Jump to content

מכת מדינה

ברווז צהוב

Recommended Posts

הזיקית ברור שזה בעיה וצריך לעשות משהו בנידון, כי אי אפשר שאנשים יפחדו ללכת ברחוב בגלל אוכלוסיה מסויימת, פשוט מה שפולו אומר זה שלא צריך להכליל את כולם וגם זה לא עוזר לצעוק מבלי לתת פתרונות מעשיים (ולא, לגרש את כולם זה לא פיתרון ולא חוקי).

פולו - זה פורום באינטרנט, ואנשים באים לשפוך את הכאב שלהם ולדבר על דברים שמציקים ומפריעים להם. לא כל נושא בפורום הבוטקה צריך להיות מעמיק ולהכיל פתרונות לכל בעיה.

מי מדבר על פחד ?.. עזוב את זה רגע שזה רק בלילות. בימים מילא, אתה עוד יכול ללכת .

לא הכללתי את כולם אם היית קורא את ההודעה שלי למעלה היית רואה שאמרתי שיכול להיות שיש מתוכם אנשים שהם לא כאלו ,אבל רובם כן ואני מדבר םה על הסודנים.

סליחה מי אמר שלגרש את כולם זה לא פיתרון חוקי ?!? מה אתה ממציא פה אמנות ?.

מי שאין לו אישור שהייה בארץ ישראל צריך לעלות על מטוס ולעוף מפה . מה לא חוקי פה ? בכל מדינה זה ככה , רק אצלנו לא, כי אנחנו ''נאורים'' .

ילד מהשכבה שלי הלך שם שהוא היה בדרך חזרה מיום העצמאות או משהו וניסו לאנוס אותו, הביאו לו מכות, גנבו לו כסף, טלפון ונדמה לי שאנסו את זאתי שהוא הלך איתה. היה כתוב על זה בידיעות

אתה מכיר את רובם כל כך טוב שאתה שם את עצמך במקום לקבוע עובדות?

אם כן אז סחתיין אחי, אבל נראה לי שאתה מקשקש.

ותמיד אפשר להסתכל על הצד החיובי ולהגיד שלפחות הם עובדים...

אתה מכיר את רובם כל כך טוב שאתה שם את עצמך במקום לקבוע עובדות?

אם כן אז סחתיין אחי, אבל נראה לי שאתה מקשקש.

ותמיד אפשר להסתכל על הצד החיובי ולהגיד שלפחות הם עובדים...

חחחחחחחחחח עובדים חחחחחח בטח מה כולם שם עובדים........

כל היום יושבים על הברזלים מחכים שיבואו אליהם אנשים.

במקרה הטוב פותחים חנות של דולר במדרחוב נווה שאנן .. ובלילה מנהלים שם תחרויות שתייה עם בירה .

אתה מדבר שטויות אחי באמת. יכול להיות שיש בתוכם אנשים טובים..

אבל אני מסתכל על כולם כקבוצה , וכקבוצה הם הורסים את החברה בישראל ובדרום ת''א נקודה.

אתה מדבר שטויות אחי באמת. יכול להיות שיש בתוכם אנשים טובים..

אבל אני מסתכל על כולם כקבוצה , וכקבוצה הם הורסים את החברה בישראל ובדרום ת''א נקודה.

כקבוצה, יש הרבה מאוד קבוצות בארץ שהורסות את החברה.

הרבה יותר מכמה אפרו-כושים.

פולו מה זה מה הפיתרון ? הפיתרון הוא להעיף אותם נקודה. כל מי שאין לו אישור עבודה שילך . לא אכפת לי כושי פילפיני וכד' .

ובחייאת יש לך חברי כנסת מושחתים ונבלות וחצי מהממשלה הזאת חרא . פתאום אתה מזכיר את אסון הכרמל ?.. גם אם השריפה הייתה לפני כהונתו זה היה קורה המחדל הזה לכל שר אחר בחייאת ראבק . ולא אני לא איזה מצביע שס פשוט אני לא אוהב שמסלפים מציאות .

