Jump to content

המהלך של נתניהו ומופז

עמית א

Recommended Posts

שאלתי אותך שאלה פשוטה מאוד: איזה צעדים של אולמרט היו לא טובים?

התשובה שלך: צעדים לא טובים בכלכלה ובאמינות.

תהיה רציני

פיסקה אחרי זה אתה מתלונן על שכתוב ההיסטוריה מצד התקשורת, אבל מצהיר חד משמעית שרבין היה עף תוך חודש. על סמך מה בדיוק? יש לך כדור בדולח שמראה מציאות אלטרנטיבית? והעיקר שהתקשורת עושה שכתובים.

נתחיל מהסוף, רבין היה עף תוך חודש כי הייתה לא ממשלת מיעוט שחיתות ופשע. ( למרות שהוא קנה מחבל ופושע בשוחד [ שניהם נתפסו בסוף] ועדיין היו לו רק 59 תומכים בלבד ).

הם שרדו כי הם הצליחו לדחות ולהתחמק מהצעות ( רמת הגולן והצעה נוספת ) שגולדפרב היה מצביע נגדם ( למרות שהוא קיבל מרבין שוחד מטורף ) ואז הממשלה הייתה נופלת סופית.

חוץ מזה כמה זמן אפשר להחזיק ממשלה שלא יכולה להעביר שום חוק ושגם אף אחד מהקואליציה לא יכול לטוס לחו"ל/חופש/אפילו לא להיות חולה ?

חוץ מזה שגם במפלגת העבודה כבר עשו לו בלאגן ומרד.

לגבי אולמרט

א. ניהל מלחמה שלומיאלית בעצם למה אחת ?

ב. מינויים שערורייתיים לרבות פרץ כשר ביטחון, והירשזון הגנב לשר האוצר ( וזה רק קצה הקרחון )

ג. ניהול מדיניות כלכלית שגוייה ומזיקה ואפילו פושעת ( בשביל הפופוליזם הם חוקקו חוקים שהממשלה הבאה תצטרך לשלם )

אחד משיאי הטיפשות שמראה על כמה הם מנותקים היה הורדת המע"מ סתם ככה באמצע השנה ובאמצע החודש, רק שתבין ששאלתי את מע"מ "טוב מה לעשות" והתשובה הייתה "מה שאתה רוצה אנחנו לא צד לטמטום הזה"

הוא גם חיזק את החמאס והרשה להם לנהל בחירות בי-ם בתמורה לאיזה מחשבה שאולי זה יגרום להם לתמוך ב"תוכנית השלום" שלו.

ואז הוא הציע לפלסטינים את הכללללל ( הכל כולל הכל ) אפילו בלי סידורי בטחון נורמלים, ובתמורה קיבל מהם עוד מלחמה.

זה רק על קצה המזלג.

מדובר על אחד הכושלים שבכושלים שהיו פה אי פעם.

לא עשה שום דבר נכון.

ו תחושת הגועל מרוקחי הקומבינות והתחדשות המחאה, .

כשאתה אומר גועל אתה מתכוון מאלה שקנו במזומן את הבחירות אחרי ההצבעה ?

או לאלה ששיחדו את גולפרב וסוחר הסמים בשביל לשרוד עוד מה חודשים ?

או אולי לאלה שגנבו שלטון בעזרת אדון בשארה וחבריו המחבלים ?

ואם היה לכם קצת זיכרון הייתם נזכרים שההוא ממרץ שישב איתכם באוהל זה בדיוק אותו המטומטם שמכר את כל הדיור הציבורי בגרוש וחצי.

אה סליחה, הם רשמו "כל הכסף שיכנס ילך לבניית דיור ציבורי חדש" רק תנחש מה ? לא נכנס כסף.

חוץ מדמגוגיה ויחסי ציבור אין בשמאל כולם ושום דבר

"הצבר"

חוק טל ישונה חלקית - וגם זה לטובה.

גם לא צריך את החרדים בצבא ( אפילו לא קצת ) הם רק מפריעים שם וגם ככה אין מה לעשות עם כל הג'ובניקים שאף אחד לא צריך.

