Jump to content

אקסים ומושאלים

שורה

Recommended Posts

On 1.12.2021 at 07:24, maccabi-king said:

מעניין מי הטמבל בבאר שבע שלא ידע להעריך את סיכוי ההצלחה של התביעה כדי סתם להתקפל אחרי שבועיים

דרך אגב. לא אתפלא אם אצילי גם גרם להחלטה הזאת, בטח אמר למיכה שאם הוא ימשיך את זה הוא יפרק לו את המשפחה

לדעתי בב"ש די כפו עליו את זה

ניסו לגרום לקהל ליותר הזדהות איתו

ולגרום לדם רע בינו לבינינו

+לעשות עוד טיפה חרא למכביסטים

לא חושב שזה בא מהצד שלו הוא סתם רוצה לשכוח מכל הפרשייה הזאת 

צטט

"מיץ' תמיד בשליטה, אי אפשר להגיד שלא אכפת לו ממכבי ת"א"

מכבי ת"א של הקדנציה הראשונה ("כמו קבוצת חובבים"), השיחה עם זהבי ("אמרתי לערן - 'תשנה את הישראלים', הפוך אותם למקצוענים") והשיחות עד היום עם אנגלידיס ("המלצתי להם על סחרודר"). האריס מדוניאנין, מהשחקנים הבודדים שנמצאים בקשר ישיר עם בעלי מכבי ת"א, עם סיפורים יוצאי דופן על ימיו בצהוב, ועל המעורבות של הבעלים כיום

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  06.12.21 - 12:23

תחילת כתבה

האריס מדוניאנין הוא הרבה יותר מעוד זר ששיחק במכבי ת"א. 4 עונות הבוסני שיחק בישראל ובה הציג רגעי קסם מצד אחד, וגם רגעי שפל, בעקבותיהם ספג את מירב האש. ככה זה עם אנשים בסגנון של מדוניאנין, הם תמיד במרכז (לטוב ולרע), וגם כאלה שתמיד יגידו מה שעובר להם בראש.

כך, נוצר לו קשר יוצא דופן עם מיץ' גולדהאר וג'ק אנגלידיס בהשוואה לשחקנים אחרים, קשר שנמשך עד היום. בראיון מיוחד לערוץ הספורט, מדוניאנין, מספר על השינוי הארגוני במכבי ת"א, השיחות עם הבעלים, האופי של השחקן המקומי וגם הקשר שלו לישראל, בה נולד בנג'מין, בנו הבכור.

"אני מאוד אוהב את ישראל. אני נשוי לאישה ישראלית, אותה אני מכיר מהימים שלי פה. נולד לי פה בן לפני קצת יותר משנה, וזו מדינה שאני תמיד מנסה לחזור אליה", הוא פותח את דבריו בראיון שמתנהל בזמן ביקור שלו בת"א, "ישראל זו מדינה שאני מאוד אוהב וגם את מכבי ת"א. היו לי תקופות רעות בקבוצה אבל גם טובות. בשורה התחתונה - לא אשכח את כל מה שעברתי במכבי ת"א, שהייתה הקבוצה הכי משמעותית בקריירה שלי".

כיום מדוניאנין בן 36, אבל הוא ממש לא חושב על פרישה. אחרי עונה מוצלחת בסינסינטי, הבוסני צפוי להמשיך בארצות הברית לעונה נוספת, כשלאחריה ישקול את עתידו.

"בשנה הקרובה אני כנראה אמשיך בסינסינטי, הקבוצה בה שיחקתי בארצות הברית. אין לי חוזה שם, אבל ה-GM החדש שם הוא האיש שהביא אותי לפילדלפיה, אז אני מאמין שכן נצליח להגיע להבנות", הוא מסביר, "האריס של היום זה לא האריס של פעם. אין לי בעיה להיות על הספסל, אני נהנה לעזור לצעירים ולסייע איפה שאני יכול. התשוקה שלי לכדורגל נשארה חזקה".

הבן הבכור שלך גר בישראל, לשחק בארץ זו אופציה מבחינתך?
"אני לא חושב שזה יקרה, אבל אי אפשר לדעת. תכננתי אחרי הפרישה לגור בישראל, אבל זה השתנה בגלל נסיבות משפחתיות שאני מעדיף לא להרחיב עליהן. כרגע נראה שאגיע רק לביקורים כמה שיותר כדי לראות את הבן שלי".

שיחקת במכבי ת"א במצטבר 4 שנים, כמה אתה מרגיש קשור למועדון?
"מכבי ת"א זה המועדון שהכי השפיע עליי. אני מכיר שחקנים שם עד היום, אני ביחסים טובים עם מיץ' גולדהאר וג'ק (אנגלידיס). שמחתי לראות שברק יצחקי, ששיחק איתי, הוא המאמן עכשיו".

לדעתך ברק יצחקי יכול להיות המאמן הקבוע של מכבי ת"א?
"אני לא חושב שזה משהו שהוא רוצה. הוא אדם של מאחורי הקלעים. הוא תמיד היה שונה מכל הישראלים בדרך החשיבה שלו. הוא טוב עם השחקנים, יודע איך לדבר עם זרים וצעירים. מה שטוב בברק זה שהוא יודע לנטרל רעשים, הוא לא ייתן לסוכן כזה או אחר להשפיע עליו או מישהו חיצוני, לכן מתאים לו להיות מנהל מקצועי יותר מאשר מאמן. אבל הוא יכול לעשות את שני התפקידים".

שיחקת בהרבה מועדונים באירופה, איפה היית מדרג את מכבי ת"א?
"צריך לחלק את זה ל-2: התקופה הראשונה שלי במועדון והקדנציה השניה. כשהגעתי לישראל מספרד בקדנציה הראשונה, שמעתי שמכבי ת"א זו הקבוצה הכי גדולה בישראל, אבל איך שהגעתי ראיתי בלאגן אחד שלם. לא האמנתי למה שאני רואה".

מה ראית במכבי ת"א של התקופה ההיא?
"הרגשתי כאילו מדובר בקבוצת חובבים, ולא בקבוצה מקצוענית. אנשים היו מתהלכים במתחם האימונים שאין לך מושג מי הם בכלל, שחקנים ומאמנים התחלפו בלי הפסקה, וזה הרגיש כאילו השחקנים הם אלו שמנהלים את המועדון ולא המאמן או הבעלים".

"לא סתם לא היינו אפילו קרובים לצמרת. היה שם בלאגן אחד גדול, אפילו מאבי נימני, שהוא אגדת מועדון, אף שחקן לא ממש פחד. כל אחד עשה מה שהוא רוצה, לא התאמנו חזק, יצאו לבלות, כל אחד רצה לקבוע והתוצאות היו בהתאם".

1148462.jpg"אנשים הסתובבו במתחם האימונים בלי שהיה לך מושג מי הם בכלל". מדוניאנין (אינסטגרם)
1148463.jpg"יותר מנהל מקצועי מאשר מאמן". יצחקי (אלן שיבר)

Ad 

Unmute

אם זה המצב, איך חזרת לעוד קדנציה במכבי ת"א?
"אני אחד שלא שומר בבטן. הלכתי עם מה שראיתי למיץ' גולדהאר ולג'ק אנגלידיס, הייתי מדבר איתם הרבה על המצב הזה,  והם בכלל לא ידעו מה קורה בקבוצה אז. אמרתי להם שהכל חובבני, שזה לא משנה הכסף שהם משקיעים, אם התרבות הארגונית נראית ככה. אני שמעתי שבישראל עושים צבא, אז לא הבנתי איך חבר'ה צעירים שנמצאים בצבא כל כך לא ממושמעים. היו שחקנים שהיו מעל המועדון כי הקהל אהב אותם, והם עשו מה שהם רצו. אמרתי למיץ' וג'ק - זו הרגשה של אנרכיה".

"אחרי כמה שנים שעזבתי, ג'ורדי קרויף התקשר אליי וניסה להחזיר אותי לקבוצה, אמרתי לו שלבלאגן הזה ולחובבנות הזאת אני לא מוכן לחזור. ג'ורדי הסביר לי שהכל השתנה, ובסוף השתכנעתי והגעתי".

"כשהגעתי ראיתי הבדל, כשג'ורדי לא אישר אפילו טלפון בחדר ההלבשה. פגשתי שם את זהבי ואמרתי לו: "למה אתה לא אומר לישראלים להשתנות?". ערן היה כל כך מקצוען והיה לו מנטליות של ווינר, משהו שונה מכל הישראלים. אמרתי לו שלזר כמוני שבא מבחוץ אף אחד לא יקשיב, אבל לשחקן במעמד כמו שלו, הצעירים כן יקשיבו, וכן ראיתי משהו אחר לגמרי בקבוצה הזאת".

אתה יכול לתת דוגמא לשינוי בתקופת ג'ורדי?
"לא היה שחקן שהוא מעל המועדון. כך למשל טל בן חיים החלוץ, שהוא כוכב לכל דבר בקבוצה היה, ירד לספסל ולא העז לפתוח פה על פטר בוס. הוא יכול להתעצבן עד מחר, אבל המאמן הוא זה שקובע. לפני ג'ורדי, כל אחד עשה מה שהוא רוצה".

1148464.jpg"למה השחקנים הישראלים לא כמו זהבי?" (getty)

אמרת שאתה בקשר עם ג'ק אנגלידיס ומיץ' גולדהאר. בישראל לא ממש מכירים אותם, מה אתה יכול לספר על הקשר שלהם למכבי ת"א?
"הם באמת אוהבים את המועדון, הם באים ממנטליות אחרת לגמרי משל הישראלים וצריך להבין את זה. קשה להם לראות שדברים קורים בצורה עקומה. הסברתי להם בתקופה הראשונה שאני לא יכול לשחק בכאוס הזה, וזה הפתיע אותם. הם העריכו את הכנות שלי והם באמת עשו שינויים".

"בקיץ שעבר הייתי בקשר עם ג'ק אנגלידיס בנוגע למאמן למכבי ת"א. הם היו במשא ומתן מתקדם עם אלפרד סחרודר, שאת אחיו אני מכיר מצוין. התקשרתי לג'ק, המלצתי לו על סחרודר, אמרתי לו שהוא מאמן אדיר, אבל הם בחרו למנות את דוניס, ובהמשך סחורדר הלך לברצלונה יחד עם קומאן".

מכבי ת"א מחפשת מאמן, סחרודר הוא אופציה בשבילם עכשיו?
"קשה לי להאמין. אני יודע שיש לג'ק קשר איתו, אבל אחרי שהוא היה בברצלונה, קשה לי לראות אותו מגיע לישראל. ההזדמנות הזאת קצת פוספסה, אבל אני חושב שהוא מאוד יתאים למכבי".

יש כאלה שאומרים שלגולדהאר פחות אכפת ממכבי ת"א, לאור זה שכל כך הרבה זמן אין לקבוצה מאמן
"אז מי שחושב ככה טועה. מיץ' גולדהאר תמיד בשליטה, הוא יודע כל דבר. יש לו את האנשים שלו, הוא בקשר יומיומי בנוגע למכבי ת"א. הייתי במשחק של מכבי מול לאסק ודיברתי עם אנשים במכבי ת"א. אני יודע שהוא מקבל דו"חות כל הזמן ונמצא במעקב על זה. אי אפשר להגיד שלא אכפת לו ממכבי ת"א".

אחת מההחלטות הכי משמעותיות שגולדהאר קיבל הייתה השחרור של דור מיכה. זה הפתיע אותך?
"מאוד. מיכה היה השחקן הכי אהוב במכבי ת"א, אחד שהגיע ממשפחה טובה והיה מאוד דומיננטי בחדר ההלבשה. אני באמת לא יודע מה באמת קרה, אבל במועדונים גדולים באירופה זה קורה שמשחררים שחקנים בנסיבות כאלה. מה שכן, צריך לדבר איתם, וקראתי באינטרנט שלא דיברו עם דור ולא עם עומר אצילי. יכול להיות שהייתי מקבל החלטה דומה לשלו, אבל כן הייתי מדבר עם השחקנים שמעורבים".

הפינה החמה של מדוניאנין למכבי ת"א נשארה, אבל לפחות כרגע נראה שאת התפקיד שלו אחרי הפרישה, הוא יעשה דווקא במקום אחר. "לפני שהיה את העניין האישי שלי, אמרתי לג'ק שאני רוצה לאמן במחלקת הנוער אחרי שאפרוש, אבל עכשיו אני כנראה לא אגור בישראל", מדוניאנין הודה, "אני מתכוון לעשות קורס מאמנים ולעבוד בתחום. אם זה יקרה בישראל? הכל יכול להיות".

2 דקות לפני, מכביסט לעד said:

spacer.png

אחלה האריס ואחלה נוסא. חסר לנו קשר ברמה ובסגנון של אחד מהם.

לא תודה

לא מנחוסיאנין ולא את הרגלי חרסינה השני.

26 דקות לפני, hen34 said:

לא תודה

לא מנחוסיאנין ולא את הרגלי חרסינה השני.

לא כי היום יש לנו שם את צ׳אבי ואינייסטה…

שניהם פותחים בקישור שלנו היום. הלוואי שהיה לנו שחקן יצירתי כמו מדוניאנין או קשר פיזי עם כניסות לרחבה. 

במקום זה יש לנו היום את שרן שמשחק ארבעה משחקים ב11 ימים, גולסה שלא חזר מהפציעה, שמיר שבעיקר נכנס כמחליף אז אי אפשר לדעת אם הוא שווה משהו, שחר שלא רואה דקה, ריקן שגמר את הסוס כבר בעונה שעברה, ביטון שלא מוצא את עצמו וקניקובסקי שכבר כמה משחקים לא טוב ועדיין אין לו שער בליגה. 

הקישור שלנו חלש מאוד מאז שפרץ עזב. קונה היום שחקן ביכולת ובסגנון של ״מנחוסיאנין או רגלי חרסינה״.

12 דקות לפני, מכביסט לעד said:

לא כי היום יש לנו שם את צ׳אבי ואינייסטה…

שניהם פותחים בקישור שלנו היום. הלוואי שהיה לנו שחקן יצירתי כמו מדוניאנין או קשר פיזי עם כניסות לרחבה. 

במקום זה יש לנו היום את שרן שמשחק ארבעה משחקים ב11 ימים, גולסה שלא חזר מהפציעה, שמיר שבעיקר נכנס כמחליף אז אי אפשר לדעת אם הוא שווה משהו, שחר שלא רואה דקה, ריקן שגמר את הסוס כבר בעונה שעברה, ביטון שלא מוצא את עצמו וקניקובסקי שכבר כמה משחקים לא טוב ועדיין אין לו שער בליגה. 

הקישור שלנו חלש מאוד מאז שפרץ עזב. קונה היום שחקן ביכולת ובסגנון של ״מנחוסיאנין או רגלי חרסינה״.

אני לא מסתפק במועט אחי.

יש לנו חרא בקישור, למה אנחנו צריכים עוד??

9 דקות לפני, hen34 said:

אני לא מסתפק במועט אחי.

יש לנו חרא בקישור, למה אנחנו צריכים עוד??

יש לנו חרא בקישור, שחקנים ברמה שאולי לא התאימה לקבוצה הגדולה של אז כן יכלו לעזור לקבוצה הנוכחית.

אישית לא סבלתי את נוסא בתקופה שלו פה וגם ממיטרוביץ׳ לדוגמא לא החזקתי. אם אני מתגעגע לשחקנים ברמה שלהם זה אומר הכל על הקבוצה שלנו היום.

לפני5 שעות , duss21 said:

בדיוק מה שאני חושב.

מיץ' פדנט, אין לי ספק שזה חלק מהעיכוב במינוי מאמן, כמו גם העובדה שקיבלנו סירובים מכמה מאמנים שכנראה היו גדולים עלינו.

34 דקות לפני, פנחס שוף said:

לפי הראיון של האריס נראה כאילו הוא גרוש מישראלית ולא נשוי לה.

אולי ניתן לו תפקיד אחרי הפרישה ככה יהיה קרוב לבן

עאלק בעיות אישיות. חבל שהאישה עושה בעיות בגלל זה הוא לא רוצה לבוא לפה.

2 דקות לפני, מכביסט לעד said:

עאלק בעיות אישיות. חבל שהאישה עושה בעיות בגלל זה הוא לא רוצה לבוא לפה.

במקום להתחתן עם בלונדינית הולנדית הוא מתחתן עם ראשלצית

27 דקות לפני, פנחס שוף said:

במקום להתחתן עם בלונדינית הולנדית הוא מתחתן עם ראשלצית

כמו אטוולד ופטריק. כנראה יש לזרים חולשה לפרחות מראשון.

גואיגון הורחק מ3 משחקים בנוסף להרחקה אוטומטית מהאדום שקיבל, לדעתי עוד יצא בזול בסה"כ אם זה היה קורה לשחקן של מכבי היה מקבל הרבה יותר.

לפני3 שעות , צח צחצוח said:

גואיגון הורחק מ3 משחקים בנוסף להרחקה אוטומטית מהאדום שקיבל, לדעתי עוד יצא בזול בסה"כ אם זה היה קורה לשחקן של מכבי היה מקבל הרבה יותר.

אלמוג קיבל את אותו עונש על נגיעה בשופט

פשיץ מתחיל להיות משה חוגג

צטט

"מכבי משחקת העונה מזעזע. קרסטאיץ'? מינוי מצוין"

המאמן החדש ("שחקני מכבי ת"א התקשרו אליי, הם ממש חיכו למינוי"), פתיחת העונה ("איך ויתרו על שכטר וטיבי? חסר בקבוצה אופי"), ואן לוון ("דיבר לא יפה לשחקנים"), הרננדס ומכבי חיפה: "הכל אצלה מקרי, לא מבין איך היא מנצחת. ב"ש תהיה אלופה". פשיץ' בראיון מיוחד

אור אבולעפיה  10.12.21 - 14:10

יש שחקנים שכל פעם כשמדברים איתם, זה יהיה מרתק בצורה אחרת. אלכסנדר פשיץ' הוא אחד כזה, אחרי שעזב את מכבי ת"א הוא העניק ראיון בלעדי לערוץ הספורט ובה חשף את מאחורי הקלעים של המועדון הצהוב, ומאז הוא נשאר אוהד של הצהובים.

פשיץ' חווה עונה נהדרת בטורקיה במדי קראגומרק, אבל עוקב אחרי כל משחק של מכבי ת"א. רגע אחרי מינויו של מלאדן קרסטאיץ', שוחחנו עם אקס מכבי ת"א שסיפר על המאמן החדש אותו הוא מכיר היטב, התייחס לפיטורי פטריק ואן לוון ("דיבר לשחקנים לא יפה") וגם על מכבי חיפה ("משחקים לא יפה, אני לא מצליח להבין איך הם מנצחים"). ראיון מרתק

"קרסטאיץ' משחק התקפה, יש לי רק דברים טובים להגיד עליו"
פשיץ' מכיר היטב את המאמן החדש של מכבי ת"א. עוד מהיותו שחקן כדורגל מאוד מוכר בסרביה, וגם כמאמן סרביה, שהיה זה שלא זימן את אקס מכבי ת"א לנבחרת.

"הוא לא זימן אותי, אבל אני לא לוקח שום דבר אישית", פשיץ' פתח את דבריו, "אני חושב שהוא מינוי מצוין למכבי ת"א. מלאדן אוהב שחקנים שעובדים קשה. כל השחקנים שאני דיברתי איתם אומרים עליו דברים טובים ואוהבים אותו. יש בו קשיחות כמו איביץ' שדורש משמעת, אבל הוא גם איש נוח, כלומר שיודע להיות קליל עם שחקנים, כשזה לא מול המצלמות".

