Jump to content

אז.. מה השמאלנים עושים ביום הזיכרון?

Shlomi062

Recommended Posts

ללכת שבי אחרי השכול הקולקטיבי-לאומי הוא בחירה קלה והגיונית מאוד ביום הזיכרון לחללי צה"ל. ישנם כאלו אשר בוחרים בחירה אחרת - להסתכל גם על השכול ככזה החוצה מגזרים ולאום; שהרי, כפי שנוהגים לציין כאן לא פעם - "לדמעות של אמא אין צבע" - אין להן גם מבטא, דגל או תעודת זהות. כמובן שמשפחות מחבלים לא משתתפות בטקס, והארגון שאמון עליו - "לוחמים לשלום" - הוא ארגון שאחת משלוש מטרותיו העיקריות הינה "חינוך לפיוס ולמאבק בלתי-אלים". בתור אחד שנכח טקס, המשתתפים מביעים צער אמיתי על מותם של חיילים ישראלים, כמו על מותם של לוחמים ואזרחים פלסטינים. מעבר לזה, ובניגוד לטקסים הממלכתיים, הוא גם מרים ראש ושואל את השאלה שבעיניי חסרה מאוד בתפישה הלאומית שלנו את יום הזיכרון - למה? למה מתו הקרובים לי? האם הסיבה הייתה מוצדקת? את השאלה הזו שאלו הורים יהודים ששכלו את בניהם במלחמה חסרת תכלית ושאלו אותה גם הורים פלסטינים שהחטא היחיד של בנם היה שהפגין. בעיניי, ובעיני רבים מהנואמים בטקס, התשובה הייתה זהה - סתם, מכורח המערכת והשיטה. דווקא היציאה מאשליית "במותם ציוו לנו את החיים" וההבנה הכואבת והמזעזעת כי חייהם של רבים, משני הצדדים, נלקחים עבור מטרה שאינה קיימת ושלמותם אין תכלית - היא הלקח אותו עלינו ללמוד, בעיניי, מיום הזיכרון. לקח אשר הצעד המתבקש ממנו הוא אחד ויחיד - לנסות לסיים את המלחמה ארוכת השנים.

העובדות מדברות בעד עצמם, הכנס הזה זה בושה וחרפה.

גם אם ביבי היה מארגן את זה זה היה בושה.

בחאיית, לא צריך להיות ימני בשביל לדעת שמדובר כאן בכנס בזיוני.

אני חייב להבין סופית - מה ביזיוני בזה שמשפחות ששכלו את יקירם בגלל הסיכסוך מנסים לנתב את הכאב לכך שלא יהיו יותר כאבים כאלו למשפחות אחרות?

גם אם אתה לא מסכים עם הדרך שהם רוצים לבצע זה, מה ביזיוני במטרה?

אני חייב לציין שהיה טקס מאוד מרגש, ולא היה ניסיון להטפה נגד ישראל - גם לא בין השורות.

הדגישו שהכח למנוע מקרים כאלו בעתיד הוא בידיים שלנו, ולא של הממשלות השונות. שעלינו לא לקבל את הגזירה המרה של הסיכסוך, אלא לשאול שאלות, להסיק מסקנות ולפעול, לא רק למען ביטחון, אלא למען שלום אמיתי, כזה שלא יהיה בו חשש לאף אחד מהצדדים - כל אחד בדרכו שלו.

ללכת שבי אחרי השכול הקולקטיבי-לאומי הוא בחירה קלה והגיונית מאוד ביום הזיכרון לחללי צה"ל. ישנם כאלו אשר בוחרים בחירה אחרת - להסתכל גם על השכול ככזה החוצה מגזרים ולאום; שהרי, כפי שנוהגים לציין כאן לא פעם - "לדמעות של אמא אין צבע" - אין להן גם מבטא, דגל או תעודת זהות. כמובן שמשפחות מחבלים לא משתתפות בטקס, והארגון שאמון עליו - "לוחמים לשלום" - הוא ארגון שאחת משלוש מטרותיו העיקריות הינה "חינוך לפיוס ולמאבק בלתי-אלים". בתור אחד שנכח טקס, המשתתפים מביעים צער אמיתי על מותם של חיילים ישראלים, כמו על מותם של לוחמים ואזרחים פלסטינים. מעבר לזה, ובניגוד לטקסים הממלכתיים, הוא גם מרים ראש ושואל את השאלה שבעיניי חסרה מאוד בתפישה הלאומית שלנו את יום הזיכרון - למה? למה מתו הקרובים לי? האם הסיבה הייתה מוצדקת? את השאלה הזו שאלו הורים יהודים ששכלו את בניהם במלחמה חסרת תכלית ושאלו אותה גם הורים פלסטינים שהחטא היחיד של בנם היה שהפגין. בעיניי, ובעיני רבים מהנואמים בטקס, התשובה הייתה זהה - סתם, מכורח המערכת והשיטה. דווקא היציאה מאשליית "במותם ציוו לנו את החיים" וההבנה הכואבת והמזעזעת כי חייהם של רבים, משני הצדדים, נלקחים עבור מטרה שאינה קיימת ושלמותם אין תכלית - היא הלקח אותו עלינו ללמוד, בעיניי, מיום הזיכרון. לקח אשר הצעד המתבקש ממנו הוא אחד ויחיד - לנסות לסיים את המלחמה ארוכת השנים.

