Jump to content

סמ"ר אלכס משביצקי ז"ל

tomkovacsi

Recommended Posts

אלכס עלה ארצה מרוסיה עם הוריו ועם אחיו איליה בגיל 4. הוא גדל בבאר שבע והיה חניך בתנועת אחרי, תלמיד מצטיין ובן ואח למופת (בהמשך נולדה לו גם אחות קטנה- אלה, היום בת 11). כשסיים את התיכון בהצטיינות יתרה הוצעו לו מספר תכניות מצטיינים במסגרתן יוכל לממש את הפוטנציאל העצום שלו מבחינה שכלית, אבל אלכס התנדב לקורס טייס.

לאחר שהודח מקורס טייס, לא היה לו ספק שאת שירותו הצבאי הוא ימלא ביחידה קרבית מובחרת. אלכס התקבל ליחידת ההנדסה למשימות מיוחדות (יהל"ם) וסיים מסלול במגמת סילוק פצצות. הוא היה לוחם מצטיין, קודם לתפקיד של סמל צוות, ותכנן לחתום קבע כשפרץ מבצע עופרת יצוקה.

יום לאחר תאריך שחרורו המיועד, ב6.1.09, אלכס נפל בקרב ברצועת עזה.

בנימה קצת יותר אישית- אלכס היה בנאדם מדהים! מצחיק, רגיש, חכם בטירוף, חבר אמיתי. מהאנשים שאתה יכול לסמוך עליהם שאם אתה מעיר אותו בארבע לפנות בוקר ומבקש ממנו עזרה הוא יקפוץ מהמיטה ויעשה הכל בשבילך. הוא היה מנווט מדהים, ובכל ניווט הוא היה יודע בע"פ את הצירים של כמעט כל הצוות ועוזר למי שהתקשה בבניית ציר ניווט, הוא היה פותר חידות ובעיות מורכבות תוך שניות ומסביר לכולם אח"כ בסבלנות אין קץ ובגובה העיניים למה הבעיה הזו כל כך פשוטה בעצם...

זכור לי במיוחד אימון אחד במסלול שהיה קשה במיוחד, ובאותו שבוע אלכס היה חולה מאוד עם 39 מעלות חום. הוא הצליח לשכנע את המפק"ץ שלנו שירשה לו להצטרף לאימון (באופן רשמי הוא היה בגימלים באותו זמן!! אבל לא הסכים להפסיד את השבוע הזה שהיה מאוד חשוב במסלול), והמפק"ץ בסוף אישר לו להצטרף אבל לא לקחת חלק פעיל באימון ובטח שלא לעלות על ציוד. בשלב של ה"נסיגה" וסחיבת הפצועים.... פתאום אני רואה את אלכס עם ציוד מלא ופצוע על הגב. אני חושב שהסיפור הזה אומר עליו הכל.

בספר "תיקון המידות" של דוד אביחיל דובר על כך שאורך חייו של אדם לא נקבע לפי הזמן בו הוא נשם והתהלך, אלא על פי מידת ההשפעה של אדם על הסובבים אותו.

ולמרות שחייו של אלכס נגדעו באיבם בגיל 21, אלכס חי חיים מלאים ומאושרים והפיץ אור ושמחה לכל מי שסבב אותו. אני גאה שזכיתי להכיר כזה אדם מדהים, חבר יקר ולוחם מעולה. יהי זכרו ברוך

אתה מניח נכון.

יום שישי הקרוב ביער המלאכים ליד בית גוברין.

הזנקות מתחילות בשעה 9:00 וממשיכות עד 11:00.

הניווט הוא ניווט סקור, כלומר יש לכל אחד 50 דקות לאסוף כמה שיותר נקודות.

בצהריים יהיה טקס וחלוקת פרסים למנצחים, והכי חשוב זה הנצחת זכרו של אדם באמת מדהים.

מי שיכול להגיע כמובן יותר ממוזמן

http://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=376319752410184&id=1076745769&notif_t=like

• 11 months later...

כדי לזכור אותך, לא צריך אנדרטות ואזכרות ממלכתיות

גם לא כתבות בעיתון עם תמונות צבעוניות

ולא צריך ימי זכרון, שבת או חגים

כי לא צריך את כל אלה בשביל לזכור אח.

כי לזכור אותך זה לא משהו שצריך לעשות משהו כדי שהוא יקרה.

זה נמצא עם כל אחד מאיתנו יום יום בפרטים הקטנים.

ואצל כל אחד זה משהו אחר. משהו ממך שאף אחד לא יוכל לקחת מאיתנו.

אז לזכור אותך זה השפצור של השעון, שלימדת אותי להכין בטירונות, כשלא היה אפילו זמן לנשום.

וזה הר' המתגלגלת שלך במילים כמו 'אקסטרא' ו'ספייר'.

ולזכור אותך זה לטייל בארץ ולחשוב כמה שאתה היית נהנה בטיול שכזה, או לשבור את הראש בתרגיל מסובך או תשבץ הגיון, ולדעת שמשבציקי היה פותר את זה בשניה.

ולזכור אותך זה לחייך בגעגוע בכל פעם שחושבים על אלכס הגאון, הלוחם, החבר.

ולזכור אותך זה לדעת שזה לא עובר עם הזמן.

ולדעת שיש פצעים שהזמן לא יכול לרפא.

לזכור אותך אלכס-זה הדבר שאף אחד, אף פעם, בחיים לא יוכל לקחת לנו.

לא מפסיק לזכור, לא מפסיק להתגעגע, בטח שלא מפסיק לאהוב

• 2 years later...

גם השנה תתקיים, כמו בכל שנה, ריצת ניווט לזכרו של אלכס.

יום שישי, 12.6.15החל מהשעה 9:00 ביער המלאכים.

לפרטים נוספים אפשר ורצוי לפנות אלי

• 1 year later...