Jump to content

שני ימים בלי כדורגל - מה קרה?!

נועם שוהם

Recommended Posts

אני מסכים שאין שום סיבה לשדר רק את המשחק, בזמן שכל שאר הערוצים חשוכים, כיוון שחשיבותו כה גדולה עד שהוא "מאפיל על זיכרון הנופלים" או משהו פופוליסטי-מניפולטיבי שכזה.

מאידך, אני לא ממש מאמין בהחשכת ערוצים ממלכתית כפויה באופן כללי - בדיוק כפי שאני לא מאמין בהרבה דברים אחרים שהמדינה כופה היום על האזרח. אני בעד טקסי זיכרון ממלכתיים, צפירות וכו' - אבל הניסיון לכפות על האוכלוסייה לחשוב על נושא מסוים, גם אם הוא חשוב כמו זיכרון חללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה או זיכרון נופל השואה - הוא במקרה הטוב פתטי ובמקרה הרע פשיסטי. אני לא מבין למה לא לאפשר חופש בחירה.

חיילי צה''ל נפטרו בהיותם צעירים ותמימים כ''כ על הקרבת ואהבת מדינת ישראל ובשביל להגן עלינו ועל שאר אזרחי המדינה..

יהודי אירופה נרצחו עקב היותם יהודים באכזריות רבה..

2 לילות בשנה זה הכל ..

אין לי עוד מה להגיד ,בשבילי אלו ימים מאוד עצובים שגורמים לי לחשוב הרבה .

מאידך, אני לא ממש מאמין בהחשכת ערוצים ממלכתית כפויה באופן כללי - בדיוק כפי שאני לא מאמין בהרבה דברים אחרים שהמדינה כופה היום על האזרח. אני בעד טקסי זיכרון ממלכתיים, צפירות וכו' - אבל הניסיון לכפות על האוכלוסייה לחשוב על נושא מסוים, גם אם הוא חשוב כמו זיכרון חללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה או זיכרון נופל השואה - הוא במקרה הטוב פתטי ובמקרה הרע פשיסטי. אני לא מבין למה לא לאפשר חופש בחירה.

אני גם לא מבין למה המדינה כופה עלינו לעשות צבא, לשלם מיסים, לציית לחוקים שאני לא מסכים איתם ועוד ועוד...

לא כל דבר זה כפייה, די עם הפאניקה הזאת.

6 מיליון יהודים נרצחו, שלא יעזו לשדר את השטות הזאת. מה פתטי ומה פשיסטי בזה שהמדינה מכבדת 6 מיליון יהודים שנרצחו?

אני מסכים שאין שום סיבה לשדר רק את המשחק, בזמן שכל שאר הערוצים חשוכים, כיוון שחשיבותו כה גדולה עד שהוא "מאפיל על זיכרון הנופלים" או משהו פופוליסטי-מניפולטיבי שכזה.

למהלך הזה יש כמובן עוד סיבות רבות חוץ מאשר "כפיית מחשבה על האוכלוסיה" כפי שאתה מציג אותה

אתה כמובן בעל אידיאולוגיה די אנרכיסטית לצערי לכן תחפש את אפשרות הבחירה וההגשמה העצמית בכל דבר בחייך

לא שופט אותך, ואתה יודע שאני לא מעריץ גדול של הדעות שלך ושל עוד מספר משתמשים בפורום

אבל, לפני אפשרות הבחירה של כל אדם ואדם, ואפשרות ההגשמה העצמית (שהיא אומללה לצערי, והיא הולכת ומתגברת ככל שעוברות השנים) יש עוד בסיס שאתה שוכח, והוא טובת הכלל

טובת הכלל הישראלי-יהודי הוא כמובן חקיקה של היסטורית ומורשת הקרב שלנו

תסכים או לא תסכים, אני יודע שאתה מבין

לא מאמין שמעלים את זה לדיון בכלל כמה שזה משחק גדול הוא לא משתווה בכלל ליום השואה ויום הזיכרון לחללי צהל זה פשוט ביזיון

נקודה למחשבה לכולם:

מה אתם עושים ביום הזיכרון לחללי ישראל, או ביום הזיכרון לשואה?

