Jump to content

ברוך הבא ג'ורדי קרויף

Omer

Recommended Posts

אם שמו היה יורדיס דקופוליס, והוא לא היה הבן של אלא סתם שחקן לשעבר שעשה 2 עונות סבירות עם קבוצה קטנטנה מקפריסין, היו פה עכשיו 100 נושאי שנאה אליו, לגולדהאר, לאנגלידיס ומי לא. מקצועית, אין הבדל בין קרויף (בסדר, מנהל מקצועי) לבין שלומי דורה. אפילו דורה יותר מנוסה.

הלוואי ויקרה הבלתי ייאמן והניסוי הזה יצליח. בינתיים אנחנו כבר באמצע מאי ולא בדרך להחתים אפילו מאמן.

אם שמו היה יורדיס דקופוליס, והוא לא היה הבן של אלא סתם שחקן לשעבר שעשה 2 עונות סבירות עם קבוצה קטנטנה מקפריסין, היו פה עכשיו 100 נושאי שנאה אליו, לגולדהאר, לאנגלידיס ומי לא. מקצועית, אין הבדל בין קרויף (בסדר, מנהל מקצועי) לבין שלומי דורה. אפילו דורה יותר מנוסה.

הלוואי ויקרה הבלתי ייאמן והניסוי הזה יצליח. בינתיים אנחנו כבר באמצע מאי ולא בדרך להחתים אפילו מאמן.

ממש לא מסכים . עזוב שהוא הבן של ... מדובר בבנאדם שהתאמן 4 שנים תחת אלכס פרגוסון ושיחק בברצלונה , ידע יש לו .

בקשר לקדנציה בקפריסין - עונות סבירות ? הבנאדם לקח קבוצה קטנה שעלתה ליגה , סיים איתה בעונה הראשונה מקום רביעי והיא הקבוצה הקפריסאית הראשונה שהעפילה לבתים בליגה האירופאית .

באלוהים לא מבין אתכם.. וואלה רק אתם מסוגלים להפוך את זיזוב לכוכב עוד לפני שראה שניה של דשא ולגמור את קרויף עוד לפני שביקר בקרית שלום.

הבן אדם פה יומיים תנו לו לעבוד!!

השאלה היא על איזה שיטה הוא יבחר ללכת:

חיזוק הקבוצה בכל מה שזז

חיזוק רק בשחקנים מוכחים

חיזוק הקבוצה בשחקנים הישראלים צעירים (מוגרבי, פרדה וכו')

הישענות על הבסיס הקיים + כמה שחקנים שבאמת צריך במס' עמדות ספציפיות

או שהוא יחליט ללכת אם שחקני בית ולהחזיר את כל המושאלים...

כולנו נהיה הרבה יותר חכמים בעוד שנה בדיוק (במקרה הטוב. במקרה הרע זה יהיה כבר באוקטובר).

אבל הגול הכי מרגש שלו היה ללא ספק כאן:

http://www.youtube.com/watch?v=jSWrN65VvBY

ממש לא מסכים . עזוב שהוא הבן של ... מדובר בבנאדם שהתאמן 4 שנים תחת אלכס פרגוסון ושיחק בברצלונה , ידע יש לו .

בקשר לקדנציה בקפריסין - עונות סבירות ? הבנאדם לקח קבוצה קטנה שעלתה ליגה , סיים איתה בעונה הראשונה מקום רביעי והיא הקבוצה הקפריסאית הראשונה שהעפילה לבתים בליגה האירופאית .

אתה מודע לכך ששניים משלושת המאמנים שנחשבים הכי טובים בארץ עפ"יה תקשורת (גוטמן גרנט וקשטן לאו דווקא בסדר הזה) או לא שיחקו, או היו מאוד כושלים?

אתה מודע לזה שדווקא אלה ששיחקו לא מאמנים מוצלחים במיוחד? (אוחנה, מוטי, נמני ועוד כמה?)

פרגי לא זכור לי שדובר עליו שהיה ענק

מראדונה?

האלגוריה דפוקה.

להתאמן אצלם? אם באמת היה חכם? לא מגיע לכאן.

ואם כבר הגיע? שכח מטוטאל פוטבול, תעבור לטוטאל לוסט.

הישג בשבילו זה להכריח אותם לרוץ

ויקי...תודה :)

מעכשיו שמו בישראל יהיה חיים, כי זה הרבה יותר קל...

וואו! התאמן תחת פרגוסון! יש לו הרבה סיפורים לנכדים, זה בטוח. זה אומר שהוא מאמן טוב יותר? תחת מי מוריניו התאמן?