הם צריכים לעשות שירות לאומי וללכת לעבוד כדי לחיות קצת פחות על הגב שלנו .

בכלל בכללי כמה שיש יותר חילונים ציוניים בממשלה יותר טוב לכונה. נקודה.

כל השאר סתם חרטבונה.

שמעת פעם על גדוד נצח יהודה (הנח"ל החרדי) ?

זה דבילי לרשום דבר כזה, על סף הגזעני.

לא קראתי מה רשמתם עד עכשיו אבל אני עצבני שיש לנו מדינה מטומטמת, ביבי אתה מושחת וכולנו יודעים שתחזיר שטחים רק כדי לקבל כבוד בעולם אני לא מבין איך כולכם מאמינים לו ?! כל מה שהוא עושה זזה אינטרסים אישיים נטו!!שאול מופז עליך אני לא ידבר בכלל אתה אפס מאופס...

קבלו את מה שקרה עם הזיגזג של מופז:

הסיפור הוא שמופז היה בטוח שהוא האלטרנטיבה לביבי, רק שסקר מוזמן ומאוד מושקע הוזמן ע"י קדימה ואתם יודעים מה התברר,בין 6 ל7 מנדטים לקדימה בראשותו!!מכאן לממשלת אחדות הדרך היית קצרה...אותו אחד שאמר ששלי וביבי תופרים אותו מאחורי הגב תפר את שלי אחושרמוטה.

נפתלי בנט חבל שקפצת למים מוקדם מידי הייתי מעדיף אותך בליכוד רץ לראש ועדיין אני אישית מאחוריך והמפלגה שלך.אנשים טובים ללא ספק יש שם.

תאכלס על הזין שלי שלא היה בחירות ואני אפילו שמח כי יש לנו שנה וחצי ששלי עוד יחסית חלשה וביבי שהוא הרע במיעוטו בראש אבל עוד שנה וחצי יהיה מסובך לדעת מה יקרה למה גם עתיד נכנסים למירוץ ולוקחים הרבה קולות לקדימה כי תאכלס הם אשכרה מפלגת המרכז היחידה חוץ מליכוד והלטרנטיבה פה לביבי לא רעה, יאיר לפיד הוא לא כזה סיוט אם כי גם לו לא הייתי מצביע בחיים!!

לא קראתי מה רשמתם עד עכשיו אבל אני עצבני שיש לנו מדינה מטומטמת, ביבי אתה מושחת וכולנו יודעים שתחזיר שטחים רק כדי לקבל כבוד בעולם אני לא מבין איך כולכם מאמינים לו ?! כל מה שהוא עושה זזה אינטרסים אישיים נטו!!שאול מופז עליך אני לא ידבר בכלל אתה אפס מאופס...

קבלו את מה שקרה עם הזיגזג של מופז:

הסיפור הוא שמופז היה בטוח שהוא האלטרנטיבה לביבי, רק שסקר מוזמן ומאוד מושקע הוזמן ע"י קדימה ואתם יודעים מה התברר,בין 6 ל7 מנדטים לקדימה בראשותו!!מכאן לממשלת אחדות הדרך היית קצרה...אותו אחד שאמר ששלי וביבי תופרים אותו מאחורי הגב תפר את שלי אחושרמוטה.

נפתלי בנט חבל שקפצת למים מוקדם מידי הייתי מעדיף אותך בליכוד רץ לראש ועדיין אני אישית מאחוריך והמפלגה שלך.אנשים טובים ללא ספק יש שם.

תאכלס על הזין שלי שלא היה בחירות ואני אפילו שמח כי יש לנו שנה וחצי ששלי עוד יחסית חלשה וביבי שהוא הרע במיעוטו בראש אבל עוד שנה וחצי יהיה מסובך לדעת מה יקרה למה גם עתיד נכנסים למירוץ ולוקחים הרבה קולות לקדימה כי תאכלס הם אשכרה מפלגת המרכז היחידה חוץ מליכוד והלטרנטיבה פה לביבי לא רעה, יאיר לפיד הוא לא כזה סיוט אם כי גם לו לא הייתי מצביע בחיים!!

