Jump to content

מנוי לוחם.

Moti

Recommended Posts

למה מה הקשר?

שים לב כמה היו בלומפילד העונה גם במשחק נגד רמה"ש שהיה בשני...

כי יותר נוח בשבת, אם כדורגל ישוחק בימי חול על בסיס קבוע תחול ירידה במספר הצופים.

אין טעם להתווכח על זה, כדורגל צריך לשחק רק בשבת.

אם כדורגל ישוחק בימי חול תהיה ירידה של 50 אחוז בכמות הצופים.

לא מבין מה הבעיה של הליגה לעשות את כל המשחקים במוצ"ש?

ואז לא יצטרכו בכלל לחשוב על מנוי דתי, אני מניח שזה בגלל שהטלוויזיה רוצה לתפוס כמה שיותר שידורים אבל אפשר לסדר את זה איכשהו לא?

לא מבין מה הבעיה של הליגה לעשות את כל המשחקים במוצ"ש?

ואז לא יצטרכו בכלל לחשוב על מנוי דתי, אני מניח שזה בגלל שהטלוויזיה רוצה לתפוס כמה שיותר שידורים אבל אפשר לסדר את זה איכשהו לא?

היה ניסיון של ח"כ אורי אורבך (אוהד הפועל פ"ת) להעביר חוק שמחייב שהמחקים ישוחקו לא בשבת אלא בראשון שני. החוק הזה היה עובר אם החוק שהופך את שבת-ראשון לימי המנוחה היה עובר. בכ"מ, הדתיים נדפקו...

אין טעם להתווכח על זה, כדורגל צריך לשחק רק בשבת.

אם כדורגל ישוחק בימי חול תהיה ירידה של 50 אחוז בכמות הצופים.

זה בגלל שאתה רגיל לבוא בשבת.

אבל האמת שאם היו משחקים ביום חול, בסביבות השעה 20:00, זה היה מושך הרבה יותר קהל.

גם קהל דתי,

גם קהל צעיר שיוכל להגיע מהאיזורים הרחוקים ביותר במדינה ע"י תחבורה ציבורית,

וגם הקהל החילוני שבלאו הכי היה מגיע.

כי יותר נוח בשבת, אם כדורגל ישוחק בימי חול על בסיס קבוע תחול ירידה במספר הצופים.

איך זה מסתדר עם העובדה שכדורגל ביום חול משחקים בקביעות בישראל כבר 12 שנה, והמשחקים שבימי ראשון-שני באותה תפוסה, אם לא יותר, כמו המשחקים בשבת?

אפשר להתוכח מה יותר נוח ולמי, אבל עובדתית, אין שום ירידה בכמות הצופים בימי חול, כולל משחקים פחות מרכזיים (לא דרבים למשל) כמו מכבי נגד נתניה.

זה בגלל שאתה רגיל לבוא בשבת.

אבל האמת שאם היו משחקים ביום חול, בסביבות השעה 20:00, זה היה מושך הרבה יותר קהל.

גם קהל דתי,

גם קהל צעיר שיוכל להגיע מהאיזורים הרחוקים ביותר במדינה ע"י תחבורה ציבורית,

וגם הקהל החילוני שבלאו הכי היה מגיע.

ומה עם חיילים שרוב הזמן לא נמצאים בבית בימי ראשון שני?

ומה עם חיילים שרוב הזמן לא נמצאים בבית בימי ראשון שני?

להיות חייל בדרך כלל זה סטטוס זמני של 2-3 שנים.

להיות דתי בדרך כלל זה סטטוס קבוע.

אתה בטוח תסכים איתי שיש הבדל, ושחייל יכול להיות במשחקי חוץ או בזמן רגילות\אפטרים\מיוחדת ועוד.

סה"כ שלוש שנים שבהם אתה מפסיד מספר משחקים.

כמובן שאי אפשר לפגוע בול בכל הסקטורים, אבל אם יש עדיפות(מבחינה כלכלית), זו עדיפות לאוהדים דתיים ולא ללוחמים ורק בגלל שלהיות חייל\לוחם זה תפקיד זמני(על פי רוב) בניגוד לאלפי אוהדים דתיים שאפשר לפספס בגלל שהכדורגל לא מותאם לצרכים שלהם.

אכן נושא כאוב.

בשנים הראשונות של מנוי לוחם אכן ניצלתי את זה (הייתי עדיין בצבא)

בשנה האחרונה עשיתי מנוי, אם כי עשיתי את המנוי רק אחרי שמכבי הבטיחה את מקומה בבתים של הליגה האירופית מה שאמר במילים אחרות שבכל שבוע שמכבי תשחק באירופה נשחק בראשון או שני, ככה שהגעתי למסקנה שזה משתלם לי.

