Jump to content

הפגנת עובדי הקבלן

ת"א שלנו

Recommended Posts

מה קורה חבר'ה?

אני מארגן הפגנה נגד חברות הקבלן וספציפית נגד חברת הקבלן "עמישב שירותים".

היות וזו ההפגנה הראשונה שאני מארגן הייתי שמח לקצת טיפים, רעיונות, הצעות ייעול ועזרה(אם יש לכם כוח תקשורתי, פוליטי וכו').

http://www.facebook.com/events/288323321258783/

אה כן, זה אני Nike החלטתי לנטוש אתכם ולעזוב את הפורום, אבל חזרתי עבור המטרה החשובה הזאת.

אגב, רק לציין:

בנתיים צפויים להגיע איתן כבל, ראש עיריית נס ציונה, ראש מועצת מזכרת בתיה ויש ניסיון לגייס גם את איציק שמולי וחבר'ה מכוח לעובד.

אשמח לעזרה.

נ.ב - תודה לאבנר וחן רם שכבר התגייסו לעזרה.

צברי, בוא לפרטית.

ומי שיכול לעזור שיבורך.

הבן שלו, זה חבר טוב שלי, שבמקרה הוא גם מאבטח ועובד קבלן של חברת עמישב.

בקיצור הוא מקושר במקומות הנכונים ועזר לנו להביא את איתן כבל שינאם לכמה דקות.

ככל הנראה נביא עוד אישים מהפוליטיקה, אבל זה לא פשוט בכלל, אני מנסה לירות לכל הכיוונים ולנסות להשיג עזרה במחאה הזאת, אבל אתה יודע איך זה, הכל אינטרסים. וגם לכבל יש אינטרס מובהק להגיע. הלא הוא מתמודד על ראשות ההסתדרות עם עייני הכושל, והבחירות להסתדרות יוצאות יום אחרי ההפגנה שלנו, כך שהוא מגיע כדי לגרוף קולות והיי, לגיטימי וזה משרת את שני הצדדים.

אתה מגיע נכון?

אגב, רק לציין:

בנתיים צפויים להגיע איתן כבל, ראש עיריית נס ציונה, ראש מועצת מזכרת בתיה ויש ניסיון לגייס גם את איציק שמולי וחבר'ה מכוח לעובד.

ואתה עוד חושב שאתה צריך טיפים ועצות ? העצה היחידה היא "אני לא יודע מה אתה עושה, אבל אתה כנראה עושה את זה נכון".

ד.א.

אפשר לשאול מה ספציפית הם עשו ?

ד.א.2

אם אתה רוצה ללכת על משהו שיעזור ויהיה חדשני לך על הדרישה ששכר המינימום לעובדי הקבלן צריך להיות גבוהה יותר.

יש צורך מבני בכלכלה לעובדי קבלן ( לא בכזאת כמות כמובן וגו' ). ויש גם תועלת לעובדים בזה שיש עובדי קבלן. ההסדר הזה נותן אפשרות תעסוקתית להרבה אנשים שכככה לא היו לוקחים אותם לעבודה. ( במקום לשבת בבית הם מתפרנסים וזה טוב גם להם וגם למשק )

אבל.... בכלכלה לכל דבר יש מחיר

אם המעסיקים רוצים לשמור על גמישות תעסוקתית.( וזה הגיוני ) הם צריכים לשלם על זה.

אם לעובד הקבלן אין בטחון תעסוקתי זה רכיב שיש להביאו בחשבון ולתגמל אותם בעברו.

מספיק שיעשו בידול קטן בין שכר המינימום של עובדי הקבלן לשכר המינימום הקיים וזה כבר יעשה שינוי גדול

גם שינוי לעובדים ( לעובד קבלן גם 250-400 ש"ח בחודש זה הרבה )

וגם יכניס שינוי בשיקולים של המעסיקים ושל חברות ההשמה - הם יבינו שהכלכלה עובדת לשני הצדדים ושאם הם רוצים משהו הם צריכים לשלם.