וכן, בקפריסין אלה עונות סבירות. לא יודע מי זו לרנקה ומה זה אומר "קבוצה קטנה" בקפריסין (פחות מיליון יורו מהגדולות?!). כפי שראינו העפלה לשלב הבתים של הליגה האירופית לא אומר שבנית קבוצה טובה. אגב, שלומי דורה הוביל את סכנין למקום 6 בישראל, והוא גם בן דודו של המאמן האגדי רוני דורה. מישהו צריך לסדר לו את מנצ'סטר.

בשבילי, עד שיוכח אחרת, קרויף הוא לא יותר מאיש כדורגל מתחיל שהגיע להתחלק על הגב שלנו. אם יצליח - מה טוב. אם לא, אל תגידו שלא אמרנו לכם.

גם על פפ הנחיתו שחקנים(צ?יקי החתים לו את הנריקה וקיירסון על הראש, הוא בחר להשאיל אותם) ככה שקוסטה תתחיל לדייק בעובדות.

מאמן שלא יוריד מהאגו שלו בקטע הזה, בסוף גם יילך הביתה

אתה מודע לכך ששניים משלושת המאמנים שנחשבים הכי טובים בארץ עפ"יה תקשורת (גוטמן גרנט וקשטן לאו דווקא בסדר הזה) או לא שיחקו, או היו מאוד כושלים?

אתה מודע לזה שדווקא אלה ששיחקו לא מאמנים מוצלחים במיוחד? (אוחנה, מוטי, נמני ועוד כמה?)

פרגי לא זכור לי שדובר עליו שהיה ענק

מראדונה?

האלגוריה דפוקה.

להתאמן אצלם? אם באמת היה חכם? לא מגיע לכאן.

ואם כבר הגיע? שכח מטוטאל פוטבול, תעבור לטוטאל לוסט.

הישג בשבילו זה להכריח אותם לרוץ

ויקי...תודה :)

מעכשיו שמו בישראל יהיה חיים, כי זה הרבה יותר קל...

אתה מדבר על מאמנים ונותן לי דוגמאות למאמנים וקרויף מגיע בכלל להיות מנגר מקצועי .

דבר שני , זה יפה שאתה משווה בין נמני ששיחק בישראל תחת מאמנים בינוניים ועונה אחת באתלטיקו לעומת מישהו שהתאמן בברצלונה וביוניטד . ברור שזה לא מבטיח כלום אבל זו נקודת פתיחה טובה.

וואו! התאמן תחת פרגוסון! יש לו הרבה סיפורים לנכדים, זה בטוח. זה אומר שהוא מאמן טוב יותר? תחת מי מוריניו התאמן?

וכן, בקפריסין אלה עונות סבירות. לא יודע מי זו לרנקה ומה זה אומר "קבוצה קטנה" בקפריסין (פחות מיליון יורו מהגדולות?!). כפי שראינו העפלה לשלב הבתים של הליגה האירופית לא אומר שבנית קבוצה טובה. אגב, שלומי דורה הוביל את סכנין למקום 6 בישראל, והוא גם בן דודו של המאמן האגדי רוני דורה. מישהו צריך לסדר לו את מנצ'סטר.

בשבילי, עד שיוכח אחרת, קרויף הוא לא יותר מאיש כדורגל מתחיל שהגיע להתחלק על הגב שלנו. אם יצליח - מה טוב. אם לא, אל תגידו שלא אמרנו לכם.

זה לא אומר שהוא מאמן יותר טוב (הוא לא מגיע להיות מאמן במכבי) אבל בטח יש לו יותר ידע והבנה ממאמן ישראלי . ובקשר למוריניו... עבד לצד רובסון בברצלונה כמה שנים.

רואים שאתה לא יודע מי זו לרנקה ומה זה אומר "קבוצה קטנה". לכן אתה גם ממש לא יכול להגיד "אמרתי לכם".

אני לא חושב ששלומי דורה לקח קבוצה שרק עלתה ליגה וסיים איתה במקום הרביעי. שלושה חודשים אחר כך הוא כבר היה בבתים בליגה האירופית.

כתבתי עוד עם חתימתו שאני לא בעד, אבל אל תקחו לו את היתרונות שיש לו. גם הבן של קרויף זה יתרון.

ומה שהוא עשה בלרנקה מקצועית - מגיע לו שאפו. לא צריך לזלזל אם לא יודעים.

עומרי אלטמן אמר אתמול "באנגליה הכל יותר מקצועני. אני מתאמן פה מהבוקר עד אחרי הצהריים, בישראל הייתי מתאמן שעתיים ביום והולך הביתה".

אם קרויף יצליח לשנות את העניין הזה, הוא עשה את שלו. (בכל הגילאים)

יופי, כבר אנשים מחכים לנפילה שלו כדי לומר אמרתי לכם.

איך בכלל אפשר לשפוט כישלון של קרויף? באמת כאילו, במה זה נמדד? הוא לא רץ על המגרש, והוא לא יהיה המאמן, אז מה הקטע? כאילו מבחינתכם אחרי ההפסד במחזור 4 נגד הפועל חיפה בחוץ צריך לפטר את קרויף?

