Jump to content

עוד יום נכבה בא עלינו לטובה

Klil

Recommended Posts

אופסימיסט,

של מי האחריות על הנכבה? ומי האשם העיקרי? מה היה קורה אילו ישראל הייתה מפסידה?

אני שואל ברצינות... אם תוכל לענות בקצרה.

רגע, על איזה סבל אתם מדברים?

אבשלום בוא נעשה סדר שניה אוקיי?

הסבים של הפליטים נלחמו בישראל, כדי להשמידה. תוצאה: הם גורשו.

הסבים של הפליטים ברחו מישראל, כדי שערביי המזה"ת יחד עם ערביי ישראל "ינקו אותה מיהודים" ואז יחזרו לבתיהם. תוצאה: ניצחנו והם נשארו בחוץ.

עכשיו, אם הם דורשים זכות אבות, זה אחלה ובאמת מגיע להם חלקה בישראל אם אנחנו מסתכלים רק על זכות האבות.

אבל עם זאת, זכות האבות תקפה לכל התקריות שהיו באותו הזמן, כך שהם נשפטים על מעשי אבותיהם, בדיוק כמו שהם דורשים לקבל טאבו בישראל בגלל אותה "זכות היסטורית" של אבותיהם.

אם אנחנו מסכימים על זה שאין בעניין הזה איפה ואיפה, וזכות האבות תופשת גם לשפיטתם על פשעי אבותיהם, אז אנחנו מגיעים למסקנה שמקומם בכלא הישראלי לכל הפחות ועל הגרדום לכל היותר וזאת אך ורק בגין זכות האבות ההיסטורית של אבותיהם.

קודם כל, אתה עושה הכללות שפשוט לא נכונות היסטורית. דבר שני, לא דיברתי על זכות אבות. אני לא מאמין בזכות אבות. דיברתי על חורבן של מאות ישובים, כעובדה היסטורית (שאחר כך אפשר לשים אותה בהקשר ולזכור גם מי האחראי). גם במצב האופטימלי, אני לא חושב שהפלסטינים ישכחו את החורבן של 48. אני חושב שהם יזכרו אותו כאסון שקורה כשאתה נותן ללאומנים קיצונים להוליך את החברה שלך לאבדון בשם הקנאות. במובן מסויים - מה אנחנו מציינים בתשעה באב אם לא את אובדן הריבונות בעקבות הרפתקה קנאית? בתסריט האופטמלי, יום הנכבה יהפוך להיות תשעה באב של הפלסטינים.

אבשלום אתה גם מתאבל עם הנכד של הנאצי שהרגו את סבא שלו במלחמה?

אתה מבין מה אתה אומר? הסבים קמו להשמיד את ישראל - ואתה מצפה שנתייחד עם כאב הנכדים כי הם עצמם "חפים מפשע".

די נו.

לא. אני לא מבין מה נותן לך הניסיון להפוך את הדיון ללא רלוונטי (השוואה לנאצים ושימוש בהכללות שאינן נכונות היסטורית). אבל לא ענית לי על איקרית ובירעם.

אופסימיסט,

של מי האחריות על הנכבה? ומי האשם העיקרי? מה היה קורה אילו ישראל הייתה מפסידה?

אני שואל ברצינות... אם תוכל לענות בקצרה.

של חלק מהערבים. חלק מהערבים (למרות שכדאי לבדוק, כמה מתוך האחריות היא על ערביי פלסטינא וכמה מהאחריות היא על מנהיגי המדינות השכנות). היה רע מאוד (אבל בהתחשב ביחסי הכוחות הריאליים, לא היה להם הרבה סיכוי. בטח לא לערביי ישראל).

התקדמנו לאיפשהו?

אבשלום, אם הערבים יציינו את הנאכבה כדי להודות בטעות שלהם, אני בעד ואני אציין אותו גם.

אבל הם לא עושים את זה. הערבים מציינים את הנאכבה כיום הפסד לציונים ושומרים על הנאכבה חיה, נושמת ובועטת, כדי להמשיך ולהסית את הדורות החדשים, כך שההסקת המסקנות שלך היא ליברלית מידי, ולא שייכת באמת לקונצנזוס הערבי.

הלוואי שזה היה כמו שאתה מתאר. אני לא רואה את אזרחי מדינת ישראל מתנגדים לנאכבה, אם הערבים היו מציינים אותו כדי להכיר בחטא שלהם ולתקן את דרכם. אגב, מאיפה שמעת על הגישה הזאת? ממש חלומות באספמיא.

להגיד שהערבים מציינים את הגחבה בגלל האסון שנפל עליהם בעת הגירוש מבתיהם זה בעיניי עצימת עיניים והקטנת ראש. האסון שהם מציינים הוא לא פחות ולא יותר מהקמת מדינת ישראל, שמאז ועד היום מהווה קוץ בתחת של מדינות האזור. ועובדה שהם לא מציינים "אסונות" גדולים בהרבה שנגרמו עקב המלחמות שלהם בתוך עצמם.

ו-וואלה אם תשאלו אותי אף אחד פה לא צריך לתת להם דין וחשבון על ה"אסון" שהם כביכול חוו. לא רק שאני לא עוצם עיניים לנוכח הנאכבה, אני שמח עליו וגאה בו. בזכות האסון הזה הסבים שלי שבאו פליטים מאירופה הצליחו להקים בית ולחיות סוג של חיים נורמלים. אני גאה שעשינו להם את הנאכבה כי ללא הנאכבה לא היינו פה היום. הנאכבה הוא הניצחון שלנו וכל הצבועים (ערבים או יהודים) שמתמקדים בהיבט של גירוש האוכלוסיה הפלסטינית (גם כן אסון, ממש רצח עם בקנה מידה היסטורי) יכולים ללכת לרכב על קקטוסים מצידי.

להגיד שהערבים מציינים את הגחבה בגלל האסון שנפל עליהם בעת הגירוש מבתיהם זה בעיניי עצימת עיניים והקטנת ראש. האסון שהם מציינים הוא לא פחות ולא יותר מהקמת מדינת ישראל, שמאז ועד היום מהווה קוץ בתחת של מדינות האזור. ועובדה שהם לא מציינים "אסונות" גדולים בהרבה שנגרמו עקב המלחמות שלהם בתוך עצמם.

ו-וואלה אם תשאלו אותי אף אחד פה לא צריך לתת להם דין וחשבון על ה"אסון" שהם כביכול חוו. לא רק שאני לא עוצם עיניים לנוכח הנאכבה, אני שמח עליו וגאה בו. בזכות האסון הזה הסבים שלי שבאו פליטים מאירופה הצליחו להקים בית ולחיות סוג של חיים נורמלים. אני גאה שעשינו להם את הנאכבה כי ללא הנאכבה לא היינו פה היום. הנאכבה הוא הניצחון שלנו וכל הצבועים (ערבים או יהודים) שמתמקדים בהיבט של גירוש האוכלוסיה הפלסטינית (גם כן אסון, ממש רצח עם בקנה מידה היסטורי) יכולים ללכת לרכב על קקטוסים מצידי.

:thumbs: