Jump to content

בקרוב- אסור לעשן באיצטדיונים

Recommended Posts

צריך פשוט לקבוע יציעים שבהם אין עישון בזמן המשחק. בשערי העידוד להשאיר, בשערים היותר "מכובדים" לאסור ולתת להורים לבחור אם להכנס עם ילד לשער עידוד או לא, שזה גם ככה לא בהכרח שער להביא אליו ילדים עם כל הקללות ואפילו האלימות ביציעים כאלה.

צריך פשוט לקבוע יציעים שבהם אין עישון בזמן המשחק. בשערי העידוד להשאיר, בשערים היותר "מכובדים" לאסור ולתת להורים לבחור אם להכנס עם ילד לשער עידוד או לא, שזה גם ככה לא בהכרח שער להביא אליו ילדים עם כל הקללות ואפילו האלימות ביציעים כאלה.

וזו בעיה, כי אתה מרחיק ילדים מהשערים של השרופים ובעצם מונע מהם להשתלב בארגונים\בעידוד או מה שזה לא יהיה...

וזו בעיה, כי אתה מרחיק ילדים מהשערים של השרופים ובעצם מונע מהם להשתלב בארגונים\בעידוד או מה שזה לא יהיה...

זה פרדוקס בלתי נגמר אחי.

הרי, בתור הורה, אם אתה רוצה שהילד שלך ישתלב בארגונים עידוד והכל, אז אתה צריך לדעת מראש ולהחליט שאתה רוצה שהילד שלך לא רק ייחשף לקללות ואלימות אלא יום אחד גם ייקח חלק פעיל מאוד בזה.

אם אתה לא רוצה שהילד שלך ישמע כל המשחק קללות ויהיה בבלאגן של שער 11, אתה תיקח אותו לשער אחר באיצטדיון.

אם אתה רוצה שהוא ייצא אוהד שרוף בארגונים עידוד וכל זה, אתה תיקח אותו לשער 11 ותלמד אותו לקלל ותחשוף אותו לכל האלימות הזאת.

בחייאת, כשאתה מסתכל על זה ככה, מה זה סיגריות בכלל?

ממתי הפסיקו להתחשב במעשנים ?

ברגע שהבינו שהמעשנים לא מתחשבים באף אחד אחר.

למי שלא הבין- התקנה הזאת לא נועדה לפטור את הבעיות של הכדורגל או לתקן את מה שדפוק בו. הכדורגל בכלל לא מעניין את מי הקיבל את ההחלטה הזאת. יש תהליך כללי במדינה להידמות לרוב מדינות המערב בקטע של איסור עישון במקומות ציבוריים. אחרי שישמו את זה בכמה מקומות הגיע השלב שבו מיישמים את זה גם בכדורגל.

תחלואות כל העולם נפתרו הבוקר.

אין כאן בעיות של אלימות,פשיעה,כלכלה גובעת, ואנשים שלא סוגרים את החודש.

פשוט הכי חשוב כרגע זה שאנשים לא יעשנו באיצטדיונים.

בכל מקרה, אני הולך לעשות סקי באלפים פה לידי.. עמיחי אתה מצטרף?

איך אני שונא את הדמגוגיה הזאת, הריי מה הקשר? כל בעיה שיפתרו מישהו יקפוץ ויגיד עוד לא פתרו את זה ועוד לא פתרו את זה ודווקא את זה פותרים?

נו... אוקי, אחרי שאמרת את זה, איך זה סותר את המאבק באלימות?

צריך להגיד תודה שלפחות מנסים לעשות משהו, למרות שחלק גדול מהאנשים לא יסכים שזה משהו לטובה.

למה יותר הגיוני? אם כבר אז הפוך. כשאתה רואה שאחוז המעשנים בישראל בקרב גברים הוא כ30 אחוז והיציע הכי גדול שיכול לאכלס בבלומפילד הוא ביחס של 1:3 לכמות המנויים הממוצעת בעונה, אז להקציב יציע מעשנים נראה יותר הגיוני.

ולגבי המשפט האחרון, על אותו חשבון בטוח יש אוהד עם אותו ותק שלא מעשן, ככה שלתת להרגל לגיטימציה זה לא מושכל, כי מדוע שx יפגע מהעישון פאסיבי רק בגלל החוויה של אותו מעשן. וזה לא שנותנים לו הרבה ברירות הרי חוץ מיציע 11 כל היציעים מסומנים ואתה לא יכול לדעת אם תיפול בקריבות למעשן.

כתבתי למה אני חושב שיותר הגיוני, יש את יציעי העידוד(11 במקרה שלנו) שבו מן הסתם צריך להרשות לעשן(היציע הכי זול והכי פשוט), אבל יש אנשים שירצו לעשן ולא לשבת ב-11 כי הם באים לשבת ולראות את המשחק כמו שצריך.

ולכן המינימום שצריך להיות הוא 11 ו-8, ולדעתי גם 13 שלא נחשב שער כל כך יוקרתי.

לא רוצה לסבול מסיגריות? תשלם יותר, ככה תוכל גם לשבת ולראות משחק בכיף בלי שאף אחד יפריע לך.

ולגבי הדוגמא עם דוד שלי, ברור, לא הבאתי את הוותק שלו כסיבה הגיונית שהוא יעשן אלא הזכרתי אותו כדוגמא.

הבן אדם לא מעשן אף פעם מחוץ למגרש, קונה קופסא רק לפני משחקים ולפעמים גם מסיים אותה באותו המשחק.

כתבתי למה אני חושב שיותר הגיוני, יש את יציעי העידוד(11 במקרה שלנו) שבו מן הסתם צריך להרשות לעשן(היציע הכי זול והכי פשוט), אבל יש אנשים שירצו לעשן ולא לשבת ב-11 כי הם באים לשבת ולראות את המשחק כמו שצריך.

לא רוצה לסבול מסיגריות? תשלם יותר, ככה תוכל גם לשבת ולראות משחק בכיף בלי שאף אחד יפריע לך.

ולגבי הדוגמא עם דוד שלי, ברור, לא הבאתי את הוותק שלו כסיבה הגיונית שהוא יעשן אלא הזכרתי אותו כדוגמא.

הבן אדם לא מעשן אף פעם מחוץ למגרש, קונה קופסא רק לפני משחקים ולפעמים גם מסיים אותה באותו המשחק.

זה צריך להיות ההפך

מי שרוצה לעשן במשחק צריך לשלם יותר, לא מי שרוצה לצפות במשחק בלי להחנק מהעשן.

אתה אומר את זה מנקודת מבט אגואיסטית מאוד וזה חבל, כמו שאתה רוצה שיתחשבו בך אתה יכול להתחשב באחר.

זה סך הכל שעתיים בשבועיים(או שבוע אם אתה מגיע למשחקי חוץ) במקום פתוח ולא סגור.

גם ככה מקשים על החיים של המעשנים היום, לא יקרה כלום אם במקום כל כך אמוציונלי שהם באמת צריכים את זה(רובם) הם יעשנו.

ושוב, אני לא מעשן.

אתה אומר את זה מנקודת מבט אגואיסטית מאוד וזה חבל, כמו שאתה רוצה שיתחשבו בך אתה יכול להתחשב באחר.

גם ככה מקשים על החיים של המעשנים היום, לא יקרה כלום אם במקום כל כך אמוציונלי שהם באמת צריכים את זה(רובם) הם יעשנו.

ושוב, אני לא מעשן.

אתה רציני?

אני ממש לא מקבל את מה שאתה אומר.

אלו שלא מתחשבים באחרים אלו המעשנים. ברגע שאתה מדליק סיגריה במקום ציבורי כשאתה מוקף באנשים זה בדיוק מה שאתה עושה. הרי המעשן ביציע לא ישאל את כל מי שסביבו אם העישון מפריע, הוא יעשן וזהו ובכך שיעשה את זה הוא יפגע בבריאות ובהנאה של כל מי שסביבו וזה מפריע לו. מה שאתה בעצם אומר זה שזה שלא מעשן צריך להתחשב בזה שמעשן למרות שהמעשן גם פוגע בו וגם לא מתחשב בו וללכת לשבת בשער שהוא לא רוצה לשבת בו כדי שאותו מעשן (שבמעשיו פוגע באנשים שסביבו כאמור) יוכל להמשיך בשלו בפנאן.

וזה שזה רק שעתיים בשבוע יכול ללכת גם לכיוון ההפוך. המעשן יכול להחזיק את עצמו מלעשן במשך שעתיים בשבוע, אני בטוח שאף אחד לא ימות מזה. אם כבר אז זה רק יעשה טוב גם למעשן וגם לאלה שסביבו. ואם כל כך קשה לו הוא מוזמן ללכת לפינת העישון שמחוץ לשערים כמו שעשו בהיכל, לעשן סיגריה ולחזור.

למרות כל זאת ולמרות שאני חושב שהחלטה לאסור עישון במגרשים תהיה החלטה נכונה, כשאתה הולך למגרש אתה מבין שחלק מהצדדים השליליים של זה הוא קללות, אלימות פה ושם, הפסדים וכן גם עישון. לדעתי ההחלטה צריכה לעבור אבל אם היא לא תעבור זה לא סוף העולם.

לא שעישון במגרשי כדורגל הפריע לי יותר מידי, אבל בחייאת - לא עברנו את השלב שבו עישון נתפס כמשהו גברי?

זה לא מה שניסיתי להגיד

יותר בכיוון שהייתי מצפה מגבר לא להתרגש כל כך מקצת עשן

למה אני צריך לשלם יותר? מה פשעתי שאני לא רוצה להרוס לי ת'בריאות? ולא, להביא דוגמאות כמו זיהום אוויר בחוץ אלו לא דוגמאות פרקטיות כי אין להם פתרונות ברי ביצוע. ושוב אתה מביא פתרונות טובים אבל לא מוישמים כמו שצריך, במקום שער ללא עישון, שער רק לעישון, במקום שציבור הלא מעשנים ישלם יותר, המעשנים ישלמו יותר. ויש לזה אגב אסמכתאות שמי שרוצה "להנות" בדרך של פגיעה בבריאות משלם יותר, ראה מס עישון, מס אלכוהול.

הרי היכן טמון ההיגיון שמי שרוצה בבריאותו צריך לשלם יותר? זה אפילו מעוגן בחוק שההיגיון צריך להיות הפוך "הזכות לחיים בטחון ושלמות הגוף".

ושוב, אני לא מעשן.

כתבת את זה ברצינות?

ravid תודה מסכים איתך בכל מה שכתבת

הלוואי ואנשים באמת לא היו מעשנים או לפחות לא "היו צריכים לעשן", הרי אף-אחד לא באמת צריך לעשן,זה התמכרות להרגל חיצוני וזהו.

לאנשים הרי יש כוחות מספיקים חזקים בפנים בשביל להתמודד עם החיים גם בלי סיגריה או כל גירוי חיצוני אחר.

אנשים ממסכננים לעצמם את החיים,הופכים למסכנים ועלובים ו"צריכים" סיגריה כדי להישאר נורמאליים או משהו כזה שהם טוענים ואחרי זה כל הסביבה שלהם סובלת.

חוק טוב,הלוואי ויעבור,פינות עישון וחנק בחוץ (עדיפות לאזור תאי השירותים,איפה שמסריח וככה לכולם כיף)

ולמי שדיבר על "לא להפסיד" את המשחק או שהביא דוגמא מאירופה אז אתם לא באירופה וזמן סיגריה הוא לא מספיק זמן בכדורגל הישראלי בשביל לייצר מהלך כדורגל מרגש.יפה.מסעיר,לפעמים אפילו לא בתחום 90 הדקות,במקרים קיצוניים אפילו לא בעונה שלמה,ובמקרים שאתם אוהדי מכבי תל-אביב,אז בין עשור לשניים שזה בערך הזמן בו אתם צפויים למות מסרטן.

למרות שבמחשבה נוספת-אם כבר הרגלים והתמכרויות אז כדי למסד את עניין למחצית זה דווקא יכול לתפוס ולהיות לטובת כולם.

בקיצור:

1-כן לחוק

2-פינת עישון מוסדרת

3-להגביל למחצית (שלב מאוחר יותר)

כתבת את זה ברצינות?

לא, בצחוק.

*ברור לך שאתה לא חייב להגיב על כל תגובה, נכון?

רביד ומושון, מבין ומקבל את מה שאתם אומרים אבל לא מסכים איתכם.

רביד, כמו שאמרת(וצדקת) לגבי השעתיים בשבוע ושזה דו כיווני, ככה גם ההתחשבות אחד בשני.

לי אישית הסיגריות מפריעות לא פחות מאנשים שהגיבו כאן בעד החוק ומאמין שיותר מחלק לא קטן(סבלתי גם מאסטמה בעבר), ובכל זאת, זה מגרש כדורגל, לא בנק, לא אוטובוס ואפילו לא פאב או מסעדה.

אחי את לא יכול להגיד לי אני מעשן ואני מסכים עם החוק הזה..

זה שאתה מעשן סיגריה בשבוע לא הופך אותך למעשן ויותר טוב אחי אני זוכר שאני הייתי התחלתי שאמרתי פה ושם סיגריה ופתאום זה ניהיה קצת יותר ואז אתה מתחיל לקנות קופסאות ולפני שאתה שם לב אתה מעשן קופסא וחצי ביום הייתי מציע לך להפסיק למה זה נזק לכיס ובעיקר לבריאות אחי

קיצר זה זבל אחי..

בעבר עישנתי כחצי קופסא ליום. היום אני מעשן הרבה פחות ברוך השם, בשאיפה לכלום בעתיד. קשה לי לא לךעשן עם האלכוהול ביציאות, ואחרי האוכל, כמו לרוב האנשים אני מניח. הכיס לא מעניין אותי, זה אכן זבל לבריאות ודוחה. מה שניסיתי להגיד זה שהלוואי ופשוט לא היתה יותר אופציה לעשן. לא בבלומפילד, לא בשום מקום. לא ריאלי מה שאני אומר אבל זה באמת מה שהייתי רוצה.

בואנה יש פה אנשים טמבלים באמא שלי..באים למגרש כדורגל אנשים רוצים להדליק סיגריה בעצבים..תתמודדו..כמו שברחוב מישהו יעשן ותיהי לידו..תפסיקו להיות קטנונים..ולהגיד כל הכבוד מצוין זה בכלל ביזיון..עוד מעט יגידו שאסור לבוא בלי להתקלח לפני המשחק כדי שיהיה ריח נעים כי יש לאנשים ריח לא טוב אז למה אני צריך לסבול מזה שאתה בא מסריח לכדורגל?אתם באים למגרש לא לאיזה הצגה סעמק