רוצה פתרון ? סבבה:

- את הפליטים (שהם מיעוט) לא יגרשו, כי פליטי מלחמה זכאים למקלט מדיני עפ"י אמנות בינלאומיות.

- מדינת ישראל מפסיקה לממן את חברות כ"א הממשלתיות (אלו שאחראיות להבאת העובדים הזרים החוקיים), ופועלת לעצירת הסחר בעובדים.

- מדינת ישראל משקיעה בהכשרת המסתננים/מהגרים/פליטים, ובשילובם בעבודות כגון בניין, חקלאות, סיעוד וכו'. המטרה תהיה שילובם בשוק העבודה על חשבונם של העובדים הזרים שמיובאים ע"י המדינה.

- המדינה צריכה להכיר בזרים שכבר נמצאים כאן, ולקבוע איזשהו סטטוס לכל זר. סטטוס זה לא אזרחות, אלא דרך להתייחס לאנשים האלו. לחיוב או לשלילה.

- בהתאם לסטטוס שייקבע לכל זר, תיקבע תקופה בא הוא יכול לגור ולעבוד כאן. בבחינת: באת, נכנסת ללא אישור, סבבה, אם אתה רוצה להישאר, בוא תתרום ותעבוד.

- לסיים כבר עם הגדר הזאת...

היתרונות:

- מיסוד והשגת שליטה על כמות הזרים, ואיסוף מידע עליהם.

- מכיוון שיש לך אוכלוסיה שהגיעה בדרך-לא-דרך, ומצד שני אוכלוסיה שאותה אתה מביא מרצון, נוצרה גדילה מטורפת בכמויות הזרים, ולחינם. צמצום ועצירת הבאת העובדים, ובמקומם הכשרה של אלו שעליהם לא היתה שליטה בהגעה, יביאו גם לעצירת הגדילה, וגם יצמצמו תופעות של אלימות.

זה תהליך שייקח מספר שנים, ואני מציג אותו רק בראשי תיבות.

מה שחשוב להבין הוא שכמו בכל מדינה מתקדמת, חייב להיות מישהו שיבצע עבודות שחורות (כמה אירוני). ככה זה עובד בארה"ב (מקסיקנים), ארגנטינה (בוליביאנים), מערב אירופה (סלאביים, טורקים וכד'), וגם ישראל. ולכן כשמדובר בזרים שכבר הגיעו לכאן, שלחלקם לא מצפים חיים-דבש כשנעיף אותם מפה, עדיף שלפחות ניעזר בהם בעבודות שישראלים לא עושים גם ככה, ושנפסיק לייבא עבדים מאסיה.

חשוב להפנים ולהבין שבלתי אפשרי לקחת 100,000 איש רק מאזור גוש דן, ובכוח להכניס אותם למטוסי הרקולס ולפזר אותם בערבות אריתריאה וסודן. טכנית, ורציונלית - אי אפשר.

למה התכנית לא תצא לפועל ?

- כי בפוליטיקה המטרה היא לגזור קופונים, ועבודה איטית וסיזיפית לא מניבה קרדיט.

- כי משרד הפנים בראשות ישי הוא מושחת ובעל מוסר כפול: בזמן שהאפס הזה מארגן הטסה של כמה מאות סודנים (כמות אפסית), ומדבר על הסכנה שבהגעת האפריקאים, הוא מתקצב הבאה של עוד עובדים זרים מסין ותאילנד.

הזיקית ברור שזה בעיה וצריך לעשות משהו בנידון, כי אי אפשר שאנשים יפחדו ללכת ברחוב בגלל אוכלוסיה מסויימת, פשוט מה שפולו אומר זה שלא צריך להכליל את כולם וגם זה לא עוזר לצעוק מבלי לתת פתרונות מעשיים (ולא, לגרש את כולם זה לא פיתרון ולא חוקי).

פולו - זה פורום באינטרנט, ואנשים באים לשפוך את הכאב שלהם ולדבר על דברים שמציקים ומפריעים להם. לא כל נושא בפורום הבוטקה צריך להיות מעמיק ולהכיל פתרונות לכל בעיה.

