Jump to content

חשש כבד לחייו של גומא אגיאר.

daniel1

Recommended Posts

חן - התסמין הכי בולט להפרעה הוא לאהוד את מכבי ת"א, בלי שום קבוצה אחרת...

תאכלס, כשמנצחים 2 משחקים ברצף מדמיינים אליפות, וכשמפסידים 2 ברצף מסתכלים עם איזה קבוצות נשחק בעונה הבאה בליגה השניה...

אבל אצל אנשים שיש להם באמת הפרעות בי פולאריות, לרוב ההתקפים לא נובעים בהכרח מגורמים חיצוניים כמו נצחונות / הפסדים

תאכלס, כשמנצחים 2 משחקים ברצף מדמיינים אליפות, וכשמפסידים 2 ברצף מסתכלים עם איזה קבוצות נשחק בעונה הבאה בליגה השניה...

אבל אצל אנשים שיש להם באמת הפרעות בי פולאריות, לרוב ההתקפים לא נובעים בהכרח מגורמים חיצוניים כמו נצחונות / הפסדים

נכון, אבל עם זאת, אוהדי מכבי הם בדיוק כמו בי פולאריים - לא מסכימים לקבל טיפול.

יש הרבה בורות בנוגע להפרעות נפשיות. גומא לא היה במצב ש"הוא לא יודע מה הוא עושה".

כמו שכתבתי מקודם, אם הוא אכן ניסה לשים קץ לחייו, סביר להניח שהוא ידע בדיוק מה הוא עושה.

לא סביר (למרות שאפשרי) שהיה במצב מעורב של מאניה ודיכאון.

מאניה דיפרסיה זאת לא הפרעה שבה לאנשים אין שליטה על עצמם, זה מצב נפשי שמאופיין באפיזודות היפומאניות/מאניות לצד אפיזודות דכאוניות, כשההיפואמניות גם מזינות את הדכאוניות, כי האדם הוא "שפוי" בסך הכל, וכשיוצא מהמצב ההיפומאני לעתים קשה לו להתמודד עם רכבת ההרים/עם מה שאמר/עשה. באופן ספציפי הוא כנראה באמת הגיע פעם אחת למצב של מאניה מלאה ודלוזיות (ואולי בהשפעת סמים, לא הייתי פוסל), אבל כדי לסבול מהפרעה ביפולרית לא צריך להזות.

האיש לא היה "חולה מאוד", והפרעות נפשיות הן גם לא בדיוק מחלה במובן הקלאסי. אפשר לחיות איתן חיים טובים. הפרעות מצב רוח הן "נטייה". גומא כנראה אכן סבל לפחות מאפיזודה מאנית אחת, אבל לא נראה לי שהיא מה שהכריע אותו.

חן - התסמין הכי בולט להפרעה הוא לאהוד את מכבי ת"א, בלי שום קבוצה אחרת...

יש הרבה סוגים של מחלות נפש, בתור אחד שבמשפחה שלו ישנו אדם כזה, אני די חי את העולם הזה.

מחלה נפשית היא מחלה כמו כל מחלה אחרת. כמו בכל מחלה "רגילה" יש מחלות שאפשר לחיות איתן ויש כאלה שלא.

אף פעם לא ראיתי שכתוב שהוא חולה במאניה דיפרסיה, אבל כן הבנתי שהוא חולה במחלה נפשית, אם לדוגמא הוא היה חולה בסכיזופרניה לא היה לו מושג מה הוא עושה.( יש רמות במחלה הזו שהכדורים לא יכול עוד להשפיע)

בכל מקרה, זה מצער מאוד.

מעניין לחשוב אם הוא ביים טביעה ובעוד כמה שנים הוא יצוץ ויגיד שחי על אי בודד ושקינג קונג אמיתי

וברצינות : מקווה שימצאו אותו חי ושלם למרות שזה נראה לא מציאותי כבר

יש הרבה סוגים של מחלות נפש, בתור אחד שבמשפחה שלו ישנו אדם כזה, אני די חי את העולם הזה.

מחלה נפשית היא מחלה כמו כל מחלה אחרת. כמו בכל מחלה "רגילה" יש מחלות שאפשר לחיות איתן ויש כאלה שלא.

אף פעם לא ראיתי שכתוב שהוא חולה במאניה דיפרסיה, אבל כן הבנתי שהוא חולה במחלה נפשית, אם לדוגמא הוא היה חולה בסכיזופרניה לא היה לו מושג מה הוא עושה.( יש רמות במחלה הזו שהכדורים לא יכול עוד להשפיע)

בכל מקרה, זה מצער מאוד.

