Jump to content

אז.. מה השמאלנים עושים ביום הזיכרון?

Shlomi062

Recommended Posts

אני מאמין שאם הייתי חי 30-40 שנה אחורה גם הייתי בעד ההתנחלויות. המצב הבטחוני בארץ הצדיק את זה

עכשיו הבנת למה אתה לא "שמאלני"?

רק דיוק היסטורי: צמיחת הנאצים ובעקבותיה האנטי ליהודי גרמניה ובהמשך השואה לא נוצרו בגלל שהם היו שבורים אחרי מלחה"ע ה-1. הם אכן היו ככה, אבל זה לא העלה את הנאצים. רפובליקת ויימר (גרמניה של עד 1933) סבלה ממשבר כלכלי ולאומי קשה אחרי המלחמה. אבל היא התאוששה ממנו לחלוטין באמצע שנות ה-20'. הנאצים עלו אחרי המשבר הכלכלי שצץ בגרמניה כמו ברוב העולם אחרי מפולת וול סטריט של 1929.

ההשמדה עצמה של היהודים ע"י הגרמנים הגיעה דווקא אחרי שכל אותן השפלות ושברון כלכלי נעלמו. גרמניה של 1939 ויותר מכך זו של 1940 , 1941 ו-1942 הייתה מדינה שהפכה את הקערה על פיה מבחינת ההשפלה הלאומית של מלחמה"ע ה-1, והמשבר הכלכלי שהעלה את הנאצים לשלטון נעלם לאחר שבסוף שנות ה-30' כבר חזרה גרמניה לפרוח כלכלית. כלומר: כשתעשיית ההדמה החלה המדינה הגרמנית לא הייתה במצב מושפל וכבר לא הייתה במצב של אסון כלכלי. בסופו של דבר צריך לזכור שאת ההשמדה לא ביצעה מרבית האוכלוסיה ואפילו לא מרבית הצבא הגרמני.

כן, אבל השעיר לעזאזל של התקופה הקשה היו היהודים. את כל שטיפת המוח שהייתה אחר כך על איך היהודים גנבו לגרמנים את המשרות אני לא צריך לספר. המצוקה היא מה שהכשיר את הקרקע לכל מה שבא אח"כ.

כן, אבל השעיר לעזאזל של התקופה הקשה היו היהודים. את כל שטיפת המוח שהייתה אחר כך על איך היהודים גנבו לגרמנים את המשרות אני לא צריך לספר. המצוקה היא מה שהכשיר את הקרקע לכל מה שבא אח"כ.

וודאי שהם היו השעיר לעזעזל, לא טענתי אחרת אבל תיקנתי וחידדתי כמה נק' היסטוריות שהעלית כגורם. רק שיש קו מסוים (אלא אם אתה פוסט מודרניסט) שמבדיל בין להאשים אוכלוסיה שלמה כנחותה שצריך לחסלה (והיא חוסלה בסופו של דבר) לבין להאשים ארגונים מסוימים שפעיליו מתנהגים ברוע אנושי שלא נחשב לגיטימי לא רק אצלנו אלא גם אצל רבים בעולם המערבי.

עכשיו הבנת למה אתה לא "שמאלני"?

אשכרה לקחת משפט אחד, הוצאת אותו מההקשר שלו בכל צורה אפשרית - ובסוף הכרזת: "הנה! רואה?"

השמאל הוא זה שקידם את מפעל ההתנחלויות בעבר מתוך מניעים מסויימים, שבראיה לאחור גם אני הייתי דוגל בהם לפי צו השעה. כיום המפעל הזה איבד מערכו ומחשיבותו בעיניי. אין טעם להרחיב - כבר הורחב בעמודים הקודמים...במקום להוציא לי את המשפטים מהקשר, תקרא אותם.

דה הומניזציה, מפלטו של הגזען.

רובןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןן :wubyellow3:

אשכרה לקחת משפט אחד, הוצאת אותו מההקשר שלו בכל צורה אפשרית - ובסוף הכרזת: "הנה! רואה?"