לאיזה סוג של כדורגל אוהדי מכבי ת"א צריכים לצפות?
"הוא משחק התקפה כל הזמן, למרות שהוא היה שחקן הגנה. אני זוכר אותו משחק עם קו 4, אבל שולח המון שחקנים לחלק הקדמי. אני חושב שהוא שונה מאיביץ' כמאמן, אבל אני מניח שהוא עוד מעצב את הדרך שלו על הקווים".

איך אתה מסביר את זה שמאמן בסדר גודל שלו מגיע בחוזה מובטח לחצי עונה בלבד?
"תשמע, כדורגל זה ביזנס בסופו של דבר. הוא רוצה לעבוד, אני לא רואה בזה שום פחיתות כבוד וזה לא מעיד שום דבר עליו. מדובר בדמות מאוד מוכרת בכדורגל הסרבי וצריך לתת לו כבוד".

דיברת עם שחקנים ממכבי?
"איך שהוא מונה, קיבלתי טלפונים מכמה שחקנים במכבי ת"א שהתעניינו לגביו. נראה שהם ממש חיכו למינוי של מאמן ורצו לשמוע איך הוא. אמרתי להם את מה שאמרתי לכם - הוא לא זימן אותי, אבל שום דבר לא אישי. השחקנים כבר ממש רצו מאמן, ואני חושב שהם קיבלו מאמן טוב".

מה דעתך על מכבי ת"א מפתיחת העונה?
"לצערי כל מה שאמרתי בראיון ההוא אחרי שעזבתי את מכבי ת"א, זה גם מה שקרה, ומכבי ת"א נראתה רע מאוד מפתיחת העונה. אם לומר את האמת, הקבוצה פשוט שיחקה חרא, אין דרך יפה להגיד את זה. זה היה קשה לצפייה והתוצאות היו בהתאם. דווקא מאז שברק יצחקי עמד על הקווים ראיתי כדורגל טוב יותר, כי ברק איש של כדורגל, השחקנים אוהבים אותו, וכבר התחלת לראות שינוי".

בפעם שעברה העדפת לא לדבר על פטריק. זה הפתיע אותך שהוא פוטר?
"אני לא מופתע. זה נכון, הוא לא עשה רק דברים רעים, אלא גם דברים טובים, ואפילו הוסיף לי כמה נדבכים כשחקן, אבל אני אגיד דבר אחד ותבינו את זה איך שאתם רואים לנכון. כשאתה בראש מערכת, אתה צריך להקשיב לשחקנים סביבך. אם שחקן פונה אליך, אתה יכול להקשיב לו, גם אם אתה לא מסכים איתו, לפחות להעמיד פני מקשיב. פטריק לא הקשיב וגם לא דיבר בצורה יפה. ברגע שהוא לא דיבר בצורה יפה, איתי לפחות זה לא יכול היה לעבוד, ואני אומר לך מידיעה שזה קרה עם עוד שחקנים בעונה שעברה וגם העונה שלא אהבו את סגנון הדיבור. צריך לדעת איך לגשת לשחקנים".

מה ההסבר שלך למה שקרה למכבי ת"א?
"זה לא בגלל איכות השחקנים. אני חושב שהסגל של מכבי ת"א טוב מאוד, אבל זה מאוד קשה כשאנשים דומיננטיים כמו דור פרץ, יונתן כהן, איתי שכטר ואיתן טיבי עוזבים. אנשים כנראה לא מבינים את המשמעות של איתי שכטר בחדר הלבשה - הוא היה מאוד מאוד משמעותי בשנה שעברה, גם אם אתם העיתונאים לא ראיתם את זה. אני בטוח שמה שראיתם על הדשא, מושפע מכך שאין מישהו כמו שכטר בחדר ההלבשה. מאוד הופתעתי גם כששיחררו את איתן טיבי, שהוא בלם מצוין וחייב היה להישאר. זה נכון, מכבי ת"א הביאה תחליפים מצוינים, אני מאוד אוהב את קובאס, פריצה וקניקובסקי, אבל יש פה מעבר לאיכות גם עניין של אופי. מכבי ת"א צריכה מנהיגים אחרי אלו שהיא איבדה".

