Jump to content

אקסים ומושאלים

שורה

Recommended Posts

הרכש היקר בתולדות צ׳כיה יצא חילוף ראשון בדקה ה74׳ בהפסד של ספרטה 0-2 בדרבי.

בן חיים שחקן מוגבל ולא מגוון בשיט, לא פלא שלא מצליח שם, לא מתגעגע אליו בכלל.

בשכונה היו מאוכזבים מיכולתו של הקשר הברזילאי מרסלו, שהגיע ממכבי ת"א בהשאלה, אבל נראה לא טוב בשני המשחקים שלו בכתום עד כה, כשגם אתמול טעות שלו הובילה לשער שספגה הקבוצה. "כנראה שלא סתם במכבי ת"א התעקשו להעביר אותו בהשאלה״. חח

נימני הסוכן של אליאל פרץ נכון ?

איך הוא לא מתבייש לשבת באולפן ולהגיד " מרסלו שחקן חלש ולא ברמה, אבוקסיס חייב לתת קרדיט לאליאל פרץ שהוא שחקן צעיר ומצוין "

לפחות תגיד שאתה הסוכן שלו, עוד אנשים בבית יחשבו שהוא חושב על טובת הקבוצה פה ולא על השחקן שלו.

נימני הסוכן של אליאל פרץ נכון ?

איך הוא לא מתבייש לשבת באולפן ולהגיד " מרסלו שחקן חלש ולא ברמה, אבוקסיס חייב לתת קרדיט לאליאל פרץ שהוא שחקן צעיר ומצוין "

לפחות תגיד שאתה הסוכן שלו, עוד אנשים בבית יחשבו שהוא חושב על טובת הקבוצה פה ולא על השחקן שלו.

נימני על כל משפט שהוא מוציא מהפה הוא צריך להגיד גילוי נאות.

עם ג'ורדי לא היה יורד לקווים סיכוי גבוה שהיינו רואים את המאמן הטוב ביותר(או השני הטוב ביותר) שהיה פה מגיע

כן ברור עלק סוזה חחח

תקרא תספר של זהבי ומה סוזה חושב על חזרה לארץ...

קראתי את הספר לא זוכר מה סוזה חושב על חזרה לארץ?

שאת הפרק הזה בארץ בקריירה שלו הוא סיים, הוא חושב רק להתקדם לליגות בכירות.

סגור לי ת'פינה//עירד צפריר//ספורט הארץ

רוסלן ברסקי: "הפציעות וגם האירוע עם אבא ז"ל עיכבו את הפריצה"

אחרי שסיפק נתוני ריצה מרשימים במחזור הקודם, מספר קשר הפועל חיפה על עברו כאתלט ("היו לי כמה מדליות, הרבה אפילו"), על עונות ההשאלה ממכבי תל אביב ("האמת שזה החלק הכי קשה") ועל מות אביו ("הוא תמיד אמר לי שיגיע היום")

אהלן רוסלן, זה עירד מעיתון "הארץ". מה נשמע?
אהלן עירד. מעולה, מה שלומך?

בסדר גמור. אתה יודע בטח למה רציתי לדבר איתך.
האמת שלא.

בגלל נתוני הריצה שלך.
(צוחק) אה זה. כן האמת הרגשתי שרצתי המון אתמול (שבת).

12.7 ק"מ, דיברו על שיא ליגה חדש, שזה קצת מצחיק כי יש נתונים במנהלת רק מתחילת עונה שעברה.
כן, זהו, קצת מוגזם לצאת בהצהרה כזו.

זה שיא כל הזמנים בשנה האחרונה.
(צוחק)

ובכל זאת זה נתון מדהים. מה קרה נגד באר שבע? למה רצת כל כך הרבה?
לא יודע, היו הרבה התקפות מעבר, רצתי מרחבה לרחבה וזה מה שהעלה את הקילומטראז'. גם נגד בית"ר ירושלים רצתי 12.3, הממוצע שלי בין 11.5 ל-12.

ממוצע של 11.8 ק"מ למשחק העונה.
כן, הפעם זה באמת היה חריג., 12.7, זה עוד לא היה לי.

זו ליגה שהתרגלנו שרצים בה פחות, משחקים בקצב נמוך. למה אתה שובר מוסכמות?
זה עניין של הרגל, שיפרתי את זה בשנתיים האחרונות, בעיקר אצל עמיר תורג'מן (בבית"ר תל אביב; ע.צ) שעבדתי איתו הרבה על זה. תמיד הוא הכניס לי לראש על שינויי הקצבים במשחק, שאי אפשר כל הזמן לשחק באותו קצב. לקחתי את זה לתשומת לבי ורואים את זה.

