Jump to content

אני תקוע בקורס של הסטילים ומת לעוף לג'וב מה עושים?

Recommended Posts

תברח בצבא, תברח בחיים האישיים.

זה הפעם הראשונה שזה אתה מול מערכת אדישה, שאתה לא יכול לשחק איתה איך שבא לך.

זה לא מראה, זה יותר.

ואבי8 אל תקשקש לי בקומקום.

אני אכלתי חרא בשירות שלי, היה לי הכי קל לצאת מהצבא אם רק הייתי רוצה (כל מי שמכיר אותי יודעג גם למה) וואלה סיימתי כמו גדול 3 שנים עם כל המשברים, אולי לא הייתי לוחם (לצערי הרב ) וואלה היה לי גם שירות שוק בסוף (שוב, לא באמת מבחירה שלי) אבל נתתי 3 שנים ולא עשיתי בעיות.

הכי קל בעולם להתפנק ולהגיד אני לא יכול.

כל הכבוד לך אחי ולא משנה לי אם הייתי קרבי או לא העיקר תרמת למדינה שלך..

אבל שוב אולי באמת הבנאדם סובל שם אף אחד פה לא מכיר אותו באמת ויודע מה עובר עליו..

ולפותח הנושא מה קורה איתך מה עשית בסוף

מחר (היום כבר) אנחנו צריכים להיות בבסיס ב9, אני לא מגיע. אני יחזור יום ראשון רגיל.. הקפצה עלק. אתמול יצאנו חמשוש ופתאום ב11 בלילה מתקשרים אליי ואומרים לי שצריך להתייצב מחר ב9. דיי נשבר מהמקום הזה כבר, באמת שאני לא יכול להיות בו יותר.. לא איכפת לי כבר מה ייתנו לי רק לצאת מהקורס הזה.

בקיצור זה נחשב נפקדות לפי מה שאני מבין אז ביום ראשון לבוא רגיל בלי להודיע וזהו או שלהתקשר למפקדים במוצ"ש? ומה העונש שייתנו לי על יומיים (אני יודע שזה לא קבוע אבל בערך)?

מחר (היום כבר) אנחנו צריכים להיות בבסיס ב9, אני לא מגיע. אני יחזור יום ראשון רגיל.. הקפצה עלק. אתמול יצאנו חמשוש ופתאום ב11 בלילה מתקשרים אליי ואומרים לי שצריך להתייצב מחר ב9. דיי נשבר מהמקום הזה כבר, באמת שאני לא יכול להיות בו יותר.. לא איכפת לי כבר מה ייתנו לי רק לצאת מהקורס הזה.

בקיצור זה נחשב נפקדות לפי מה שאני מבין אז ביום ראשון לבוא רגיל בלי להודיע וזהו או שלהתקשר למפקדים במוצ"ש? ומה העונש שייתנו לי על יומיים (אני יודע שזה לא קבוע אבל בערך)?

וואלה אחי זה תלוי בכל כך הרבה דברים אם אתה מביא תרוץ טוב גם תוכל לקבל רק תנאי אבל מה יעזור לך הנפקדות הזאת של יומיים? טוב זה לא יעשה ויכולים גם לרתק אותך,אם יש לך שאלות שאל חופשי בפרטי אחי

אבי8 - מי שכותב בפורום רק שהוא רוצה לפרוש כי קשה לו (עד כה הוא ציין 2 סיבות שהוא רוצה לעבור להיות ג'ובניק - הוא רוצה להיות קרוב למשפחה ומעצבן אותו שמקפיצים אותו לבסיס) והוא הדגיש שהוא צריך עזרה איך לשקר לקב"ן כדי לצאת משם.

אתה לא רוצה שנשפוט אנשים בלי שאנחנו מכירים אותם, אבל גם אתה לא מכיר אותו והתחלת לתת לו עצות ולתמוך בו. אז גם אתה שפטת אותו (רק שאתה החלטת לתמוך בו, אז לך מותר אותו לדון אותו לזכות ולי ולאחרים אסור לדון אותה לחובה ?).

