Jump to content

איום פגיעה בעצמי- לקיחת רישיון נהיגה?

Recommended Posts

כדי לקבל תפקיד ג'וב טוב ברור שחייב לעבור אצל קב"ן, וכדי להיות קצת פסיכי ושהוא יקשיב לך

אולי לאיים לפגוע בעצמך יעזור קצת, השאלה שלי היא אם אני אומר לו שיש לי מחשבות אובדניות, הוא יכול לפגוע

לי ברישיון נהיגה? זה מה שאנשים אמרו לי...

יענו שאם אני אומר לו דבר כזה, אני בן אדם שלא כשיר לנהיגה ויכולים לקחת לי את הרישיון..

מישהו יודע עד כמה זה נכון הדבר הזה...?

תתכונן תכף יבואו אנשים לאכול אותך!!

ולפי מה שאני יודע למי שאין רישיון ויוצא על נפשי צריך לעבור איזה מבחן לפני הטסט(אמור להיות ממש קל)

לא יודע מה קורה לאחד שיש רישיון..

אבל אתה לא רוצה לצאת אז לא יודע איך זה עובד במקרה שלך לדעתי לא קורה כלום אבל אל תתפוס אותי במילה

גבר, הכי חשוב זה התמונה שיש לך בצד ימין של ההודעה שלך!

התחלתי את השירות כקרבי, זה שהצבא שלנו מנוהל בצורה הכי מפגרת שיש זה כבר משו אחר, אין קשר לדגל ולארץ שלנו.

איזה כיף !

הגיע עוד מומחה שחושב שהמפקד שלו לא בסדר אז הוא לא צריך לעשות את השירות שלו כמו שצריך. אבל כמובן שלא הוא אשם, אלא הצבא שמתנהל לא בסדר.

רוצה לדעת מה להגיד לקב"ן כדי לצאת מקרבי ? רוצה לשאול איך יוצאים מהצבא מבלי לפגוע בשאר הדברים שאתה רוצה ? לך לפורום של הפועל. יש שם מספיק נושאים כאלה

אמר זה שכותב בפורום השחקן ה-12 וקורא לעצמו "אולטראס"

מי אתה שתגיד לי איפה לכתוב ומה לעשות בשירות שלי, אתה יודע בכלל מה עבר עלי בזמן שהייתי בשירות?

עדיף לך לא לשמוע ולא להכנס לזה, בחיים אל תשפוט אנשים לפני ששמעת את כל הסיפור שלהם

מי אתה שתגיד לי איפה לכתוב ומה לעשות בשירות שלי, אתה יודע בכלל מה עבר עלי בזמן שהייתי בשירות?

עדיף לך לא לשמוע ולא להכנס לזה, בחיים אל תשפוט אנשים לפני ששמעת את כל הסיפור שלהם

רוצה שאני אספר לך סיפורים על אנשים שהחיים שלהם התפוררו ועדיין עשו 3 שנים לוחם ? יאללה שחרר

כדי לקבל תפקיד ג'וב טוב ברור שחייב לעבור אצל קב"ן, וכדי להיות קצת פסיכי ושהוא יקשיב לך

אולי לאיים לפגוע בעצמך יעזור קצת, השאלה שלי היא אם אני אומר לו שיש לי מחשבות אובדניות, הוא יכול לפגוע

לי ברישיון נהיגה? זה מה שאנשים אמרו לי...

יענו שאם אני אומר לו דבר כזה, אני בן אדם שלא כשיר לנהיגה ויכולים לקחת לי את הרישיון..

מישהו יודע עד כמה זה נכון הדבר הזה...?

כבר שנים אומרים שמי שמשתחרר בכלל מהצבא על 21 שוללים לו תרשיון, אני חושב שזה עוד לא קורה בפועל.

אבל על 45 פסול מקצוע של נפשי, אני 99% שלא שוללים רשיון.

בכל מקרה, תחשוב טוב אם זה הדבר שאתה רוצה לעשות. אני לא יודע באיזה מצב אתה נמצא, אבל לפעמים יש דרך טובה יותר.