זה לא משנה מי ראש הממשלה, כל אחד שמגיע לשלטון נהיה מלוכלך.

לא בגלל שהוא מלוכלך, אלא שהשלטון זה דבר מלוכלך.

שמעת פעם על גדוד נצח יהודה (הנח"ל החרדי) ?

זה דבילי לרשום דבר כזה, על סף הגזעני.

תתפלא, אבל הוא צודק.

הצבא לא יכול להתמודד עם מסה של אלפי חרדים, לא יכול!

התקשורת מזיינת בשכל, וכל זה יפה בתאוריה, אבל למעשה - זה בלתי אפשרי!

בתיאוריה, אין אפשרות שיהיה קיים שוני בין התיאוריה למעשה. למעשה, יש.

מעניין אותי לדעת אם יש לך מישהו אחר חוץ מביבי שיכול להיות ראש ממשלה?

מה נתניהו עשה בקדנציה הזאת, ובכלל בשתי הקדנציות שלו, שהופך אותו לאחד ש"יכול להיות ראש ממשלה"?

ולא, "נואם ממש טוב" זו לא תכונה שאפשר להישען עליה. זה אחלה כתוספת, אבל היו פוליטקאים גדולים שהסתדרו גם בלי זה.

הקבלה מאוד שגויה.

אם מישהו יקים עכשיו מיליציה חמושה (על אחת כמה וכמה בימי הקמת המדינה, כשהכל היה מאוד שברירי) בעלת יריבות פוליטית מרה עם השלטון בארץ, תוך ניסיון להקים מקבילה צבאית לצה"ל וינסה להבריח נשק לארץ ואפילו לא יסכים למסור אותו לצה"ל - הגיוני להלחם באותה מיליציה.

זה לא שרצחו סתם מישהו ברחוב.

לא.

רצחו שמונים יהודים שהיו על אונייה בדרך לא"י.

זה בסדר...

זו פקודה שכל אדם שפוי יפר.

צר לי...אני לא מקבל את זה.

אבל היי, סה"כ ממשלה חזקה זה טוב לנו, נקווה שמופז יהיה גבר גבר (אגב הורוביץ קרע אותי מצחוק ברדיו) ויפוצץ לכם את הראש.

כי לפי ההגדרה שלך, צריך להילחם במיליציה שנקראת חאמאס.

לא?

מה נתניהו עשה בקדנציה הזאת, ובכלל בשתי הקדנציות שלו, שהופך אותו לאחד ש"יכול להיות ראש ממשלה"?

ולא, "נואם ממש טוב" זו לא תכונה שאפשר להישען עליה. זה אחלה כתוספת, אבל היו פוליטקאים גדולים שהסתדרו גם בלי זה.

צודק במאה אחוז, חבל שבישראל לא שופטים אדם ע"פ המעשים שלו אלא רק ע"פ הפוזה שלו (וואו, הוא אמר דוגרי באו"ם, איזה "גבר").

רק תאר לך מה היה קורה לאובמה אם ראש הCIA וראש הFBI לשעבר שעבדו עם אובמה היו אומרים עליו שהוא משיחי וזה מסוכן לארה"ב אם אדם כזה יעמוד בראשה במלחמה, הרי באותו רגע אובמה לא רק שהיה אף מהתפקיד הוא גם לא היה מעז להראות את פרצופו.

במדינת ישראל פעם אחר פעם ראש הממשלה שלנו והשרים שלו מפשלים בענק, כל מי שהיה בסביבה שלהם יותר מיומים אומר על ראש הממשלה שהוא שקרן, אני רואה אתמול את יועז הנדל שהיה מעריץ מספר אחד של ביבי, אבל אחרי כמה שבועות לצד ביבי אפילו הוא עזב בבושת פנים והיום מדבר קצת אחרת על מי שהיה מושא ערצתו.