נכון, זה פורום והכל. אני מנסה להרים את הדיון כך שיכלול פחות סיסמאות ויהיה יותר איכותי.

לא יודע - אולי אני המוזר.

ולגבי כמה מהם עובדים ? רוב מי שהצליח למצוא עבודה, עובד.

בכל חומוסיה, בכל מסעדת המבורגר, בכל אולם אירועים, אם תציצו אחורה לכיוון המטבח - תראו אריתראי או סודני.

העובדה שיש כל כך הרבה יושבי ברזלים היא פשוטה: יש יותר מדי מהם כאן.

וכשבנאדם משלם ימבה כסף להסעה שתעביר אותו את כל סודן, כשהוא מתחמק מהחיילים המצרים שיורים, ומשלם כופר לכנופיות הבדואים בסיני, ואז לא ימצא עבודה בתל אביב - בטח שיחוש תסכול וירצה לשתות כל הזמן.

נראה אתכם באותה סיטואציה.

נכון, זה פורום והכל. אני מנסה להרים את הדיון כך שיכלול פחות סיסמאות ויהיה יותר איכותי.

לא יודע - אולי אני המוזר.

ולגבי כמה מהם עובדים ? רוב מי שהצליח למצוא עבודה, עובד.

בכל חומוסיה, בכל מסעדת המבורגר, בכל אולם אירועים, אם תציצו אחורה לכיוון המטבח - תראו אריתראי או סודני.

העובדה שיש כל כך הרבה יושבי ברזלים היא פשוטה: יש יותר מדי מהם כאן.

וכשבנאדם משלם ימבה כסף להסעה שתעביר אותו את כל סודן, כשהוא מתחמק מהחיילים המצרים שיורים, ומשלם כופר לכנופיות הבדואים בסיני, ואז לא ימצא עבודה בתל אביב - בטח שיחוש תסכול וירצה לשתות כל הזמן.

נראה אתכם באותה סיטואציה.

אני לא מבין מה אתה כ"כ מנסה לגונן על ההתנהגות הברברית שלהם, עם עבודה או בלעדיה

יש איתם בעיית התנהגות חמורה וזה ועוד איך אפשרי להעיף אותם מפה.

או לפחות להתחיל אמצעי מניעה כדי שיפסיקו להגיע לכאן

יש להם התנהגות ברברית וחסרת מעצורים, או שתתחיל למתן אותם או שתגרום להם להפסיק להגיע לפה, לשחק אותה אדם עם רציונל לא יעזור לפתור את הבעיה

אני לא מבין מה אתה כ"כ מנסה לגונן על ההתנהגות הברברית שלהם, עם עבודה או בלעדיה

יש איתם בעיית התנהגות חמורה וזה ועוד איך אפשרי להעיף אותם מפה.

או לפחות להתחיל אמצעי מניעה כדי שיפסיקו להגיע לכאן

יש להם התנהגות ברברית וחסרת מעצורים, או שתתחיל למתן אותם או שתגרום להם להפסיק להגיע לפה, לשחק אותה אדם עם רציונל לא יעזור לפתור את הבעיה

אתה מוכן להסביר לי איך הגעת לזה שאני מגן על התנהגות ברברית ?

אתה יודע מה - עזוב. יותר מעניין: אתה מוכן להתייחס להודעה היותר משמעותית ומאתגרת שרשמתי ?

רוצה פתרון ? סבבה:

- את הפליטים (שהם מיעוט) לא יגרשו, כי פליטי מלחמה זכאים למקלט מדיני עפ"י אמנות בינלאומיות.

- מדינת ישראל מפסיקה לממן את חברות כ"א הממשלתיות (אלו שאחראיות להבאת העובדים הזרים החוקיים), ופועלת לעצירת הסחר בעובדים.

- מדינת ישראל משקיעה בהכשרת המסתננים/מהגרים/פליטים, ובשילובם בעבודות כגון בניין, חקלאות, סיעוד וכו'. המטרה תהיה שילובם בשוק העבודה על חשבונם של העובדים הזרים שמיובאים ע"י המדינה.

- המדינה צריכה להכיר בזרים שכבר נמצאים כאן, ולקבוע איזשהו סטטוס לכל זר. סטטוס זה לא אזרחות, אלא דרך להתייחס לאנשים האלו. לחיוב או לשלילה.

- בהתאם לסטטוס שייקבע לכל זר, תיקבע תקופה בא הוא יכול לגור ולעבוד כאן. בבחינת: באת, נכנסת ללא אישור, סבבה, אם אתה רוצה להישאר, בוא תתרום ותעבוד.

היתרונות:

- מכיוון שיש לך אוכלוסיה שהגיעה בדרך-לא-דרך, ומצד שני אוכלוסיה שאותה אתה מביא מרצון, נוצרה גדילה מטורפת בכמויות הזרים, ולחינם. צמצום ועצירת הבאת העובדים, ובמקומם הכשרה של אלו שעליהם לא היתה שליטה בהגעה, יביאו גם לעצירת הגדילה, וגם יצמצמו תופעות של אלימות.

מה שחשוב להבין הוא שכמו בכל מדינה מתקדמת, חייב להיות מישהו שיבצע עבודות שחורות (כמה אירוני). ככה זה עובד בארה"ב (מקסיקנים), ארגנטינה (בוליביאנים), מערב אירופה (סלאביים, טורקים וכד'), וגם ישראל. ולכן כשמדובר בזרים שכבר הגיעו לכאן, שלחלקם לא מצפים חיים-דבש כשנעיף אותם מפה, עדיף שלפחות ניעזר בהם בעבודות שישראלים לא עושים גם ככה, ושנפסיק לייבא עבדים מאסיה.

חשוב להפנים ולהבין שבלתי אפשרי לקחת 100,000 איש רק מאזור גוש דן, ובכוח להכניס אותם למטוסי הרקולס ולפזר אותם בערבות אריתריאה וסודן. טכנית, ורציונלית - אי אפשר.

- כי משרד הפנים בראשות ישי הוא מושחת ובעל מוסר כפול: בזמן שהאפס הזה מארגן הטסה של כמה מאות סודנים (כמות אפסית), ומדבר על הסכנה שבהגעת האפריקאים, הוא מתקצב הבאה של עוד עובדים זרים מסין ותאילנד.

אז בגדול במחינת כמות העובדים הזרים שיש פה אתה משאיר את זה כסטטוס קוו ואת לא מביא יותר, פיתרון גרוע.

פושעים יש איתם ובלעדיהם אבל המדינה קמה כמדינה יהודית ואם אתה רוצה ש50% בכל שכבה בתיכון בדרום תל-אביב שאתה אמרת שאתה חיי בא אז אני מאחל שבתך תתחתן עם סודאני, אתה לא תשמח מזה אני בטוח.

ושאלה קטנה אליך, כל שנה מגיעים לגדר עם גבול מצרים בכוונה לחדור לישראל אלפי סודאנים פליטים מסכנים למינהם, מה לעשות איתם???גם אותם להכניס או להרוג כמו האמריקאים המוסריים בגבול מקסיקו???

ואתה לא באמת יכול לתת לכל אחד ססטטוס אחר, צריך להחליט!

ויש לי עוד שאלה אליך, למה הפיליפינים אין איתם בעיות כמו הסודאנים ואפילו לא עשירית??אני לא רוצה לצאת גזען אבל כולנו יודעים למה.

ברכות אחויה .

ענית על התשובה לבד !!

יש פה כל כך הרבה חרא.. אני מסכים איתך.

אז למה אנחנו צריכים עוד ? בוא נלחם בזה ונעלים את זה ,אנחנו לא צריכים את זה ,תבין.

וזה לא ''כמה אפרו כושים'' הם הרבה מאוד .

רוצה פתרון ? סבבה:

היתרונות:

כוס אמק ערס יש אחוז אבטלה של ישראלים גבוה למה שישקיעו בהם ולא בנו ?

אני משלם מיסים לא הם.

שמדינה אחרת תיתן להם מקלט...

אלו בערך יהיו התגובות של הציבור הישראלי.. ואת האמת גם שלי.

חוץ מזה מעניין שלא רשמת שום חסרונות בתכנית שלך. הכל ורוד איתם . הם יעשו כל מה שנגיד להם..

קודם שיפסיקו לשתות ויראו קצת הכרת הטוב גם על זה שאנחנו נותנים להם מקלט כי לא כל מדינה נותנת מקלט למרות שזה רשום באמנות .

ולמר סוקראטס

ברכות אחויה .

ענית על התשובה לבד !!

יש פה כל כך הרבה חרא.. אני מסכים איתך.

אז למה אנחנו צריכים עוד ? בוא נלחם בזה ונעלים את זה ,אנחנו לא צריכים את זה ,תבין.

וזה לא ''כמה אפרו כושים'' הם הרבה מאוד .

מה שהורג אותי בנושא הזה הוא לא האנשים שטוענים שיש בעיה עם המהגרים מאפריקה. כי ברור שיש בעיה.

מה שמפריע לי הוא אלה שמנסים ליצור תמונה כאילו עד אליהם לא היתה שום בעיה בארץ, ובטח לא בדרום ת"א, ורק הם הביאו סמים ואלימות.

מה שמפריע לי זה אנשים שאומרים "אני לא גזען, אבל תגור לידם", כשאתם לא מבינים שזה בדיוק מה שאמרו על מרוקאים, למשל, בזמנו.

ואני בכלל לא רוצה להיכנס למה שעובר לי בראש כשאומרים לי ולמשפחה שלי ש"אתם דווקא לא מתנהגים כמו פרענקים", כן?

אני לא אגיד שאין בעיה בדרום ת"א.

אני כן אגיד שזה קל מאוד להפיל את כל האשמה על המהגרים, כאילו שעד אליהם הכל היה מושלם.

אני כן אגיד שהבעיה איתם נובעת מהתנאים שהם חיים בהם, כמו כל קבוצה נחשלת, ולא מעצם היותם מהגרים/לא-יהודים.

והפיתרון הקל הוא לצעוק שיגרשו אותם.

פיתרון אחד הוא לנסות לבקש מהמדינה לדאוג לגורמים שמביאים לפשיעה.

אבל רגע, המדינה לא שמה זין על גורמים שמביאים לפשיעה גם אצל אוכלוסיות שנולדו בארץ בעצם, לא?

בשורה התחתונה, אם יש בעיה או אם אין, זה קל מאוד להאשים את המהגרים.

ושוב, אין הבדל ביניכם לבין האנשים שהאשימו את המרוקאים.

גם הם אמרו שהם פשוט אומרים את האמת, ושאם אתם כל כך יפי נפש אז לכו לגור ליד מרוקאים בעצמכם.

הבעיה עם הזרים היא לא שהם זרים. והרבה מהם הם אנשים נהדרים ומאוד נחמדים, מניסיון אישי שלי.

זה שיש כאלה שפושעים? המדינה צריכה לטפל בזה. אבל היא זורקת זין בדיוק באותה מידה שהיא זרקה זין על דרום ת"א עוד לפני שהם הגיעו.

ושוב אני אומר, יש בעיה שצריך לטפל בה. אני רק לא בטוח שהפיתרון הוא להעיף את כל מי שלא יהודי.

שמדינה אחרת תיתן להם מקלט...

עזוב את זה שהם מספר מועט בניגוד למה שמנסים להציג.

מילא אם היית אומר שלא צריך לתת להם מקלט.

אבל להגיד שצריך, אבל שמדינה אחרת?

זכותך המלאה, אני רק מקווה שאחר כך לא תזכיר ביום השואה הבא את ועידת אויאן, אם אתה בכלל יודע מה היא היתה.

