Jump to content

הנדסה קרבית

Recommended Posts

אז חבר שלי בירר לי וכנראה ששובצתי להנדסה קרבית,אין לי מושג מה זה או מה עושים שם והאם זה טוב בכלל..

יש מישהו שיודע על זה משהו?

הנדסה גם מוכשרים בלוחמה רגלית, שטח בנוי וכל זה, מה שחטיבות החיר הרגילות יודעות לעשות (גולני גבעתי צנחנים וכו) אבל חוץ מהדברים הבסיסים האלה הנדסה מתמקצעים בחבלה,מיקוש ופריצת דרך.. בתכלס במלחמה, הכוח ההנדסי הוא זה שיהיה ראשון כי היעוד של הכוחות ההנדסיים הם פריצת מכשולים, בגדול, רוב הכוחות לא יכולים לזוז מטר בלי הנדסה..

המסלול של הנדסה הולך ככה

4 חודש טירונות- עובדים איתך על הבסיס..משמעת, כושר וכל הדברים האלה

נוגעים ממש קצת בכל הקטע של החבלה, לבנות חבלה, מטענים וכל הדברים האלה, כנל גם מיקוש

אימון מתקדם עוד 4 חודש...שמה ממש מתמקצעים בהכל

יהיו לך שבועות לוחמה רגלית,לוחמה בשטח בנוי, שבועות חבלה, שבועות מיקוש, שבועות ממוכנים על הפומה ( פורץ מכשולים הנדסי) שזה בעצם סוג של נגמש הנדסי..

אחרי שאתה מסיים 8 חודש בבהלץ (טירונות ואימון מתקדם) עולים לאימון גדודי ואז תופסים קו 4 חודש בתור פלוגת מסלול, בסוף ה4 חודש האלה הפלוגת מסלול מתפרקת בעצם, כשחלק הולכים לקורס מכ"ים וחלק הולכים לפלוגה הרובאית (מבצעית של הגדוד)

עוד שאלות?

אווווו שתגיע לצמ"ה, תהנה פי 100 והיציאות שלך יהיו טובות מאוד.

אם כל הצער והכאב שמכיל בהל"צ זה אחלה חייל עם אחלה אנשים, ואימון מעניין

מה זה צמ"ה?

ראשי תיבות של ציוד מכני הנדסי (אם אני זוכר נכון). בגדול זה אומר שיכשירו אותך להפעיל את אחד הכלים הכבדים שיש לצה?ל (אולי את כולם, אני לא במין בזה יותר מדי) כגון D9, באגר, שלים למיניהם.

וזה אומר שבפעילות מבצעית אתה עושה פעילות כדוגמאת הרמת סוללות מיגון, הפלת מבנים, חפירת תעלות, הובלת כוחות בשטח שמאויים במטענים / מיקוש (אלה הכלים הכי ממוגנים בצה?ל כנראה) וכו?

ראשי תיבות של ציוד מכני הנדסי (אם אני זוכר נכון). בגדול זה אומר שיכשירו אותך להפעיל את אחד הכלים הכבדים שיש לצה״ל (אולי את כולם, אני לא במין בזה יותר מדי) כגון D9, באגר, שלים למיניהם.

וזה אומר שבפעילות מבצעית אתה עושה פעילות כדוגמאת הרמת סוללות מיגון, הפלת מבנים, חפירת תעלות, הובלת כוחות בשטח שמאויים במטענים / מיקוש (אלה הכלים הכי ממוגנים בצה״ל כנראה) וכו׳

בגדול הוא הסביר את זה כמו שצריך

הולכים לקורס צמ"ה בסוף טירונות...בדרך כלל זה 2-3 מכל מחלקה...תלוי לפי ההקצאות שיש לאותה פלוגה ואותו מחזור

מה שמאפיין את הפלוגות של צמה תנאים טובים, יציאות טובות..בגדול כמו שמרגוליס אמר..בדרך כלל (לפחות אצלי זה היה ככה) זה מתחלק ל2 קבוצות..אלה שהולכים לצמה הם או כאלה שבאמת רוצים להיות שם,או כאלה שפשוט היו חיילים בעייתיים ולמפקדים לא היה ראש אליהם..

לא חסר בצמה פעילות..היעוד של צמה במלחמה חשוב מאוד ומשמעותי מאוד

אחרי שאתה מסיים קורס צמה ואתה נחשב מפעיל צמה, כלומר מפעיל של אחד הכלים הכבדים, משבצים אותך...בחזרה לגדוד, צמה עזה, צמה איוש, צמה בית הילל..כמובן שרמת הפעילות,תש ויציאות משתנת ממקום למקום , וככה גם האנשים..

אם אתה מחפש ת"ש וגם להנות מהעובדה שאתה לוחם, ללא ספק לך לצמ"ה, לוחמי ת"ש באמא.