לגמרי, אתה מקום ראשון בליגה בקילומטראז' ובפער מהמקום השני.
זה מה שאנחנו רוצים, שנרוץ יותר מהיריבה שלנו. ניר (קלינגר) תמיד מדבר איתנו על זה שקבוצה שתרוץ ותרצה יותר לא בהכרח תנצח, אבל זה יתן יתרון משמעותי.

יכול להיות שאתה פספוס בתחום הריצות הארוכות.
האמת שזה טבעי אצלי, כל הילדות שלי מגיל קטן הייתי באתלטיקה קלה, רץ ריצות ארוכות, מכיתה ז'.

זה מסביר הרבה. מה היית רץ?
מ-1,500 מטר ועד 5,000 ואפילו 10,000. הייתי יוצא לתחרויות ארציות והיו לי כמה מדליות, הרבה מדליות אפילו.

בישראל לא יודעים לזהות כישרונות בתחום האתלטיקה. זה גם לא ממש מושך כי אין בזה עתיד.
בדיוק. אני קודם כל הייתי באתלטיקה כי ידעתי שזה ישפר אותי בכדורגל. לדעתי שחקן כדורגל גם צריך להיות אתלט וידעתי שאם אתמיד ואעבוד קשה זה יעזור לי בעתיד.

יצחק שום אמר לי בעונה שעברה שעבורו לא חשוב כמה שחקן רץ, אלא כמה מהר הוא עושה את הריצות שלו. בוא נאמר שבמקרה שלך בדקתי וה-30.6 קמ"ש מהירות מרבית שלך זה לא משהו לספר עליו בבית.
כן, אני לא שחקן הכי מהיר בליגה. אני משחק באמצע, זה לא שאני חלוץ שצריך לשחק על המהירות שלי או בלם שצריך לכסות שחקנים מהירים. זה לא מפריע לי, גם מבחינת ספרינטים אתה יכול לראות שאני מגיע לכמות גבוהה במשחק.

אתה לא מסיים 90 דקות גמור?
ברור שכן אבל במהלך המשחק - אולי זה האדרנלין - אני לא מרגיש את התשישות, רק רוצה להמשיך. אבל נגיד היום, אין עם מי לדבר, אני גמור.

אני שוקל לתת לך את הכינוי "פורסט גאמפ". ראית את הסרט?
אני כמעט בטוח שכן, מוכר לי.

המשפט שרלוונטי עבורך זה "ראן רוסלן, ראן".
גדול.

היתה לך אתמול החמצה במחצית הראשונה כשהסתננת לרחבה ונגחת החוצה אחרי הגבהה של שמואל שיימן. זה בדיוק אותו מהלך שהסתיים בשער הראשון שלך העונה, נגד בני יהודה. אני מבין שאתם עובדים על זה באימונים.
עובדים על זה. ניר מדבר איתי על זה, זה האקסטרה של שחקן 50-50 שמצטרף מקו שני. זה מאוד מקשה על ההגנה ואם אמשיך עם זה, אני יודע שאני יכול לכבוש עוד שערים.

קלינגר היה גדול בזה.
קלינגר היה מעולה בזה ובדיוק בגלל זה הוא מדבר איתי כל הזמן, הוא מבין בנושא הכי טוב. יש לי ממי לקחת דוגמה.

זה לא כל כך קלינגרי לחגוג תיקו למרות שבאמת עשיתם תוצאה יפה נגד באר שבע.

לא באנו לחגוג את התיקו, אנחנו נהנים פשוט מהתקופה שלנו. לא זכור לי בשנים האחרונות שהפועל חיפה היתה במקום הראשון ופתחה את העונה ככה. האוהדים מגיעים, רואים בכמויות שגדלות ואנחנו רוצים שהם ייהנו מאיתנו, כמו שאנחנו נהנים מהם. אנחנו כן שואפים לסיים הכי גבוה שאפשר, כמובן בפלייאוף העליון.

ראיתי שאתה לוקח גם קרנות, שזה מפתיע בקבוצה שיש בה את חנן ממן.
כן, חנן מעדיף להיות בתוך הרחבה, הוא רוצה לעשות גולים ומבחינתי זה מעולה.