אבל שום דבר לא יעזור תמיד אלה שביבי ידפוק יצעקו בסוף היידה ביבי, כך היה וכך ימשיך להיות.

צודק במאה אחוז, חבל שבישראל לא שופטים אדם ע"פ המעשים שלו אלא רק ע"פ הפוזה שלו (וואו, הוא אמר דוגרי באו"ם, איזה "גבר").

רק תאר לך מה היה קורה לאובמה אם ראש הCIA וראש הFBI לשעבר שעבדו עם אובמה היו אומרים עליו שהוא משיחי וזה מסוכן לארה"ב אם אדם כזה יעמוד בראשה במלחמה, הרי באותו רגע אובמה לא רק שהיה אף מהתפקיד הוא גם לא היה מעז להראות את פרצופו.

במדינת ישראל פעם אחר פעם ראש הממשלה שלנו והשרים שלו מפשלים בענק, כל מי שהיה בסביבה שלהם יותר מיומים אומר על ראש הממשלה שהוא שקרן, אני רואה אתמול את יועז הנדל שהיה מעריץ מספר אחד של ביבי, אבל אחרי כמה שבועות לצד ביבי אפילו הוא עזב בבושת פנים והיום מדבר קצת אחרת על מי שהיה מושא ערצתו.

אבל שום דבר לא יעזור תמיד אלה שביבי ידפוק יצעקו בסוף היידה ביבי, כך היה וכך ימשיך להיות.

הקבלה לא נכונה.

אבל בסדר.

אל תיתן לעובדות לבלבל אותך.

בוא אני אחדש לך משהו:

צמרת ההנהגה הצבאית באר"הב שונאת את אובאמה.

ראשי הקהילה העסקית אפילו יותר.

וקבל סקופ? 40 אחוז מהעם תומך באדם שלפני 4 שנים היה עם כמעט 75.

עוד קשקושים?

או שאתה עדיין מנסה להצדיק רצח?

סע סע מכאן.

צמרת ההנהגה הצבאית בארה"ב שונאת את אובמה?!

חוץ ממקרה בודד של מקריסטל ההזוי, לא היה אף מקרה שבו אובמה ספג ביקורת, בטח לא מראשי מערכות חשאיות בעבר וגם לא מזוטרים. גם אלה שלא מסכימים איתו, לא מגדירים אותו בצורה שבה דגן, דיסקין, אשכנזי, ידלין, אהוד יתום ורבים אחרים מכנים את ביבי.

אובמה קרוב יותר ל-50% תמיכה היום, וזה עדיין פער רציני ממה שמיט רומני מקבל.

זה מהיום:

http://news.yahoo.com/obama-leads-romney-helped-independents-185104249.html

אבנר תגיע אליי בעוד חודש ככה, תשמע בדיוק מה קורה שם וזה מאנשים שלא מושפעים מהעיתון, אלא אנשים שזה המקצוע שלהם כל החיים בערך, פוליטיקה, ממשל וחרא כזה, והם עוד למדו איתו בכיתה (נו מה לעשות, נדפק הבחור, גם התחתן עם אחותי ונהיה חלק מהמשפחה, וגם חבר של החרייאט משם)

מה שהולך פה לא הולך שם...אבל אתה מוזמן לבדוק אותי.

תמיכה של כמעט 50 אחוז לאדם שלפני שנתיים היה מעל 70 זה לא משהו

אדון שקרן מתחזה, הפך עכשיו לאדון מומחה לפוליטיקה וממשל ? ( אולי אתה ד"ר ליב"ל עשיו )

אם במקום לשקר אנשים כל היום היית גם קורא, היית יודע שבארה"ב מפקד הרבה יותר חשוב משני אלה ( ובלי אג'נדה פוליטית כמו דיסקין) העז למתוח ביקורת על אובמה ועף על טיל לכל הרוחות - וזה היה מפקד קרבי מאותר.

אולי במקום לשקר פה אנשים - תלך ללמוד כלכלה של כיתה י' ואז תוכל להסביר את המשוואות שהוואתה לפורום

שקרן שכמוך.