אני די בטוח שאחת הבעיות לפחות נפתרה לנו ע"י התגובה של "שבוז" שהוא מסביר את הסיבה למה הוא לא מצליח להסתגל בעזרת 4 משפטים שבהם הוא קורא לעצמו "ילד" ארבע פעמים. להיות "ילד" בעולם של מבוגרים זו באמת בעיה, אבל כמו שכבר אמרו פה לפני, מי שחושב שהוא "ילד בצבא", יחשוב ככה גם שהוא יצטרך למצוא עבודה, ללכת ללימודים, להקים משפחה או סתם להתחיל לחיות בזכות עצמו.

שבוז, למה ציפית לקבל קצת יותר מהתלהמויות ? למה אתה חושב שמגיע לך יותר מירידות של אנשים שכן נתנו ?

בגלל שקשה לך אז כולם צריכים ליישר קו ? לחבק אותך ? לעודד אותך ולהגיד שיהיה בסדר ?

לא, יש בחיים תקופות קשות ולא כולם חייבים לתמוך בכל דבר שאתה עושה.

ההתנהגות הקוקסינלית שלך (החלטתי סופית להעביר אותך ממצב תינוקי למצב קוקסינלי, ההחלטה שלך על הנפקדות מהבסיס כי 'נשבר לי כבר, אני שם כבר כמעט חודש' [יש לקרוא בקול בכייני] מוכיחה מעבר לכל ספק שעוד היה שאתה סתם בכיין) שכוללת דרישה שכולם יישרו קו עם היותך ילד, וההחלטה לדפוק נפקדות די מייתרת את הדיון פה.

אני באמת לא מבין למה אתה מתפלא שיש אנשים שלא תומכים בך, לא כולם חייבים לאהוב את ההחלטה שלך, החלטת לבוא למקום שבו רוב האנשים כן עשו שלוש שנים משמעותיות ולפתוח בקול גדול שיחה על כמה לך קשה וכמה לך רע וכמה מגיע לך משהו אחר וכמה זובי, אז צפה לזה שאנשים יגיבו כמו שהם חושבים ולא כמו שאתה רוצה או כמו שהתרגלת. לא בכל מקום יחבקו אותך כי אתה "ילד".

ואין שום בעיה, זכותך (סוג של, כי להיות קוקסינל זה לא משהו שקבוע בחוק) לרצות לעזוב ולעשות תפקיד קל יותר.

אבל התגובה שלך לאנשים (חלקם מתלהמים, אני די בטוח שאני בצד המתלהם, וחלקם שסתם אמרו את דעתם) היא חוצפה. מילא להיות קוקסינל, אבל לתקוף אנשים אחרים שלא מוצא חן בעיניהם שאתם בכיין ? אתה רוצה להישאר "ילד" (לפי הגדרתך כמובן) גם בגיל 18 ? אז בתור ילד תוריד את הראש ואל תדבר בחוצפה לגברים שעברו את מה שאתה מנסה לברוח ממנו.

זוכר שבהתחלה כתבתי לך "בהצלחה בחיים הבוגרים" ? מי שבגיל 18 עדיין חושב שהוא ילד נמצא בבעיה הרבה יותר חמורה ממה שחשבתי. אז שוב - בהצלחה שיהיה....

נ.ב

עכשיו שאני חושב על זה, תירצת את זה שהמושג קה"ס לא הומצא סתם, אבל נראה שהקה"ס שלך לא גבוה, כי אחרת לא היו שולחים אותך לקורס תובעני בחיל הים. אז איפה התירוץ פה בדיוק ? או שאתה חושב שהקה"ס שהצבא קבע לך לא נכון ?

נערך על ידי ULTRAS_maccabi

דוגמאות יפות נתת בהתחלה, רק שהמסקנה שלך שגויה.