אני לא סתם אומר לך את זה,

אתה צריך הרי לבוא עם משהו עם סוג של פתרון. וזה יכול להיות אחלה פתרון.

"הצבר"

מי שיכול שיעשה "הגעה" גם אם הוא לא מגיע. אני לא צריך לספר לכם כמה זה משפיע על כולם, כולל הפוליטיקאים והתקשורת.

תודה.

דרך אגב, צברי יש לך מכרים בתקשורת שיכולים לשלוח כתבים להפגנה עצמה?

בגדול תקשורת תהיה, אבל כל המוסיף הרי זה משובח וזה רק יכול לעזור ולתת לנו נפח גדול יותר במאבק הזה.

אשתדל מאד להגיע למרות שהשעה די בעייתית. למה לא אחה"צ?

דבר איתי אם אפשר לעזור במשהו פלג.

אחר הצהריים זה קצת בעייתי בגלל שאנחנו בתווך שבין המשמרות בעבודה+רובנו לומדים לימודי ערב, ובנוסף זו גם שעה נוחה מאוד מבחינת האישים שצפויים להגיע. מה עוד שהמשטרה אישרה את שעות הצהריים, ככה שאין הרבה מה להתווכח איתם...

א) כל הכבוד. :clap: :clap: :clap: אתה גם עובד שם?

ב) ממה שראיתי בפייסבוק, אם יש שם עניין של עבירות על חוקי עבודה, אפשר לפנות לבית דין לעבודה, ובדברים כאלה בית המשפט הרבה פעמים עוזר. יש גם מכללות למשפטים שמפעילות את הסטודנטים שלהן לעזרה בייצוג של עניינים חברתיים, ואפשר לחפש מהן עזרה. אם תחליטו לקדם את העניין, אני יכול לנסות להשתדל להשיג פרטים ספציפיים.

ג) מידע פרקטי אני שולח בפרטי.

תודה רבה לכל מי שעוזר פה, בפרטיות ובפייסבוק.

אשמח אם יהיו עוד כאלה שיוכלו לעזור, או לכל הפחות יעשו "הגעה" להפגנה(גם אם הם לא מתכוונים להגיע).

שיהיה אחלה יום.

ממתי ביאליק מגיע ל137? :unsure:..

עשיתי הגעה בפייסבוק מקווה שאני באמת יוכל להגיע בכל מקרה שיהיה בהצלחה

תודה נשמה.

משום מה, מאתמול ההפגנה פתאום תפסה תאוצה ועשרות חבר'ה התקשרו אליי עם כוונה להגיע, אז תודה רבה לכל מי שעוזר.

הקטע של פיצויי הפיטורין לא ברור לי.

מה בדיוק גורם למישהו לחשוב שאפשר לא לשלם פיצויי פיטורין לעובדים ?

הרי בית הדין לעבודה יקרע להם את הרקטום זה יעלה להם הון והם ישלמו לכם עם ריבית ועונשין.

* ד.א. 1 דיברתי עם כמה אנשים שאני מכיר בתקשורת נראה עכשיו מי יעביר למי את המסר ( אני לא מכיר את אלה שמסכרים מחאות ).

* ד.א. 2 לחצתי משתתף בפייס כדי לעזור לכדור השלג, אבל ספק רק אם אוכל להגיע באמצע יום עבודה.

* ד.א 3 (הפעם כן משהוא חשוב )

מתברר שמדובר על חברת עמישב ( אמרתי לך מזמן לציין את הפרטים כדי שאנשים יוכלו לעזור) הם ספקי המוקד שלי כבר 15 שנה.

אי לכך שלחתי להם מכתב ששמעתי שיש בעיות עם עובדים שטוענים שלא קיבלו פיצויים ואשמח לשמוע את גרסתם בנושא.

( כמובן הוספתי את כל הבלבלבלבה המתבקש ) וכמובן שברור להם שזה מכתב לפני מכתב איום בשבירת חוזה.