אבנר תגיע אליי בעוד חודש ככה, תשמע בדיוק מה קורה שם וזה מאנשים שלא מושפעים מהעיתון, אלא אנשים שזה המקצוע שלהם כל החיים בערך, פוליטיקה, ממשל וחרא כזה, והם עוד למדו איתו בכיתה (נו מה לעשות, נדפק הבחור, גם התחתן עם אחותי ונהיה חלק מהמשפחה, וגם חבר של החרייאט משם)

מה שהולך פה לא הולך שם...אבל אתה מוזמן לבדוק אותי.

תמיכה של כמעט 50 אחוז לאדם שלפני שנתיים היה מעל 70 זה לא משהו

עזוב, גם אני לא ניזון רק מעיתונים, תאמין לי. ועדיין, אף אחד לא מדבר על אובמה בצורה מזלזלת, מבין אלה שכיהנו בתפקידים חשובים.

ותמיכה תמיד יורדת שנתיים אחרי הבחירות. אמרו עליו אחרי שהוא ניצח בבחירות, שהוא הנשיא עם הכי הרבה ציפיות בהיסטוריה. טבעי שזה יירד. ועדיין, אחלה נשיא שבעולם.

אדון שקרן מתחזה, הפך עכשיו לאדון מומחה לפוליטיקה וממשל ? ( אולי אתה ד"ר ליב"ל עשיו )

אם במקום לשקר אנשים כל היום היית גם קורא, היית יודע שבארה"ב מפקד הרבה יותר חשוב משני אלה ( ובלי אג'נדה פוליטית כמו דיסקין) העז למתוח ביקורת על אובמה ועף על טיל לכל הרוחות - וזה היה מפקד קרבי מאותר.

אולי במקום לשקר פה אנשים - תלך ללמוד כלכלה של כיתה י' ואז תוכל להסביר את המשוואות שהוואתה לפורום

שקרן שכמוך.

אם אתה חושב שאני שקרן ומתחזה אז למה אתה טורח לעקוב אחרי כל תגובה שלי ואז להגיב עליה.

אני למשל יודע שאתה מעריץ את ביבי כמו שלוזון מעריץ את מכבי פ"ת ולכן כל וויכוח איתך הוא מיותר.

בשורה התחתונה זה שאתה מנסה להפוך את דיסקין לשמאלן ואת דגן לחסר חשיבות ואיפלו לא עוצר רגע לחשוב על תוכן הדברים, מראה כמה אתה הולך עם הראש בקיר וכמה המציאות בכלל לא רלוונטית בשבילך העיקר להגן על ביבי.

זכותך לעשות מה שאתה רוצה, אבל כל נושא לקרוא לי "מתחזה" ו"מטומטם" זה נראה לי קצת אינפנטילי ולא מוסיף לך כבוד, אבל אם זה עושה לך טוב אז תמשיך.

לא.

רצחו שמונים יהודים שהיו על אונייה בדרך לא"י.

זה בסדר...

אני מבין שהיית בים במהלך שיעורי ההיסטוריה.

באלטלנה לא היה רצח, היה קרב. ולראיה 3 חיילי צה"ל שנהרגו מאש כוחות האצ"ל, שלו עצמו נהרגו 16 לוחמים, שזה קצת פחות מה-80 שהפלצת לנו פה.

מתוך 16 הרוגי האצ"ל 6 נהרגו בקרב מול חטיבת אלכסנדרוני בפיקודו של דן בן אבן בזמן שהאוניה עגנה מול חופי ויתקין ו-10 נהרגו בקרב מול כוחותיו של יגאל ידין (מפקד הכוח הבכיר, רבין היה מפקד תחתיו) בתל אביב.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%9C%D7%98%D7%9C%D7%A0%D7%94

ואם אתה לא מאמין לויקיפדיה אולי תאמין לאתר הזכרון לאצ"ל

http://www.etzel.org.il/ac20.htm

רביד תודה על התיקון.