השמאל הוא זה שקידם את מפעל ההתנחלויות בעבר מתוך מניעים מסויימים, שבראיה לאחור גם אני הייתי דוגל בהם לפי צו השעה. כיום המפעל הזה איבד מערכו ומחשיבותו בעיניי. אין טעם להרחיב - כבר הורחב בעמודים הקודמים...במקום להוציא לי את המשפטים מהקשר, תקרא אותם.

לגיטימי לחלוטין לשנות דיעה. אבל הטענה ש"הימין זז והשמאל נשאר באותו מקום" שהועלתה כאן (ולא על ידך) היא היסטורית, אינה נכונה פשוט.

סה''כ אמר עובדה .

ציטוט מתגובה שלי אתמול ..

תקרא ותבין.

בחיים יהודייה לא מסוגלת לפתות נער תמים וצעיר ולהרוג אותו באכזריות

בחיים אני וכל יהודי אחר לא מסוגל לבוא לבנאדם לא משנה מה הוא ולתקוע לו מקל של מטאטא מהגרון לתוך המעיים כאילו אני סדיסט מאיזה סרט אימה.

בחיים יהודי לא יחשוב להתאבד באיזה מקום עם ילדים תינוקות נערים ונערות תמימים חפים מפשע ..

בחיים יהודי לא יהרוג תינוק בן חודשיים שרק נולד שבוכה ומבקש רחמים.

הם אלו שמתנהגים תמיד כמו חיות , לא אנחנו . גם אם נרצה להיות כמוהם לא נוכל .

מותר לשנוא ואני שונא ואמרתי .. אבל זה לא הופך אותי לחיה הורגת ילדים.

יש יהודים ימניים משוגעים אבל בחיים הם לא עשו דבר ממה שציינתי..

הם אוהבים מלחמה דם רצח .. הם חולים על זה.

השאלה היא כמובן מהי אותה דה הומניזציה. אם היא בסגנון של הנאצים כלפיי היהודים או אפילו כלפיי העמים הסלאביים הכבושים הרי שהיא אכן דה הומניזציה על כל משמעותה השלילית.

אבל אם אומרים שהיחס שלהם לחיי אדם נמוך משלנו, אני נאלץ, ברמה הכללית, להסכים עם הקביעה הזו כי שוב, אפילו אם נעזוב את העניין של הטרור שלהם נגדנו (עם כל האהדה של האיש ברחוב אליו), מספיק לראות את היחס שלהם אחד לשני בזמן עימותים ואת היחס של 2 ההנהגות שלהם לדמוקרטיה וזכויות אזרח בשיח הפנימי של עצמם. בזה אגב הם לא שונים ואולי אפילו טובים יותר ממדינות ערב מסביב בחלקן בגלל שהם חיו תחת שלטון צבאי של דמוקרטיה והיו מעורבים בחיי היום יום בישראל מאוד בעבר.

ממש לא הבנת על מה דיברתי לצערי

השמאל, שאתה מדבר עליו רצה שלום, רצה שקט ורצה שלווה

השמאל שאתה מתיימר לייצג כבר לא קיים ובמקומו קיים צד שרוצה את טובת האויב על טובת העם שלו

אתה לגמרי טועה לגבי ההתאבדויות.

ובשביל להבין מאיפה זה מגיע, אתה צריך לבדוק בציציות של שני הדתות ועשות אנלוגיה ביניהם ואז לגזור בעצם שהיהדות המודרנית מקדשת את החיים והאיסלאם המודרני מקדש את המוות.

בשונה מהקמיקאזה, שהתאבדו ממניע לאומני-פוליטי, המוסלמים מתאבדים ממניע דתי. מניע דתי, זה המניע הבעיתי ביותר ואין להשוות בינינו לבין המוסלמים בפן של הלחימה, כי אנחנו הומנים ברמות מטורפות ואני אישית חושב שלפעמים גם יתר על המידה, לעומתם, שהם פראי אדם שמוכנים לקחת איתם גן ילדים שלם "לעולם הבא" העיקר שהם יזכו ב72 בתולות שהדת שלהם מבטיחה להם או שהם יזכו בכבוד למות כ"שהידים". תבין, ישראל פועלת לפי הרוח החילונית ברובה, הערבים פועלים לפי הרוח הדתית. זה ההבדל ועד שהם לא יעברו תהליך של חילון, זה ישאר כך, והם ישארו פרימטיבים, ברברים ופראי אדם. אז כן, הם שונים מאיתנו.

