Jump to content

כמה דפקט הצבא יכול להיות או מה עובר על פד"ם?

Recommended Posts

* צריך לקחת בחשבון שלא נכנסתי לפורום צבא כבר איזה שנה, וסתם אני עושה שטויות במקום לישון, אבל...

התקשרה אלי לפני איחזה שבוע מישהי מהמשרד קישור לבקש שאני אשלח לה אישור שאני סטודנט. אמרתי לה שיש להם אישור לימודים שלי. היא אמרה: נכון, אבל אנחנו צריכים אישור לימודים מהשנה. אמרתי לה שהאישור הוא מהשנה (כלומר, ספטמבר 2011). אז היא אמרה שלא, הם צריכים אישור מהשנה, כלומר מ 2012.

בקיצור, אמרתי לה שאני אשתדל וביקשתי ממישהו לנסות לארגן את זה. ביום חמישי היא התקשרה אלי בהיסטריה שהם צריכים את האישור באותו היום. במקרה זה היום שאני במכללה ובדיוק היה לי זמן פנוי, אז הלכתי להשיג אישור מעודכן, ואז לקח 3 ימים עד שהפקס שלהם הצליח לקבל אותו. אבל...

ממתי שנה לועזית שווה משהו בשנת לימוד?

אם רשום להם שהתחלתי את שנת הלימוד הזה כסטודנט, למה הם צריכים אישור נוסף?

מה הקטע לבקש אותו במאי, רגע לפני שהסמסטר נגמר? אם הייתי מסיים לימודים בעוד חודש, הם היו מכירים בי כסטודנט עד סוף 2012?

בקיצור

הפרחים לצה"ל, ומזל שלפחות השירות מילואים עצמו הוא די נחמד ועם אנשים בסה"כ הגיוניים.

רס"ל מיל. אופסימיסט

צודק, מש"קית שלישות מילואים בת 19 טעתה ולא ידעה מתי נגמרת שנת הלימודים האקדמית זו אכן סיבה להכריז על "כמה דפוק הצבא".

לפעמים אני לא מצליח להבין כמה בקלות אנשים עושים הכללות.

רוב ההזנות והבקשות בצבא עובדות לפי שנה קלנדרית, קצת לא חכם במקרים מסויימים אבל זה כדי לא להעיק על כל העוסקים בדבר, במיוחד בשלישות ובמילואים בפרט שזה ים טפסים

וזה היה לה דחוף כדי שלא ישלחו לך זימון למילואים...

אבל שאלה יהיו הצרות שלנו :)

צודק, מש"קית שלישות מילואים בת 19 טעתה ולא ידעה מתי נגמרת שנת הלימודים האקדמית זו אכן סיבה להכריז על "כמה דפוק הצבא".

הצבא לא דפוק, אלא אחושרמוטה דפוק. עם או בלי המש"קית מילואים בת ה-19.

הצבא לא דפוק, אלא אחושרמוטה דפוק. עם או בלי המש"קית מילואים בת ה-19.

אתה גבר.

בגלל מישהי אחת?

הצבא כ"כ דפוק בגלל אלפי מקרים. בלשון המעטה.

(תכניס תשובה בוגרת כראות עיניך)

אתה באמץ חושב שהתגובה שלך "הצבא לא דפוק. הצבא אחושרמוטה דפוק" הייתה ראויה למשהו אחר ?

בגלל מישהי אחת?

הצבא כ"כ דפוק בגלל אלפי מקרים. בלשון המעטה.

אני לא אומר שאין תקלות, אני פשוט לא מצליח להבין למה אנשים חושבים שאם אדם (מש"קית / קצין / נגד) עשה טעות זה אומר שהמערכת דפוקה. זה בדיוק כמו לעמוד בפקק בגלל תאונה שעשה מישהו ולהאשים את המדינה או שפקיד במלון יתחצף אליך אז תגיד שכל רשת המלונות מחורבנת.

עמי, כי זה לא קורה פעם אחת ולא פעמיים, וזה לא רק מ"פקידים" אלא גם הרבה פעמים מקצינים זוטרים ומקצינים פחות זוטרים. עזוב את זה שלי אישית יש מח"ט ששיקר ולא עמד בהתחייבות שלו בע"פ ובכתב משיחה, שהייתה מאוד קריטית לשירות הצבאי שלי. אני ראיתי עשרות אם לא יותר מקרים של חיילים שהמערכת פשוט הייתה אטומה אליהם. אז לבוא ולהגן בכזאת יראת קודש על הצבא? בחייאת.