השנה אני עדיין בהתלבטות מה אני עושה (מצד אחד אין אירופה, מצד שני יכול להיות שרק בשביל המשחקים הגדולים שווה לעשות, וכמובן להגיע למשחקים שלא ישוחקו בשבת עצמה)

בכל מקרה- פתרון לבעיה לדעתי הוא לנסות להחזיר את הרעיון של מועדון אוהדים.

בעבר היה מועדון "צהוב עולה" (עד היום הכרטיס אצלי בבית) והיו נסיונות שונים לאגד את כלל אוהדי מכבי.

ארגון אוהדים רשמי (משהו בסגנון של הלב הצהוב) אשר יעניק לאוהדים הנחות בבתי עסק מסוימים (חלום יותר גדול זה להיכנס כמועדון בכרטיס אשראי) וגם כן- יקטלג אוהדים כדתיים וכלא דתיים, ככה שגם יוכלו לקנות מנויים לדתיים בסופו של דבר.

ברגע שיהיה דבר כזה אני מעריך שיהיה יותר קל לעלות על "מתחזים" שונים לדתיים (נניח אם יש מועדון בכרטיס אז אפשר לבדוק אם מישהו השתמש בכרטיס בשבת או הנחות שיהיו מיוחדות לשבת ואז אלו שינצלו את זה יוכלו להיות מקוטלגים כחילונים)

אני חייב לציין שאני לא בטוח עד כמה דבר כזה חוקי, אבל זה הרעיון שקפץ לי לראש :)

כמובן שאפשר לפתח את זה עוד :)

להיות חייל בדרך כלל זה סטטוס זמני של 2-3 שנים.

להיות דתי בדרך כלל זה סטטוס קבוע.

אתה בטוח תסכים איתי שיש הבדל, ושחייל יכול להיות במשחקי חוץ או בזמן רגילות\אפטרים\מיוחדת ועוד.

סה"כ שלוש שנים שבהם אתה מפסיד מספר משחקים.

כמובן שאי אפשר לפגוע בול בכל הסקטורים, אבל אם יש עדיפות(מבחינה כלכלית), זו עדיפות לאוהדים דתיים ולא ללוחמים ורק בגלל שלהיות חייל\לוחם זה תפקיד זמני(על פי רוב) בניגוד לאלפי אוהדים דתיים שאפשר לפספס בגלל שהכדורגל לא מותאם לצרכים שלהם.

עם כל הכבוד, חיילים לא בוחרים להיות חיילים.

דתיים כן.

ולהררי:

יש הרבה חיילים שיוצאים כל חמשוש הביתה אבל לא עושים יומיות, בגלל זה אמרתי שאתה דביל.

עם כל הכבוד, חיילים לא בוחרים להיות חיילים.

דתיים כן.

לאו דווקא.

יש דתיים שנולדים דתיים ואז חופש הבחירה שלהם מצומצם.

בכל אופן זו לא הנקודה.

אנחנו מסתכלים על הפן הכלכלי של מכבי, ומה משתלם או לא עבורה.

ואני לא חושב שאפשר לערער על כך שקהל דתי יכול להכניס הרבה יותר כסף מאשר קהל שמורכב בחלקו מחיילים וזאת משום שהוא יכול להגיע בכמויות גדולות יותר.

ומקובי,

הקונספט הזה בוצע בחיפה בעונה שעברה. כמובן שלא במתכונת המפורטת שתיארת, אבל כן עם כרטיס של מועדון אוהדים. לפי מה שהבנתי הפרוייקט לא נחל הצלחה והוא בוטל, אבל זו כן השאיפה של מכבי לשנים הבאות ואני באמת חושב שהרעיון שלך הוא מספיק פרקטי כדי למיין בין האוהדים הדתיים והחילוניים. ובכלל, רעיון של מועדון אוהדים יטיב עם כלל הקהל בכל המישורים, אז זו באמת אופצייה שאפשר להעלות.

לאו דווקא.

יש דתיים שנולדים דתיים ואז חופש הבחירה שלהם מצומצם.

בכל אופן זו לא הנקודה.

אנחנו מסתכלים על הפן הכלכלי של מכבי, ומה משתלם או לא עבורה.

ואני לא חושב שאפשר לערער על כך שקהל דתי יכול להכניס הרבה יותר כסף מאשר קהל שמורכב בחלקו מחיילים וזאת משום שהוא יכול להגיע בכמויות גדולות יותר.