יש ילדים שלא יצליחו לפתור עוד אותו תרגיל במתמטיקה גם לאחר תרגול ממושך ועשרות שעות לימוד.

יש ילדים שיעברו לשכונה חדשה ולא יצליחו להסתגל אליה כמו שצריך ויהיו בודדים כל הזמן.

ועל אותו משקל, יש ילדים שלא יכולים להסתגל לשירות קרבי. זה לא רק פונקציה של זמן כמו שאתה חושב. יש כאלה שפשוט לא בנויים לזה מנטלית, ולא כי הם ילדים מפגרים או מוגבלים או מפונקים (כמו שאתם הלוחמים המגניבים חושבים). את המושג קה"ס לא המציאו סתם. כן, יש הרבה שמנצלים אותו לרעה, אבל תתפלא - יש גם כאלה שבאמת צריכים את זה. אז כשבאתי לבקש כאן עזרה ציפיתי לקצת יותר מירידות והתלהמויות אגרסביות של נפוחי אגו ש"אכלו חרא 3 שנים" אז חושבים שכולם צריכים להיות כמוהם

אני חושב שאם תתן לילד מסויים תרגיל במתמטיקה כשהוא יודע את החומר, הוא יפתור אותו בסופו של דבר(גם אחרי 8 שעות). ואם לא? אז כנראה שהוא סובל מספקטרום כזה או אחר ויכול להיות שאכן מקומו לא ב"חזית" אלא עמוק בעורף הצבאי.

אבל זו לא הבעיה שלך לפי התיאורים שקראתי בהודעות שלך.

אני התחלתי שירות כתומך לחימה ואז עברתי לקרבי. גם לי היה קשה בהתחלה, הייתי במקום מגעיל ומבאס, אבל לא וויתרתי. למה לא וויתרתי? הרי יכלתי לוותר בקלות והיה לי כל כך חרא בהתחלה שאי אפשר להסביר את זה אפילו במילים. אז הפיתרון הוא להרים ידיים? ממש לא חבוב. וכן, היה לי לפני כן ת"ש 2 וגם אפשרות להוציא קה"ס (בחייאת היום כל אחד יכול להוציא קה"ס), אז בקלות יכלתי לעשות מזננה מהצבא ולקבל את אחד התפקידים "הנחשקים" שהציעו לי כמו נהג של אלוף מהקרייה או מציל בבריכה בחיל האוויר, אבל למרות כל זה, רציתי קרבי ובסוף גם הצלחתי להגיע לשם(אחרי שהמערכת הצבאית הקשתה עליי לעבור לקרבי בגלל שעשיתי קורס לפני הצבא).

עכשיו אני לא בא ואומר לך את כל זה כדי לצאת "מגניב" או "גבר" כמו שכתבת לפני כן. אני אומר לך שהפיתרון הכי נוח זה להרים ידיים ולעזוב הכל. וזו גם הנורמה בהרבה מקומות. לזרוק זין, לנסות להשתמט, לנסות לעשות שירות חפיף וכו'... ואז אם תרצה או לא, זה פשוט מחלחל בך, ואתה בוחר בצורה אוטומטית בגישה של "לוותר" ואם תחשוב על זה בהגיון, אתה תגיע למסקנה שזה די מצער. זה די מצער כי השד לא כזה נורא כמו שאתה מתאר אותו, וזה עניין של זמן עד שתכיר חברים\תסתגל למקום\תבין שאין לך ברירה ותישאר ותנסה למצות את המקסימום שאפשר, אבל אתה מנסה להצדיק את הקושי שלך בזה שיש לך קה"ס. ויכול להיות שאכן יש לך, אבל לפי ההודעות שלך אני לא ממש לא חושב שזה נכון, אלא זה סתם תירוץ שנוח להאחז בו. חוץ מזה, אני חושב שהגישה שלך צריכה להשתנות, וזה רק לטובתך.

