגלזר שאני בטוח שגם אתה לא ראית אותם, אלא אם כן אני כותב לסבא..

תשים לב שאתה אומר לי על מכבי 96 ורושם שהחסרתי את שוהם אבל בנין הרבה יותר טוב ממנו אין מקום להשוות בכלל אל תהיה בדיחה. אולי טב"ח זו לא בחירה הכי מוצלחת בעולם אבל מבחינת כשרון הוא היה יותר טוב משלח. קלינגר אם כל הכבוד אין לו מקום בוודאות...

לקלינגר אין מקום בוודאות וזה בא מבן אדם שאומר לי שגדי ברומר הוא המכביסט היחיד ברשימה עם אבי נמני שורה אובארוב ושייע גלזר?

וראיתי בקלטות, גם אבא שלי שיחק איתם, מכיר חלק מהם אישית וטוב.

בנין טוב על שוהם? נועם שוהם היה חלק מקבוצה אדירה של מכבי, הרבה יותר טובה מזו של בנין.

טב"ח טוב משלח? אבי כהן יותר טוב משניהם מבחינת הישגים (הוא גם שיחק איפה שהוא היה) ולא הכללת אותו בטענה שאין מגנים במכבי.

לקלינגר אין מקום?

בסדר.

אז כמו שכתבתי, ראית רק את 96 וגם את מה שראית לא הבנת.

טב"ח לא היה מצליח להשתלב בקבוצה של שנות ה90 גם אם היה משחק מול קונוס איך אני איתך?

טל בנין שחקן אדיר, אחד השחקנים שאני אישית הכי אוהב...אבל מכאן ועד להגיד שהוא הכי טוב שהיה במכבי? תבדוק את עצמך טוב טוב.

לקלינגר אין מקום בוודאות וזה בא מבן אדם שאומר לי שגדי ברומר הוא המכביסט היחיד ברשימה עם אבי נמני שורה אובארוב ושייע גלזר?

בנין טוב על שוהם? נועם שוהם היה חלק מקבוצה אדירה של מכבי, הרבה יותר טובה מזו של בנין.

טב"ח טוב משלח? אבי כהן יותר טוב משניהם מבחינת הישגים (הוא גם שיחק איפה שהוא היה) ולא הכללת אותו בטענה שאין מגנים במכבי.

לקלינגר אין מקום?

בסדר.

טב"ח לא היה מצליח להשתלב בקבוצה של שנות ה90 גם אם היה משחק מול קונוס איך אני איתך?

טל בנין שחקן אדיר, אחד השחקנים שאני אישית הכי אוהב...אבל מכאן ועד להגיד שהוא הכי טוב שהיה במכבי? תבדוק את עצמך טוב טוב.

אין מגנים במכבי?

עמית לוי היה טוב יותר ממה שיש לך עכשיו אפילו.

ואיפה אבי כהן הירושלמי

רק על סמך מה שראיתי,

הבחירה מימניים:סלימן, אבי כהן הירושלמי(באנקר), פנסטיל.

הבחירה משמאליים:בלו(באנקר),דדי, הלל.

שורה, אב'ילה ז"ל, גדי, נמני, גיורא, בני, ויקי-באנקר בעיני.

בעיני גם זוהר ושוהם בקישור אבל בנין ובעיקר קלינגר, נותנים קרב קשה.

אגב קוסטה,

השער היחידי שבלו כבש במכבי ב-19 עונות היה במשחק גביע ב....עמידר.

ממה שראיתי/שמעתי:

שורה שוער

מגן ימני - אבי כהן

מגן שמאלי - לא יודע.. אולי הלל.

בלמים - אבי כהן ז"ל, גדי ברומר

קישור - נמני, זוהר, שפיגל

חלוץ - בני טבק, גלזר

אורי הגיע בגיל מופלג לפה, אבל הבנתי שגם היה מהגדולים כששיחק.

ועוד שחקנים בולטים שאני פשוט לא יודע אם הם "באנקר" ב11 דריקס, שוהם, איווניר, ויקי פרץ, שלח ובנין.

ממה שראיתי/שמעתי:

שורה שוער

מגן ימני - אבי כהן

מגן שמאלי - לא יודע.. אולי הלל.

בלמים - אבי כהן ז"ל, גדי ברומר

קישור - נמני, זוהר, שפיגל

חלוץ - בני טבק, גלזר

אורי הגיע בגיל מופלג לפה, אבל הבנתי שגם היה מהגדולים כששיחק.

ועוד שחקנים בולטים שאני פשוט לא יודע אם הם "באנקר" ב11 דריקס, שוהם, איווניר, ויקי פרץ, שלח ובנין.

אורי היה מהגדולים שהיו פה בכלל אבל הגיע קצת אחרי השיא(למרות שסיים מלך שערים כשחקן מכבי) ולא תרם משמעותית לתארים.גם אנדרי באל היה שחקן עצום(גדול יותר משורה ופוליקארוב ברוסיה) אבל הגיע אחרי השיא.