בכל מקרה, בכל דרך שלא תבחר הכי חשוב שלא תפגע בעצמך ומקווה שיסתדר לך על הצד הטוב ביותר.

אם כבר התחלת בפעולות ונתקלת בבעיות רציניות, אתה יכול לנסות לפנות אליי בפרטי, לפעמים אני יודע לתת עצות טובות למצבים מסויימים בצבא.

איזה כיף !

הגיע עוד מומחה שחושב שהמפקד שלו לא בסדר אז הוא לא צריך לעשות את השירות שלו כמו שצריך. אבל כמובן שלא הוא אשם, אלא הצבא שמתנהל לא בסדר.

רוצה לדעת מה להגיד לקב"ן כדי לצאת מקרבי ? רוצה לשאול איך יוצאים מהצבא מבלי לפגוע בשאר הדברים שאתה רוצה ? לך לפורום של הפועל. יש שם מספיק נושאים כאלה

עמי,

אני תופס ממך מאוד, בכל התחומים. בטח בצבא. על גבול ה"דמות להערצה"

אבל ההכללה שאתה עושה היא פשוט לא נכונה. אתה רואה את טובת הצבא, ואין ספק שצריך לראות את זה, כי הצבא שומר עלינו ובלעדיו.. לא רוצה לדמיין את זה בכלל.

אבל לא להכיר בעובדה שהצבא הוא גוף עצום ומסורבל (אין ברירה) שלפעמים עושה טעויות עצומות לגבי אנשים ולגבי החיים שלהם - זה פשוט.. טיפשות.

אני לא אדבר איתך על אנשים ששמעתי ומקרים שהכרתי ובלע בלע, אני אדבר על עצמי ובכמה נקודות קצרות.

אני התגייסתי לצבא עם סופר מוטיבציה והיה לי מאוד חשוב לעשות צבא משמעותי ובגללו ויתרתי על ספורטאי. (שכבר קיבלתי)

אני הגעתי "להסכמים" עם הצבא בנוגע לדברים מסויימים, שבסופו של דבר בגלל פרופיל שלי (שלי, כן. דברים שאני לא הצהרתי עליהם) הם החליטו (לא בצדק לדעתי) לא לאפשר לי להמשיך במסלול הזה.

אוקיי, מקבל. אטימות בקטנה, החלטה שלהם. שיהיה.

מאותו רגע נכנסתי למערבולת של חצי שנה שכל המטרה שלי הייתה לעשות משהו שאני יכול לתרום בו לצבא, אם זה:

להעביר קורס קרב מגע (התאמנתי 3 שנים ויש לי חגורה שחורה בג'ודו) - נדחה.

ללכת להיות חובש (עשיתי קורס מורחב במד"א ומאוד רציתי) - נדחה

להסכים לחתום קבע כדי לצאת לקורס במחשבים (אני יודע לתכנת בלא מעט שפות, מכרתי סקריפט מאוד קטן (בסכום קטן) כבר בגיל 14) - נדחה

לעשות משהו נורמלי כלשהו - נדחה.

חייל עם 55 קב"א ו80 דפ"ר - ובאמת שלא מעט כישורים. כל הדברים שהצבא מצא אותי מתאים אליהם הם נשק (חימוש) או אפסנאי (לוגיסטיקה). אחרי שנשלחתי לקורס נשקים נגד רצוני, השתמשתי במצב הבריאותי (שמצדיק את זה) שלי, ופסלתי את המקצוע. וניסיתי שוב פעם עם פרופיל 45 רפואי להגיע למקום כלשהו. לא עבד, הצבא פשוט נלחם והחליט שיהי מה - אני לא יעשה שום דבר משמעותי לצבא.

סבבה, תגיד שלהיות נשק או לסדר אפודים באפסנאות זה חשוב מאוד, וצריך גם אנשים כאלו וכ"ו. אבל אני במשך שנתיים וחצי ישבתי באפסנאות, ולא עשיתי שום דבר. ראיתי את האנשים שנמצאים שם - הם לא היו דומים לי.

אני במשך 3 שנים בצבא לא עשיתי כלום ולא תרמתי כלום ולמעשה, מה שעשיתי היה להלחם שלא ישחררו אותי לפני הזמן כדי לקבל תעודה של שחרור בכבוד - הצבא הפסיד חייל מוכשר מאוד ועם המון מוטיבציה.