לוחמים?!? לוחמים?!?

אתה מבין כמה השמאל של היום הוא פח אשפה אחד גדול?

קוראים להם מחבלים.

עצמאות שמח.

עריכה: "החטא הגדול של בנם היה שהפגין"

אתה יודע מה עשה בהפגנה? אתה יודע אם הוא זרק אבנים? ניסה לחטוף נשק? חטף שוטרת? זרק בקבוקי תבערה? ירה בנשק על החיילים?

או שכבר הסקת שהוא חף מפשע בגלל שהצבא הישראלי הרג אותו.

בחייאת ראבק, אני הייתי עד לכל האחרונים שציינתי וראיתי בדיוק איך "המפגינים התמימים" בנעלין, בלעין, שיח' ג'ארח ועוד... פשוט מנסים לפגוע בחיילים, אבל מהר מאוד מבינים שזה יכול להיות בלטרלי ויש סיכוי שאם תנסה לפגוע בחייל אז אתה תפגע. לא נורא, אבל העיקר שהם הפגינו בשקט ובצורה רגועה, מעניין ממה חברים שלי שכבו בבית חולים מאיר בכפר סבא אחרי ההפגנות האלה ביום שישי. אולי חיפשו גימלים אין לדעת:

http://www.youtube.com/watch?v=0BUEnhEJXAw

וזה ממש בקטנה לעומת מה שמתרחש שם מידי שישי, אז אל תזיין במוח אם אין לך מושג וחצי מושג ואתה מוזן מהתקשורת או מחבר'ה שלך הפלסטינאים שהילדים שלהם נהרגו במקרה ובטעות, כי בסה"כ הם ניסו להפגין בצורה סולידית ורגועה.

אני חייב לציין שהיה טקס מאוד מרגש, ולא היה ניסיון להטפה נגד ישראל - גם לא בין השורות.

הדגישו שהכח למנוע מקרים כאלו בעתיד הוא בידיים שלנו, ולא של הממשלות השונות. שעלינו לא לקבל את הגזירה המרה של הסיכסוך, אלא לשאול שאלות, להסיק מסקנות ולפעול, לא רק למען ביטחון, אלא למען שלום אמיתי, כזה שלא יהיה בו חשש לאף אחד מהצדדים - כל אחד בדרכו שלו.

כל זה שווה לקליפת השום כאשר ההסתה הגסה ברשות הפלסטינאית בעיצומה, והפלסטינאים לא מראים ולו רגש אחד של סלידה. אז כן, לבוא ולהגיד שהם סולדים והכל זה אחלה, באמת. אבל שבענו ממילים, הגיע הזמן למעשים, והגיע הזמן שיתחילו לשנות שם את הקונספט של המדיה, כיוון שאם לא, זה פשוט בכייה לדורות שאנחנו נבכה עליה בדם.

לוחמים?!? לוחמים?!?

אתה מבין כמה השמאל של היום הוא פח אשפה אחד גדול?

קוראים להם מחבלים.

עצמאות שמח.

עריכה: "החטא הגדול של בנם היה שהפגין"

אתה יודע מה עשה בהפגנה? אתה יודע אם הוא זרק אבנים? ניסה לחטוף נשק? חטף שוטרת? זרק בקבוקי תבערה? ירה בנשק על החיילים?

או שכבר הסקת שהוא חף מפשע בגלל שהצבא הישראלי הרג אותו.