לא שהם צריכים אותי בשביל פרנסה, אבל כל טיפה עוזרת :yellow_cool1:

צברי, הם לא רוצים לשלם פיצויים, כי הם מעוניינים בלהגיע לפשרה. הרי תהליך של בית משפט זה תהליך ארוך ומייגע שעלול לקחת 3 שנים, ולכן הם בונים על זה שזה יגמר הרבה לפני וכך למעשה הם יגיעו איתנו לפשרה - צעד שאנחנו מסרבים לעשות בתוקף.

והפיצויים זה בוטנים לעומת כל מה שהם עשו בתקופה האחרונה.

בחוזה שלנו יש הסכם שחבר'ה חדשים שיוצאים לקורס מלמ"ב, יהיו מחוייבים לשנה כדי "לכסות" את ההוצאה של עמישב, שזה לגיטימי ביותר. בנוסף לכך, יש סעיף שם שאומר שאם מאבטח עשה את הקורס מלמ"ב והתפטר לפני תום השנה שאליה הוא התחייב, אז הוא יקנס בסכום היחסי שנשאר לו בחוזה, שזה גם לגיטימי.

אבל מה לא לגיטימי?

לא לגיטימי להפסיד מכרז ולפטר את העובדים ואז גם לקנוס אותם!!! איפה נשמע דבר כזה?!? חברה הזויה, שאין לי מושג למה משרד התמ"ת לא פועל נגדה למרות שהתלוננו עליה מספר פעמים.

פשוט הזוי, חברים שלי קרעו ת'תחת כל החודש, תוסיף לזה את הלימודים שלהם ונגיע לזה שאין להם חיים, כי הם כל היום עובדים ולומדים, לאחר חודש שבו הם עבדו 20 ימים, הם ציפו למשכורת של 7 אלף ש"ח, שתכסה להם את שכר הלימוד, השכירות בדירה וגם תעזור להם לעבור את החג בשלום עם קניית מצרכים להם ולמשפחותיהם(יש כאלה עם ילדים). אז במקום לקבל את ה-7 אלף שהגיע להם, הם נקנסו ב6 אלף שקל(הזוי, הזוי ושוב פעם הזוי) וקיבלו משכורת של אלף שקל!!! שמתוכה הורידו לה מס, ובסה"כ יצא להם 500 שקל משכורת נטו, שאיתה הם צריכים להאכיל ילדים, לשלם שכר דירה ולשלם ללימודים.

פשוט חברה של בני זונות!

נ.ב - תודה על העזרה צברי, מקווה שזה באמת יעזור הקטע של המכתב.

צברי, הם לא רוצים לשלם פיצויים, כי הם מעוניינים בלהגיע לפשרה. הרי תהליך של בית משפט זה תהליך ארוך ומייגע שעלול לקחת 3 שנים,

אה? ביה"ד לעבודה זה לא בימ"ש אם יש להם קייס חזק זה חצי שנה גג שמונה חודשים.

במקרים של כל מיני קומבינות שהם מנסים לעשות, זה נגמר בד"כ בדיוק הראשון.

הדיין גם יכול להגיד להם קודם כל שלמו את מה שלא שנוי במחלוקת ( שזה בטח 50-70% מהכסף ) ועכשיו נדבר על השאר.

אבל הוא יזהיר אותם שזה עלול לעלות להם הרבה כסף ובד"כ רוב החברות מתקפלות.

שתבין בית הדין לעבודה זה סוג של גסטפו נגד המעבידים בכלל לא מעניין אותם חוק או צדק, העובד שם זכאי גם אם הוא כלב בן כלב.