ומקובי,

הקונספט הזה בוצע בחיפה בעונה שעברה. כמובן שלא במתכונת המפורטת שתיארת, אבל כן עם כרטיס של מועדון אוהדים. לפי מה שהבנתי הפרוייקט לא נחל הצלחה והוא בוטל, אבל זו כן השאיפה של מכבי לשנים הבאות ואני באמת חושב שהרעיון שלך הוא מספיק פרקטי כדי למיין בין האוהדים הדתיים והחילוניים. ובכלל, רעיון של מועדון אוהדים יטיב עם כלל הקהל בכל המישורים, אז זו באמת אופצייה שאפשר להעלות.

אני חושב שאפשר לשלב בין שני המגזרים ע"י משחקים במוצ"ש. החיילים במילא יהיו בבית והדתיים שגרים במרחק סביר (לא גרים בחיפה, למשל) יוכלו גם להגיע. במיוחד שלמשך רוב העונה, השבת יוצאת יחסית מוקדם ככה שזה יתן עוד זמן לדתיים להתארגן ולנסוע.

צ'רלטון רוצים לשדר את כל המשחקים (הרי בשביל מה הם משלמים כ"כ הרבה כסף להתאחדות?) ולא ייתכן שכל המשחקים יתקיימו באותה שעה. גם לזה יש פתרון- ערוץ אינטראקטיבי שיאפשר לצופים לראות איזה משחק שהם רוצים. כמו VOD. אני יודע שבבונדסליגה זה קיים. לא נראה לי שההשקעה במערכת כזו היא כ"כ גדולה.

בכל מקרה, אני חושב שצריך להיות שינוי גישה רציני מאוד מכיוון ההתאחדות וכיוון שאני לא רואה את זה קורה, בטח לא עם הקודקודים הנוכחיים, אנחנו נישאר במצב שכל האוכ' אוכלות אותה.

אגב מועדון אוהדים רשמי זה רעיון מעולה לדעתי (כמובן שזה בלי קשר לארגוני האוהדים, חשוב לציין, הוא לא עושה תפאורות ואין לו אנשי גדר. רק מועדון שיאגד את אוהדי מכבי ויתן להם כל מיני הנחות ותעדוף במשחקים רגישים ומשחקי חוץ). וזה לא נכון שבחיפה זה נכשל- יש להם מועדון שמשלמים בו דמי חבר חד"פ של 10 שקלים ואז מקבלים כרטיס שאפשר להטעין אותו (כלומר לקנות כרטיסים) דרך האינטרנט או הטלפון, אני לא יודע איך זה עובד בקשר למנויים. למועדון הזה יש משהו כמו 40 אלף חברים (באתר שלהם רשום 20 אלף, אבל זכור לי שקראתי באיזו כתבה שיש להם 40 אלף חברים, אז לא יודע...). בכל מקרה המועדון הזה חי ונושם, אמנם אין לו שום משמעות חוץ מזה שהזמנת הכרטיסים היא יותר קלה וידידותית (אין תעדוף לחברים, אין חילוק לפי אוכ'. בקיצור אין את כל הרעיונות שהועלו פה), אבל זה עדיין עדיף על המצב הנוכחי אצלנו.

• 2 weeks later...

תגידו ממתי אפשר לעשות את המנוי לוחם? כי אמרו לי שבתור טירון אני לא נחשב לוחם (ואני התגייסתי ללוחם ימי).. אז ממתי כן?

מכבי מודעת לבעיה שלטירונים אין עדיין את התועדת לוחם, לכן אתה יכול להוציא אישור מקצין העיר ולהביא למכבי ואז תוכל לרכוש מנוים לוחם.

גם לזה יש פתרון- ערוץ אינטראקטיבי שיאפשר לצופים לראות איזה משחק שהם רוצים. כמו VOD. אני יודע שבבונדסליגה זה קיים. לא נראה לי שההשקעה במערכת כזו היא כ"כ גדולה.

בכל מקרה, אני חושב שצריך להיות שינוי גישה רציני מאוד מכיוון ההתאחדות וכיוון שאני לא רואה את זה קורה, בטח לא עם הקודקודים הנוכחיים, אנחנו נישאר במצב שכל האוכ' אוכלות אותה.

כן אבל זה גם פוגע באוהדי הכדורגל בכללי שירצו לראות יותר מרק משחק אחד בשבת.

• 9 months later...

אפשר לעשות מנוי דתי שמקנא כניסה רק למשחקים בימי חול ובמצו"ש רק משעה שהוגדרה מראש ככה שכל דתי יעשה תחשובים שלו לפי מקום מגוריו אם זה כדאי לו, החזר כספי קטן יחסית (שיהיה לא משתלם לאדם חילוני לעשות מנוי כזה ויתן הרגשה של התחשבות )