בחייאת ראבק, אני הייתי עד לכל האחרונים שציינתי וראיתי בדיוק איך "המפגינים התמימים" בנעלין, בלעין, שיח' ג'ארח ועוד... פשוט מנסים לפגוע בחיילים, אבל מהר מאוד מבינים שזה יכול להיות בלטרלי ויש סיכוי שאם תנסה לפגוע בחייל אז אתה תפגע. לא נורא, אבל העיקר שהם הפגינו בשקט ובצורה רגועה, מעניין ממה חברים שלי שכבו בבית חולים מאיר בכפר סבא אחרי ההפגנות האלה ביום שישי. אולי חיפשו גימלים אין לדעת:

וזה ממש בקטנה לעומת מה שמתרחש שם מידי שישי, אז אל תזיין במוח אם אין לך מושג וחצי מושג ואתה מוזן מהתקשורת או מחבר'ה שלך הפלסטינאים שהילדים שלהם נהרגו במקרה ובטעות, כי בסה"כ הם ניסו להפגין בצורה סולידית ורגועה.

בנוגע ל-"לוחמים" - סליחה, שגיתי בלשוני ב-3 וחצי בבוקר. לא הייתה שום התייחסות למחבלים באור חיובי במהלך הטקס וגם לא בשם מכובס אחר.

בנוגע לחטאם הגדול של בנם - כן, אני יודע על מה אני מדבר, כיוון שההתייחסות במשפט זה הייתה להוריו של מוסטפא תמימי, שנהרג מירי של רימון גז בכינון ישיר - אירוע שאותו אפילו אתה הגדרת כ"לא תקין". המטרה של הטקס לא הייתה חקירה של מקרה ספציפי ושהורה פלסטיני שכול יקבל פיצויים או הכרה מישראל. המטרה של הטקס הייתה להראות שמשני הצדדים יש קורבנות חפים מפשע, קורבנות של השיטה המסואבת; להוכיח שלא כל מוות הוא "מוות הרואי עבור המדינה" ושהרבה מאוד מיקירנו מתים סתם; ולהבין כי הסכסוך אינו גזרה משמיים והוא בר שינוי, על ידינו.

בנוגע ל-"לוחמים" - סליחה, שגיתי בלשוני ב-3 וחצי בבוקר. לא הייתה שום התייחסות למחבלים באור חיובי במהלך הטקס וגם לא בשם מכובס אחר.

בנוגע לחטאם הגדול של בנם - כן, אני יודע על מה אני מדבר, כיוון שההתייחסות במשפט זה הייתה להוריו של מוסטפא תמימי, שנהרג מירי של רימון גז בכינון ישיר - אירוע שאותו אפילו אתה הגדרת כ"לא תקין". המטרה של הטקס לא הייתה חקירה של מקרה ספציפי ושהורה פלסטיני שכול יקבל פיצויים או הכרה מישראל. המטרה של הטקס הייתה להראות שמשני הצדדים יש קורבנות חפים מפשע, קורבנות של השיטה המסואבת; להוכיח שלא כל מוות הוא "מוות הרואי עבור המדינה" ושהרבה מאוד מיקירנו מתים סתם; ולהבין כי הסכסוך אינו גזרה משמיים והוא בר שינוי, על ידינו.

בן אדם שרודף אחרי ג'יפ צה"ל וזורק אבנים הוא לא חף מפשע, הוא מחבל.

וכל מי שהשתתף בכאב של המשפחה שלו הוא סתם ליצן.

אז לא הבנתי? לקחת אירוע שבו טענתי ש"ייתכן שחייל אחד או שניים(מתוך אלפיי אירועים) אכן לא פעלו לפי הנהלים" והכללת אותו לכלל האירועים? זה נראה לך הגיוני?

בסופו של דבר, התעסקות בפיזור הפגנות בשטחים, היא לא התעסקות בפיזור הפגנות בת"א. שם, האצבע קלה על ההדק. אבל מאיפה זה נובע? זה נובע מכך שכשאתה עומד מול המפגינים, אתה לוקח בחשבון שיש סיכוי שעוד כמה דקות אתה תשכב בבית החולים בגלל שקיבלת אבן בראש(במקרה הטוב), או נשרפת כתוצאה מבקת"ב וכולך כוויות דרגה 3(זה גם מקרה טוב), או במקרה הפחות נעים וזה גם מה שקרה לחבר שלי - קיבלת סלע לראש והיית ב"קומה" במשך שנה. אז לא בכדי האצבע בשטחים קלה על ההדק.

בסופו של דבר אפשר להפגין, זה אפילו דבר אלמנטרי, אני אוסיף ואומר שאני בעד ההפגנות בכללי, אבל יש דרך. יש צורה. הפגנה אלימה היא הפגנה לא לגיטימית בעליל נקודה. ואם אתה מגיע להפגנה אלימה, אתה צריך לצפות את ההשלכות. פרובוקציות עולות ביוקר, בטח ובטח שהפרובוקציות האלה מסכנות חיי אדם. אז כן, שההורים הפלסטינאים היקרים, יחנכו את הילדים שלהם לנהוג באיפוק, סובלנות ובטח שלא באלימות כלפיי החיילים, ואז אני בטוח שהם לא ימותו(אלא אם כן תהיה טעות טרגית, והרי יש טעויות אחת ל... בסופו של דבר אנחנו בני אדם וזה לא דברים שמתכוונים אליהם. הרי גם פליטות כדור והרוגים כתוצאה מכך, זה לא דבר מתוכנן, אז כן, למי שחשב אחרת - גם החיילים הם בני אדם, וגם הם יכולים לטעות, אבל הליבה של העניין היא, שהטעויות האלה קורות לעיתים רחוקות מאוד, ולא באופן שכיח כמו שאתה מציג פה).

