Jump to content

"שחקים", "חבצלות" ו"גאמא סייבר"

Recommended Posts

גם אם יהיה לא יכתבו לך אותם פה. שחקים מסלול מעולה ואני ממליץ לך בחום לעשות הכל כדי להתקבל אליו. חבצלות מאוד קשה, חבורה מאוד קטנה ואיכותית של אנשים שכל החיים שלהם הולכים להיות מושקעים נטו במודיעין.

קיבלתי מילוי שאלון כלשהו למסלולים האלה

מישהו יודע לפרט קצת יותר מהדברים הביסיים שכתובים באינטרנט?

אותו דבר, קיבלתי גם מילוי שאלון באתר של חיל המודיעין - משום מה לא נמצא שמה כלום.

אשמח לדעת עוד פרטים

בכל אופן, בהקשר של מה שנשאל כאן - אני מאמין שהשאלונים הללו הם כדי לבחון האם אתה רלוונטי להזמנה למיונים. "גאמ"א סייבר" זה מסלול שדורש ידע במחשבים (כלומר, שפות תכנות וכו' - לא יודע מה הרמה המינימלית הנדרשת, אבל אני מניח שהיא גבוהה למדי). חבצלות לא. שחקים זה שם גג לכמה וכמה מסלולים, בחלקם צריך ידע קודם בתחומים מסוימים (שוב, לרוב תכנות, מתמטיקה וכו') ובחלקם לא, והם גם שונים מאוד באופיים בין אחד לשני. ובכל מקרה, כל המסלולים המדוברים כאן הם מצוינים בתחומם.

בקיצור, תמלאו את השאלון ותשלחו, בטוח לא יזיק.

פשש, הפכו את גאמ"א לסייבר?

שי, שלח לי הודעה בפרטי בבקשה עם השאלות שלך.

הוסיפו השנה לגאמא מסלול נוסף ונפרד שהוא סייבר.

אם אני לא טועה שאר המסלולים יותר טובים כרגע

בכל אופן כל המסלולים שקיבלת הם מצוינים :)

יש לי חבר שהתקבל עכשיו לגאמא- זה אשכרה דרש ממנו לדעת לפרוץ לאתרים, לתכנת מחשבים ולפרוץ מערכות הפעלה. קיצר מיועד לפריקי מחשבים בלבד

שחקים וחבצלות זה מסלולים בעתודה, תבדוק אם יש לך אפשרות להצטרף ל"פסגות" שזה נחשב יותר איכותי (ואם לתלפיות אז בכלל למרות ששם התנאי קבלה זה קבא 56...)

גם גאמא וגם שחקים זה שמות כללים לקבוצות אנשים המיועדים לתפקידים מסויימים. שחקים זה מצוין רק קח בחשבון שאחד המסלולים של לדוגמא זה לכתוב לומדות ומצגות שמסבירות את מה שמפתחים אנשים במסלולים אחרים....

יש להם חלה מסלולים ואני ממליץ בחום לקחת את השאלון והמבדקים ברצינות, דרך אגב לידע כללי, לחיל המודיעין יש זכות קדימה, ברגע שמודיעין רוצים אותך אתה לא יכול להיות מיועד לשום מקום אחר אז אם אתה רוצה ממר"ם או טיס או כל דבר אחר תחתום ויתור כמה שיותר מהר שיוכלו לזמן אותך למסלולים אחרים.

גם גאמא וגם שחקים זה שמות כללים לקבוצות אנשים המיועדים לתפקידים מסויימים. שחקים זה מצוין רק קח בחשבון שאחד המסלולים של לדוגמא זה לכתוב לומדות ומצגות שמסבירות את מה שמפתחים אנשים במסלולים אחרים....

יש להם חלה מסלולים ואני ממליץ בחום לקחת את השאלון והמבדקים ברצינות, דרך אגב לידע כללי, לחיל המודיעין יש זכות קדימה, ברגע שמודיעין רוצים אותך אתה לא יכול להיות מיועד לשום מקום אחר אז אם אתה רוצה ממר"ם או טיס או כל דבר אחר תחתום ויתור כמה שיותר מהר שיוכלו לזמן אותך למסלולים אחרים.

מניסיון ספיציפית לפחות לגבי טיס, אתה טועה

יש לי חבר שהתקבל עכשיו לגאמא- זה אשכרה דרש ממנו לדעת לפרוץ לאתרים, לתכנת מחשבים ולפרוץ מערכות הפעלה. קיצר מיועד לפריקי מחשבים בלבד

שחקים וחבצלות זה מסלולים בעתודה, תבדוק אם יש לך אפשרות להצטרף ל"פסגות" שזה נחשב יותר איכותי (ואם לתלפיות אז בכלל למרות ששם התנאי קבלה זה קבא 56...)

יש לי קב"א 56, מה זאת אומרת לבדוק? אני יכול "לבקש" להיות בתלפיות?

אגב, שמעתי שצריך בשביל זה פרופיל 97, זה נכון?

במכתב שקיבלתי כתוב שהמיונים הם במקביל וזה לא יפגע בסיכויים לעתודה סיירות וטיס.

ובלי קשר, יש אפשרות לגשת לעתודה בלי שאני עושה פסיכומטרי לפני?