האמת שממש הופתעתי שאתה בן 25, יש תחושה כזו שאתה ילד בן 21 שעכשיו עושה עונת פריצה.
כן, האמת שהפריצה שלי הגיעה בגיל מאוחר יחסית. אין לי ספק שאם לא הייתי נפצע הייתי מגיע לרמות האלה לפני. הפציעות וגם האירוע שעברתי עם אבא שלי, זיכרונו לברכה, עצרו אותי. כל אחד והזמן שלו, הגעתי לאן שרציתי ומפה אני רוצה להתרכז במה שטוב לי עכשיו.

סגור לי בקצרה ת'פינה לגבי הפציעות, אלה היו שברים בשתי כפות הרגליים ובאחת מהן פעמיים.
נכון, בכף רגל ימין פעמיים וניתוח בכף רגל שמאל.

כל זה תוך שנה וחצי ואחת הפציעות ביזארית במיוחד, בטירונות בצבא.
נכון. היינו במסדר, בחי"ת לפני השינה. התחיל לרדת גשם ושלחו אותנו לאוהלים, התחלתי לרוץ והיה קצת חשוך, לא ראיתי שהיה שם בור, נכנסתי עם הרגל לבור ושברתי את כף הרגל.

גימ"לים להרבה זמן?
תתפלא, הרופא של הצבא שלח אותי בחזרה לבסיס, חשב שאין לי שום דבר. אבל הלכתי למיון והייתי בבית חמישה חודשים.

יש גם את העניין עם מכבי תל אביב. מצד אחד היא מגדלת הרבה שחקנים, מצד שני לא מעט כמוך נדחקים לליגה השנייה כי מכבי מוכנה רק להשאיל בלי אופציה רכישה. פספסת ככה כמה אופציות בליגת העל.
זה נכון. זה מובן שמועדון שמטפח שחקנים לא רוצה לפספס שחקן שגידל כמו רועי קהת למשל. מצד שני, זה פוגע בנו כשחקנים כי קבוצות בליגת העל מעדיפות להימנע ממושאלים.

פספסת ככה את בית"ר ירושלים.
נכון, לפני שלוש שנים בעידן של סלובו דראפיץ' ושי ברדה. התחלתי להתאמן שם, רצו להחתים אותי ואז מכבי תל אביב הטילו וטו והגעתי לבית"ר תל אביב/רמלה.

אבל אתה ממשיך להאריך חוזה במכבי, אז גם אתה לא בדיוק מקל על עצמך.
כן, אבל אין לי ברירה. גם עכשיו כשחתמו על השאלה הייתי צריך להסכים להאריך למכבי את האופציה לעונה הבאה. אתה יודע איך זה עובד בכדורגל לצערנו.

ככל שתצליח יותר, יואב כץ יתחיל לחטוף ביקורות על זה שהוא משביח למכבי תל אביב שחקן נוסף בלי לקבל תמורה, כמו במקרה של דור פרץ.
תראה, אני לא חייב לחזור למכבי תל אביב בסופו של דבר. יכול להיות שיגיעו להבנה כלשהי ואשאר עוד כמה שנים בהפועל חיפה. אני יודע שטוב לי פה ומהיום הראשון מרגיש במועדון חם, ממש כמו משפחה ורוצה להמשיך ליהנות.

עברת הרבה שנות השאלה, התחלת בבני יהודה במסגרת עסקת חסן אבו זייד. לא שיחקת הרבה ויחד עם הפציעה הגעת עד לליגה א', למכבי קביליו יפו.
נכון, סיימתי עונה בבני יהודה ואז באחד האימונים האישיים שברתי את כף רגל שמאל ובני יהודה ויתרו על האופציה שלהם לעוד עונת השאלה. כשהסתיימה תקופת ההחלמה כבר נגמר מועד ההעברות בליגת העל ובלאומית אז זה היה או לשבת בבית עד ינואר או לחזור לכושר בליגה א'.

שיחקת ביפו אצל ליאור זאדה ואופיר חיים. אחרי זה התקדמת להפועל ירושלים ואז שנתיים בבית"ר תל אביב. אתה ממש המושאל התמידי.
האמת שזה החלק הכי קשה, שמגיעים לסוף עונה וכל הקיץ חושבים 'מה יהיה עכשיו? איפה אחתום? מכבי ישחררו אותי או לא?'. אלה כאבי ראש שמעדיף להימנע מהם. המזל שלי הוא שהיה לי את עמיר תורג'מן.

הזכרת את המוות של אבא שלך. מתי זה קרה?
לפני שבע שנים, כשהייתי בן 18.

הוא בעצם נאבק בסרטן הרבה זמן.
עשר שנים.

