Jump to content

אקסים ומושאלים

שורה

Recommended Posts

ראיון עם פאבלו

http://sport1.maariv.co.il/%D7%9B%D7%AA%D7%91%D7%94/202260

איזה כיף לראות את כולם שופעים מחמאות. במיוחד הוא, שנראה לי הכי נדפק בתקופת גורדי.

*יש שם גם ראיון עם בדש אבל הוא משעמם ואני עדיין בעצבים עליו.

חואן פבלו קולינאס, זוכרים? השוער הספרדי שזכה בשתי אליפויות עם מכבי תל אביב הספיק מאז לחזור לספרד, לפרוש מכדורגל, לחזור מפרישה לטובת חוזה בא.א.ק לרנקה ולהמתין לחזרה למגרשים. בינתיים, הוא ממשיך לעקוב אחרי מכבי ת"א. כמו לצהובים, גם לחואן פאבלו מצפה משחק עונה מול אפואל ניקוסיה, אבל הלב יהיה גם בבאר שבע.

"אני כל הזמן בקשר כל הזמן עם אנשים במכבי תל אביב", מסביר השוער בן ה-38 בשיחה עם ספורט1. "אל תשכח שאני אוהד של הקבוצה. אני מקווה שהם ינצחו ואולי יעברו את באר שבע. הייתי רוצה לבוא לראות את המשחק, אבל יש לנו משחק ליגה"

מה קורה איתך בקפריסין?

"כרגע אני לא משחק. הדבר היחיד שאני עושה זה לעבוד קשה כל השבוע. יש לנו משחק נגד אפואל ניקוסיה ואני מקווה להיות ב-11 ולשחק. המאמן שלנו (הספרדי עמנואל אידיאקס) עושה שינויים בהרכב כל שבוע. יש לי צ'אנס וזו הסיבה שהגעתי לקבוצה. אני רוצה לשחק ולעשות את המיטב".

מה הסיבה שהחלטת לחזור לפעילות אחרי שכבר פרשת מכדורגל?

"האמת שפרשתי בגלל שלא מצאתי קבוצות שהיו מתאימות לי וההצעות שקיבלתי לא מצאו חן בעיני. אמרתי לעצמי שאני אתחיל לאמן שוערים בחיחון ואחזור עם המשפחה שלי לספרד. פתאום קיבלתי טלפון מא.א.ק ודיברתי עם המנהל המקצועי והוא הציע לי להגיע. באתי והתאמנתי. אמרו שאני כבר בן 38 וזה גיל מתקדם אז החתימו אותי לארבעה חודשים ובקיץ נראה אם אמשיך עוד עונה. האמת שאני מרגיש שהגוף שלי אומר שאני יכול להמשיך. שורה אובארוב תמיד אמר לי שאני אשחק עד גיל 40 לפחות".

_UF_3188.jpg
ימשיך לשחק עד גיל 40? (ערן לוף)

לא ניסית לחזור לשחק בישראל?

"הייתה לי הצעה שקיבלתי מהפועל חיפה כשהכל קרה והביאו את פרדראג ראיקוביץ', אבל חשבתי שהרעיון הכי טוב יהיה לחזור לספרד. אמרתי תודה להפועל חיפה, אבל בכדורגל אתה אף פעם לא יכול לדעת מה יקרה. אולי אחזור".

איך אתה מסכם את התקופה שלך במכבי תל אביב?

"פשוט מדהימה. אין לי מילים. נשארו לי הרבה חברים בקבוצה ובמדינה. אני תמיד אוהד של מכבי ותמיד הם בלב שלי. אני בקשר לא יומי רצוף, אבל בכל הזדמנות ומתכתב עם שחקנים בוואטסאפ ולא רק עם השחקנים. לפני המשחק של ישראל נגד חיחון דיברתי עם חלק מהשחקנים ואמרתי להם מה מצפה להם בעיר".

IMG_6018.JPG
תקופה מדהימה בצהוב. קולינאס והחברים חוגגים אליפות (עדי אבישי)

איך הרגשת כשהביאו את ראיקוביץ'? לא הייתה לך הרגשה שבגדו בך?

"תראה, אני לא אשקר. רציתי לשחק בשלב הבתים של ליגת האלופות. זו חוויה של פעם בחיים, אבל ידעתי גם שככה זה בכדורגל ולפעמים מחפשים שוער טוב יותר. דברים כאלה קורים, אבל אני לא אלך ואגיד לך שבגלל מה שקרה אני עכשיו מאחל כל יום לראיקוביץ' ולמכבי להיכשל. ההיפך, אני עם כל הלב מאחל לו בהצלחה ובטח שלמכבי תל אביב. התארים הרבים שזכיתי איתם, ההעפלה לאלופות, החברות שיצרתי היו חשובים הרבה יותר ממה שקרה לי אישית. אל תחשוב שאני עכשיו אומר דברים למדיה הישראלית כדי להישמע טוב, כי באמת היו לי זיכרונות מדהימים מתל אביב ומהכדורגל. אני מאחל למכבי שיזכו בכל התארים העונה".

ג'ורדי החליט להחליף אותך. אתה בקשר איתו?

"אנחנו חברים. לא שאנחנו מדברים כל יום, אבל יש קשר ונשארנו בקשר טוב".

מה דעתך על משחק העונה. אתה עוקב אחרי הפועל באר שבע?