ולגבי אופי הטקס - אני לא נגד, אבל בו זמנית אני חושב שאתה חוטא ומחטיא את כל הנוכחים שהיו בטקס ע"י עיוות המציאות.

למה?

כי אני חושב שלהגיד ש"לא כל מוות הוא מוות הירואי עבור המדינה" זה משפט שהוא כוללני מידי.

אם אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שחיילי צה"ל מחרפים את נפשם עבור הגנה על אזרחים, ואילו מעבר למתרס ישנם מחבלים פוטנציאלים שמעוניינים לרצוח אזרחים וזאת כמובן בשליחות דתית ופחות פוליטית, אנחנו מבינים בעצם שחיילי צה"ל מתים מוות הירואי כדי להגן על אזרחי המדינה בעוד המחבלים מתים כדי להשיג את מטרתם והיא לחימה בכופרים וניסיון ליצור הפיכה איסלאמית כוללנית ואם תאמר לי שזה לא אכן נכון, כי הם רוצים "לשחרר את פלסטין" אז אני אפנה אותך לפיגועים שהיו לפני 67. ואם זה גם לא מספיק, אז אני אפנה אותך לפיגועים שהיו לפני 48. ואם זה גם לא מספיק, אני אפנה אותך לפיגועים שהיו לפני 1930. רק תבקש!

מה שאני אומר בעצם, זה שניסיון לעשות אנלוגיה בין חייל של צבא הגנה לישראל, לבין מחבל ערבי(בין אם הוא מעזה, איו"ש, לבנון, איראן, מצרים), זה פשוט לחטוא באמת ולעוות את כל המציאות ופה הם וגם אתה די עוברים את הגבול וזה מקומם.

כל זה שווה לקליפת השום כאשר ההסתה הגסה ברשות הפלסטינאית בעיצומה, והפלסטינאים לא מראים ולו רגש אחד של סלידה. אז כן, לבוא ולהגיד שהם סולדים והכל זה אחלה, באמת. אבל שבענו ממילים, הגיע הזמן למעשים, והגיע הזמן שיתחילו לשנות שם את הקונספט של המדיה, כיוון שאם לא, זה פשוט בכייה לדורות שאנחנו נבכה עליה בדם.

אתה קצת סותר את עצמך - מצד אחד טוען שאין מספיק פלסטינים שמאמינים בזה בשביל שיעשו שינוי שם, מצד שני מתנגד לכל ארגון כזה שמנסה לחנך ולגרום לכך שיהיו עוד אנשים שיאמיני בכך בשביל שיהיה שינוי.

אם היה מעניין אותך שהאזרחים שם יתנגדו לשלטון החמאס, היית תומך בכל ארגון כמו לוחמים לשלום, ובכל טקס כמו זה שהיה שלשום.

אתה קצת סותר את עצמך - מצד אחד טוען שאין מספיק פלסטינים שמאמינים בזה בשביל שיעשו שינוי שם, מצד שני מתנגד לכל ארגון כזה שמנסה לחנך ולגרום לכך שיהיו עוד אנשים שיאמיני בכך בשביל שיהיה שינוי.

אם היה מעניין אותך שהאזרחים שם יתנגדו לשלטון החמאס, היית תומך בכל ארגון כמו לוחמים לשלום, ובכל טקס כמו זה שהיה שלשום.

לדאבוני הרב, לא הבנת את הקונטקסט, כי אם היית מבין, היית מגלה שאין ולו סתירה אחת בהודעה שלי, אבל לא נורא. בכל מקרה, הארגונים האלה הם ארגונים שפועלים אך ורק במדינת ישראל, מנסים להשפיע אך ורק על החברה הישראלית וזו הבעיה כי זה ממש לא אהדדי עם החברה הפלסטינאית. החברה הפלסטינאית עודה שונאת, מתריסה, מתסיסה ומסיתה נגד מדינת ישראל, וזו לא אנשים אינדיווידואלים אלא המדיה, החינוך ובכל מישור מרכזי וכל זאת בחסות הרשות הפלסטינאית - שעל הנייר אמורה להיות מתונה וההפך מהחמאס הקיצוני.