אתה צודק לגמרי, אבל שים לב שעם השנים היהדות חוזרת להיות יותר קיצונית והעם נהיה יותר דתי. אל תשכח שלפני 1000 שנה יהודים היו מוכנים לרצוח את הילדים שלהם כדי שלא יתנצרו...

וחוץ מזה, גם חתול צהוב צודק ברוב התגובות שלו, הפלסטינאים הם באמת ברובם איסלמיסטים קיצונים, נבערים וגזענים, אבל זה לא אומר שאנחנו צריכים לשלוט עליהם. זאת אולי קלישאה, אבל אני באמת חושב שהכיבוש פוגע קודם כל בעם שלנו.

דה בילבוליזציה, מפלטו של עוכר ישראל.

כמה שקינג רובן הוא יצור על, הוא צודק במקרה הזה.

קינג רובן טוען שאני גזען. אתה חושב שאני גזען?

דיברנו על הטרור. וטענתי שאלו שעוסקים בטרור בצד הפלסטינאי הם פראי אדם, לעומת הצבא הישראלי שהוא הומני.

אתה חושב שאני טועה? כי אם כן אתה גם בדיחה. רצחו משפחה שלמה באיתמר. אבא, אמא וילדים קטנים. אם זה לא פראי אדם, אז מה כן?

מתי יהודי עשה ככה לערבי? ואם כן? מה היחס בין הערבים ליהודים שזה קורה?

למה היהודים היו בגולה 1800 שנה ולעולם לא ששו לרצוח תינוקות כדי להקים להם מדינה?

למה הערבים כן?

למה אתם לא מצליחים להבין שהכל מתחיל ונגמר בדתות, והם בניגוד אלינו מקדשים את הג'יהאד-המוות לעומתנו שאנחנו מקדשים את החיים?

ולמה אתה מסכים עם העלוב נפש הזה?! ברצינות, אתה חושב שהפלסטינאים שעוסקים בטרור הם הומנים? כי אני חושב שהם חלאות ופראי אדם.

ואם הם חלאות ופראי אדם, והם זוכים לכבוד של מלכים כשהם משתחררים מהכלא ומאדירים את שמם בכל פלסטין, אז משהו שם קלוקל ברמות עצומות.

אתם לא מצליחים לקלוט שאני לא מדבר פה על גנים או גניטיקה לשם שינוי, אני מדבר פה על תרבות ערבית שמפארת את הכבוד, האגו והמוות לעומת החיים.

ובזה הם נבדלים מאיתנו ובזה הם פראי אדם.

גזענות? יותר נכון הבנת המציאות.

קינג רובן על הזין.

האם אתה חושב שהעולם הערבי והתרבות הערבית יכולה להשתנות גם בעוד 100 שנה?

אתה מבין את הבעיה, אתה רואה את הערבים כמקשה אחת, אבל לא כך הדבר, העולם הערבי והתרבות הערבית מורכבת מכל כך הרבה זרמים,רעיונות ואפילו דתות, אין דבר כזה תרבות ערבית אחת עם ספר חוקים ושכל הערבים חושבים אותו דבר כמו רובוטים זה פשוט לא קיים.

בדיוק כמו ששנינו יהודים, אבל לכל אחד מאיתנו השקפת העולם שלו ששונה אחת מהשנייה ב180 מעלות כך גם יכול להיות בשיחה בין שני ערבים, לכן כל ההכללות האלה רק מגבירות את השסע והאלימות בין שני הצדדים.

זה לא היה נראה לך מגוחך אם היה בא בן אדם נוצרי ומכליל אותי אותך ואת כל היהודים יחד ואומר שכולנו פראי אדם?

ממש לא הבנת על מה דיברתי לצערי

השמאל, שאתה מדבר עליו רצה שלום, רצה שקט ורצה שלווה

השמאל שאתה מתיימר לייצג כבר לא קיים ובמקומו קיים צד שרוצה את טובת האויב על טובת העם שלו

אתה מגזים לצד ההפוך. לקחת את גושלום/לוחמים לשלום/חותרים לשלום/בונים לגו לשלום ולהפוך אותם לחזות השמאל הנוכחי זה לא נכון, למרות שיש להם הרבה כוח ורעש. הם עדיין מהווים אחוז קטן ממצביעי מפלגו תהשמאל הציוניות (העבודה ומר"צ). מה שכן נכון לומר הוא שהשמאל הציוני (שמיוצג בכנסת ע"י העבודה ומר"צ) הפך להיות זניח לחלוטין- 15 מנדטים או קצת יותר, לעומת 56 מנדטים ב-1992.