שום דבר שתגיד לא ישכנע אותי אחרת, ואני יכול לתת לך דוגמאות לא פחות גדולות מאלו.

אז אני מבין מאיפה אתה בא, אבל כשאתה מדבר עם בן אדם תנסה לראות מה קרה איתו ולמה הוא פונה בדרך הזאת, לא כולם החליטו שעל הזין שלהם שקצת קשה ורוצים לנוח. יש אנשים שצריך להקשיב להם.

(שלא נדבר על כל המתאבדים..)

סוייר לא קראתי מילה ממה שכתבת, אבל שום תרוץ בעולם לא מתקבל בעניין הזה.

היו לי טירונים שהמצב שלהם היה מפחיד.

לחלק לא היה להם מה לאכול, אחד גם היה בדיכאון חריף, אחד אפילו ישן בסוכה של מציל ולא היה לו בית!!! , היה אחד ששניים מהמשפחה שלו נפטרו והוא היה יכול לצאת מהצבא בכיף ועוד ועוד...

ולמרות כל זאת הם נשארו בקרבי וסיימו 3 שנים מלאות בלחימה.

אז בחייאת...

סוייר לא קראתי מילה ממה שכתבת, אבל שום תרוץ בעולם לא מתקבל בעניין הזה.

היו לי טירונים שהמצב שלהם היה מפחיד.

לחלק לא היה להם מה לאכול, אחד גם היה בדיכאון חריף, אחד אפילו ישן בסוכה של מציל ולא היה לו בית!!! , היה אחד ששניים מהמשפחה שלו נפטרו והוא היה יכול לצאת מהצבא בכיף ועוד ועוד...

ולמרות כל זאת הם נשארו בקרבי וסיימו 3 שנים מלאות בלחימה.

אז בחייאת...

אנשים כאלה צרכים לקבל צל"ש אבל יש כאלה שלא מסוגלים ובשביל זה יש את מדור בריאות הנפש שיאבחן אותם,אפילו שמלא מנצלים את זה לרעה זה כבר אשמת "הפסיכולוגים" שם שלמדו כל החיים שלהם כדי שילד בן 18 יבוא וישחק אותה אצלו והוא יאכל את זה

על מקור הכינוי שלי אין כאן מה להתווכח, אתה מוזמן לפגוש את מקימי הארגון (השחקן ה12) או ותיקים אחרים שדיברו על מכבי ועל עידוד עוד בMIRC, זה הכינוי שלי עוד מסוף שנות ה90 (מהימים שבועז קלדרון, מורם ורבם של האולטראס, היה נכנס למירק בשביל לבדוק מה זה אולטראס בכלל).

לא אני לא יודע מה עבר עליך, אבל כתבת הודעה וביקשת מאנשים להגיב עליה. בדיוק כמו שזכותו של אבי8 ושל אחרים לתת לך עצות מבלי להכיר אותך ובלי להכיר את הסיפור שלך, ככה גם זכותי להגיב על סמך מה שכתבת בלבד מבלי להכיר אותך. כתבת הודעה קצרה, ביקשת עליה תגובות, אל תצפה שכולם יאהבו כל החלטה שלך.

לא שאני מעודד יציאה מקרבי, אבל אתם מכירים את הבנאדם שאתה מגיבים אליו ככה?

לא, אנחנו לא מכירים אותו. למה לתת לו עצות איך להשתחרר מקרבי ולשקר לקב"ן (מי ששואל אם איום בפגיעה עצמית יוביל לשלילת רישיון לפני שהוא פונה לקב"ן מתכנן את זה ועל כן ככל הנראה משקר) על סמך הודעה אחת קצרה זה בסדר ולבקר את ההחלטה הזו על סמך אותה הודעה בדיוק זה לא בסדר ?

אבל ההכללה שאתה עושה היא פשוט לא נכונה. אתה רואה את טובת הצבא, ואין ספק שצריך לראות את זה, כי הצבא שומר עלינו ובלעדיו.. לא רוצה לדמיין את זה בכלל.