ואם לא הבנת עדיין - אני בעד כל ארגון שפועל דה פקטו לעשות שינוי במצב הגיאופוליטי ולא עושה זאת רק ע"י דיבורים והבטחות ריקות מתוכן. השלום המיוחל מתחיל מהפסקת ההסתה במערכת החינוך הפלסטינאית והחלת תרבות שונה שם. כל עוד התרבות קלוקלת ומועדדת שהידים, המצב ישאר על כנו ואף יסלים. בכל מקרה, כל עוד לא יהיה שינוי אצלהם, זה ישאר בבחינת חלומות באסמפיה.

הפלסטינים הם הדוגמא הכי ברורה לדמותה של חברה שימין הקיצוני שלה אונס אותה כבר יותר מ 75 שנים:

קרבנוֹּת אובססיבית, שנאת זרים, שמרנות, דיכוי חברתי וכלכלי, אפס סובלנות לביקורת פנימית, אלימות כדרך המקובלת להכריע בסכסוכים פנימיים, ומלחמה חסרת אבחנה וחסרת סיכוי בשם אידיאלים מקודשים במקום עיסוק בשיפור החיים הממשיים במסגרת האפשרי.

אנחנו (עדיין) לא היינו במצב הזה, וזה ההבדל הגדול בינינו (והמזל הגדול שלנו).

הפלסטינים הם הדוגמא הכי ברורה לדמותה של חברה שימין הקיצוני שלה אונס אותה כבר יותר מ 75 שנים:

קרבנוֹּת אובססיבית, שנאת זרים, שמרנות, דיכוי חברתי וכלכלי, אפס סובלנות לביקורת פנימית, אלימות כדרך המקובלת להכריע בסכסוכים פנימיים, ומלחמה חסרת אבחנה וחסרת סיכוי בשם אידיאלים מקודשים במקום עיסוק בשיפור החיים הממשיים במסגרת האפשרי.

פחחח שטויות, בבקשה תיתן לי גוף פלסטיני שאתם לא עוזרים וממנים אותו ואין שום קשר בינו לבין ישראלים והוא פועל נגד הימין הפלסטיני, ואם כן יש למה הם לא מפגינים ליד חבריהם הטרוריסטים(תשובת הפחד לא מתקבלת, גם במצרים ובסוריה פחדו ועדיין הפגינו), ההפגנות היחידות של הפלסטינאים וגם את זה הרוב אתם מארגנים הם נגד ישראל ועשיית פרובוקציות בשטחים, מחילה ממך אבל אתה מדבר שטויות לא מיעוט(הרוב המוחלט!) ולא נעלייים, הח'ברה של חנין זועבי אהובתך היא הייתה עם מחבלים על המרמרה לא עם ח'ברה שבסך הכל רוצים שלום.

תחזור לקומונה היפואית איך לא סגרו לו את היוזר איך???

קרבנו??ת אובססיבית, שנאת זרים, שמרנות, דיכוי חברתי וכלכלי, אפס סובלנות לביקורת פנימית, אלימות כדרך המקובלת להכריע בסכסוכים פנימיים, ומלחמה חסרת אבחנה וחסרת סיכוי בשם אידיאלים מקודשים במקום עיסוק בשיפור החיים הממשיים במסגרת האפשרי.

כל מה שציינת דלעיל, נובע מהפאנטיות הדתית. אם לא הייתה דת, לא הייתה התנהגות כזאת. אם לא היה קידוש המוות, הם לא היו מתנהגים בצורה כזאת אכזרית. ולא טענתי שזה תלוי בגזע או בגנטיקה, למרות שיש שיטענו שייתכן ואני טועה. אני בכל אופן, מקווה שזו טעות וזה אכן לא תלוי בגנטיקה כזאת או אחרת.

שנה הבאה, באותו מקום, באותה שעה, אותו נושא, אותן תגובות...

כמו במתמטיקה גם בחיים, יש בעיות שאין להן פיתרון. בחיים לא יחיו פה שתי מדינות בשלום אמיתי, זה לא יקרה.

כל מה שציינת דלעיל, נובע מהפאנטיות הדתית. אם לא הייתה דת, לא הייתה התנהגות כזאת. אם לא היה קידוש המוות, הם לא היו מתנהגים בצורה כזאת אכזרית. ולא טענתי שזה תלוי בגזע או בגנטיקה, למרות שיש שיטענו שייתכן ואני טועה. אני בכל אופן, מקווה שזו טעות וזה אכן לא תלוי בגנטיקה כזאת או אחרת.