נ.ב -עמי כל מילה.

אולטראס מכבי:

הצבא לא קבע לי קה"ס כי לא ביקשתי. ממתי נותנים את זה על אוטומט? ממתי הצבא זה מערכת הגיונית בכלל, שכל אחד מקבל בה את מה שמתאים לו?

שאר הדברים שכתבת בהתחלה הם דמגוגיה לשמה (או סתם שקרים) ולא שווים התייחסות אפילו.

אני לא סתם ילד שאומר "קשה לי", באמת קשה לי כי אני בנאדם כזה, שלא מתחבר עם אנשים, שלא מסוגל לחיות בצורה כזאת, וזה לא עניין של זמן כי אני פשוט ככה לצערי, זה לא התחיל מרגע שהתגייסתי. צבא זה לא קייטנה אבל אני גם לא רוצה לסבול 3 שנים, ולהמשיך במה שאני עושה עכשיו זה נטו לסבול בשבילי. וכל זה מעבר לתפקיד המסריח שאני שונא כי עם זה עוד הייתי מוכן להשלים.

אז לא ביקשתי הרבה, בסך הכל לצאת מהמקום שאני נמצא בו עכשיו ולעבור למקום פחות נוקשה. לא לצאת מהצבא וגם לא 5/9. כי אם אני אמשיך ככה, אני יידפק וגם הצבא יידפק. אז עם כל הכבוד, מעניין לי את הביצה השמאלית שאתה גבר כל כך ש"קרעת תתחת" ועשית מה שהצבא אמר לך 3 שנים. אתה פשוט מעורר השראה. עכשיו תפסיק לזיין לי תשכל כבר, ואם לא בא לך לעזור, תעבור הלאה ותפסיק לצאת עליי כדי לטפח את האגו שלך. ואני רק אדגיש שאני מקבל את הדעה, רק שהגישה האגרסיבית והמתלהמת שלך עושה לי חשק להקיא.

אז לי בא להקיא שאני קורא שאתה שואל פה אנשים מה להגיד לקב"ן. אם באמת יש לך בעיה כלשהי, הקב"ן יתן לך הקלות ולא תהיה לך סיבה לשקר לו.

אתה צודק, אולי טעיתי כששאלתי את זה, וכבר הייתה לי פגישה איתו ואמרתי לו את כל האמת. אבל אם כל ההתלהמות הזאת היא בגלל זה, מה אני אגיד...

אולטראס מכבי:

הצבא לא קבע לי קה"ס כי לא ביקשתי. ממתי נותנים את זה על אוטומט? ממתי הצבא זה מערכת הגיונית בכלל, שכל אחד מקבל בה את מה שמתאים לו?

שאר הדברים שכתבת בהתחלה הם דמגוגיה לשמה (או סתם שקרים) ולא שווים התייחסות אפילו.

אני לא סתם ילד שאומר "קשה לי", באמת קשה לי כי אני בנאדם כזה, שלא מתחבר עם אנשים, שלא מסוגל לחיות בצורה כזאת, וזה לא עניין של זמן כי אני פשוט ככה לצערי, זה לא התחיל מרגע שהתגייסתי. צבא זה לא קייטנה אבל אני גם לא רוצה לסבול 3 שנים, ולהמשיך במה שאני עושה עכשיו זה נטו לסבול בשבילי. וכל זה מעבר לתפקיד המסריח שאני שונא כי עם זה עוד הייתי מוכן להשלים.

אז לא ביקשתי הרבה, בסך הכל לצאת מהמקום שאני נמצא בו עכשיו ולעבור למקום פחות נוקשה. לא לצאת מהצבא וגם לא 5/9. כי אם אני אמשיך ככה, אני יידפק וגם הצבא יידפק. אז עם כל הכבוד, מעניין לי את הביצה השמאלית שאתה גבר כל כך ש"קרעת תתחת" ועשית מה שהצבא אמר לך 3 שנים. אתה פשוט מעורר השראה. עכשיו תפסיק לזיין לי תשכל כבר, ואם לא בא לך לעזור, תעבור הלאה ותפסיק לצאת עליי כדי לטפח את האגו שלך. ואני רק אדגיש שאני מקבל את הדעה, רק שהגישה האגרסיבית והמתלהמת שלך עושה לי חשק להקיא.