יש לי קב"א 56, מה זאת אומרת לבדוק? אני יכול "לבקש" להיות בתלפיות?

אגב, שמעתי שצריך בשביל זה פרופיל 97, זה נכון?

במכתב שקיבלתי כתוב שהמיונים הם במקביל וזה לא יפגע בסיכויים לעתודה סיירות וטיס.

ובלי קשר, יש אפשרות לגשת לעתודה בלי שאני עושה פסיכומטרי לפני?

לא יודע אם צריך פרופיל 97 , ואם אני לא טועה אני מכיר כאלה עם קבא יותר נמוך שקיבלו תלפיות.

אתה יכול לבקש , קורה שהם שוכחים לשלוח זימון , לא בטוח שהם יסכימו , אבל אתה יכול לבקש.

טיס דוחה הכל , כולל הכל. אחריו מודיעין(שבתוך זה יש לך אפשרות בחירה אם אתה מתקבל לכמה יחידות) , ואחרי זה קרבי. לגבי עתודה אין לי מושג איפה זה ממוקם.

לא יודע אם צריך פרופיל 97 , ואם אני לא טועה אני מכיר כאלה עם קבא יותר נמוך שקיבלו תלפיות.

אתה יכול לבקש , קורה שהם שוכחים לשלוח זימון , לא בטוח שהם יסכימו , אבל אתה יכול לבקש.

טיס דוחה הכל , כולל הכל. אחריו מודיעין(שבתוך זה יש לך אפשרות בחירה אם אתה מתקבל לכמה יחידות) , ואחרי זה קרבי. לגבי עתודה אין לי מושג איפה זה ממוקם.

איך מבקשים?

יש אפשרות לגשת לעתודה בלי שאני עושה פסיכומטרי לפני?

המועד האחרון שאפשר להיבחן בו הוא בסביבות מרץ, אז בעיקרון אתה יכול להתמיין בלי שעשית פסיכומטרי עד שתיגש לבחינה.

איך מבקשים?

אתה לא חייב לבוא עם פסיכומטרי מראש. אם הם ימצאו אותך מתאים לתלפיות תקבל זימון, ואם תתקבל תחויב לעשות פסיכומטרי.

אגב, תלפיות קודם לטיס מבחינת העדיפויות בצבא, אתה חייב דפר מינימום 80 וקבא 56 וגם להיות במגמת פיזיקה בשביל לקבל זימון לשם.

סיימת יא עכשיו? כי אם כן, אל תהיה בלחץ, יש לך את הזמן בשביל להתמיין להכל...

קצת סדר

שחקים, חבצלות, גאמ"א (+ מסלול סייבר) אלו מסלולי איתור (למעשה קבוצה), חלקם חופפים וחלקם לא (לאר"מ לדעתי אפשר להגיע דרך כולם).

כולם של מודיעין, חלקם יוקרתיים יותר וחלקם פחות אבל בהחלט כולם יוקרתיים ונורא קשה להגיע לשם.

חלק מהמסלולים הם בעל אופי מודיעיני, חלק טכנולוגי, חלק בבסיסים פתוחים וחלק בבסיסים סגורים.

אלו באמת הרבה מסלולים וברגע שאתה מקבל זימון לאחד מהם קשה מאד להגיד לך מה אופי התפקיד.

בקשר לעדיפות- ליוקרתיים מאד, בעיקר אלה הטכנולוגיים, יש עדיפות גבוהה, אפילו מעל טיס. אבל לרוב הם לא חוסמים (מקווה שאתם מבינים את ההבדל)

הפרופיל לפעמים משנה ולפעמים לא, תלוי במסלול.

יכול להיות שיעדיפו לשים אותך לוחם כשיש לך פרופיל 97.

דרישות קבלה-

המון אנשים מקבלים זימון (למדת קצת מחשבים בתיכון- כנראה תקבל, למדת ערבית- כנראה גם תקבל)

להתקבל זה מאד קשה (רוב המחזור שלנו היה קב"א 56 דפ"ר 90) אבל זה לא תלוי רק בנתונים היבשים, אתה צריך להוכיח את עצמך במבחנים בעיקר.

בשורה התחתונה, ברוב המקרים זה שווה (למרות שאני לא יכול לשים את זה מול קרבי, אלו תרומות שונות מאד).

בתור מישהו שעשה "שחקים" וממיין היום מלש"בים לאחד המסלולים של שחקים וגם לחבצלות - מדובר במסלולי עילית של חיל המודיעין (כל המסלולים שכתבת).

כמו ששם כתב כאן לפניי, יש לכל מסלול אופי שירות שונה (בסיס סגור/פתוח, דרישה לידע מקצועי או בלי וכמובן הגעה ליחידות שונות).

מרבית המסלולים כרוכים בחתימה של קבע (בין חצי שנה לשנה), כאשר חבצלות הוא המסלול ה"שונה" היחידי - במסגרתו עושים תואר ראשון באוניברסיטת חיפה בזמן של השירות הסדיר (בחופשות הסמסטר עושים טירונות, קורס קצינים והכשרות נוספות), ואז שירות קבע כקצינים במשך 6 שנים (למיטב זכרוני, אולי מדובר על 3 שנים ואני מתבלבל).

מי שמעוניין לקבל פרטים נוספים על חלק מהמסלולים מוזמן לשלוח לי הודעה פרטית.