לקחתי לתשומת ליבי, אגב ויקיפדיה רוצה לראות איך זה משתנה? עריכה חופשית וזה :)

אבל מקבל את תיקון הטעות על הקרבות

רובן, עד שלא תענה, אין לך מה הלגיד.

בפועל אתה שקרן.

תוכיח שבימים אחרים היה טוב יותר פה...

*אחרי שקראתי פעם שנייה...הספינה עלתה באש, כמה אנשים נהרגו במצב הזה?

אבל בסדר...הכל טוב.

לרבין מותר להפגיז יהודים, ולנו אסור להפגיז אוייבים.

אני רק מחכה כרגע לתגובה של פלדמן....

ואם אתה רוצה להתייחס לויקי כמקור אמין?

בן גוריון סמל השמאל עד רבין, נתן הוראה להפגיז אונייה שבה יהודים אחרים, דווקא הגויים הם אלו שסירבו.

נו מילא.

מזל שהשמאל בעד שלום....

אם רק היו נוהגים ככה באויבינו מבחוץ.

בן גוריון הוא לא סמל של השמאל, בן גוריון הוא סמל של מדינת ישראל כולה.

אתה מוזמן לקרוא גם את הלינק שהבאתי פה לאתר הרישמי של האצ"ל שבו מובא הסיפור בגרסא כמעט זהה לויקיפדיה. גם הצד שנפגע מאותה פעולה מציג אותה באותה צורה בדיוק, אז מה זה אומר לך?

תאר לעצמך את הסיטואציה הבאה:

ארגון מחתרת יהודי שולח לארץ אונייה עם נשק ופעילים. הממשלה מורה להחרים את הנשק ולעצור את הספינה. הארגון מסרב.

מה אתה מצפה שהממשלה תעשה בדיוק? תיתן להם לעבור כי הם יהודים?

אני למשל יודע שאתה מעריץ את ביבי כמו שלוזון מעריץ את מכבי פ"ת ולכן כל וויכוח איתך הוא מיותר.

וואו, היסטוריה!

קינג רובן כתב משהו שקשור איכשהו לכדורגל, שאפו!

ארגון מחתרת יהודי שולח לארץ אונייה עם נשק ופעילים. הממשלה מורה להחרים את הנשק ולעצור את הספינה. הארגון מסרב.

לא מזכיר את המרמרה?

רק שכאן מדובר במחבלים לא יהודים, אז הטיפול חייב להיות מוסרי.

וואו, היסטוריה!

קינג רובן כתב משהו שקשור איכשהו לכדורגל, שאפו!

אירוע מרגש, מלאה אמונה, אפשר לומר נקודת זינוק.

נקווה שמישהו מהנהלת הפורום ידפוק לו ת'זרנוק.

אם אתה חושב שאני שקרן ומתחזה אז למה אתה טורח לעקוב אחרי כל תגובה שלי ואז להגיב עליה.

כי אתה שקרן וכי אתה מתחזה

ספרת שקרים שאתה ד"ר לכלכלה, וסיפרת שקרים שאתה כותב בתשלום באתרים המובילים

בסוף נתפסת מעלה טענות כלכליות הפוכות למה שאמרת, ולא ידעת אפילו להסביר משוואה כלכלית פשוטה ( שאתה העלתה לפורום )

נתפסת על חם משקר לכולנו.

ואז ברחת ונעלמת מהפורום לכמה חודשים לא שמענו ממך. עד שלאט לאט התחלת להתגנב חזרה פה, פה הודעה, שם הודעה.

ושקרן וגנב דעת כמוך ( שנתפס על חם ) אין לו מקום פה בפורום

זה לא עניין של דעה, זה לא עיניין שאתה ילד טיפש ומוסת, עם כל זה אפשר לחיות.

עם זה שאתה שקרן ומתחזה אי אפשר

מי שמשקר אותנו מקומו לא כאן.

"הצבר"

בן גוריון הוא לא סמל של השמאל, בן גוריון הוא סמל של מדינת ישראל כולה.