אמרתי כבר, אמא שלו צוטטה בתקשורת האמריקאית כאומרת שיש לו מאניה דיפרסיה. מה שהיה מלכתחילה הניחוש הראשוני שלי (עם כמה שאי אפשר לאבחן על סמך הופעות תקשורתיות).

אני לא יודע איזו הפרעה יש לך במשפחה - אבל הפרעות מצב רוח, למשל, הן בעיקר נטיות, וממש לא "מחלות". לגבי סכיזורפניה וכו' אני הרבה פחות מבין. אבל יש סיבה שלא קוראים לזה באופן רשמי מחלה אלא "הפרעה". זה חוסר איזון כימי שיכול להשפיע, במצבים מסויימים. זה לא סתם עניין של פוליטיקלי קורקט. אפילו OCD, שזה משהו שכאילו איתך תמיד, זה נטייה במוח. לא מחלה. מחלה זה משהו שמרפאים. הפרעות נפשיות לא מרפאים, מטפלים בהן. הפרעות נפשיות הן מצב קיים אצל בן אדם. יש גם בעיה להגדיר מחלה מעצם זה שבחלק מהמצבים יש יתרונות - למשל הפרעת קשב, שהיא הפרעה נפשית (כן, כמו כל הפרעה נפשית אחרת, מבחינה רשמית), אבל יש אנשים שבוחרים לא "לטפל" בה, והם גם לא מוגדרים כ"חולי נפש". גם להיפומאניה יש יתרונות, ויש הרבה אמנים שיעידו על כך. רפואת הנפש זה תחום עם המון, המון, המון אפור.

ולמה איציק קורנפיין לא מצטרף גם?

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח איזה רע

רק לי משהו במקרה הזה לא מריח טוב? בעיקר שהנשים שם רבות על הכסף

מוות לכולן

ולגבי גומא?

חאלאס...הבן אדם חולה נפש.

מי שיוצא לשוט במצב כזה או רוצה למות ומתאבד, או סתם אל בסדר ומת.

אם ימצאו אותו חי זה נס.

אבל סיכוי גבוה שלא.

עכישו יהיה אקשן בבית משפט...

גומא מטומטם, אבל לא עד כדי כך מטומטם..בשביל להשיט סירה, לדעתי צריך 2 אנשים, בעיקר בסהרה...לא נראה לי ש2 אנשים מטומטמים יפליגו במצב כזה, יש גם את משמר החופים שם..יש הרבה גורמים שם שבקלות יכלו למנוע מגומא להפליג..

גומא מטומטם, אבל לא עד כדי כך מטומטם..בשביל להשיט סירה, לדעתי צריך 2 אנשים, בעיקר בסהרה...לא נראה לי ש2 אנשים מטומטמים יפליגו במצב כזה, יש גם את משמר החופים שם..יש הרבה גורמים שם שבקלות יכלו למנוע מגומא להפליג..

לא מכיר סירות בכלל.

לפי מה שהבנתי הוא יצא לבד.

בסערה כזאת גם משמר החופים לא מסתובב, ואי אפשר למנוע ממנו להפליג כי הוא לא פושע.

משמר החופים מונע הפלגה רק אם המשטרה מבקשת, או שהסירה היא לא שלך, או חשודה.

זו סירה פרטית של גומא הוא יכול לשים אותה על הראש וללכת לטייל.

ורק לשם ההשווואה...אני מטומטם...גומא פסיכי (או בעל הפרעה, אני אלך על מה שאני כתבתי) עם תעודות.

אין לו תפיסת היגיון נורמטיבית, הבן אדם הלך להציל את גלעד שליט מעזה....אתה רואה שהוא קצת מסובב...

מי שמסניף קוק ושותה כמו מטורף, אל תצפה שהוא לא ידבר איתך הודית ... :flowers:

הוא חולה נפש, אבל יש לו בעיית סמים קשה שגרמה לו לכך...

אני חושב שעדין לא כל אחד יכול לשוט סתם ככה, למרות שזה פרטי..

השאלה מאיפה הוא מפליג לדעתי.

איפה היו משמר החופים אלוהים יודע, אבל בחייאת, להטיל את האשמה עליהם שהוא החליט להפליג במזג אוויר כזה?

מגוחך עד אבסורד בטירוף.