מה שהורג אותי בנושא הזה הוא לא האנשים שטוענים שיש בעיה עם המהגרים מאפריקה. כי ברור שיש בעיה.

מה שמפריע לי הוא אלה שמנסים ליצור תמונה כאילו עד אליהם לא היתה שום בעיה בארץ, ובטח לא בדרום ת"א, ורק הם הביאו סמים ואלימות.

מה שמפריע לי זה אנשים שאומרים "אני לא גזען, אבל תגור לידם", כשאתם לא מבינים שזה בדיוק מה שאמרו על מרוקאים, למשל, בזמנו.

ואני בכלל לא רוצה להיכנס למה שעובר לי בראש כשאומרים לי ולמשפחה שלי ש"אתם דווקא לא מתנהגים כמו פרענקים", כן?

אני כן אגיד שזה קל מאוד להפיל את כל האשמה על המהגרים, כאילו שעד אליהם הכל היה מושלם.

אני כן אגיד שהבעיה איתם נובעת מהתנאים שהם חיים בהם, כמו כל קבוצה נחשלת, ולא מעצם היותם מהגרים/לא-יהודים.

אבל רגע, המדינה לא שמה זין על גורמים שמביאים לפשיעה גם אצל אוכלוסיות שנולדו בארץ בעצם, לא?

גם הם אמרו שהם פשוט אומרים את האמת, ושאם אתם כל כך יפי נפש אז לכו לגור ליד מרוקאים בעצמכם.

הבעיה עם הזרים היא לא שהם זרים. והרבה מהם הם אנשים נהדרים ומאוד נחמדים, מניסיון אישי שלי.

זה שיש כאלה שפושעים? המדינה צריכה לטפל בזה. אבל היא זורקת זין בדיוק באותה מידה שהיא זרקה זין על דרום ת"א עוד לפני שהם הגיעו.

ושוב אני אומר, יש בעיה שצריך לטפל בה. אני רק לא בטוח שהפיתרון הוא להעיף את כל מי שלא יהודי.

ברכות גם לך גם אתה ענית קצת על התשובה.

דרום ת''א בתור אחד שגודל שם והוריו גדלו שם .השכונות שם לא משהו תמיד התאפיינו בשכבה חלשה (למרות שהיום יש הרבה מבנים חדשים ולא חסר לך אנשים טחונים שגרים בכפר שלם מחניים קריית שלום ועוד ) אז אתה בא ומחליש שכבה שהיא כבר חלשה ?!!

זה כאילו לתת עוד ירייה בבטן לבנאדם שכבר פצוע ,שתבין .

ואני לא יודע איפה אתה גר , אבל אבא שלי אמר שלי שהוא היה קטן בשנות ה70 הכל היה פה שונה .

כולם היו מסתובבים חופשי בגן התקווה בפארק דרום ובכל המקומות האלו בכיף .. כולם היו תמימים .

בשנים האחרונות התופעה של הערסים באה לפה והפכה אותה למה שהיא היום .

יש פה דברים מאוד טובים ואנשים מאוד איכותיים דרום ת''א הולכת ומשתפרת .(יש אזורים שלעולם לא מה לעשות )

וואלה אני למדתי על הועידה הזאת השנה ועידה שדנה מה לעשות עם הפליטים היהודים.

וד''א לי לא זכור שהיהודים היו שותים ברחובות מסתובבים בבטלנות ומפחידים נערות.

אני למדתי באותו השיעור שיהודי מזרח אירופה היו משכילים .

שאלה לי אלייך , איפה אתה גר ,מאיזה אזור בארץ ? אם יורשה לי לשאול .

לא קראתי פה את כל התגובות אבל כן קראתי בעתון שהחמאס והחיזבאללה מנסים לגייס פליטים דרפורים וכ'ו למטרות טרור .. ישלמו להם כסף כדי שישימו פה מטען שם מטען יתנו מידע וכאלה..

לא קראתי פה את כל התגובות אבל כן קראתי בעתון שהחמאס והחיזבאללה מנסים לגייס פליטים דרפורים וכ'ו למטרות טרור .. ישלמו להם כסף כדי שישימו פה מטען שם מטען יתנו מידע וכאלה..