אתם לא יושבים בכלל עם חברים?

לא משחקים בכלל במחשב?

לא מדברים עם חברים בפייסבוק?

לא רואים סדרות וסרטים במחשב?

לא שומעים בכלל מוזיקה רגילה(לא המוזיקה שברדיו)?

לא קוראים ספרים?

או עוד אלף ואחת דברים, שלא בהכרח קשורים לימי הזיכרון האלה?

חוץ מאנשים עם קשר משפחתי קרוב, האם קיימים עוד אנשים שכל יום הזיכרון מוקדש עבור אותם הנופלים?

אני הולך לטקסים(ופעילויות נוספות) ביום השואה וביום הזיכרון בצבא, ואם אפשר אז גם בבית ספר הישן שלי.

אני יודע ומתעניין בשואה ובמלחמות ישראל הרבה יותר מהאדם הממוצע. זה הרבה יותר חשוב לטעמי מאשר פתאום להיות חכם גדול ביום הזיכרון.

ראיתי הרבה מאוד תוכניות, סרטים, שמעתי עדויות וכו'.

האם זה הופך אותי לפושע שאני כן רוצה לראות את המשחק כדורגל במשך שעתיים? למה צריך להקשות?

מי לקח לעצמו את הזכות לקבוע לכל אחד איך לציין את הימי זיכרון האלה?

אם מישהו חושב שזה מוריד מהערך שלי בתור בנאדם, מהישראליות שלי, מהציונות שלי, מהתרומה שלי למדינה - זכותו לחשוב ככה.

אני לא מסכים איתו.

למה שהמשחק לא ישודר, אולי אפילו בלי שדר ופרשן בכלל, או פשוט להתחבר לשידור זר? מי שרוצה לראות יראה בכל מקרה.

והנה טור דעה שדווקא הולך לכיוון השני מהטור שאתה פירסמת.

http://sports.walla.co.il/?w=/3733/2525686

נקודה למחשבה לכולם:

מה אתם עושים ביום הזיכרון לחללי ישראל, או ביום הזיכרון לשואה?

אתם לא יושבים בכלל עם חברים?

לא משחקים בכלל במחשב?

לא מדברים עם חברים בפייסבוק?

לא רואים סדרות וסרטים במחשב?

לא שומעים בכלל מוזיקה רגילה(לא המוזיקה שברדיו)?

לא קוראים ספרים?

או עוד אלף ואחת דברים, שלא בהכרח קשורים לימי הזיכרון האלה?

חוץ מאנשים עם קשר משפחתי קרוב, האם קיימים עוד אנשים שכל יום הזיכרון מוקדש עבור אותם הנופלים?

אני הולך לטקסים(ופעילויות נוספות) ביום השואה וביום הזיכרון בצבא, ואם אפשר אז גם בבית ספר הישן שלי.

אני יודע ומתעניין בשואה ובמלחמות ישראל הרבה יותר מהאדם הממוצע. זה הרבה יותר חשוב לטעמי מאשר פתאום להיות חכם גדול ביום הזיכרון.

ראיתי הרבה מאוד תוכניות, סרטים, שמעתי עדויות וכו'.

האם זה הופך אותי לפושע שאני כן רוצה לראות את המשחק כדורגל במשך שעתיים? למה צריך להקשות?

מי לקח לעצמו את הזכות לקבוע לכל אחד איך לציין את הימי זיכרון האלה?

אם מישהו חושב שזה מוריד מהערך שלי בתור בנאדם, מהישראליות שלי, מהציונות שלי, מהתרומה שלי למדינה - זכותו לחשוב ככה.

אני לא מסכים איתו.

למה שהמשחק לא ישודר, אולי אפילו בלי שדר ופרשן בכלל, או פשוט להתחבר לשידור זר? מי שרוצה לראות יראה בכל מקרה.