שאר הדברים שכתבתי הם דמגוגיה (אחרי המשפט הזה ברור לכל שאין לך שמץ של מושג מה פירוש המילה דמגוגיה, אבל סחטיין ששילבת אותה במשפט) ?.

סקירהב קצרה של הדברים שכתבת:

1 - שאלתי את אבי8 למה הוא חושב שזכותו לתמוך בך אבל הוא אוסר עליי להתנגד לך ?

2 - טענתי שאתה ילדותי (על סמך העובדה שהשתמשת במילה 'ילד' 4 פעמים ב4 משפטים).

3 - התפלאתי למה אתה מופתע מזה שלא זכית רק לתמיכה ולכתף לבכות עליה.

4 - טענתי שאתה תינוקי ושעקב הנפקדות שלך אתה גם מתנהג כמו קוקסינל (מילת סלנג שמביעה את מחשבותיי על כך שאתה בכיין ובורח ממה שקשה לך). ושוב שאלתי מה כל כך קשה לך להבין שלא כולם חייבים לעודד אותך. אלא זכותי להגיד שאתה צריך להתגבר על קשיים (בדיוק כמו שזכותך לשקר לקב"ן)

5 - טענתי שאתה חוצפן שאתה גם לא רוצה לעשות מה שקשה לך (זכותך להישאר במצב ילדותי כמה זמןו שרק תרצה) אבל גם כועס על מי שאומר לך שהוא עבר חוויות דומות ושיצא מחוזק מזה שהתגבר עליהן.

מה מתוך זה נחשב לדמגוגיה ?

"ממתי הצבא זה מערכת הגיונית ?", שאל הטוראי אחרי חודש בצבא. עכשיו תגיד "אבל חברים שלי אמרו לי", "קראתי בעיתון", "כולם יודעים". וכו' וכו'. תמשיך לפעול לפי מה "שכולם" אמרו / ידעו / שמעו. בהצלחה גם עם זה.

איפה קראת שכתבתי שקרעתי את התחת שלוש שנים ? אתה יכול לתקוף על מה שאמרתי אבל להמציא דברים שלא אמרתי ?

"עשית מה שהצבא אמר לך. ממש מעורר השראה" - מישהו ביקש שתקבל השראה ממעשיי ? אין לי כוח לבדוק אבל אני לא חושב שכתבתי כאן בנושא מה עשיתי או לא עשיתי בצבא ואני די בטוח שברשימת האנשים שאני רוצה להוות עבורם מקור השראה אתה די בתחתית הרשימה וזה עוד מבלי להכיר אותך. אבל מי אני שאבקר אותך ? דון קישוט הנאבק במערכת הבלתי צודקת בשם כל הנדכאים והמדוכאים, אחרי שצבר בה ניסיון רב של חודש (ונפקדות). אביר הצדק אשר רק טובת הכלל ושיפור המערכת עומד לנגד עיניו ואם לא אביר הצדק אז לפחות נון-קונפורמיסט מגניב שעומד על שלו מול המערכת המקובעת ומציג עמדה אלטרנטיבית.

אני בטוח שזה יהיה סיפור נפלא לספר לילדים שלך או לחבריך או לבן/בת זוגתך, איך נאבקת בעוז עד שהצלחת לתקן את המעוות ולדאוג לעצמך לשירות קל"ב...

כל הכבוד לך אחי ולא משנה לי אם הייתי קרבי או לא העיקר תרמת למדינה שלך..