1 - לכתוב באותו משפט מספר מדוייק (אלפי) ומיד אחריו להוסיף "בלשון המעטה" זה לא ממש נכון תחבירית, אבל ניחא.

2 - אני לא אומר שאין תקלות, אני פשוט לא מצליח להבין למה אנשים חושבים שאם אדם (מש"קית / קצין / נגד) עשה טעות זה אומר שהמערכת דפוקה. זה בדיוק כמו לעמוד בפקק בגלל תאונה שעשה מישהו ולהאשים את המדינה או שפקיד במלון יתחצף אליך אז תגיד שכל רשת המלונות מחורבנת.

1. לא מבין למה לתקוף כל הזמן אבל גם זאת דרך להתבטא...

זה לא נכון תחבירית? מצטער, לא הייתי טוב בחיבור\לשון, קבלתי רק 70-75 בבגרות.

2. הקטע שזה לא עפ"י אדם (מש"קית / קצין / נגד) אחד. זה מבוסס על המון מקרים. כן, היו יותר מדי מקרים שהצבא פעל לא נכון ומכאן באה המחשבה שהמערכת דפוקה.

אין מה לעשות, אין היגיון בצבא.

1. לא מבין למה לתקוף כל הזמן אבל גם זאת דרך להתבטא...

זה לא נכון תחבירית? מצטער, לא הייתי טוב בחיבור\לשון, קבלתי רק 70-75 בבגרות.

2. הקטע שזה לא עפ"י אדם (מש"קית / קצין / נגד) אחד. זה מבוסס על המון מקרים. כן, היו יותר מדי מקרים שהצבא פעל לא נכון ומכאן באה המחשבה שהמערכת דפוקה.

אין מה לעשות, אין היגיון בצבא.

בנוגע לחלק הראשון, מיד אחרי שכתבתי אותו הסרתי אותו כי הוא לא רלוונטי לדיון. אבל מסתבר שהספקת לקרוא וללחוץ על "צטט". לא נעים, לא נורא.

לחלק השני, אתה חושב שאם יש ריבוי מקרים ורואה בזה הוכחה לכל המערכת, אני טוען שגם אם יש המון מקרים אז בארגון של מאות אלפי אנשים ומערכות זה לא משהו שאפשר להכליל על בסיסו.

אפשר להסכים שלא להסכים

עמי, כי זה לא קורה פעם אחת ולא פעמיים, וזה לא רק מ"פקידים" אלא גם הרבה פעמים מקצינים זוטרים ומקצינים פחות זוטרים. עזוב את זה שלי אישית יש מח"ט ששיקר ולא עמד בהתחייבות שלו בע"פ ובכתב משיחה, שהייתה מאוד קריטית לשירות הצבאי שלי. אני ראיתי עשרות אם לא יותר מקרים של חיילים שהמערכת פשוט הייתה אטומה אליהם. אז לבוא ולהגן בכזאת יראת קודש על הצבא? בחייאת.

לא אמרתי "פקידים" (אפילו חשבתי שמישהו יבין את זה כך והדגשתי בסוגריים שמדובר גם על בעלי תפקידים בסדיר ובקבע, חיילים קצינים ונגדים כאחד).

ייתכן מאד שהמפקדים של אותם אנשים היו אטומים אליהם, אולי מחוסר הבנה שלהם ואולי כי פשוט צורכי הצבא (המערכת) גברו על רצונות החייל (האדם הבודד). אני עדיין לא מסכים שעל סמך מקרה אחד שקשור אלייך ועוד כאלה שראית אפשר להכליל על כל המערכת.

יכול מאד להיות שרובם יסכימו איתך, אבל זה בגלל שהמון אנשים התרגלו להכליל ולצעוק למשל "כוסאומו המדינה הזאת" כל פעם שמשהו מפריע להם (גם אם הוא בכלל לא קשור למדינה).

זה שאדם, או חבר שלו, או אפילו עשרה אנשים לא קיבלו את מה שהם רצו / ציפו לו. לא אומר שהמערכת דפוקה. לפעמים האדם שמולם לא בסדר, לפעמים המערכת פשוט צריכה משהו גם אם האדם לא אוהב אותו.