אתה צודק לגמרי, אבל שים לב שעם השנים היהדות חוזרת להיות יותר קיצונית והעם נהיה יותר דתי. אל תשכח שלפני 1000 שנה יהודים היו מוכנים לרצוח את הילדים שלהם כדי שלא יתנצרו...

אבל לא לרצוח ילדים של אחרים!!! וזה מהותי ביותר!

נכון, לרצוח את הילד שלך זה אבסורד(וכמה כבר זה קרה לעזאזל? נראה לי שאתה מנפח כשאתה מכליל), אבל לשלוח את הילדים שלך לרצוח אחרים, או לרצוח ילדים בעצמך זה עלוב, פתאטי, ברברי, ומתאים לתקופות של ימי הביניים ולא לעולם הנאור שאנחנו נמצאים בו.

ברצינות, אתה חושב שהפלסטינאים שעוסקים בטרור הם הומנים? כי אני חושב שהם חלאות ופראי אדם.

.

האם אתה רואה רק בפלסטינאים שעוסקים בטרור פראי אדם שעל זה אני מסכים, או שאתה רואה בכל הפלסטינאים פראי אדם?

האם אתה רואה רק בפלסטינאים שעוסקים בטרור פראי אדם שעל זה אני מסכים, או שאתה רואה בכל הפלשטינאים פראי אדם?

מי שמאדיר פראי אדם הוא פרא אדם בעצמו. תגיד לי אתה מי מאדיר פראי אדם ואיפה הוא נמצא.

אני לא אומר שהיהודים בגולה רצחו לשם הרצח, ואני גם לא מסנגר על אלה שעושים את זה פה בארץ בצד השני, אבל מצד שני אני לא אגיד לעולם שמליון וחצי פלשתינאים רק רוצים לרצוח יהודים, שכל אחד שם היה חונק תינוק אם הוא היה יכול ושאם תיתן לכל אחד שם הזדמנות אז הוא ייקח מצ'אטה ויחתוך לך ת'גרון. אני נותן קצת יותר ריספקט לבני אדם עם תבונה, וזה שיש כמה אלפים/עשרות אלפים שם שמוכנים לעשות את זה, לא יגרום לזה שאני אסמן קבוצה שלמה ואגיד "הם א', ב', ג', ד'". לא יקרה פלג.

אני כן יכול לסמן את העם שלהם ולהגיד שהוא לא רוצה שלום, שהוא רוצה אותנו מחוץ למדינה הזאת (אבל היי, גם אנחנו לא רוצים אותם פה...לא שונים בקטע הזה יותר מדי) ושהוא נכון להיום בחר בדרך המלחמה ולא בדרך השלום. אבל להגיד שהם לא בני אדם? לעולם לא. פרטנית כל אחד שבוחר בדרך הטרור הוא כן, וגם אסמן "בשמחה" את החמאס והג'יאהד האיסלמי בתור מפלצות שמקומם מתחת לאדמה בעומק 3 מטר - אבל לא את כלל האוכלוסיה.

טוני, השמאל פעם ברובו המוחלט האמין שיוכל להיות שלום איתם. ושוב - דברים הם דינמיים באזור שלנו. הספקנו לעבור מאז שתי אינתיפאדות, מספר מלחמות עם מדינות האזור ועברו הרבה מים בירקון. המדינה הזאת קמה בזכות אותו שמאל שוחר שלום שידע טוב מאוד להילחם על הקמתה וקיומה - ועושה זאת גם כיום. זה שכיום הרבה בשמאל לא מאמינים שיכול להיות שלום לא הופך אותו ללא-שמאל. בכלל, הנרטיב הפלשתיני הוא לא זה שיקבע מה הוא שמאל ומה הוא לא.