אז במקרה שלכם אין בכלל מה לדבר

פשוט הזוי, חברים שלי קרעו ת'תחת כל החודש, תוסיף לזה את הלימודים שלהם ונגיע לזה שאין להם חיים, כי הם כל היום עובדים ולומדים, לאחר חודש שבו הם עבדו 20 ימים, הם ציפו למשכורת של 7 אלף ש"ח, שתכסה להם את שכר הלימוד, השכירות בדירה וגם תעזור להם לעבור את החג בשלום עם קניית מצרכים להם ולמשפחותיהם(יש כאלה עם ילדים). אז במקום לקבל את ה-7 אלף שהגיע להם, הם נקנסו ב6 אלף שקל(הזוי, הזוי ושוב פעם הזוי) וקיבלו משכורת של אלף שקל!!! שמתוכה הורידו לה מס, ובסה"כ יצא להם 500 שקל משכורת נטו, שאיתה הם צריכים להאכיל ילדים, לשלם שכר דירה ולשלם ללימודים.

א. ההורדה לא חוקית

ב. איזה מס הכנסה ? ממתי משלמים מס הכנסה על 1000 שקל ?

פקסס לי את התלוש כי בטוח יש שם טעות השאלה היא רק מה טיבה של הטעות

האם מדובר על טעות מול מס שלטונות המס שזה עלול להיות גם פלילי

או טעות מבחינת השימוש בחוק ואז הם שמו רגל לעצמם

או אולי טעות "בתום לב" שיהיה צורך לבדוק אותה לעומק.

בכל מקרה על 1000 שקל אין מס

וגם אסור לבצע הורדה ממשכורת ואסור לקנוס

אמרתי לך כבר פעם.

אם הבעיה היא רצינית ( ונראה שכן ) שלח לי את הדברים מסודר לרבות מסמכים וכל מה שצריך.

אני אדאג לערב בזה גם את שר העבודה והרווחה עם צריך. אבל בשביל זה אני צריך דברים כבדים ועובדות מוצקות ולא לבוא עם סיפור קורע לב. זה פוליטיקה אחרי הכל ואף אחד לא רוצה להפסיד בשום קרב.

אני יודע. אין לי ספק שנקבל את הכספים, זה כסף שהרווחנו ביושר ואנחנו זכאים לו.

אבל הכסף פחות מעניין אותי במקרה הזה. מעניין אותי יותר כל הגישה של החברות קבלן לעובדים שלהם שמקבלים יחס מבזה ומשפיל מהחברות הללו. בשיא הכנות, נשבר הזין כבר מהיחס הזה, נשבר הזין כבר שחברות קבלן עוברות על החוק והתמ"ת לא סוגר או קונס אותן ועוד יותר נשבר הזין שלא נותנים לנושא הזה מספיק פלטפורמה ומזלזלים בו בתקשורת ובממשלה. וואללה? אם זה היה אך ורק סטודנטים אז ניחא, אבל מדובר פה גם על חבר'ה בגיל פנסיה בלי פנסיה!בני 50-60 שאין להם מה לאכול בבית, לא יודעים קרוא וכתוב בעברית ועלו לארץ ממניעים ציונים וכיום גופי המדינה זורקים אותם לכלבים ומצפים מהם שילחמו עם חברות קבלן שמעסיקות עו"ד ממולחים שיאכלו אותם בלי מלח עוד לפני שהם יפעלו. זה הדבר היחידי שמניע אותי, המבוגרים. האישו פה זה לא על הכסף. בשיא הכנות, מצידי שכל הכסף ילך לתרומה כלשהי(באמת שזה לא מעניין), אבל העיקר שהצדק יעשה והחברות האלו יפסיקו לקחת את העובדים שלהם כמובן מאליו.

א. ההורדה לא חוקית

ב. איזה מס הכנסה ? ממתי משלמים מס הכנסה על 1000 שקל ?

פקסס לי את התלוש כי בטוח יש שם טעות השאלה היא רק מה טיבה של הטעות

האם מדובר על טעות מול מס שלטונות המס שזה עלול להיות גם פלילי

או טעות מבחינת השימוש בחוק ואז הם שמו רגל לעצמם

או אולי טעות "בתום לב" שיהיה צורך לבדוק אותה לעומק.