צריך שיישאר פה כמה שנים וישנה את המקצוענות של הענף הזה בישראל ובמכבי. כמו שבובוניירה כתב - זה מתחיל בדברים הקטעים כמו שעות אימון.

אתה מדבר על מאמנים ונותן לי דוגמאות למאמנים וקרויף מגיע בכלל להיות מנגר מקצועי .

דבר שני , זה יפה שאתה משווה בין נמני ששיחק בישראל תחת מאמנים בינוניים ועונה אחת באתלטיקו לעומת מישהו שהתאמן בברצלונה וביוניטד . ברור שזה לא מבטיח כלום אבל זו נקודת פתיחה טובה.

אני צוחק על הכדורגל הישראלי, כי זה פח....שלנו, אבל פח.

שחקנים פה משחקים בהליכה ואם עושים שני קילומטר במשחק, זה נס...אני עושה את זה בתשע דקות של ריצה....ותן לי ללבוש חולצה של מכבי, רק תן לי....

וכן, אנשים פה טענו שנמני זה הכי טוב בעולם.

קרויף צריך להוכיח הרבה....אם זה לא הוא, מקללים את מי שהביא אותו כבר עשרים פעם.

כמו שכתבתי, וכמו שזיגי כתב, אם יתאמנו פה פעמיים וירוצו במשחק את שלו הוא עשה.

אני צוחק על הכדורגל הישראלי, כי זה פח....שלנו, אבל פח.

שחקנים פה משחקים בהליכה ואם עושים שני קילומטר במשחק, זה נס...אני עושה את זה בתשע דקות של ריצה....ותן לי ללבוש חולצה של מכבי, רק תן לי....

וכן, אנשים פה טענו שנמני זה הכי טוב בעולם.

קרויף צריך להוכיח הרבה....אם זה לא הוא, מקללים את מי שהביא אותו כבר עשרים פעם.

כמו שכתבתי, וכמו שזיגי כתב, אם יתאמנו פה פעמיים וירוצו במשחק את שלו הוא עשה.

תשע דקות?

תתאמן אחי....

די די, אף אחד לא מחכה לנפילה שלו. אפשר לחשוב שיש אוהדים שלא מעוניינים בהצלחת הקבוצה. תוציאו את זה מהראש. גם מי שמעביר ביקורת על יצחקי, היה מת שהוא יכבוש 30 גולים ויביא אליפות. הביקורת לא נובעת מזה שהם ממתינים לנפילה, אלא מזה שהם חושבים שזה מה שיקרה או מפחדים שזה מה שיקרה.

זה מבחינתי הסיפור עם קרויף. אני בוודאי לא מחכה לנפילה שלו. אני מתפלל בלילות שהוא יביא מאמן טוב, יעבוד איתו בשיתוף פעולה פורה, יפגע בחמישה זרים ויתווה מדיניות שתוביל את הקבוצה לחזור להיות האימפריה שהיא היתה אי שם לפני 30 שנה. אני בספק גדול אם זה יקרה. אני בספק אם זה יקרה, כי אני לא מבין מה הערך המוסף שקרויף יכול להביא למכבי.

כך, למשל:

אומרים שהוא יכול להביא זרים טובים במחירים טובים. זר בארץ, ב- 90% מהמקרים זה הימור. פעם היתה אפשרות להביא שחקנים ממזרח אירופה בסכומים יפים והסיכויים לפגוע היו גבוהים יותר (ועדיין מכבי נפלה ונפלה). היום אפשר להביא במחירים עצומים שחקנים טובים אבל עם בעיות אישיות קשות (מדוניאנין), או במחירים גבוהים שחקנים בינוניים (ניבאלדו). כך או כך מדובר בהימור, ולא בכדי גם חיפה נפלה עם הזרים שלה העונה וגם אלה של הפועל לא תותחי על.

אומרים שהוא מבין כדורגל כי הוא גדל תחת יוהאן אביו, תחת פרגוסון וכד'. מצד שני אומרים שהוא בכלל לא אמור להתערב למאמן. בכתבות הפרופיל בעיתונות נכתב שהוא דווקא כן מתערב. כך או כך - להתאמן תחת מאמן מסוים, גם אם הכי טוב בעולם, לא הופך אותך למאמן טוב. ראו מארק יוז, ראו רוי קין שניסו ונכשלו, וראו כמובן נמני. אגב, ההשוואה למוריניו שעבד תחת בובי רובסון היא לא נכונה כי הוא עבד כעוזר מאמן. גם זה לא ערובה להצלחה, אבל זה יותר מלהיות סתם שחקן.