והנה טור דעה שדווקא הולך לכיוון השני מהטור שאתה פירסמת.

http://sports.walla.co.il/?w=/3733/2525686

מה שהוא פירסם זה 2 דעות של 2 אנשים

דבר שני, זה אקט סימלי, אף אחד לא אומר סגרו את האינטרנט וכל אמצעי התקשורת

פשוט זה דבר שכבר עושים אותו עשרות שנים, למה להפסיק? נמאס להמציא את הגלגל כל שנה מחדש

כמו שחמי כתב בוואלה, כדורגל זה לא בידור בשבילי, זה דרך חיים. לא קיצוני ולא כלום, זה חלק משגרת היום שלי.

אני עומד בצפירה, מכבד את היום הזה (למרות שאישית אני לא מתחבר לטקסים, ולדעתי יותר משמעותי לפעול למען ניצולי השואה בשאר הימים, אבל זה נושא אחר), ובא לי בערב לשבת ולראות כדורגל אחרי יום עבודה/לימודים. אני לא מבקש צפיה בבננה ביץ', אני מבקש זכות לעשות בבית את מה שנראה לי נכון, ומעבר לזה - תמורה הוגנת לתשלום על ערוצי הספורט בממיר, שמתכוונים לא לשדר שני משחקים חשובים של הקבוצה שאני אוהד.

מי שמפריע לו באמת לראות כדורגל ביום הזה - מכבד את זה. גם את הרוב שמגיב ככה רק בגלל שזה מוציא אותם טוב, אבל הם כן שומעים מוסיקה, נגיד, ביום השואה. ואז מה כבר ההבדל, זה בידור וזה בידור. ועבורי כדורגל זה הרבה יותר מזה.

אני לא חושב שיש למישהו זכות להגיד למישהו אחר מה לראות, איך להרגיש, מתי להתאבל ואיך לפעול בארבע אמות שלו. אם מישהו יעשה צפיה המונית ביום השואה או ישים בפול ווליום מוסיקה - אני אלך איתך לסגור לו את הרמקולים. אבל כל עוד זה מוצנע, למי זה מפריע?

אני לא חושב שיש למישהו זכות להגיד למישהו אחר מה לראות, איך להרגיש, מתי להתאבל ואיך לפעול בארבע אמות שלו. אם מישהו יעשה צפיה המונית ביום השואה או ישים בפול ווליום מוסיקה - אני אלך איתך לסגור לו את הרמקולים. אבל כל עוד זה מוצנע, למי זה מפריע?

בדיוק.

ולכן, אם תרצה, תשב בבית ותחפש דרכים לראות את המשחק ואף אחד לא יגיד לך כלום.

אבל, שידור משחק כדורגל, שעם כל הכבוד, הוכח שבן אדם יכול לנשום בלי זה, על ידי גוף רשמי במדינת ישראל, זה פשוט אקט לא ערכי ולא חינוכי בעליל.

במקום שילדים יגדלו על יום השואה ושזה לא עוד יום, לאט לאט יהפוכו את זה לעוד יום.

בדיוק.

אבל, שידור משחק כדורגל, שעם כל הכבוד, הוכח שבן אדם יכול לנשום בלי זה, על ידי גוף רשמי במדינת ישראל, זה פשוט אקט לא ערכי ולא חינוכי בעליל.

למה הוא צריך לחפש דרכים לראות את המשחק, במקום לראות בטלוויזיה כמו בנאדם? עוד מעט תגיד שגם צריכים להחשיך את הערוצים הזרים.

זכותך המלאה לא לראות, ואני מבין ומכבד את ההחלטה שלך, אבל בשביל זה אתה צריך רק לא לעבור לערוץ הספורט. זה הכל.

לא צריך להחליט לא לשדר את המשחק בשביל זה.

וממתי ערוץ הספורט? הוא גוף רשמי במדינת ישראל?

לא רק את המשחק, מיותר להחשיך את הטלויזיה בכלליות.