הנקודה היחידה שהועלתה בלינק שהבאת היא שההומו ספיאנס שעזבו את אפריקה לפני עשרות אלפי שנים נושאים (כנראה) גנים ניאנדרטליים, ואפריקאים לא.

מסיבות מובנות, הרמיזה לקשר בין גנים לבין תכונות ייחודיות או דפוסי התנהגות היא פרי עטו ומוחו של הכותב ותו לא.

הנקודה היחידה שהועלתה בלינק שהבאת היא שההומו ספיאנס שעזבו את אפריקה לפני עשרות אלפי שנים נושאים (כנראה) גנים ניאנדרטליים, ואפריקאים לא.

מסיבות מובנות, הרמיזה לקשר בין גנים לבין תכונות ייחודיות או דפוסי התנהגות היא פרי עטו ומוחו של הכותב ותו לא.

אני לא בטוח שאתה יכול לחלוק על פרופסור הררי(מבחינת ידע גרידא), אבל סבבה. בכל מקרה זה לא רלוונטי כל כך.

אני לא בטוח שאתה יכול לחלוק על פרופסור הררי(מבחינת ידע גרידא), אבל סבבה. בכל מקרה זה לא רלוונטי כל כך.

חלילה.

אינני חולק על פרופסור הררי, משום שהוא לא מדבר על קשר גנטי ברור המבוסס על הוכחות מדעיות, אלא על ההשלכות של קשר כזה באם יימצא.

ההיסטוריון ומחבר רב המכר "קיצור תולדות האנושות", ד"ר יובל נח הררי מהאוניברסיטה העברית, מסביר כי "ההשלכות שכולם מדברים עליהן כתוצאה מהממצאים החדשים הן החייאה של תיאוריות גזעניות. התיאוריה ששלטה עד עכשיו בכיפה - ובמידה רבה כי היא הייתה הכי תקינה פוליטית - אמרה שלכל בני האדם שחיים היום בעולם יש מוצא משותף באפריקה לפני כשישים אלף שנה, מה שאומר שאין כר יותר מדי פורה לתיאוריות גזעניות, משום ששישים אלף שנה זה זמן יחסית קצר במונחים אבולוציוניים. ואם כך, המשמעות היא שקשה לצפות לתכונות שונות באופן משמעותי בין, נגיד, סינים לאפריקאים.

"אבל, לעומת זאת, אם סינים או אירופאים נושאים גנים ניאנדרתליים, ולאפריקאים אין הגנים האלה, ובהנחה שאותם גנים של ניאנדרתלים, שהצליחו להיכנס לגנום של ההומו סאפיינס ולהישאר בו הם כנראה גנים מוצלחים במיוחד כי אחרת הם לא היו שורדים, מתחילות לעלות המחשבות האסורות, שאחרי מלחמת העולם השנייה הכניסו אותן עמוק-עמוק לבוידם: אולי יש משהו בגנום הסיני או האירופי שהופך אותם במהותם ליותר חרוצים, חכמים או משהו אחר מהאפריקאים?".

וזה עוד לפני שהתחלנו לדבר על שאלות מנחות שאולי נשמטו וניואנסים ששורבבו ע"י הכותב כדי לגרוף עוד קצת צפיות בכתבה.

אתם זייני מוח. כל השמאלנים המסריחים שפה, הייתי רוצה לראות אותכם בהפגנה של אנשים זבלים כמוכם, ששמים כאפיות על הראש ודופקים סלעים ב2 חיילים שלי לשעבר, אם אלו היו אחים שלכם או חברים שלכם מה הייתם עושים או אומרים ?.. אם הקצין שלי לא היה עוצר אותי הייתי עכשיו מרצה מאסר על רצח. טפי עליכם אתם יותר גרועים מערבים מבחינתי.

הלב הצהוב, אתה נכנס פה לנישות לא רלוונטיות. אני לא חושב כמו פרופסור הררי, ובוא נודה לרגע - לא לי ולא לך יש את הידע הדרוש כדי להסיק מסקנות כאלה.