אומרים שהוא הצליח בקפריסין. כבר כתבתי על זה. הודיתי שאני לא מכיר את לרנקה, ואני גם לא יודע מהן בדיוק יחסי הכוחות בקפריסין. אני יודע שניקוסיה התרסקה העונה בליגה, פמאגוסטה נחלשה מאד ביחס ללפני כמה שנים ואת האחרות אני בכלל לא מכיר. בקושי שמות. אז פרט לסיסמה, מה זה באמת אומר לנו?

כמו שכתבתי אתמול או שלשום, לדעתי הנסיון עם קרויף זו אותה גברת בשינוי אדרת. פעם נמני, פעם איווניר. פעם מאמן, עכשיו מנהל ספורטיבי. אני הייתי מעדיף לראות נסיון של מאמן ותיק ובעל נסיון שמכיר את הליגה מא' עד ת'. שועל קרבות. אגב, האחרון שהיה לנו כזה - אלי כהן - הוציא הכי הרבה שאפשר ממכבי מאז האליפות (מקום שלישי עם קבוצה מאד מאד בינונית שבלעדיו נלחמה נגד הירידה), והיום הוא לקח קבוצה שהיתה יורדת בטוחה והפך אותה לאחת הקבוצות הטובות בליגה.

אבל היי, שוב, הלוואי ואני טועה בהערכות שלי.

אגב, לא בקטע של שחצנות, אבל כשמוטי הגיע חשבתי אותו דבר. הוא צעיר, חסר נסיון, לא ממש הצליח בקבוצות קודמות. אפילו לא כזה מכביסט ענק כמו שניסו לעשות ממנו (10 עונות עם גביע אחד ואולי נצחון אחד בדרבי). כמעט אכלתי את הכובע, אבל בסוף זה התפוצץ לנו בפנים (לא משנה למה ובאשמת מי, עובדתית זה מה שקרה). אז מה, שמחתי שהוא נפל?!

חובת ההוכחה היא על קרויף. הוא כרגע עומד במבחן. זה כמובן לא אומר שצריך לקלל אותו. נהפוך הוא. צריך לעזור לו לעבור את המבחן.

תשע דקות?

תתאמן אחי....

אחי אני לא כדורגלן.

אני רץ לאט בסבבה שלי, זה רק חימום ולשרוף קצת אחוזי שומן.

מה אני? GSP?

אגב, תביא לי שחקן במכבי שעומד בקצב שלי ואני קונה לך מנוי...

אגב, לא בקטע של שחצנות, אבל כשמוטי הגיע חשבתי אותו דבר. הוא צעיר, חסר נסיון, לא ממש הצליח בקבוצות קודמות. אפילו לא כזה מכביסט ענק כמו שניסו לעשות ממנו (10 עונות עם גביע אחד ואולי נצחון אחד בדרבי). כמעט אכלתי את הכובע, אבל בסוף זה התפוצץ לנו בפנים (לא משנה למה ובאשמת מי, עובדתית זה מה שקרה). אז מה, שמחתי שהוא נפל?!

חובת ההוכחה היא על קרויף. הוא כרגע עומד במבחן. זה כמובן לא אומר שצריך לקלל אותו. נהפוך הוא. צריך לעזור לו לעבור את המבחן.

אני חושב שכבר איבדת את האמונה בכללי ואני לא יכול להאשים אותך. זאת זכותך כמובן ואני בטח מכבד את זה..

רק תיקון קטן לשלושים שנה-את הרצף שהיה לך מ92-96, הפועל לא עשתה. גם לא ביתר. רק חיפה(והרבה יותר כמובן).כך שמשפט השלושים שנה לא רלוונטי.

אני אומר למה להביא מקצוען מבחוץ, למה להביא את גארסיה שאימן סה"כ נוער (של ברצלונה), למה בכלל להתאמץ לשנות מנטליות של שחקן שלא באמת מקצוען, למה להפוך את מכבי למועדון מקצועי, באמת למה ? הכי טוב נישאר עם יצחקי ועטר שינהלו את המועדון איך שבא להם.

אתם אמיתיים???? "מאמן מבחוץ לא מבין את המנטליות הישראלית" - מאמן מבחוץ יפתח את התחת לשחקנים האלה! ואם אנחנו ניתן גב למאמן הזה.. אנחנו גם נראה תוצאות! אף שחקן לא ילך נגד מאמן שמקבל גב מהאוהדים, מנגד כל שחקן ילך נגד מאמן כשהאוהדים נגדו.

תרבות מפגרת שבכל מצב המאמן אשם גם כשהשחקנים הם אלה שצריכים ללכת.

סתם דוגמה, נמני כאשר הקהל היה איתו לא שמעתם אף שחקן מדבר או מרשה לעצמו לעשות משהו, אבל שהתחיל קצת רעש סביב נמני פתאום כל הזבל יצא החוצה. זה כמה כח יש לקהל!