בכל מקרה על 1000 שקל אין מס

וגם אסור לבצע הורדה ממשכורת ואסור לקנוס

אמרתי לך כבר פעם.

אם הבעיה היא רצינית ( ונראה שכן ) שלח לי את הדברים מסודר לרבות מסמכים וכל מה שצריך.

אני אדאג לערב בזה גם את שר העבודה והרווחה עם צריך. אבל בשביל זה אני צריך דברים כבדים ועובדות מוצקות ולא לבוא עם סיפור קורע לב. זה פוליטיקה אחרי הכל ואף אחד לא רוצה להפסיד בשום קרב.

זה לא מס הכנסה.

זה ביטוח בריאות(שאצלנו הוא גבוה מאוד בהתאם לסיכון במקצוע), זה כסף שמופרש לפנסיה, זה ביטוח לאומי וזה ודמי חבר של ההסתדרות. כל זה ביחד זה 500 שקל במקרה הטוב, ו800 שקל במקרה הרע.

חבר'ה, למישהו יש מושג איך אני מגייס את הנוער העובד והלומד או את הצופים לטובת ההפגנה הזאת?

אבשלום ייעץ לי להעזר בהם מבחינה כמותית של אנשים בהפגנה ואני אכן מנסה ללכת על הצעד הזה.

אז איך אני מגיע אליהם?(ברמת גן והסביבה)

זה לא מס הכנסה.

זה ביטוח בריאות(שאצלנו הוא גבוה מאוד בהתאם לסיכון במקצוע), זה כסף שמופרש לפנסיה, זה ביטוח לאומי וזה ודמי חבר של ההסתדרות. כל זה ביחד זה 500 שקל במקרה הטוב, ו800 שקל במקרה הרע.

תרשה רגע לעשות סדר

יש ביטוח לאומי - על 1000 שקל זה גרוש וחצי

יש מסה"כ עד 5000 שח בערך זה 0

יש ביטוח בריאות - זה 120 (בערך) מינימום + עד 5% מהמשכורת

זה מה שמותר להוריד לכם.

ביטוח בריאות הוא קבוע - לא משנה במה אתה עובד ( זה מה שהיה פעם "קופת חולים" ).

פעם שילמת את זה לבד היום המעביד מעביר את הכסף.

אם בנוסף יש לכם ביטוח תאונות/א.כ.ע נפרד זאת הטבה שצריכה להופיע גם בתוספת. ( ואני אתפלא אם הם נתנו כזאת הטבה סתם )

אני שוב מציע לך בתור חבר (לפורום :yellow_cool1: ) תעשה טוב טוב סדר וטוב טוב שעורי בית.

מול התקשורת אתה תקבל בדיוק 5 דקות מתוכן הם יוציאו ארבע וחצי וישאירו חצי דקה שתראה להם. אתה חייב להיות חד ומדוייק ולא לעשות טעויות. וכשאני אומר חד אני מתכוון 0 טעויות ו 0 אי הבנות. ההסברים שלך בפורום הם לא כאלה. אני מאמין לך כי אני מכיר אותך אבל הטענות נשמעות רע עד הזוי.

ההסברים שלי בפורום הם לא כאלה, כי אני חושב שאני לא צריך לפרט בפרוטרוט מה שהולך בינינו לבין עמישב, כי מי שמכיר אותי וודאי ידע שאני לא פועל מרגש בנושאים כאלה, אלא מחושב עד מאוד. ובדקתי את הנושא עשרות פעמים(עם ההסתדרות החדשה, ההסתדרות הלאומית, עורכי דין ורואה חשבון חיצוניים שאמרו לי חד וחלק שעמישב עשתה עברות על החוק בצורה גסה ומכוערת).