יכול להיות אבל לא על זה הויכוח ..

אני רק מקווה שאחר כך לא תזכיר ביום השואה הבא את ועידת אויאן, אם אתה בכלל יודע מה היא היתה.

רק שזה לא ממש אותו הדבר.

אין שום דבר פסול בלהביע אכזבה מכך שארה"ב לדוג' לא יכלה להרחיב את המכסות ב38, אבל אפשר להבין למה מדינות שעוד מתאוששות ממלחמת העולם הראשונה ומתכוננות למלחמה נוספת לא יכולות לקלוט עוד.

ואני מקווה שאתה מבין את האנלוגיה.

אתה באמת חושב שהם הסתכלו על זה בתור משהו חיובי?

"נקלוט את היהודים על מנת לשלב עוד משכילים בחברה"?

זה יותר בכיוון של "נעשה הכל כדי להשאיר אותם בחוץ, כדי שלא נמצא את עצמנו כמו גרמניה, מפסידים את המשרות שלנו ליהודים"...

ההיגיון הוא לא להעיף את מי שלא יהודי, ההיגיון פה אומר להעיף את כל מי ששוהה פה לא כחוק, לא כפליט ולא כשום דבר, אלא כשוהה בלתי חוקי שבא לפה למטרה אחת - להרוויח כסף יותר טוב מבמדינה שלו.

וסליחה, אבל יש פה כמות מאוד קטנה של אנשים שאשכרה ברחו מ"רצח עם" רואים את זה עכשיו בבירור כשהמלחמה בדרום סודאן נפסקה והם מסרבים לחזור.

בדיוק היום בעיתון הייתה כתבה על המחסור בעובדים זרים בענפי החקלאות, תעשייה ובניין (מקצועות שישראלים כמעט ולא מתקרבים אליהם למרות שהמשכורת יכולה להיות טובה מאוד). זה נראה כמעט טריוויאלי להסב את עשרות אלפי המסתננים האלה לעובדים זרים על פי חוק לתקופה זמנית.

מצד שני, צריך לגרש גם כמות נכבדת של מהגרי עבודה(לא פליטים) שהסתננו בצורה לא חוקית, למען יראו ויראו, וכדי לא לתת פרס למי שמצליח לעבור את הגדר.

והכי חשוב, שיסיימו לבנות את הגדר עם מצרים.

תרשו לי רק לצטט שיר של הקלאש, תסיקו מזה מה שאתם רוצים:

They say the immigrants steal the hubcaps

Of respected gentlemen

They say it would be wine and roses

If England were for Englishmen again

Well I saw a dirty overcoat

At the foot of the pillar of the road

Propped inside was an old man

Whom time could not erode

The night was snapped by sirens

Those blue lights circled past

The dancehall called for an ambulance

The bars all closed up fast

My silence gazing at the ceiling

While roaming the single room

I thought the old man could help me

If he could explain the gloom

You really think it's all new

You really think about it, too

The old man scoffed as he spoke to me

I'll tell you a thing or two

I missed the 14-18 war

But not the sorrow afterwards

With my father dead, my mother ran off

My brother took the pay off hoods

The twenties turned, the north was dead

The hunger strike was marching south

At the garden party not a word was said

The ladies lifted cakes to their mouths

The next war began and my ship sailed

With battle orders writ in bed

In five long years of bullet and shells

We left ten million dead

The few returned to old Piccadilly

We limped around Leicester Square

The world was busy rebuilding itself

The architects couldn't care

But how could we know when I was young

All the changes that were to come

All the photos in the wallets on the battlefield

And now the terror of the scientific sun

There was masters, and servants, and servants and dogs

They taught you how to touch your cap

Through strikes and famine and war and peace

England never closed this gap

So leave me, now, the moon is up

But remember the tales I tell

The memories that you've dredged up

Are on letters forwarded from hell

The streets were now deserted

The gangs had trudged off home

The lights clicked out in the bedsits

Old England was all alone

ברכות גם לך גם אתה ענית קצת על התשובה.