אבל לא להכיר בעובדה שהצבא הוא גוף עצום ומסורבל (אין ברירה) שלפעמים עושה טעויות עצומות לגבי אנשים ולגבי החיים שלהם - זה פשוט.. טיפשות.

אני לא אדבר איתך על אנשים ששמעתי ומקרים שהכרתי ובלע בלע, אני אדבר על עצמי ובכמה נקודות קצרות.... (מחקתי את ההמשך כי הוא פחות רלוונטי. עמי).

אז אני מבין מאיפה אתה בא, אבל כשאתה מדבר עם בן אדם תנסה לראות מה קרה איתו ולמה הוא פונה בדרך הזאת, לא כולם החליטו שעל הזין שלהם שקצת קשה ורוצים לנוח. יש אנשים שצריך להקשיב להם.

גם כאן אני לא ממש מבין למה אתה כועס (מכנה את ההתבטאות שלי 'טיפשות'). למה לראות את טובת הצבא זה פסול אבל לראות את טובתו האישית בלבד של אותו חייל זה מקובל ?

נכון שהצבא הוא גוף עצום, אין עוד מקום בארץ שאחראי על כל כך הרבה אנשים, כל כך הרבה משימות ומורכב מכמות כזו גדולה של תת-גופים, מחלקות וכו'. לא בכדי יש אנשים שטוענים שלהיות רמטכ"ל זה קשה יותר מלהיות ראש ממשלה מבחינת תחומי אחריות וכמות האנשים שתחת אחריותך.

לגבי הדוגמא שלך ודוגמאות אחרות שאנשים פה ציינו, אחת התופעות הבולטות שלומדים עליה במדעי החברה היא מה שנקרא דיסוננס-קוגניטיבי, זה העובדה שאנשים מייחסים חשיבות גדולה מכפי שהיא באמת לאירועים שחוו בעצמם, אירועים ששמעו עליהם ממקור ראשון או אירועים שנכח בהם. על התפיסה האישית זה משפיע בצורה קיצונית יותר מאשר עובדות מוכחות או נתונים סטטיסטיים שמייצגים את המצב האמיתי בצורה מדוייקת יותר. אז אכן מתרחשות תקלות, שגיאות וטעויות בצבא, אני חושב שבאופן יחסי הן מינוריות ביחס לכמות האנשים והמשימות שהצבא עוסק בהן.

ושוב, הבנאדם כתב הודעה קצרה ורצה עליה תגובות. שאחרים נתנו לו עצות ועודדו אותו אז זה על הכיפאק ושאני (ואחרים שאני רואה פה) מביעים התנגדות אז אומרים לנו להכיר את הבנאדם ?

נכון שיש כאלה שצריכים לדבר עם הקב"ן מסיבה אמיתית, מי שמבקש קודם כל אישור לכך שלא יקחו לו את רישיון הנהיגה כנראה לא באמת צריך את זה (והוא גם כתב שזה רק כדי לצאת לג'ובניק כי קרה לו או עשו לו משהו בקרבי).

על מקור הכינוי שלי אין כאן מה להתווכח, אתה מוזמן לפגוש את מקימי הארגון (השחקן ה12) או ותיקים אחרים שדיברו על מכבי ועל עידוד עוד בMIRC, זה הכינוי שלי עוד מסוף שנות ה90 (מהימים שבועז קלדרון, מורם ורבם של האולטראס, היה נכנס למירק בשביל לבדוק מה זה אולטראס בכלל).

לא אני לא יודע מה עבר עליך, אבל כתבת הודעה וביקשת מאנשים להגיב עליה. בדיוק כמו שזכותו של אבי8 ושל אחרים לתת לך עצות מבלי להכיר אותך ובלי להכיר את הסיפור שלך, ככה גם זכותי להגיב על סמך מה שכתבת בלבד מבלי להכיר אותך. כתבת הודעה קצרה, ביקשת עליה תגובות, אל תצפה שכולם יאהבו כל החלטה שלך.