וצברי, טעות שלי, זה יותר גרוע ממה שתיארתי. אם תרצה אני אדאג לצלם תלוש משכורת של בחור נחמד בשם עומר, שחזר מדרום אמריקה אחרי שישה חודשיים אחרי שירות קרבי קשה מאוד, ורצה להתחיל את הפרק החדש בחיים שלו בצורה אידיאלית, אבל קיבל משכורת של 700 שקל אחרי שעבד 22 ימים בחודש.

ואחרי שנהיינו חברים בפייסבוק, אני יכול להראות לך את זה בקלות ובמהירות.

אל תחפש היגיון, לא איתם, לא עם החברות קבלן, כי אם תחפש אתה לא תמצא. משרד התמ"ת מתעלם בצורה גסה מעניין, ההסתדרות מפנה לנו עורף ומה שנשאר לנו זה רק ההפגנה הזאת שאנחנו הולכים עליה בכל הכוח(ואולי תעזור לאלפי עובדים אחרים במגזר האבטחה).

אגב, גם בהפרשות לפנסיה הם עשו טעויות בוודאות וזאת אחרי בדיקה מדוקדקת של רואה חשבון. וכן, אתה יודע נכון, זו כבר עבירה פלילית!

שורה תחתונה, מי שחשב ששיטת "המצליח" היא שיטה טובה, יתבדה ויבין שהוא טעה. מה שכן, זו אולי שיטה מצויינת וחכמה של חברות כוח האדם להרוויח על עובדי הקבלן כספים, אבל לא עוד!

חבר'ה, למישהו יש מושג איך אני מגייס את הנוער העובד והלומד או את הצופים לטובת ההפגנה הזאת?

אבשלום ייעץ לי להעזר בהם מבחינה כמותית של אנשים בהפגנה ואני אכן מנסה ללכת על הצעד הזה.

אז איך אני מגיע אליהם?(ברמת גן והסביבה)

:please:

:please:

מבחינת הנוע"ל (נתונים מהאתר שלהם), ר"ג היא במחוז תיכון.

רכזי מחוז תיכון:

גילי בוכניק-0546738628

חן שמיר-0546738816

רכז קן רמת גן מרכז קינן בירנבאום- 0546738154

לגבי הצופים:

ירון וילקומירסקי מרכז הנהגה רמת גן

טלפון בעבודה: 03-6303673

דואר אלקטרוני: yaron@zofim.org.il

גם אם הפרטים לא מעודכנים ובעלי תפקיד יתחלפו, הם ידעו להפנות למי שרלוונטי.

תתחיל עם זה. אם אתה לא מתקדם לגבי הנוע"ל, תחזור אלי ואני אנסה להבין דרך הקשרים שלי עם מי אפשר לדבר. קח בחשבון שכמו שאמרתי - הנוע"ל הם ארגון של ההסתדרות (וכיום ב"מחנה" של שלי יחימוביץ ועיני), ואם אתם "יוצאים נגד ההסתדרות" או הולכים במופגן עם האופוזיציה של כבל, יכול להיות שהם יחליטו לא להופיע. זו אולי "פוליטיקה" לא יפה, אבל מדובר בשדה פוליטי.

בכל מקרה אם יש לכם קייס משפטי טוב (ולמי מה שאתה אומר, נשמע שבהחלט יש), אני מציע שתגשו לקבל יעוץ משפטי ותתחילו להכין את התביעה לבית הדין לעבודה. זה יקדם אתכם בשתי רמות: קודם כל, למרות הנסיגה מבחינת ההכרה בזכות השביתה, בין הדין לעבודה "אוהב" את העובדים, ובמקרה של הפרת חוקי עבודה הוא גוף יעיל ובעל שיניים. מעבר לזה, אם "עמישב" יבינו שאתם בדרך לקחת אותם לבית המשפט, זה מגדיל את הסיכוי שהם יסכימו לשלם את מה שמגיע לכם הרבה יותר מהר. הרשעה בבית דין על הפרת חוקי עבודה עלולה להקשות עליהם בצורה רצינית לזכות במכרזים ממשלתיים בעתיד.