דרום ת''א בתור אחד שגודל שם והוריו גדלו שם .השכונות שם לא משהו תמיד התאפיינו בשכבה חלשה (למרות שהיום יש הרבה מבנים חדשים ולא חסר לך אנשים טחונים שגרים בכפר שלם מחניים קריית שלום ועוד ) אז אתה בא ומחליש שכבה שהיא כבר חלשה ?!!

זה כאילו לתת עוד ירייה בבטן לבנאדם שכבר פצוע ,שתבין .

ואני לא יודע איפה אתה גר , אבל אבא שלי אמר שלי שהוא היה קטן בשנות ה70 הכל היה פה שונה .

כולם היו מסתובבים חופשי בגן התקווה בפארק דרום ובכל המקומות האלו בכיף .. כולם היו תמימים .

בשנים האחרונות התופעה של הערסים באה לפה והפכה אותה למה שהיא היום .

יש פה דברים מאוד טובים ואנשים מאוד איכותיים דרום ת''א הולכת ומשתפרת .(יש אזורים שלעולם לא מה לעשות )

וואלה אני למדתי על הועידה הזאת השנה ועידה שדנה מה לעשות עם הפליטים היהודים.

שאלה לי אלייך , איפה אתה גר ,מאיזה אזור בארץ ? אם יורשה לי לשאול .

אני מנתניה.

המשפחה שלי זה מהאנשים שהיו בשוק בארץ לגלות שיכלו לאכול עם סכין ומזלג.

ואם אתה מאמין שהיה נפלא עד שהמהגרים הגיעו, אתה תמים.

זה כמעט כמו אלה שאומרים שעד שהליכוד עלה לשלטון היה נהדר בארץ.

יש בעיה, אני לא אומר שלא, אבל היא לא מהמהגרים.

לגבי מה שאתה אומר על שכבות חלשות - אני מסכים איתך.

המדינה צריכה לטפל בזה. רק שהיא היתה צריכה לטפל בזה גם בלי מהגרים.

ולהגיד שהיהודים לא היו בטלנים - אז מה הנקודה שלכם? שאתם לא נגד גזענות, רק נגד גזענות מול יהודים? גזענות סלקטיבית?

רק שזה לא ממש אותו הדבר.

אין שום דבר פסול בלהביע אכזבה מכך שארה"ב לדוג' לא יכלה להרחיב את המכסות ב38, אבל אפשר להבין למה מדינות שעוד מתאוששות ממלחמת העולם הראשונה ומתכוננות למלחמה נוספת לא יכולות לקלוט עוד.

ואני מקווה שאתה מבין את האנלוגיה.

קודם כל, עצוב לי לראות יהודים מתרצים למה לא יכלו לקבל. יכלו מאוד לקבל יהודים, פשוט לא רצו. כל הסיבות למה אי אפשר - תירוצים עלובים, לא יותר.

וואלה זה מה שסבא וסבתא שלי סיפרו וההורים שלי ואני מאמין .

למה אתה חיית בכפר שלם ויד אליהו של שנות ה70 או הם ?.

הם חיו גם אז וגם היום והם יכולים להגיד לי נראה לי איך הכל הדרדר .

יש בעיות רבות בארץ.. אחת מהם היא מהמהגרים !!

אתה כנראה עוד יפה נפש שלא מוכן להקשיב ולשמוע דברים נכונים . מותר לך אבל אתה יוצא צבוע .. ועד שלא תגור בדרום ת''א ותשמע סבל של אנשים אתה לא תבין כלום.. אני מכבד אותך ואתה נשמע בחור מאוד חכם.

אבל אנשים עם דעות כמוך אני פשוט חושב שהם צבועים עם דעות עלק חברתיות ומשחקים אותה פעילים. שלמעשה הם טיפשים . יש בכלל פליטים בנתניה ?

זקנות בשכונה שלך סבלו מכושים שניסו לפרוץ להם בלילה ?..