אבל לא לרצוח ילדים של אחרים!!! וזה מהותי ביותר!

נכון, לרצוח את הילד שלך זה אבסורד(וכמה כבר זה קרה לעזאזל? נראה לי שאתה מנפח כשאתה מכליל), אבל לשלוח את הילדים שלך לרצוח אחרים, או לרצוח ילדים בעצמך זה עלוב, פתאטי, ברברי, ומתאים לתקופות של ימי הביניים ולא לעולם הנאור שאנחנו נמצאים בו.

אתה לא צריך לשכנע אותי שהאיסלם היא דת רצחנית וגזענית, אני רק אומר שבמקום שאנחנו נתבדל מהם ונחיה במדינה יהודית ומתקדמת אנחנו מתקרבים לעבר מדינה קיצונית ופרימיטיבית.

אתה לא צריך לשכנע אותי שהאיסלם היא דת רצחנית וגזענית, אני רק אומר שבמקום שאנחנו נתבדל מהם ונחיה במדינה יהודית ומתקדמת אנחנו מתקרבים לעבר מדינה קיצונית ופרימיטיבית.

לא מסכים. אתה קורא יותר מידי כתבות באינטרנט. זה סתם פופוליזם והאמת שהמציאות לא קרובה למה שמפרסם כל פופוליסט בשקל תשעים.

מי שמאדיר פראי אדם הוא פרא אדם בעצמו. תגיד לי אתה מי מאדיר פראי אדם ואיפה הוא נמצא.

ואתה מודע לעובדה שיש גם ערבים שלא עוסקים בטרור ולא תומכים בטרור ורוצים לחיות בשלום ובשקט ועצם זה שאתה אומר שכולם פראי אדם פוגעת בהם?

והאם לא היה יותר נכון לכתוב שכל אדם שפועל בדרך אלימה וכל אדם שמצדיק פתרון בדרך אלימה הוא פרא אדם ולא משנה אם הוא ערבי, יהודי, שחור או לבן, במקום לכתוב "הם פראי אדם"?

אתה מבין את הבעיה, אתה רואה את הערבים כמקשה אחת, אבל לא כך הדבר, העולם הערבי והתרבות הערבית מורכבת מכל כך הרבה זרמים,רעיונות ואפילו דתות, אין דבר כזה תרבות ערבית אחת עם ספר חוקים ושכל הערבים חושבים אותו דבר כמו רובוטים זה פשוט לא קיים.

בדיוק כמו ששנינו יהודים, אבל לכל אחד מאיתנו השקפת העולם שלו ששונה אחת מהשנייה ב180 מעלות כך גם יכול להיות בשיחה בין שני ערבים, לכן כל ההכללות האלה רק מגבירות את השסע והאלימות בין שני הצדדים.

זה לא היה נראה לך מגוחך אם היה בא בן אדם נוצרי ומכליל אותי אותך ואת כל היהודים יחד ואומר שכולנו פראי אדם?

אני מתבסס על עובדות

על איזה עובדות אפשר לבסס אותנו כעם יהודי? כרודפי בצע?

גם אותנו אפשר להכליל, אני מכליל כי אני רואה על בסיס יומיומי מה טבעם, האם אני טועה?

האם אתה רואה רק בפלסטינאים שעוסקים בטרור פראי אדם שעל זה אני מסכים, או שאתה רואה בכל הפלסטינאים פראי אדם?

האם כל הפלסתינאים אוהבים אותנו?

מהם פלסטינאים?

מתי יום העצמאות של אומת פלסטין?

ומהו דגלה?

מהי מורשתה?

וכן הלאה והלאה.

אשמח לחפש את המאמר המדובר שממנו ציטתי את ארבעת השאלות האחרונות.

כמובן שתטען שהוא שקר.

אבל אדם שהאדיר את מורשתו של רוצח יהודים (כן כן רבין מילא פקודות, פקודה שהייתי מסרב לה גם במחיר של ישיבה בכלא) לא מפתיע אותי שגם יתייחס בסלחנות לרוצחי ילדים למינהם.

אדם שתומך במפגע, רוצח או מחבל, דינו כדין המחבל.

אבל צודק הם לא פראי אדם כלל וכלל....סתם טובחים אחד בשני בכל מדינה.