מי יכול להיות המנהיג של מכבי ת"א העונה?
"התשובה היא ברורה: אייל גולסה. הוא השחקן הכי חשוב והכי איכותי. יתרה מזאת, אני חושב שהוא השחקן הכי טוב בישראל. יש לו גם אופי וגם יכולת מדהימה, אני חושב שהקבוצה צריכה להיות סביבו, וכל עוד הוא יהיה שחקן מוביל, מכבי ת"א גם תצעד קדימה ותהיה בצמרת".

אחד מהשחקנים שהכי סופגים ביקורת מפתיחת העונה זה לואיס הרננדס, איך אתה מסביר את מה שקורה לו?
"אני מודע לדיבורים על הרננדס, אבל הוא לא שכח לשחק כדורגל. מבחינתי זה כמו אוטו - אם לא יהיה באוטו בנזין, שמן ומים - אז האוטו לא יעבוד, וככה זה גם לואיס. כל הקבוצה הייתה לא טובה, אז הוא דעך יחד איתה, אבל הוא בלם מצוין. שנה שעברה הוא וטיבי היו בהגנה והיו מצוינים, ועכשיו יש שחקנים פחות מנוסים וזה משפיע עליו גם. בגלל שלא מנצחים אז אומרים שהוא לא טוב, אבל אני חושב שיש פה השפעה של הקבוצה שלא הצליחה וגם השפעה של המאמן. שוב בהקבלה לאוטו - אם אין לך איש מכניקה טוב, אז יהיה לך קשה להיות טוב. קסטאיץ' הוא מאמן מצוין שהיה שחקן הגנה אגדי בסרביה, אני מבטיח לך שתחתיו אתה תראה את לואיס הרננדס הישן והטוב. הדבר נכון גם לאנריק סבוריט".

מה דעתך על המחליף שלך, סטיפה פריצה?
"אחרי שעזבתי, יצאתי לחופשה וראיתי אותו בבלגרד. סיפרתי לו שעזבתי את מכבי ושהיה לי טוב. אחרי חודש פתאום אני מקבל טלפון ממנו שיש לו הצעה ממכבי - אמרתי לו "לך על זה, אתה תצליח שם", ואז הוא אמר לי שהוא הולך על זה בכל הכוח. הוא חלוץ שונה ממני כי הוא יותר 9, ואני שחקן שאוהב להיות חופשי ולנוע במגרש, אבל אני חושב שהוא החתמה טובה מאוד של מכבי ת"א. אחרי שהוא חתם הוא גם דיבר איתי ואמר לי שהוא עשה החלטה טובה. הוא מרוצה מאוד בת"א".

העונה אתה חווה שנה נהדרת. כבשת 8 שערים ונראה שאתה מרגיש טוב בטורקיה
"אני מאושר כאן. יש לי מאמן שממש סומך עליי. הוא נותן לי לשחק בצורה חופשית בהתקפה ואני מצליח לבוא לידי ביטוי. המשפחה שלי מאושרת, אני שמח ורואים את זה על הדשא".

מי לדעתך תזכה באליפות בישראל?
"מכבי ת"א בפער גדול מדי מהפסגה לצערי ולכן היא לא תזכה, אז אני הייתי אומר הפועל ב"ש. היא צירפה שחקנים מאוד טובים ועם אופי, אני חושב שזה יהיה ב"ש. מכבי חיפה? אם לומר את האמת, אני לא מבין איך הם מנצחים. אני לא אוהב את סגנון המשחק שלהם ולא מבין איך הם מנצחים. הכל שם מקרי".

9 דקות לפני, פנחס שוף said:

מביא: פשיץ' 

משחק עם שני חלוצים פריצה ופשיץ' עם קוואס מסתובב איפה שבא לו במגרש

זה מעמיד ת'זין החוד שתיארת עכשיו.

• 2 weeks later...