לא, אנחנו לא מכירים אותו. למה לתת לו עצות איך להשתחרר מקרבי ולשקר לקב"ן (מי ששואל אם איום בפגיעה עצמית יוביל לשלילת רישיון לפני שהוא פונה לקב"ן מתכנן את זה ועל כן ככל הנראה משקר) על סמך הודעה אחת קצרה זה בסדר ולבקר את ההחלטה הזו על סמך אותה הודעה בדיוק זה לא בסדר ?

אני לא אדבר איתך על אנשים ששמעתי ומקרים שהכרתי ובלע בלע, אני אדבר על עצמי ובכמה נקודות קצרות.... (מחקתי את ההמשך כי הוא פחות רלוונטי. עמי).

גם כאן אני לא ממש מבין למה אתה כועס (מכנה את ההתבטאות שלי 'טיפשות'). למה לראות את טובת הצבא זה פסול אבל לראות את טובתו האישית בלבד של אותו חייל זה מקובל ?

נכון שהצבא הוא גוף עצום, אין עוד מקום בארץ שאחראי על כל כך הרבה אנשים, כל כך הרבה משימות ומורכב מכמות כזו גדולה של תת-גופים, מחלקות וכו'. לא בכדי יש אנשים שטוענים שלהיות רמטכ"ל זה קשה יותר מלהיות ראש ממשלה מבחינת תחומי אחריות וכמות האנשים שתחת אחריותך.

לגבי הדוגמא שלך ודוגמאות אחרות שאנשים פה ציינו, אחת התופעות הבולטות שלומדים עליה במדעי החברה היא מה שנקרא דיסוננס-קוגניטיבי, זה העובדה שאנשים מייחסים חשיבות גדולה מכפי שהיא באמת לאירועים שחוו בעצמם, אירועים ששמעו עליהם ממקור ראשון או אירועים שנכח בהם. על התפיסה האישית זה משפיע בצורה קיצונית יותר מאשר עובדות מוכחות או נתונים סטטיסטיים שמייצגים את המצב האמיתי בצורה מדוייקת יותר. אז אכן מתרחשות תקלות, שגיאות וטעויות בצבא, אני חושב שבאופן יחסי הן מינוריות ביחס לכמות האנשים והמשימות שהצבא עוסק בהן.

ושוב, הבנאדם כתב הודעה קצרה ורצה עליה תגובות. שאחרים נתנו לו עצות ועודדו אותו אז זה על הכיפאק ושאני (ואחרים שאני רואה פה) מביעים התנגדות אז אומרים לנו להכיר את הבנאדם ?

נכון שיש כאלה שצריכים לדבר עם הקב"ן מסיבה אמיתית, מי שמבקש קודם כל אישור לכך שלא יקחו לו את רישיון הנהיגה כנראה לא באמת צריך את זה (והוא גם כתב שזה רק כדי לצאת לג'ובניק כי קרה לו או עשו לו משהו בקרבי).

או שיש לו בעיות בבית, או שיש לו בעיות אמיתיות שהוא לא רוצה לשתף אותך בהן. זכותו.

אתה לא חייב לעזור לו [וכמו שאתה רואה לא עזרו לו פה יותר מדי], אבל אתה גם לא צריך לתקוף בנאדם ולהוכיח אותו בכמה הצבא הוא תמיד הצודק והוא בטח לא מבין מהחיים שלו.

פלג,

אני יותר ממעריך חיילים עם בעיות בבית שמצליחים להמשיך בצבא בקרבי, אבל פגשתי כל כך הרבה חיילים כאלה שלא היו יכולים וגם אותם הבנתי. כשיש לך בית בלי אוכל, בלי אבא או בלי לא משנה מה - לפעמים זה יותר מדי. וזה בסדר, לא כולם נולדו חזקים נפשית להסתדר ככה ואם לא היה לי בית שנתן לי שקט נפשי לא יודע גם אם אני הייתי בקרבי...באמת שלא. אלא אם יש לכם הוכחה או מידע שהבנאדם סתם קוקסינל שקצת רע לו בקרבי - תרדו ממנו. לא צריך לתקוף כל אדם על עיוור בכל הקשור ליציאה מקרבי מהצבא...אפשר גם סתם להתעלם ולא לעזור.