אתה מוזמן לקרוא גם את הלינק שהבאתי פה לאתר הרישמי של האצ"ל שבו מובא הסיפור בגרסא כמעט זהה לויקיפדיה. גם הצד שנפגע מאותה פעולה מציג אותה באותה צורה בדיוק, אז מה זה אומר לך?

שוב, פשע הוא פשע הוא פשע.

לא תוציא ממני שום דבר אחר.

יש כח ויש כח.

היום אסור להפעיל כח בלתי הולם, אגב הסברה הועלתה שבן גוריון נתן הוראה להפציץ מפחד שהוא לא יהיה בשלטון מעולם לא נדע.

אתה עונה לי על החיילים, ואני על שאר האנשים (האמנם כולם פושעים?)

ואם אתה נותן את התאוריה הזאת גם? אותה שאלה:

למה שהחיילים שלנו השתלטו על המרמרה פה בתוך ביתנו גינו אותם בזה שהם אלימים? האם זה תקין? או שרק לרבין היה מותר להפיעל כח (מה זה כח, רובי צבע אמאלה)?

תענה בלי פוליטיקה ובלי התחמקות.

מדוע את המשט אסור היה לחסום ואת הסירה של יהודים היה מותר? או שמא השמאל מבחין בין דם לדם?

סתם מסקרנות...

ורובן, פייר? אולי אתה כותב באתרים מובילים, יש לינק?

ואני מופתע שאתה מבין בכדורגל, זה כמעט כמו לגלות שאתה יישות אמיתית, או שתודה שרבין אכן נתן נשק לפרטנרים הנפלאים לשלום, העיקר להתעלם מהמציאות.

יאללה חבל שהפורום הזה ליברלי

קוסטה,

דבר ראשון ההשוואה בין המרמרה לאלטלנה זאת השוואה טיפשית. חוץ מהעובדה ששתיהן היו ספינות אין שום דבר משותף מבחינת השיקולים שהנחו את הממשלה בקבלת ההחלטה. וחוץ מזה, אם אתה מגנה את רבין על אירוע האלטלנה אז תגנה גם את הצבא על אירועי המרמרה. אל תתהפך, תהיה עקבי. ובכלל, אני לא מבין למה החלטת שאסור היה להשתלט על המרמרה. עובדה שהצבא השתלט עליה ועוד פתח להם את העכוז על הדרך. רוב התגובות שאתה שומע הם מטורקים ושאר שונאי ישראל. וכן יכול להיות שחלק קטן מהתגובות האלה בא מאנשים הזויים מבפנים, אבל זה לא שווה תגובה והתייחסות ואני בכלל לא מבין איך זה קשור לדיון על מופז וביבי או לדיון על פועלו של יצחק רבין.

ודבר שני באותו זמן רבין היה מפקד בצבא ולא פוליטיקאי. מהסיבה הזאת פעולה שלו לא יכולה להיות מיוחסת לשמאל/ימין מצידו. הירי על אלטלנה לא היתה פעולה "שמאלנית" של רבין בדיוק כמו שכיבוש עזה, הגולן, ירושלים וסיני ב-67 לא היתה פעולה ימנית. מזה משום מה אתה מתעלם.

השאלה היחידה שמעניינת היא מה השאלה "האמתית" שמעסיקה את הצמרת הפוליטית (ועם כל הכבוד, זו לא שאלת הכסא. כל אחד מהם יכול להשיג מחר כסא מרופד בהרבה מחוץ לפוליטיקה).

האפשרויות:

א) חוק טל וסוגיית גיוס החרדים. לא קונה את זה. זה ספין טוב ללכת עליו לבחירות (שבהן לפיד הבן וש"ס יחזקו הדדית אחד את השני), אבל זה פשוט לא מספיק חשוב.