אין שום קשר בין זיכרון הנופלים לבין טלויזיה או לא.

ובכלליות זאת זכותו של בן אדם לעשות את מה שנכון בשבילו.

למה הוא צריך לחפש דרכים לראות את המשחק, במקום לראות בטלוויזיה כמו בנאדם? עוד מעט תגיד שגם צריכים להחשיך את הערוצים הזרים.

זכותך המלאה לא לראות, ואני מבין ומכבד את ההחלטה שלך, אבל בשביל זה אתה צריך רק לא לעבור לערוץ הספורט. זה הכל.

לא צריך להחליט לא לשדר את המשחק בשביל זה.

וממתי ערוץ הספורט? הוא גוף רשמי במדינת ישראל?

ערוץ הספורט הוא לא גוף רשמי מטעם מדינת ישראל, אם כי הוא כפוף אם אני לא טועה לרשות השניה.

הוא גוף פרטי, שהרבה יותר מסתם גוף פרטי. הוא גוף שמרכז סביבו הרבה אנשים וצופים, ומטבע הדברים במצבים כזה השיקולים שלו לא רק צריכים להיות "פרטיים", אלא גם מה נכון בראייה הציבורית.

ובראייה ערכית וציבורית זה פשוט לא ראוי שביום שהמדינה מציינת זכרון לרצח 6 מיליון תושבים, אנשים ישבו לראות כדורגל כאילו כלום לא קרה, שלא נדבר שעוד יהיו התכנסויות של חבר'ה בבית וקצת מעבר לזה שבנאדם בודד יראה בשקט.

יום השואה זה לא עוד יום, ובוודאי לא יום שגרתי, ומתוקף כך, ראוי שהשגרה תשתנה מעט.

השמים לא יפלו, צריכים לשים את זה בפרופורציות הנכונות.

לאט לאט זה הופך את היום לפחות ופחות משמעותי, עוד כמה שנים זה פשוט יהיה עוד יום בשנה.

מי שרוצה לראות שיראה אינטרנט לא יקרה כלום, קצת ממלכתיות לא תזיק.

צריך לעצור את זה בשלב הזה ולומר "מצטערים, זה יומיים בשנה שנקבעו לא אתמול בבוקר, ולא נתחיל לשנות את זה כי ברסה משחקת."

אני לא מבין את הקטע הזה של להתחשב ברבים, או "ראייה ציבורית" במקרה הזה.

אתם מדברים פה כאילו שידור בטלויזיה מחייב את כולם לצפות.

לא צריך לחייב אף אחד לעשות שומדבר. מי שרוצה לראות? שיבושם לו. מי שלא? שלא ידליק את הטלויזיה על ערוץ 55.

הדבר היחיד שצריך למנוע זה דברים שיכולים גם להשפיע על אחרים, קרי מסיבות, מוזיקה ברחובות(ובכלל דברים ציבוריים בסגנון כמו למשל הקרנת משחק כדורגל) וכו'.

מה שהבנאדם עושה בביתו? עניין שלו.

*אין קשר בין התגובה שלי למה שאני מתכוון לעשות ביום הזה, אני פשוט לא חושב שצריך להכריח בנאדם למשהו שלא משפיע על אחרים

אני לא הבנתי מכל הסיפור אם הדיון הוא על החשכת ערוץ הספורט או הערוצים הזרים.

אם זה ערוץ הספורט, זה חובה, ככה עושים כבר עשרות שנים ואסור להפסיק עם זה.

אם זה הערוצים הזרים, זה כבר פחות לעניין, כי זה יהיה יותר מדי כפייתי. כבר ראינו צ'לסי נגד ליברפול ביום השואה ואף אחד לא מת מזה.

בקשר להאם לראות - אני משקיע יותר שעות בשבוע על לראות כדורגל מאשר על אוכל. מסכים פה לגמרי עם שמשון ואבנר.