"אני לא רואה משחקים שלמים, אבל יודע הכל שהם מצוינים גם העונה ומקדימים את מכבי בשלוש נקודות. אני מקווה שמכבי תנצח ותשתווה אליהם. אני יודע שמכבי ביכולת טובה כרגע וזה משחק פלייאוף חשוב. תמיד כששיחקנו נגד באר שבע, מכבי חיפה, בית"ר ירושלים, אלו היו משחקים קשים. אני יודע שלמכבי יש היום שחקנים טובים מאוד והם חזקים מנטלית. הם יכולים לנצח בבאר שבע".

ג'ורדי קרויף לא טעה כשעזב את האימון?

"הוא יכול להיות מאמן גדול כי אבא שלו היה מאמן ענק. אני יודע שהוא לא הפסיד כמאמן, אבל אי אפשר להיכנס מתחת לעור שלו. מה שהוא החליט זו החלטה שלו. הוא מרגיש שהוא מנהל מקצועי".

dannymaron110-25052.jpg
קרוייף. יכול היה ללכת בעקבות אביו (דני מרון)

איך אתה משווה בין הכדורגל הישראלי לקפריסאי?

"חד משמעית הרמה בישראל גבוהה יותר. אני מספר כל הזמן בספרד שהרמה במכבי תל אביב הייתה גבוהה מאוד. אתה לא עובר קבוצות כמו פלזן ובאזל אם אין לך לא קבוצה טובה עם שחקנים טובים. יש כאלה שלא מבינים את זה עד שהם מגיעים לשחק בישראל ואז הם מסכימים איתי".

יוצא לך לדבר עם שחקנים ספרדים ולהמליץ להם על הליגה הישראלית?

"כל שחקן ששואל אותי אני אומר לו שירוץ לשחק בישראל. הם מרוויחים גם מדינה מדהימה וגם כדורגל ברמה טובה. זה היה הניסיון שלי בארץ, אולי לאחרים היה ניסיון אחר. היו לי רק מילים טובות על מכבי וגם למשפחה שלי הרבה דברים טובים על המדינה".

בתקשורת הישראלית ראו בהפסד לספרד 4:1 תוצאה מבישה. אתה גם חושב ככה?

"אני יודע שחתכו את אופיר מרציאנו ושחקנים אחרים, אבל אתם לא מבינים ששיחקתם נגד נבחרת שיש לה היום את השחקנים הכי טובים בעולם. ספרד דווקא נתנה כבוד לישראל וקצת חששה ממנה. אם לא היו נותנים כבוד, התוצאה הייתה יכולה להיגמר בהפרש הרבה יותר גבוה. אני לא אומר כבוד כי ריחמו על ישראל, ההיפך. ידעו שישראל יכולה להיות מסוכנת ונזהרו ממנה. עובדה שספרד ניצחה את צרפת שהיא נבחרת מדהימה 0:2. אתם צריכים להיכנס לפרופורציות".

מתי רואים אותך בישראל?

"אני מנסה למצוא זמן פנוי להגיע. מקווה בקרוב לבוא לביקור".

פאבלו גבר רצח.

אני זוכר ששנה שעברה אחרי ההחמצה ממטר של יצחקי בגביע הוא פרסם סרטון של המספרת נגד חיפה וכתב "כל אחד יכול להחמיץ, לא כל אחד יכול לעשות את זה".

וואלה עדיין צובט לי בלב שהוא לא שיחק בליגת האלופות אחרי כל מה שהוא נתן ,ככה או ככה לא היינו עולים מהבית הזה.

הלוואי יחזור בתפקיד מקצועי ליד שורה.

• 2 weeks later...

ב-02:00 יש ניו יורק סיטי-פילדלפיה עם פירלו ומדוניאנין באותו מגרש

לחובבי הז'אנר :wub_anim: :wub_anim: :wub_anim:

הבנתי שמדוניאנין עזב את הקבוצה? או שאני מתבלבל עם מישהו אחר..?

דור ג'אן עם איזה 2000 גולים כבר בלאומית?

וואלה עמיר תורג'מן הוא המאמן ההישראלי שאני רואה משתלב כמאמן בוגרים במכבי.

רק צריך לשמוע ראיון איתו בשביל להבין כמה הברנש שונה מהנוף ההישראלי הממוצע.

עושה עבודה נפלאה השנה בבית"ר תל אביב רמלה.

דור ג'אן עם איזה 2000 גולים כבר בלאומית?

וואלה עמיר תורג'מן הוא המאמן ההישראלי שאני רואה משתלב כמאמן בוגרים במכבי.

רק צריך לשמוע ראיון איתו בשביל להבין כמה הברנש שונה מהנוף ההישראלי הממוצע.

עושה עבודה נפלאה השנה בבית"ר תל אביב רמלה.

בכלל, קבוצה שכיף לראות ולעקוב אחריה (90% מהפעמים לא משחקת ביום שישי לצערי)

• 3 weeks later...

https://youtu.be/b8x68b1pSRw?t=215

איגיבור כבש אתמול את שערו הראשון בריזספור.

מאז שעבר רשם 11 הופעות (מתוכן 5 בהרכב), שני בישולים וכעת שער אחד.

כמו כן, לפני כמה ימים הוא התראיין לתחנת רדיו בניגריה והודיע שהוא מסרב לקבל זימונים מהנבחרת כל עוד המאמן הנוכחי נשאר שם, אלא אם כן "יקבל הבטחה שהוא ישחק".

הסיבה: זומן לסגל במשחק מול זמביה ולא שותף.

http://owngoalnigeria.com/2017/05/05/nosa-igiebor-quits-super-eagles-blast-rohr-im-better-than-your-midfielders/