אבל שוב אולי באמת הבנאדם סובל שם אף אחד פה לא מכיר אותו באמת ויודע מה עובר עליו..

ולפותח הנושא מה קורה איתך מה עשית בסוף

בולשיט.

סבלתי יותר ממנו בוודאות....אני לא מתכוון להחליף פה חוויות, אבל היה לי ת"ש 7 וקה"ס בעננים, ולא היה רלוונטי בכלל מה ה"קשיים" שהמערכת מערימה.

קבל קטע מר שבוז:

המערכת מתחשבת מאוד, רק שתהיה לך בעיה באמת ולא, אני אל מסוגל כי אני ילדה.

אז לי בא להקיא שאני קורא שאתה שואל פה אנשים מה להגיד לקב"ן. אם באמת יש לך בעיה כלשהי, הקב"ן יתן לך הקלות ולא תהיה לך סיבה לשקר לו.

קשה לקחת פה צד אבל אני מבין את שבוז כי גם אני עברתי קשיים בהתחלה ואתם קצת קשים איתו.

לגבי מה שרשמת פלג (מקווה שאני לא טועה בשם) למה לא מקיאים פה על אנשים ששואלים מה להגיד לרופא כדי להוציא גימלים בביקור רופא?

סך הכל בן אדם שנמצא כרגע במצוקה (גם אם מבחינתכם זאת לא מצוקה) הגיע וביקש כאן עזרה ודיי יצאתם עליו וזה בלי להיכנס בכלל לשאלה אם הגישה שלו נכונה או לא.

קשה לקחת פה צד אבל אני מבין את שבוז כי גם אני עברתי קשיים בהתחלה ואתם קצת קשים איתו.

לגבי מה שרשמת פלג (מקווה שאני לא טועה בשם) למה לא מקיאים פה על אנשים ששואלים מה להגיד לרופא כדי להוציא גימלים בביקור רופא?

סך הכל בן אדם שנמצא כרגע במצוקה (גם אם מבחינתכם זאת לא מצוקה) הגיע וביקש כאן עזרה ודיי יצאתם עליו וזה בלי להיכנס בכלל לשאלה אם הגישה שלו נכונה או לא.

מתעצבנים גם על הגימליסטים.

בין הבעיה של אדם שמשרת אבל עוקץ כמה גימלים לבין הבעיה של אדם שדופק נפקדות ורוצה לשקר לקב"ן אני מעדיף להתעסק (עד כמה שלשלוח פה הודעה זה נקרא להתעסק) בבעיה הזו

דוגמאות יפות נתת בהתחלה, רק שהמסקנה שלך שגויה.

יש ילדים שלא יצליחו לפתור עוד אותו תרגיל במתמטיקה גם לאחר תרגול ממושך ועשרות שעות לימוד.

יש ילדים שיעברו לשכונה חדשה ולא יצליחו להסתגל אליה כמו שצריך ויהיו בודדים כל הזמן.

ועל אותו משקל, יש ילדים שלא יכולים להסתגל לשירות קרבי. זה לא רק פונקציה של זמן כמו שאתה חושב. יש כאלה שפשוט לא בנויים לזה מנטלית, ולא כי הם ילדים מפגרים או מוגבלים או מפונקים (כמו שאתם הלוחמים המגניבים חושבים). את המושג קה"ס לא המציאו סתם. כן, יש הרבה שמנצלים אותו לרעה, אבל תתפלא - יש גם כאלה שבאמת צריכים את זה. אז כשבאתי לבקש כאן עזרה ציפיתי לקצת יותר מירידות והתלהמויות אגרסביות של נפוחי אגו ש"אכלו חרא 3 שנים" אז חושבים שכולם צריכים להיות כמוהם

הכוונה שלו הייתה

כשאין ברירה אז אין ברירה

אומנם יש לך ברירה אבל היא קיצונית, 3 שנים תעשה בכל מקרה, גם קרוב לבית אתה תסבול שלא תחשוב שלא