לראות כדורגל לבד בבית זה דבר רגיל, לא חגיגה, ואפשר להקדיש זמן גם לזה, וגם ללראות סרטים/לשמוע שירים עצובים ברדיו/לקרוא חומרים היסטוריים מבלי לפגוע באף אחד.

כמו שחמי כתב בוואלה, כדורגל זה לא בידור בשבילי, זה דרך חיים. לא קיצוני ולא כלום, זה חלק משגרת היום שלי.

אני עומד בצפירה, מכבד את היום הזה (למרות שאישית אני לא מתחבר לטקסים, ולדעתי יותר משמעותי לפעול למען ניצולי השואה בשאר הימים, אבל זה נושא אחר), ובא לי בערב לשבת ולראות כדורגל אחרי יום עבודה/לימודים. אני לא מבקש צפיה בבננה ביץ', אני מבקש זכות לעשות בבית את מה שנראה לי נכון, ומעבר לזה - תמורה הוגנת לתשלום על ערוצי הספורט בממיר, שמתכוונים לא לשדר שני משחקים חשובים של הקבוצה שאני אוהד.

מי שמפריע לו באמת לראות כדורגל ביום הזה - מכבד את זה. גם את הרוב שמגיב ככה רק בגלל שזה מוציא אותם טוב, אבל הם כן שומעים מוסיקה, נגיד, ביום השואה. ואז מה כבר ההבדל, זה בידור וזה בידור. ועבורי כדורגל זה הרבה יותר מזה.

בשביל הרבה אנשים כדורגל זה לא רק בידור, סוקראטס,מכבי בשבילך זה בידור?

בכל מקרה, מעטים מאוד הם האנשים שבאמת 24 שעות עוסקים רק בענייני היום הזה,ולא מעסיקים את עצמם גם בשאר הדברים שבשגרה.

בשביל הרבה אנשים כדורגל זה לא רק בידור, סוקראטס,מכבי בשבילך זה בידור?

בכל מקרה, מעטים מאוד הם האנשים שבאמת 24 שעות עוסקים רק בענייני היום הזה,ולא מעסיקים את עצמם גם בשאר הדברים שבשגרה.

אין דין מכבי כדין כדורגל. מכבי זה לא כדורגל ולא ספורט, זה מכבי.

ועדיין, יום השואה, יום בו מציינים זיכרון לרצח 6 מיליון יהודים, הוא חשוב לי פי כמה ממשחק של מכבי.

בדיוק.

ברור שלא תבוא אליי הביתה ותסגור את השאלטר, אנחנו עוד לא שם, אבל למה אני צריך לחפש לינקים? שיעבירו שידור בלי שדר, בלי פרשן (האמת? שיעשו את זה כל השנה), ואני אקבל תמורה לכסף שלי. מי שירצה - יראה. מי שלא - לא. לא כופים עליך לזפזפ.

אקט לא ערכי ולא חינוכי? אתה רציני?

בלי אולפן, עם שדר זר ברקע, שידור ששילמתי עליו מכספי (מה יותר ערכי? גזל ציבור?), בבית שלי, בווליום נמוך - את השואה אני מכיר. סלח לי על הקרירות, אני לא מתחבר להיסטריה סביב היום הזה, אבל את ליל הסדר האחרון עשיתי עם ניצולים. נראה לי אפקטיבי יותר מאשר הפסטיבל העלוב שמקיימים לזכרם, רק כדי שיהיה אפשר לשכוח מהם בשאר השנה.

אם לא אראה את המשחק, אראה סרט (לא רשימת שינדלר, אם תהית) בצפיה באינטרנט. אני לא מתחבר לאבל הכפוי הזה מדי שנה, ראיתי את כל הסרטים, מחובר מאוד להרבה ניצולים באופן אישי, כשיהיו לי ילדים אשב ואספר להם, אבל אני, ביני ובין עצמי - מרשה לעצמי לא לשים אפר על הראש ביום הזה ולא לקונן על מר גורלנו. ביבי עושה את זה מספיק בשאר השנה. סתם, לא יפה.