Jump to content

רכש שני - קרלוס גארסיה חתם בקבוצה

Guest Zokif

Recommended Posts

מסכים איתך לגמרי פרחי, במובן מסוים זה מזכיר את המושבה ההולנדית שהייתה בבארסה של ואן חאל(קלייברט, קוקו, רייזיחרר, אוברמארס ועוד שניים ששכחתי את שמם) שנחלה כישלון, כשהגיע רייקארד הוא דווקא פירק את זה לחלוטין

לא יודע אם זה המקום ואם אני לא חוזר על משהו שמישהו כבר כתב לפני.. אבל אני מקווה שאנשים יקראו את התגובה הזאת ויגיבו עליה.

יש משהו שמטריד אותי בכל זאת בכל ההחתמות של הספרדים האלה.

לפני שיתהפכו עלי, אני רוצה לציין שאני בעד מאמן זר למכבי ואפילו צוות שלם. אני לא חושב שמאמני הכדורגל הישראלים הם אנשי מקצוע ברמה ויסלחו לי גוטמן\קשטן\גיא לוזון או כל מי מהם שחושב שיש לו מושג.

ובכל זאת מאז שגרסיה הצטרף לגרסיה ונוצרה פה מושבה ספרדית, עלתה בי מחשבה מטרידה-

בד"כ זרים הם אלה שצריכים להשתלב בקבוצה. הם מיעוט בסגל, בד"כ ממדינות שונות ועל כל אחד מהם חלה מחוייבות להשתלב ולהצליח. התאוריה שלי אומרת שבמכבי של העונה הקרובה הישראלים הם אלה שיהיו בעצם הזרים במועדון מאחר והשחקנים הזרים וגם המאמן ועוזרו באים מאותה מדינה, דוברים את אותה השפה ויש להם מנטליות דומה.

לכאורה אפשר לחשוב שזה מצב לא רע, אולי הישראלים ינסו להתאים את עצמם לרמה המקצועית וכו'. לדעתי זה לא מה שיקרה.

שחקן ישראלי שעובר לחו"ל יודע שהוא הולך לעבוד הרבה יותר קשה, שהוא צריך להשתלב ולהוציא מעצמו את המקסימום מקצועית ומנטלית. הישראלים של מכבי לא עושים הכנה דומה לקראת העונה הנוכחית והם לא עושים את המקפצה המקצועית והכלכלית של שחקן שעובר לקבוצה אירופית. במובן מסויים אירופה מגיעה אליהם, בניגוד לרצונם.

בנוסף, צוות המאמנים יהיה מחוייב לזרים שהביא הרבה יותר מהמחוייבות שקיימת ממילא לכל מאמן שבחר בשחקן זר. יורדי בחר בשחקנים שהוא מכיר אישית. לא מדובר פה בקלטות או דיסקים מסוכנים ולא בהמלצות מסקאוט כזה או אחר. כל יהבו של יורדי כמנג'ר וכן של המאמן מונחים על בחירת הזרים האלה. אפשר לצפות שהם ישחקו ויקבלו עדיפות על הישראלים בכל מצב. שיהיה להם קשר טוב יותר עם צוות האימון והמנג'ר מאשר הישראלים.

אני צופה מחנאות בחדר ההלבשה. צר לי לומר זאת אבל אני חושב שזאת אופציה סבירה ואולי אף כמעט בלתי נמנעת. תחשבו על זה. איכשהו קשה לי לראות שחקן כמו יצחקי, שכבר ניסה סיבובון באירופה וחזר כלעומת שבא, יוצא מגידרו כדי להשתלב בחבורה המלוכדת של זרים,מאמנים ומנג'ר שמדברים באותה שפה שהוא לא מבין. אותו הדבר עם עטר.

יותר מדי דברים, מוצדקים או שלא יכולים לגרום לקיטוב הזה. מספיק שהמאמנים והזרים ידברו בינהם בספרדית בחדר ההלבשה או בנסיעות, אפילו סמול טוק יכול לגרום לתחושת ניכור וחוסר שייכות אצל הישראלים. כל ישראלי שחושב שמגיע לו לשחק (ומי לא?) על חשבון אחד הזרים יחשוב (בצדק או שלא) שהוא מופלה בגלל היותו ישראלי. הרי יורדי בטח הבטיח להם הרכב כדי שיבואו לארץ.