ליאור - אף אחד לא אמר לו להתבייש, אני התעצבנתי מזה שהוא מחפש לשקר לקב"ן.

MATA - הוא כתב X דברים, אני אגיב על סמך X הדברים שהוא כתב. או שאתה מצפה שכל פעם שמישהו יכתוב כאן בפורום אז נשלח לו פרטית לבדוק מה הסיפור ורק אז נגיב ?

זה פורום, זה המקום לאנשים לכתוב ולהגיב.

אני יכול לכתוב רק על סמך מה שהוא כתב.

על אותו משקל אני יכול להגיד - לא מכיר את המקרא ? אל תגן עליו.

אבל אז בפורום לא יתקיים שום דיון. לא אמרתי לך לא להגיד שהוא צודק ? אל תגיד לי לא להגיד לו שאני חושב שזה עלוב

אם אתה כותב על סמך מה שהוא כותב, איך הגעת לזה שהמפקד לו גרם לו לרצות ללכת לקב"ן? אתה תקפת אותו עם ההאשמה הזאת כשהוא לא כתב מה מו מי. אז אל תבלבל את המח שאתה מגיב לגופו של עניין על סמך מה שהוא כתב - כי הוכחת למעלה בהודעה שלך שאתה לא.

אם היית כותב שזה עלוב, ניחא. אבל תקפת אותו אישית על סמך כלום, ופה הבעיה.

מהבחינה הזו את צודק, תפסת אותי במילה שאומנם לא התכוונתי אליה ספציפית (הרי יכולתי לרשום דוגמא אחרת) אבל בסדר. אם זאת הייתה הבעיה אז אני אקח את דבריי מההודעה הראשונה בחזרה ואתנצל אליהם.

גם מבלי לדעת מה הסיבה לכך וכל עוד הוא לא רוצה לשתף את כולם, על סמך המידע שיש בידי אני עדיין טוען שלשקר לקב"ן בשביל להיפלט מהתפקיד שלך זה לא תקין, לא ערכי ולא ראוי

מהבחינה הזו את צודק, תפסת אותי במילה שאומנם לא התכוונתי אליה ספציפית (הרי יכולתי לרשום דוגמא אחרת) אבל בסדר. אם זאת הייתה הבעיה אז אני אקח את דבריי מההודעה הראשונה בחזרה ואתנצל אליהם.

גם מבלי לדעת מה הסיבה לכך וכל עוד הוא לא רוצה לשתף את כולם, על סמך המידע שיש בידי אני עדיין טוען שלשקר לקב"ן בשביל להיפלט מהתפקיד שלך זה לא תקין, לא ערכי ולא ראוי

אני חושב שזה תקין בהחלט. הרי אין לו עוד דרך לצאת משם והוא סובל. מה אתה רוצה שהוא יעשה?

1) אני סיימתי 3 שנים, ולא ריחמתי על עצמי...

אולי לא עשיתי מה שרציתי, אבל עשיתי 3 שנים כמו גדול...

2) שאתה מעביר ביקורת? תדע למי אתה מדבר, בדיוק מקביל.

יש אנשים שאתה לא יכול לפנות אליהם ככה....

ילד טיפש.

התחלתי את השירות כקרבי, זה שהצבא שלנו מנוהל בצורה הכי מפגרת שיש זה כבר משו אחר, אין קשר לדגל ולארץ שלנו.

ה"צבא" תמיד אשם, אבל יש לי חדשות בשבילך אני לא טחנתי בשביל הצבא, הרס"ר המנאיק ואפילו לא בשביל החברים שלי בצוות. (אחד אחד אחים). עשיתי את זה נטו בשביל עצמי כדי שאני אוכל לחיות בביטחון במדינה שלי.

די לבלבל את המוח, לא צריך להכיר.

הוא מודיע בפירוש שהוא מתכנן לרמות ולשקר בשביל לקבל תפקיד טוב/קל יותר. כדי שיהיה לו סבבה.

מצד שני הוא חס על רשיון הנהיגה שלו כל כך שהוא קודם מברר אם זה "שווה"

אין ספק מצב קשה של חיים או מוות.

די נמאס כבר מכל התייפיפות הנפש והפוליטיקה בשקל שלכם