בכל אופן אני נוטה לא להכנס לפינות האלה, וזה אך ורק משום שכל התפישה של בני האדם השתנתה לאחר מלחמת העולם השניה ופשעיי הנאצים ופימפמו לנו גישה אחרת שכל בני האדם שווים, כדי למנוע גילוי גזענות(ובצדק). לדעתי, גם אם ימצאו הבדל בין הגזעים, לא ידברו על כך, כדי לא לעורר אנטיגוניזם וגזענות, כך שאני לא יודע כמה באמת בני האדם שונים זה מזה(דוגמא בולטת היא גיד האכילס המוארך של האפריקאים בשונה מהאדם הלבן), אבל שוב, אני נוטה לא להכנס לזה, גם כדי לא להכנס לתיאוריות מסובכות ומסוכנות שיכולות ליצור מחשבות שונות על הבדל בין הגזעים(למרות שזה ברור לכל שיש הבדל באיברים הפנימיים ואני מתאר לעצמי שגם בגנים, אבל במקרה הזה "עדיף לא להכיר את הנושא הזה" כי לא מן הנמנע שיקום איזה מטורף כמו היטלר שינסה להצמית גזענים נחותים או פחות טובים מהגזע שלו) וגם כי אני חושב שבסופו של דבר התרבות שבה אתה גודל, משפיעה על דפוס ההתנהגות של האדם הרבה יותר מאשר הגזע אליו אתה שייך, כך שגם אם יוכיחו שאכן יש הבדל מהותי, עדיין זה בגדר לא רלוונטי לטעמי(ונזכיר שוב, שזה לא שייך לנושא וזו סתם אנקדוטה קטנה שהעלתי לדרך אגב).

לדאבוני הרב, לא הבנת את הקונטקסט, כי אם היית מבין, היית מגלה שאין ולו סתירה אחת בהודעה שלי, אבל לא נורא. בכל מקרה, הארגונים האלה הם ארגונים שפועלים אך ורק במדינת ישראל, מנסים להשפיע אך ורק על החברה הישראלית וזו הבעיה כי זה ממש לא אהדדי עם החברה הפלסטינאית. החברה הפלסטינאית עודה שונאת, מתריסה, מתסיסה ומסיתה נגד מדינת ישראל, וזו לא אנשים אינדיווידואלים אלא המדיה, החינוך ובכל מישור מרכזי וכל זאת בחסות הרשות הפלסטינאית - שעל הנייר אמורה להיות מתונה וההפך מהחמאס הקיצוני.

ואם לא הבנת עדיין - אני בעד כל ארגון שפועל דה פקטו לעשות שינוי במצב הגיאופוליטי ולא עושה זאת רק ע"י דיבורים והבטחות ריקות מתוכן. השלום המיוחל מתחיל מהפסקת ההסתה במערכת החינוך הפלסטינאית והחלת תרבות שונה שם. כל עוד התרבות קלוקלת ומועדדת שהידים, המצב ישאר על כנו ואף יסלים. בכל מקרה, כל עוד לא יהיה שינוי אצלהם, זה ישאר בבחינת חלומות באסמפיה.

א- הארגונים הללו פועלים ב-2 הצדדים. אמנם בישראל יותר בחופשיות, שכן ברשות יש משטר ימני קיצוני שמונע זאת באלימות, אבל הם כן פועלים שם בצורה יותר מחתרתית.

ב- מה בעיניך זה פעולות? בשביל לעשות שינוי גדול צריך לצבור כח ואהדה בציבור, ובשביל זה צריך אירועים כאלו. האירועים הללו הם ההפך מדיבורים, זה לא נאומים בכיכר העיר, זה לעשות תאלכס, ליצור אירועים משותפים, ללמד את הנרטיב של הצד השני, לחנך לכך שאפשר אחרת.

צריך לתמוך בארגונים הללו, לתת להם את כל המשאבים שצריך בשביל לעזור להם להגיע לכמ שיותר אנשים גם בצד הפלסטיני, כדי שיצברו כח ואהדה ויעשו את השינוי הגדול.

א- הארגונים הללו פועלים ב-2 הצדדים. אמנם בישראל יותר בחופשיות, שכן ברשות יש משטר ימני קיצוני שמונע זאת באלימות, אבל הם כן פועלים שם בצורה יותר מחתרתית.

ב- מה בעיניך זה פעולות? בשביל לעשות שינוי גדול צריך לצבור כח ואהדה בציבור, ובשביל זה צריך אירועים כאלו. האירועים הללו הם ההפך מדיבורים, זה לא נאומים בכיכר העיר, זה לעשות תאלכס, ליצור אירועים משותפים, ללמד את הנרטיב של הצד השני, לחנך לכך שאפשר אחרת.

צריך לתמוך בארגונים הללו, לתת להם את כל המשאבים שצריך בשביל לעזור להם להגיע לכמ שיותר אנשים גם בצד הפלסטיני, כדי שיצברו כח ואהדה ויעשו את השינוי הגדול.

א - טענת שהם פועלים בפלסטין? אוקיי, עכשיו תפרט לי בבקשה איך זה בא הלכה למעשה ומה הפעולות שהם עושים כדי לשנות את ההסתה הבוטה ברשות.