ב) הכלכלה - ממה שאני מבין, המדדים מראים שהגרעון של ישראל תופח וההכנסות ממיסים הולכות וקטנות, כי אנחנו בסוג של מיתון שלא מדברים עליו. המשמעות היא שכדי לשמור על "חיזוק המשמעת התקציבית" יהיה כנראה צורך בקיצוץ תקציבי גדול, או כמו שהוא מכונה בהסכם הקואליציוני החדש "תקציב חירום". אין סםק שאת הדבר הלא סימפטי הזה נתניהו היה מעדיף להעביר או רגע אחרי בחירות שבהן נבחר מחדש או, לא פחות טוב, עם קואליציה של 96 ח"כים שאף אחד לא יכול לפרק, ויהיה אפשר לחלק את האשמה בין כולם.

ג) אירן - התזה אמרה שבחירות בתחילת ספטמבר יאפשרו לנתניהו-ברק לתקוף בסתיו, כאשר הממשלה שהם עומדים בראשה כבר לא מחוייבת לכלום (כי בכל מקרה מקימים ממשלה אחרת) ואובמה "מסונדל" בתגובה כלפי ישראל, כי הוא צריך את הקול היהודי לבחירות בנומבר. במקרה הזה, שוב, קואליציה רחבה מהווה חלופה לא רעה לדבר הזה.

אני מבין שהרקע למהלך טמון באחד משני הסעיפים האחרונים, או בשילוב בינהם.

דרך אגב, לכל מי שמתרגש מהדברים של דגן את דיסקין (בתוספתי סיפורי אימים של בן כספית), מומלץ לזכור שלא מדובר ב"פרשנים", אלא ב"שחקנים". כשהם מדברים על ברק/נתניהו, הם לא באים להסביר לציבור את תמונת המציאות, אלא להשפיע על המציאות באמצעות הדברים שיגידו (כלומר, אובייקטיבי בערך כמו פרשנות כדורגל של שלמה שרף). ואם מתייחסים לזה ברצינות, אז כדאי לשים לב גם לדברים של אחד ראש אמ"ן עד לפני שנה, שאמר

כי חשוב לשמר את האופציה למהלומה צבאית כדי להוסיף לקיים לחץ על איראן ולגבות סנקציות ולחץ דיפלומטי. אך למרות הצהרות חוזרות ונשנות של גורמים רשמיים אמריקניים על שמירת האופציה הצבאית על השולחן, נשמעות גם הצהרות אחרות שמנטרלות את השפעת ההכרזות על אופציה צבאית.

"המוסיקה שהעולם שומע היא, שהאופציה (הצבאית) אינה בעצם אופציה טובה כל כך", אמר ידלין.

[...]

איראן גרעינית יותר מסוכנת מהתקפה על איראן

אבל משום מה, התבטאות של שחקן בדרג דומה שלא מדבר נגד ברק ונתניהו הוזכרה בתקשורת האינטרנטית רק פעמיים, ואחת מהן במדור שוק ההון של "גלובס"...

מה שאומר שגם התקשורת עצמה היא "שחקן" ולא "פרשן".

קוסטה, מלבד שמאל קיצוני [שכבר יותר מפעם אחת אמרתי שהשמאל הקיצוני והימין הקיצוני לא מייצגים שום דעה רווחת בציבור], מי גינה את ההשתלטות על המרמרה? העבודה? השמאל הציוני? קדימה? מר"צ? מי בדיוק גינו את ההשתלטול הזאת שאתה אומר שהשמאל מבחין בין דם לדם?

בחייאת רבאק, אל תזיין ת'שכל.

אני חוזר על זה ואני אגיד את זה עוד 1000 פעם: מי שחפץ בהתרסה והלך לכיוון מלחמת אחים - זה האצ"ל. צה"ל היה בהתהוות, הייתה הסכמה כללית בעם על כך ומנגד הייתה קבוצה קטנה (יחסית) שרצתה להמשיך להחזיק נשק כמו הפלנגות בכפרים הערבים - והיו חייבים לעצור אותם, וטוב שעצרו אותם. רבין רוצח כמו שאתה מסי.

אבל עזוב, תמשיכו להתעסק בראש ממשלה שנרצח במדינה שהפכה לה בין לילה לחצי דיקטטוריה.