זה בדיוק ההבדל בין הצבא לחברה אזרחית שמטרתה רווח, פה אתה עושה מה שאומרים לך (ובמקרה הגרוע מערער בדרכים המקובלות), שם אתה יכול ללכת ולהתפטר.

תן לי קצת קרדיט שאני לא מכניס את המרמורים של החיילים על שטויות כשאני כותב את מה שאני כותב. זה ש-99% מהחיילים שבוזים בשלב זה או אחר כי הם לובשים מדים - לא מעניין. הבעיה קיימת במערכת בגלל כל הבירוקרטיה שלה, בגלל זה שכל סג"מ מושתן חושב שהוא אלוהים ובגלל ש"צרכי המערכת" הפך לתשובה אוטומטית כמעט בכל מקרה מבלי לספק תשובה הגיונית. הרבה פעמים אין הגיון ויורים את התשובה הזאת כי לאף אחד אין זין לעשות את העבודה שלו או לבדוק אלטרנטיבה.

וכן, כשאני רואה עשרות מקרים בתוך גדוד (גדול ואמנם, אבל עדיין גדוד), אז אני מרשה לעצמי להכליל את זה הלאה, כי סטטיסטית זה פשוט מפגר. וכשאני פוגש עוד המון אנשים שנעשה להם עוול בצורה זאת או אחרת (לא חייב להיות עניין של פיקוח נפש, סתם עוול) - אז זה מחזק מבחינתי את הנחת היסוד שלי.

ויודע מה? אפילו במילואים האחרונים הצליחו פעמיים לחרפן לי את השכל בגלל הבירוקרטיה המטומטמת שהולכת בצאלים.

ובקיצור, זה ממש לא נקודתי - הצבא טיפש. אל תיקח את זה אישית.

הצבא לא דפוק? מחר אני משתחרר ואני צריך לקבל טלפונים מהמ"פ שלי, שהפליז שהזדכתי עליו הוא לא הפליז שהוא רוצה ואני חייב להגיע כדי להביא להם את הפליז האחר.

את הגוף הזה מתחזקים ילדים בני 18-21.

דפוק? לא ולא.

יותר בכיוון של חסר ניסיון ואולי גם חסר אחריות.

פקידים ופקידות זה לא הצבא, אולי פיונים קטנים ולא יותר.

הצבא לא דפוק? מחר אני משתחרר ואני צריך לקבל טלפונים מהמ"פ שלי, שהפליז שהזדכתי עליו הוא לא הפליז שהוא רוצה ואני חייב להגיע כדי להביא להם את הפליז האחר.

אתה מוכיח בדיוק את מה שאני טוען.

אתה לוקח מ"פ אחד, שאמר דבר אחד (אכן מטומטם אם זה כמו שאתה אומר) וגוזר מזה שהצבא דפוק.

MATA אכן יש בעיה עם הבירוקרטיה בצבא, כמו בכל גוף אחר. אני אישית חושב שזאת הפעם הראשונה שאנשים בני 18-19 נתקלים במערכת בירוקרטית ולכן הם מופתעים ממה שהיא רוצה מהם. זאת אחת הסיבות שהם שבוזים, שפתאום מה שהם רוצים / אוהבים / חושבים שנכון לא בטוח מה שהמערכת רוצה / מה שהמפקד שלהם רוצה שהם יעשו (גם אם לדעתם זה טיפשי).

הצבא, כמו כל מערכת שיש בה בירוקרטיה, סובל מ"תסמונת הבירוקרט" - בכל מערכת שבנויה בהירארכיה תמיד האדם יתקדם כל עוד הוא עושה עבודה טובה, איפה הבעיה ? שהוא ייעצר כאשר הוא כבר לא יהיה מתאים לתפקיד (חוסר כישורים, חוסר מוטיבציה וכו') ואז ישאר בתפקיד הזה או במקבילים לו...

ואם זה 50 קצינים בדרגת סרן, 100 נגדים בדרגת רס?מ ועוד 300 מש?קים בדרגת סמל. זה כל הצבא ?

זה אפילו לא אחוז.

כל אחד נתן דוגמא על עצמו ועוד דוגמאות על שלושה חברים ועוד חמישה סיפורים ששמע וזהו. מבחינתו הוא מכיר את כל הצבא