ב - איזה פעולות? שום דבר לא יעזור כל עוד ילדים מגיל 0 גדלים על תוכניות טלויזיה שמסיתות נגד ישראל. זה מתחיל מגיל קטן, שם צריך לבוא השינוי, כשהם עדיין בוסר, ולא כשהם מגיעים לבגרות ומפתחים דעה חריפה נגד ישראל בגלל השרשה של שנאה תמידית שהחלה מגיל קטן. אז אתה שואל אותי מה צריך לעשות? אז צעד ראשון זה לשנות את המדיה, צעד שני זה לשנות את התכנים של מערכת החינוך, צעד שלישי זה להניא טרוריסטים מכוונותיהם או מחבלים בפוטנציה, צעד רביעי זה להקים תנועות נוער שמקדשות את החיים ולא את המוות ועוד ועוד...

עכשיו תסביר לי איך הם פועלים ומה הם עושים. אני בטוח שכשתכתוב את ההודעה, אתה פתאום תגלה, שהם לא באמת עובדים או פועלים שם, אלא יותר מדברים בעלמא.

שוב, כדי להגיע לשלב שאתה יכול לבצע את כל מה שתיארת, הם צריכים כח, הם צריכים תמיכה בציבור.

אני מסכים איתך לגמרי, אלו צעדים שחייבים לקרות.

אבל יש צעדים גם לפניהם.

אתה לא יכול לשנות את המדיה כשהיא נשלטת ע"י הממשל.

אתה לא יכול לשנות את מערכת החינוך כשהתכנים מוחלטים ע"י מפלגה.

אתה לא יכול להקים תנועת נוער שמתנגדת לדעות הממשל כשהממשל מחסל כל מתנגד רעיוני.

אתה לא יכול לפעול בגלוי ובעוצמה כשיש שילטון טרור גלוי.

בשביל כל אלו צריך חייב תמיכה גורפת.

אם תצא עם עוד 20 איש לרחוב, ירמסו אותך.

אם תפעל נכון עד שיהיו איתך 20 אלף איש, ורק אז תצא לרחוב - תוכל לבצע שינוי.

הדבר היחיד מבין מה שאמרת שאפשר לבצע כבר עכשיו (אם כי עדיין בזהירות) זה לנסות להניע צעירים מלהיות מחבלים.

אבל תנחש מה - זה כבר קורה, ע"י יצירה של הידברות.

ארגון לוחמים לשלום (זה שארגן את הטקס המדובר) מקיים חוגי בית גם בישראל וגם בשטחי הרשות, כמו גם הרצאות פתוחות, אליהם מזמינים צעירים רבים במרכזי בילוי ולימודים.

פורום משפחות שכולות פועל לגרום לאנשי ציבור ולדמויות פופולריות של כל אחד מהצדדים לקרוא להפסקה באלימות, כמו גם הקמה של פרוייקט של יצירת שיחות טלפוניות בין צעירים ישראלים ופלסטינים (ע"פ נתוני הארגון בוצעו למעלה ממיליון שיחות כאלו).

קואליציית השלום הפלסטינית מקיימת סמינרים של 40-50 צעירים ברחבי עזה מדי פעם.

המכון הפלסטיני לפיתוח ודמוקרטיה (אל-טאריק) מקיים הרצאות במוסדות לימוד.

וכו'...

אני מנחש שמעולם לא פנית את אחד הארגונים הללו בשביל לשמוע על הפעולות שהם עושים, נכון?

וואלה? לא מפתיע בכלל.

http://www.ynet.co.il/Iphone/Html/0,13406,L-Article-V7-4221301-android,00.html

בושה שיהודים צריכים לפחד להסתובב ברחוב במדינת היהודים ועוד ביום העצמאות. מתי כבר נשנה את המנטליות הסולחנית שלנו כלפי מי שמנסה לחסל אותנו??

א - טענת שהם פועלים בפלסטין? אוקיי, עכשיו תפרט לי בבקשה איך זה בא הלכה למעשה ומה הפעולות שהם עושים כדי לשנות את ההסתה הבוטה ברשות.

איני דובר של אף ארגון, אבל ספציפית "לוחמים לשלום" (שהם, כאמור, אלה שארגנו את הטקס שעבורו נפתח הדיון) פועלים לא מעט בשטחי הגדה. על קצה המזלג:

- מפגש דו-לאומי בין קבוצות ת"א ושכם

- חוג בית בבית ג'אלה

- חוג בית בדיר איסתיא

- חוג בית ביתמא

- מפגש עם תלמידי תיכון פלסטינים במזרח ירושלים

(וכמובן מה שנכתב מעליי, אבל כאן זה הלכה למעשה)