שבהן הוא נלחם והבריא וזה חזר כל פעם במקום אחר.
בדיוק. פעמיים היה לו ברגל, אחרי זה בריאות, בחלל הפה.

הוא עבר כל הזמן בין הבית לבתי חולים?
כן, היו תקופות שכילד קטן לא הייתי רואה את אבא. הוא היה מקבל טיפולים ואז חוזר הביתה חלש.

היה לך רגע להיפרד ממנו?
בשנה האחרונה אבא שלי תמיד רמז לי, ניסה להכין אותי. כמובן שאי אפשר להיות מוכן לדבר כזה, אבל הוא תמיד אמר לי שיגיע היום שאצטרך לשמור על אמא ועל אחי הקטן.

איך התמודדת? זה מאוד קשה בגיל כזה.
קשה מאוד, זה היה בתקופה מאוד קריטית בכדורגל, במעבר מהנוער לבוגרים. אבא שלי ליווה אותי מהיום הראשון בכדורגל, ליווה אותי לכל המשחקים והאימונים.

הוא בא מרקע ספורטיבי.
נכון, הוא היה מתאבק.

יש לך קעקוע לזכרו.
כן, בכף יד כתוב לי You will stay with me forever.

נולדת באוקראינה?
כן, עלינו כשהייתי בן 6 ממיקולאייב.

אין אצלך שאריות מבטא.
לא, שום דבר, לפעמים לא מאמינים לי.

להיות בלונדיני עם עיניים כחולות בישראל זה נכס, לא?
האמת שכן (צוחק). אין ספק, זה מוסיף לי בכמה מקומות.

עם הבחורות.
אולי, אני לא יודע.

בטוח.
(צוחק) האמת שכן.

מצד שני, הרבה הוצאות על קרם הגנה.
תתפלא, כשאני משתזף אני צבע מוקה.

הגעתם מאוקראינה ישר לחולון?
נכון, כל החיים היינו בחולון, רק אני עברתי בשנה האחרונה לראשון לציון.

לא עובר לחיפה?
אולי, אני רוצה, מחפש דירה, אולי זה יקרה בקרוב אפילו.

כבר נכנסת ל"סנובה", מדור הרכילות של "כלבו".
(צוחק) האמת שכן, אין לי מושג איך הגעתי לשם, אבל הופעתי כמה פעמים.

אפילו נבחרת לשפוט בתחרות נערת השנה של חיפה. אתה כבר לגמרי סלב בעיר.
פחות סלב, אבל זה נחמד סך הכל.

כתבו שם על הביקור הלילי שלך בכותל אחרי ה-3-3 בטדי.
האמת שזה מנהג קבוע כל שנה, בסליחות אנחנו הולכים כל החברים וכשהיינו בירושלים ניצלנו את המצב.

אפילו אותך, שלא הגיע מבית מסורתי, הכדורגל הצליח לקרב לדת.
לאו דווקא הכדורגל, זה לאורך השנים יותר האירועים שעברתי בחיים.

התאכזבתי לגלות שאתה בן אדם של מקל סלפי.
אה ראית את זה באינסטגרם?

כן.
(צוחק) היה לי רק בחופשה עם אחי הקטן ברודוס, לקחתי אותו לבד, אין מי שיצלם. חוץ מזה בחיים לא תראה אותי עם מקל סלפי.

בן כמה אחיך?
בן 11.

אתה בטח כבר כמו חצי אבא.
האמת שכן. אחרי שאבא שלי נפטר הייתי בשבילו כמו אבא. ותחשוב שלא יצא לו להכיר את אבא כמעט, תמיד הייתי הגבר במשפחה בשבילו ואוסף אותו מהגנים ומבית הספר. הוא קיבל רושם כאילו אני האבא, אתה מבין? אני המודל שלו.

שמע, היה לי ממש כיף לדבר איתך.
גם לי. מאוד.

אתה נשמע בן אדם מדהים ונראה שחקן מצוין אז רק שיהיה בהצלחה ובריאות.
תודה רבה, ממש תודה. שבוע טוב גבר.

צמד לדור זאן בינתיים.

חשבתי על הסיכוי של אחד מהמושאלים לחזור , בגלל הגבלת הזרים תמיד משאירים את העמדות החשובות לזרים (חלוץ שוער בלם וכו)

בנוסף הציפיה בקבוצה כמו מכבי שיהיו בה חמישה שבעה שמונה ישראלים בכירים לפחות.

איפה הסיכוי של שחקן נוער להשתחל ? רק עילוי מיוחד יצליח ישירות