אל תשכחו שאף אחד לא חזה מראש את המשבר בחדר ההלבשה מהעונה האחרונה. כנראה שלא צריך יותר מדי בשביל מצב כזה. אני חושש מאוד שזה עלול לקראת גם השנה. הלואי שאני טועה.

תקשיב, אני מסכים איתך בכל מילה... אי אפשר ליצור חדר הלבשה מגובש ככה!

האפשרות היחידה עוד איכשהו לעצור את זה, זה שיהיו שחקנים דמויי ניבאלדו, ונעזוב את היכולת על המגרש, שהוערך והיה חבר של כולם.

אם יהיו שחקנים שידברו את שתי השפות, ויהיו מנהיגים וחברותיים (אוי ג'יזה ג'יזה למה הלכת??) זה הסיכוי היחידי שלנו להצליח לשמור על חדר הלבשה שפוי.

מסקנה, חובה לשמור על קולואטי (דובר את שתי השפות למרות שלא האיש הכי מחובר חברתית בארץ...)

הלוואי שאני אתבדה גם..

לכל הסקפטים שמנסים לגרור אותנו אחריהם,

אנחנו אוהבים את עצם הציפייה, אלו החודשים היפים שלנו בתור אוהדים כבר 15 שנה

ברור שהכל יתחרבן עד דצמבר. מכבי מפסיקה לשחק עם הגשם הראשון, אבל עד אז שחררו אותנו

לכל הסקפטים שמנסים לגרור אותנו אחריהם,

אנחנו אוהבים את עצם הציפייה, אלו החודשים היפים שלנו בתור אוהדים כבר 15 שנה

ברור שהכל יתחרבן עד דצמבר. מכבי מפסיקה לשחק עם הגשם הראשון, אבל עד אז שחררו אותנו

כמה שזה עצוב, ככה נכון... למרות שעכשיו באמת קיבלנו יופי של רגע משמח! יצחקי הביתה!

מעניין לראות אם יביאו עוד בלם זר או שילכו על בלם ישראלי (ייני/טל בן חיים וכו').

אני די משוכנע שיבוא מגן שמאלי זר, צריך להיות עיוור כדי לראות שיש לנו בעיה באגף הזה.

בנוגע לאגף ימין, בהנחה שעומר ורד מקבל את המפתחות כמגן פותח, צריך להביא לו גיבוי לספסל (או לעלות מהנוער)

אנשים שוכחים שמדובר רק ב 5 שחקנים זרים. זה הכל.

בינתיים הביאו 2 זרים חדשים, שניהם מספרד. זה לא אומר שגם כל השאר יהיו ספרדים, וקודם כל מכבי צריכה להשתחרר מהחוזים של הזרים הקיימים, והם הרי לא ספרדים (קשה לי להאמין שיצליחו להיפטר משלושתם).

אני לא יודע אם יורדי או אוסקר יעשו שיקולים כאלה של העדפת הזרים מהסיבה שהם "שלהם". זה לא עובד ככה באירופה, בטח שלא בברצלונה או ביונייטד, המקומות מהם הם מגיעים. אם אפשר לקוות למשהו מהצוות המקצועי הנוכחי זה ליותר מקצוענות.

ריאל פורטוגל

הגיע מאמן פורטוגלי והקים חממה פורטוגלית

ריאל פורטוגל

הגיע מאמן פורטוגלי והקים חממה פורטוגלית

אתה מודע לזה שמוריניו הביא רק 2 שחקנים פורטוגלים, אחד בכל שנה, כה?

לא הייתי קורא לזה 'חממה'

אתה מודע לזה שמוריניו הביא רק 2 שחקנים פורטוגלים, אחד בכל שנה, כה?

לא הייתי קורא לזה 'חממה'

פפה , קראבליו , קונטראו , רונאלדו ... חממה פורטוגלית

פפה , קראבליו , קונטראו , רונאלדו ... חממה פורטוגלית

פפה ורונאלדו הגיעו לפני מוריניו

ליברפול היתה מלאה בספרדים בימי בניטז.

אני בטוח שיש עוד מלא דוגמאות כאלה.

ונגר וצרפתים בארסנל זה הדוגמא הכי ברורה

כל הקבוצות האלו לא בדיוק זוכות בתארים בשנים האחרונות(לרשום תואר ליד ?ליברפול? זה מעליב)

אבל זה לא הפואנטה. קרויף ?מנקה? את האגו במכבי, ומנסים ליצור תלכיד. בליגת הפח, כל קבוצה יכולה לקחת אליפות, כשהיא מאוחדת.