ויקי בעיני היה שחקן גדול יותר מבני.

ויש את דריקס, שווייצר, ירושלמי, שלח, ירון עוז, קצב ועוד ועוד.

אם פותחים את הרשימה למי שלא ראינו-שייע, רוזן, רפי לוי, בכר, עסיס, בר נור, פוקס, מרימוביץ ז"ל ועוד ועוד...

חייב רק להביע סייג מסויים.

המילה "ראינו" לא יכולה להתאים לכאן בשום צורה.

אני לפני 94 לא ראיתי מכבי. אם נפרגן לי בזה שראיתי כל פיסת וידאו מ91-94 שקיימת ואני משנן משם גולים, סטטיסטיקות וכ"ו.

אז נגיד שאני מכסה את ה90.

ישך עוד איזה 2 עשורים עליי עדיין.

שוער - אלן משקרי

הגנה - סבן, באג'ירי, אביב חדד, שוקי נגר

קישור - באנינג, מישאלוף, שבחון, גזל

התקפה - רועי דיין, סקוט סילי

נו באמת,שכחת את עוז יפרח האחד והיחיד :g:

אין מגנים במכבי?

עמית לוי היה טוב יותר ממה שיש לך עכשיו אפילו.

ואיפה אבי כהן הירושלמי

בדיוק מה שאני טוען, רק שאין צורך לפרט בשמות.

בשנייה שבן אדם טוען שטב"ח נכנס לפני כל הגדולים בהיסטוריה של מועדון שקיים מעל 100 שנה בגלל שנה וחצי בבוגרים וטיול ברחבי אירופה אי אפשר באמת להתייחס לטענה הזאת ברצינות.

אם זה על סמך כישרון עובד ומרגוליס חייבים להיות ב11, אבל אסור למרגולי סלהיות כמו עובד, ואף אחד לא ירצה את ראובן חזרה במכבי מלבד אולי הפרטנרים הקבועים שלו למפגש הסטייק.

יואב, לא ידעתי.

מיקו חבר טוב של לאון (נכון ללא מזמן לפחות) אבל לא ידעתי את זה.

גל ויקי היה גדול מבני לפי מה שאני הבנתי ומהמעט שראיתי משניהם (לא שרדו אצלנו יותר מדי קלטות) ויקי מבחינתי באנקר ב11.

אם כבר? מיקו לא נכנס באנקר.

ודרור בר נור בחור טוב...כמה פעמים שמעתי את השם הזה בבית...יש למישהו קלטות שלו? זה תקופה עתיקה ממש.

מבני אפשר לראות בוידואים לא מעט. הבן אדם פרש באיזה 1990.

ויקי פרץ פרש לפחות 5 שנים לפני.

זה נשמע כלום, אבל לפחות מבחינת מה שיש באינטרנט, היה שינוי לא קטן בשנים האלו מבחינת וידואים..

בלו לקח 5 אליפויות, 5 גביעים, וערך בכורה בנבחרת בגיל 17(שיחק במונדיאל 70). לא היה מגן שמאלי(למרות שהוא היה ימני ברגל)משמעותי ממנו בעשורים האחרונים.זאת עמדה חלשה מסורתית במכבי.

ויקי שיחק בצרפת בעולם ללא סוכנים, אינטרנט וכפר גלובאלי קטן.45 שערים בשלוש עונות בצרפת.צריך לציין שאת העונה השלישית שם הוא שיחק בליגה השניה(וסיים כמלך השערים של הליגה אם אני לא טועה).

מצפיה בהם בזמן אמת,

בני היה סקורר מחונן קר רוח(הביא למכבי שלושה גביעים-שני שערי ניצחון וכיבוש הפנדל המכריע בבעיטות הכרעה) ומהיר כמו הרוח.ויקי היה החבילה השלמה.

לקלינגר אין מקום?

בסדר.

לגבי ברומר הוא אחד המכביסטים היחידים שלאורך כל הקריירה שלו בארץ היה במכבי ולמרות הצעות לא התפתה לעבור לקבוצות מחו"ל על אף לא מעט הצעות (גם הוא נבחן במנצ'סטר שהתחילה להכנס לשיא בזמנו ונפצע). אז אם יש למשהו מהרשימה שלי את הזכות הזאת הוא בעדיפות על אחרים מבחינתי.

מה אתה מכניס לי מילים... איפה כתבתי בדיוק שטל בנין היה הכי טוב? תקרא לאורך כל מה שכתבתי , אפילו ציינתי שזו בחירה קשה.. אבל בטח ובטח הוא יותר טוב מנועם שוהם.

ויש פה באתר איזשהו אנטי על בן חיים תאמינו לי אני לא יודע מאיפה השפעת הזאת... אולי במכבי בא לידי ביטוי יותר הכשרון שלו אבל אין מה להתווכח הוא יזכר גם כאחד הבלמים הישראלים הכי טובים כשיפרוש..

ומי זה אבא שלך?

• 2 weeks later...