בד"כ חמשושים סוגרים תלוי איזה קו תופסים אחת לכמה שבתות.

בהרבה מקרים לא עושה כלום ונהנה מההגדרה של לוחם.

מצד שני, כשיש בלאגן, הם הראשונים בערך להכנס, ואין יותר מספק מזה.

קיצר, צמ"ה זה הכי כיף בהנדסה.

אם אתה רוצה לעשות דברים של לוחמים אל תלך לצמ"ה כי הם לוחמים רק בהגדרה ובתכל'ס הם די ג'ובניקים שלא עושים כלום.

והם גם ערסים, אז עם אתה ערס ולא בא לך לעשות הרבה בצבא ואתה רוצה יציאות טובות הביתה תלך לצמ"ה.

אם אתה רוצה לעשות דברים של לוחמים אל תלך לצמ"ה כי הם לוחמים רק בהגדרה ובתכל'ס הם די ג'ובניקים שלא עושים כלום.

והם גם ערסים, אז עם אתה ערס ולא בא לך לעשות הרבה בצבא ואתה רוצה יציאות טובות הביתה תלך לצמ"ה.

איפה אתה משרת?

אם אתה צריך עזרה בכל מה שקשור לפלוגות

צמ"ה דבר איתי אני אשמח לעזור לך.

או שיש אופציה אחרת אגב..אם תרוצה יציאות טובות ולא צמה תגיע לצוות אחזקת שד"מ..זה בערך המקום עם הכי הרבה תש ללוחמים

חיל מאוד חשוב ומאוד מאוד מעניין. בגדול אתה עובר הכשרה הנדסית בנושאי מיקוש, חבלה, התגברות על מכשולים וכ'ו והכשרה חי"רניקית כמו תרגילי כיתה+מחלקה, לוחמה בשטח בנוי. ההכשרה עצמה מעניינת ומגוונת מאוד ככה שבכל שבוע לומדים ומתעסקים בדברים חדשים. לוחם בחיל הן בגדודים ובטח ובטח ביהלום חייב להיות מאוד מאוד מקצועי ולהשקיע באימונים ובלמידה.

או שיש אופציה אחרת אגב..אם תרוצה יציאות טובות ולא צמה תגיע לצוות אחזקת שד"מ..זה בערך המקום עם הכי הרבה תש ללוחמים

צוות שדמים זה לא בדיוק לוחמים. זה בערך כמו שתגיד שמשק חי"ר בצאלים זה תפקיד טוב ללוחמים, אם הוא היה לוחם זה לא אומר שזה תפקיד לחימה

צוות אחזקת שד"מ עובדים הרבה. ומשתתפים במובלעות וכאלה. הם לוחמים לכל דבר, אבל אחלה יציאות ובדרך כלל יושבים באחלה בסיסים

היי,

אני הייתי בהנדסה, זה החייל הכי אנדרייטד שיש.

חייל שעושה המון ולא נותנים לו פידבק, זה מה שהרגשתי במבט לאחור (השתחררתי לפני 3 חודשים)

בשורה התחתונה זה חייל שלכל אחד כדאי להתגייס אליו.

אתה תהנה מאוד.

ולנתונים כלליים התפקיד של החייל זה בעיקרון עבודת פלס (מלשון פילוס) של מוקשים והטמנתם.

אם תהיה בגדודים הרגילים (ככל הנראה) אז המשימה העיקרית של הגדודים זה שבמלחמה עם סוריה,

$^^%$@#%^@#$# 5&^^%@!!^(% #^%**! בתעלות סוללות שלהם...

בקיצר, לך על זה!!!

צוות אחזקת שד"מ עובדים הרבה. ומשתתפים במובלעות וכאלה. הם לוחמים לכל דבר, אבל אחלה יציאות ובדרך כלל יושבים באחלה בסיסים

צוות אחזקת שד"מ זה כמו להיות ג'ובניק, אמנם הם לוחמים לכל דבר נכון,

אבל השאלה המתבקשת היא האם הוא רוצה להיות לוחם במלוא מובן המילה או "לוחם"...

אגב לוחם זה לחיות עם הידיעה שאתה הולך לטחון 3 שנים (מנסיון זה ובמבט לאחור זה לא רע אם יש סביבך את האנשים הנכונים).

האא וכמובן שאם תגיע להיות מפקד אז האפשרויות שלך יהיו ממש מגוונות...

גפני שכחת להוסיף שאם יש לך בפלוגה מ"מ שהוא גם אוהד מכבי אז יש צפיה במשחקים במקום משימות שוטפות. זה פרט חשוב!

צודק זה מאוד חשוב,

אם יש לך מ"מ אוהד מכבי ופלאפון דור 3.5 אז אתה בפועל עושה משימות פחות מכל חייל אחר בפלוגה כי במקרה זה צפייה במשחק של מכבי נחשבת כמשימה ;) ..