Jump to content

מכת מדינה

ברווז צהוב

Recommended Posts

לי אישית נאמס מכל האנשים שבעד להשאיר את אותם עובדים לא חוקיים בארץ. קודם כל גם אם אותם אנשים לא פושעים צריך להעיף אותם כי הם לא חוקיים!!, ועוד במיוחד שהם אונסים גונבים ורוצחים. עמוס עוז כמה שהוא מדבר על שחייבים להשאיר את אותם סודנים, אני רוצה לראות אותו מביא אחד כזה לבית שלו.

השאלה היא מה יוצר את המנטליות המקומית.

בגדול, זה פשוט קצת מצחיק.

המערב מתעלל באפריקה כבר מאות שנים,וברגע שבזכות טכנולוגיה מערבית אפריקאים מתחילים לברוח מאפריקה רדופת המלחמות והעוני שהמערב יצר, המערב מתלונן על זה שהאפריקאים בעלי מנטליות בעייתית.

לא נכון לומר שהמערב יצר את האפריקאים העניים, הם תמיד היו כאלה, במערב בחוסר ההתייחסות המתמדת שלו אולי גרם לארצות אפריקה להישאר במקום במשך כל השנים האלה (אף אחד לא אמר שהמערב לא צבוע)

עומרי, גם אם ניקח את עוולות המערב, זה לא מנטרל את המנטליות המקומית מאחר וכמו שציינתי- גם בלי המערב, צורת החיים באפריקה נותרה שבטית לחלוטין, ללא התקדמות השכלתית כפי שנעשה במקומות אחרים בעולם וכתוצאה מכך באופן טבעי, חשיפת האפריקאים לערכים שמובילים לדמוקרטיה וזכויות אזרח היא משהו חדש יחסית, וייקח עוד זמן עד שתטמע שם, אם בכלל.

מהבחינה הזו הם כמו מקומות אחרים בעולם לפני כמה דורות (וכמו מדינות ערב ומרבית מדינות האיסלאם של ימינו)- עדיין לא מוכנים לדמוקרטיה.

אני לא גר עכשיו בדרום תל אביב אבל יש לי משפחה בשכונת התקווה וכשאני מגיע אליהם אני באמת תוהה אם אני בישראל עדיין... הכמות פליטים שיש שם היא לא נורמלית.

המערב מתעלל באפריקה כבר מאות שנים,וברגע שבזכות טכנולוגיה מערבית אפריקאים מתחילים לברוח מאפריקה רדופת המלחמות והעוני שהמערב יצר, המערב מתלונן על זה שהאפריקאים בעלי מנטליות בעייתית.

העובדה היא שהקולוניות הראשונות קמו בסוף המאה ה17 ולקראת ה18. כבר אז, לפני שהוקמו הקולוניות, הם פיגרו אחרי אוכלוסיית העולם ביותר מ2000 שנה.

פיגור כזה לא נרשם בשום מקום בעולם, והקולוניות האירופיות הגיעו לכל יבשת ולכל מקום בעולם.

ולא, זה לא גנטי ולא גזעני, אני פשוט מראה שאי אפשר להטיל את הפיגור התרבותי שלהם על המערב!

ועם כל הניצול והדיכוי, דווקא ב300-400 שנים האלה הם התקדמו בערך 2000 שנה מבחינה תרבותית.

מה יוצר את המנטליות המקומית זאת שאלה לפרופסורים בסוציולוגיה שאני לא יודע לענות עליה. הגורם היחידי שאני יכול להצביע עליו בוודאות הוא מזג האוויר שם שמאוד משפיע אבל בטח יש עוד גורמים.

אתה קצת מתבלבל בין הסיבה והתוצאה. המערב בוודאי לא יצר את העוני והרעב באפריקה. המקומיים יכולים לבוא בטענות רק לעצמם. המערב רק היה שם to capitalize כמו שאומרים ונהנה מההפקר. יש 1001 סיבות לעוני ולפיגור של אפריקה שהמרכזיות בהן הן שחיתות, תאבת בצע, מלחמות בין שבטים וקושי להתמודד עם מזג האוויר. המכנה המשותף לכל הסיבות האלו הוא שכולן נגזרת של המנטליות.

מה יוצר את המנטליות המקומית זאת שאלה לפרופסורים בסוציולוגיה שאני לא יודע לענות עליה. הגורם היחידי שאני יכול להצביע עליו בוודאות הוא מזג האוויר שם שמאוד משפיע אבל בטח יש עוד גורמים.

אתה קצת מתבלבל בין הסיבה והתוצאה. המערב בוודאי לא יצר את העוני והרעב באפריקה. המקומיים יכולים לבוא בטענות רק לעצמם. המערב רק היה שם to capitalize כמו שאומרים ונהנה מההפקר. יש 1001 סיבות לעוני ולפיגור של אפריקה שהמרכזיות בהן הן שחיתות, תאבת בצע, מלחמות בין שבטים וקושי להתמודד עם מזג האוויר. המכנה המשותף לכל הסיבות האלו הוא שכולן נגזרת של המנטליות.

יש לציין רק שחלק לא קטן ממדינות אפריקה נהנה מאקלים טוב מאוד עם כמות גשמים עצומה.

יש לציין רק שחלק לא קטן ממדינות אפריקה נהנה מאקלים טוב מאוד עם כמות גשמים עצומה.

גם האקלים הים תיכוני לא נוח במיוחד

יש לעשות הפרדה בין העובדים הזרים לבין הפליטים. אני לא יודע אם זה יתפוס מבחינה משפטית אבל הייתי מציע שכל פליט שנתפס גונב / תוקף או עוברה בצורה אלימה על החוק יגורש לאלתר מהמדינה מיידית. הם עושים את זה כי הם יודעים שאין פה אכיפה ואין לזה מחיר. היום לפליט סודני משתלם לגנוב אייפון כי הוא יודע שבכל מקרה הוא יישאר פה. אחרי שנעיף מפה כמה אני בטוח שהם יתנהגו אחרת. בכלל בושה שלא טיפלו בזה שהם הגיעו והמדינה חיכתה עד למצב הזה. יש לי חבר שגר בדרום ת"א ואומר שממש פחד שם והישראלים שם פשות בוחרים לאיזורים אחרים.

מהניסיון שלי המדינה שלנו לא עוסקת בד"כ בפיתרון בעיות אלא פשוט מעבירה אותן למקום אחר. הניחוש שלי שבסוף תושבי הדרום יסבלו מזה. ואגב, נגד העובדים הזרים אין לי דבר וחצי דבר ובטח ובטח שהתנגדתי אז לגירוש של הילדים שלהם. הפליטים זה סיפור אחר. אין לנו אפשרות לשלם את המחיר של השהות שלהם פה. לא כלכלית ולא מבחינת המחיר שאנחנו משלמים על המעשים שלהם.