Jump to content

מעבר מתותחנים לנח''ל/גבעתי

Recommended Posts

אני פה בשבטה חודשיים שובצתי לתותחנים בגלל טעות במנילה התגייסתי אמרתי נתחיל ביפה לא נעשה בעיות וניתן לזה צ'אנס שתקתי חודשיים ואתמול חשבתי על כל החודשיים האלה ואמרתי לעצמי מספיק אני לא מתאים למקום הזה שום תפקיד לא מושך אותי פה לא רוצה להיות פה אני רוצה לעבור לנח''ל/גבעתי אני מרגיש שאני לא ממצא את עצמי פה בקיצור אני רואה את כל אלה שחותמים פה טופס 55 ולא קורה כלום אני אתמול סירבתי פקודה ויש לי מחר משפט עם מפקד הבאח מה אני צריך לעשות כדי לעוף מפה ולעבור לנח''ל/גבעתי? בבקשה צריך עזרה בדחיפות

הכל אותו חרא תהיה חייל טוב, תעשה צחוקים ותהנה מהשירות.

חבל להיכנס למשפטים וכאלה סתם כאב ראש, תותחנים לא יוותרו עליך בקלות.

נו תיהיורציניים זה לא מצחיק אני לא הולך להעביר פה 3 שנים אני חייב דרך איכשהו לעבור לנחל או לגבעתי יש מצב אני ירד לג'וב ואז אחרי חודש ככה אני יגיד להם שאני מצטער שירדתי מקרבי ויחתום טופס 55 אני יצליח לעבור?

קודם תילך לפי הפרוצדורה שזה הטופס 55, כן זה לא מבטיח שום דבר אבל מפה זה מתחיל.

למרות השליליות שאתה עולה במשפט ואני ממליץ לך לא להגיע יותר לדברים האלה, תדבר עם המפקד הבא"ח זו אולי הדרגה הכי בכירה שיצא לך לפגוש\לדבר בזמן הקרוב

אם לא בכל השירות ואולי זה מה שיניע תתהליך.

ללחוץ על המש"קית שמתעסקת בזה, להביא המלצות כל דבר שנירא לך אפשרי.

שיהיה לך המון בהצלחה!

כדי לעבור מיחידה קרבית ליחידה קרבית אחרת אתה צריך להגיש טופס 55 ליחידות התנדבות בלבד- קורס טיס, חובלים, מטכ"ל, שייטת, 669 וכו'.

אם תקבל אפשרות לגיבוש לאחת היחידות האלה תוכל לעבור. סתם לעבור מיחידה קרבית אחת לאחרת זה מאוד קשה עד בלתי אפשרי אם אין לך "פרוטקציות".

קשה, קשה מאוד.

לדעתי תשלים עם העובדה שאתה בתותחנים ותוציא משם את המיטב.

אני אישית עבדתי עם חבר'ה מתותחנים ואני לא מדבר על החבר'ה מהיחידות, אלא מהגדודים, ויש שם אחלה חבר'ה ולא אחת הם עושים דברים מאוד מעניינים.

לדעתי תישאר.

כמו שנאמר מעליי, קשה מאוד לעבור אחרי שכבר התחלת לחטיבה אחרת, אז עוד יותר לחיל אחר. הרי אתה בחיל התותחנים, ומדבר על חיל הרגלים.

מה שאמור לקרות בתכלס, זה או שתחליט שאתה רוצה להיות לוחם, ואז אתה תשאר בתותחנים, או שתעשה בלאגן כדי לצאת משם ותעבור להיות חייל מפקדה(תומך לחימה). אולי אחרי הרבה זמן תוכל גם לצאת לג'וב קל"ב והכל אבל זה כבר תהליך ארוך הרבה יותר.

קיצר, לפי מה שקורה בד"כ, אם אתה רוצה להיות לוחם, תישאר בתותחנים, לא רוצה? תתחיל את התסריט שכבר פירטתי למטה...

ושוב, כמו שנאמר מעליי, לדעתי, תישאר.

אין סיבה שתישאר במקום שאתה לא רוצה 3 שנים.

אם אתה באמת אבל באמת לא יכול להיות שם יותר, תעשה הכל כדי לעבור.

יש הרבה דרכים, חבל שעשית את הטעות מלפני חודשיים ועלית על האוטובוס, אני הייתי במצב שלך ופשוט לא עליתי (כמובן שהבטיחו לי שאני אראה משקית ת"ש ושאר החרטות ביחידה).

אתה מוזמן לשלוח לי ה"פ.

תשמע לצאת משיבטה זה אחד הדברים הקשים בצבא..

אומרים שיש 3 דברים קשים בצבא אחד זה לצאת משיבטה השני זה לצאת ממשטרה צבאית והשלישי לעבור מחיל האוויר לחיל ירוק..

יש לי חברים שעברו את שלושתם.. אחד שעבר אפילו מתותחנים למשטרה צבאית ומשם כבר התייאש ויצא מהצבא.

זה ממש קשה צריך שיחות עם קב"ן או ת"ש.. וגם אז זה מאוד קשה.

בקיצור אחי רק עם תשלים עם זה תעשה שירות מהנה.. כי כשאתה מכיר את האנשים ומתחבר כל השאר זה בראש.

אני עברתי מחיל אוויר לחיל ירוק! האומנם זה היה מתפקיד של תומך לחימה לשריונר,אבל בכל זאת היה לי מלחמות וחיים לא קלים. אחי , קודם אני ממליץ לך להירגע ולנסות את תותחנים , תנסה להתקדם שם אולי מפקד וכדומה . מה דעתך על לבקש יום סיירות? אני יודע שזה אפשרי... וניסית תגיבוש למורן/רוכ?ש?