Jump to content

פעמי עתידים

Recommended Posts

אני בן 18, מסיים י?ב, הגברתי אלקטרוניקה בטכני חיל האוויר.

אני מתלבט האם להתגייס עכשיו או ללכת על מסלול פעמי עתידים.

המסלול הזה בעצם אומר המשך לימודים במשך שנתיים ובסופם אני הנדסאי, לאחר מכן מתגייס לצבא סדיר פלוס קבע של שנה ושלוש חודשים, ולאחר מכן משלים לתואר מהנדס.הקטע הוא שהתואר הוא במכללה ולא אוניברסיטה.

שווה או שהמסלול הזה הוא סתם בזבוז זמן?

היו פה נושאים כאלה, ממליץ לך לעיין בכמה.

בכל מקרה יש לי שלושה חברים שבדיוק היו במצב שלך, כולם מתחרטים על הרגע שחתמו.

אני לא בדיוק יודע את הסיבות אני רק יודע ששלושתם ממש אבל ממש לא מרוצים.

אחשלי עושה את זה.. עכשיו הוא סיים י''ד וקיבל תעודת הנסאי או משו כזה, החודש התחיל איזה קורס של הצבא ועוד מעט יתגייס אבל לא מחייבים אותו לעשות קבע, יכול להיות שעוד לא הציעו לו או משו..

בכל מקרא אני לא מבין כל כך אבל אחשלי לומד בטכני בחיפה והוא אומר שהבסיס שם על הפנים.

אני לא חושב שזה בזבוז זמן אבל תעשה מה שבאלך..

כל אחד ומה שהוא רוצה ומה שמתאים לו, אבל אני חושב שאם אתה מתכוון ללמוד הנדסה יום אחד, אין סיבה לעשות את המסלול הארוך שכולל את תואר ההנדסאי לפני. במקום זה, עדיף לך להתגייס כמו כולם, להתחיל מוקדם, לסיים מוקדם ולאחר מכן כשתהיה בן 21 תוכל ללכת ללמוד הנדסה באוניברסיטה.

אם אתה לומד שנתיים עכשיו, אתה דוחה את השירות שלך בשנתיים, לא כולל קבע שאני לא יודע אם תצטרך בסוף לעשות או לא, ולא תמיד גם התפקידים שנותנים הם במקצוע (הצבא קצת משעשע ולא יעיל בנושא הזה).

אז עוד פעם, זאת דעתי באופן עקרוני, אבל אני חושב שצבא זה משהו שחשוב לעשות וחשוב להתחיל איתו כמה שיותר מוקדם כדי לסיים איתו כמה שיותר מוקדם.

אם אתה תלמיד טוב עם ממוצע של לפחות 85 בכל המקצועות במגמה כולל פיזיקה ומתמטיקה - לך על זה.

אם אתה לא תלמיד מצטיין חבל על הזמן שלך.

אני למדתי יג'-יד' ובדיעבד אני יכול לעבוד בהמון עבודות בתחום הטכני (המשכורות לרוב נמוכות, אל תאמין להבטחות של הנציגים מהצבא), מה שכן לא הייתי תלמיד טוב ולכן אני מחשיב את התקופה לבזבוז זמן.

קח בחשבון שתצטרך המון עוצמות נפש כדי לשרת בצבא כשכל החברים שלך ישתחררו, ושוב, בדיעבד הכל שטויות וברגע שאתה משתחרר אתה מגשר על הפערים.

זה לא שחור או לבן וזו התלבטות נורא גדולה, אם תרצה אשמח לעזור לך ולספר לך על הלימודים והשירות עצמו אבל בתכלס אתה צריך להחליט בעצמך כי זו החלטה שתשנה הרבה.

הדבר הכי חכם שאתה יכול לעשות זה לעשות רק יג' דרך חיל מודיעין, תפקידים מעולים ואתה לא שורף שנה וחצי על לימודים אלא מתגייס ממש קצת אחרי כולם (סביבות מאי).

בעיקרון מה שמאור אמר..

אני אישית עשיתי ואיכשהוא הוצאתי את ההנדסאי, למרות שכמעט כל הכיתה שלי לא הוציאה, אבל ביחד עם עוד 2 עברנו הכל ובכל זאת אין לי שום מושג באלקטרוניקה ולא רואה את עצמי מתעסק עם זה בעתיד ככה שאני מתחרט שהמשכתי..

בסדיר אני משרת במקצוע סבבה שהרוב בו הנדסאים אבל יש כאלה גם שלא רק שההבדל זה שבקבע להנדסאים יש יתרון ומקבלים יותר כסף.. בכל מקרה לאדע עד כמה זה אמור להיות שיקול בשבילך כי קשה לחשוב על קבע עוד לפני שהתחלת את הסדיר..  

בעיקרון מה שמאור אמר..

אני אישית עשיתי ואיכשהוא הוצאתי את ההנדסאי, למרות שכמעט כל הכיתה שלי לא הוציאה, אבל ביחד עם עוד 2 עברנו הכל ובכל זאת אין לי שום מושג באלקטרוניקה ולא רואה את עצמי מתעסק עם זה בעתיד ככה שאני מתחרט שהמשכתי..

בסדיר אני משרת במקצוע סבבה שהרוב בו הנדסאים אבל יש כאלה גם שלא רק שההבדל זה שבקבע להנדסאים יש יתרון ומקבלים יותר כסף.. בכל מקרה לאדע עד כמה זה אמור להיות שיקול בשבילך כי קשה לחשוב על קבע עוד לפני שהתחלת את הסדיר..  

בחיל האוויר כבר אין שום הטבות להנדסאים, אולי רק מהשנה השנייה של הקבע.

איפה אתה משרת?