Jump to content

מחבל דקר חייל צה"ל בטרמפיאדה בכניסה לכרמיאל

Shlomi062

Recommended Posts

איפה כל המומחים שטענו שהמחבלים ששוחררו בעיסקת שליט לא יחזרו לטרור?

איפה הם מסתתרים?

http://www.ynet.co.i...4218884,00.html

בחיים לא היה מישהו שטען דבר כזה.

על קצה המזלג ומתוך נושא שדובר בו על עסקת שליט. המהות היא לא להכנס לתגובות ספציפיות אלא להלך רוח שהלך פה ובמדינה בכלל.

ובאמת שזה לא מקטע קטנוני, אלא סתם להבהיר נקודה לעתיד(חלילה כן? אבל צריך להיות ריאלים).

אתה מבין שאם דבר כזה קורה, להגיד "זה לא היה קורה אם המחבל היה בכלא עכשיו" זה פשוט שקר?

כשנוח לכם אז כל אחד מתושבי עזה שונא אותנו ומחכה להתפוצץ עלינו ולכן בחיים לא נוכל לעשות איתם שלום. אז עכשיו הם אוהבים אותנו ורק רוצים לקבל את לוחמי החופש שלהם בחזרה?

תפסיקו לזיין את המוח

בכירים בממשלה, ראשי שב"כ ומוסד ורמטכלים אומרים שאנחנו נעמוד בזה, next.

לגבי טננבוים - אפשר בבקשה הוכחה שנהרגו 231 אזרחים מפעולות של מחבלים?

קודם כל אתם חייבים להפסיק להתייחס לשיחרור המחבלים כאל משחק סכום אפס. גם בלי אלה ששוחררו יש שם מספיק מוחות ומספיק מטורפים, זה לא שהעסיקה הזאת החייתה מחדש את הטרור הגוסס.

גלעד היה חייב לחזור הביתה מתוקף המחוייבות ההיסטורית של מדינת ישראל לחייליה. מעכשיו, כשהדף נקי (ויסלחו לי נעדרי סולטן יעקב וגיא חבר), צריך לשנות את ההיסטוריה ולעשות לזה סוף.

אתם מצחיקים אותי , נראה כאילו אתם חושבים שזו סטטיסטיקה יבשה ושככל שמס' המחבלים המשוחררים גבוהה יותר כך מספר הנפגעים העתידיים גבוהה יותר.

אז זה ממש לא כך , כעת הפלסטינים עסוקים בכל העניין של המדינה שלהם ורוצים להשיג תמיכה כמה שיותר גדולה מהעולם ואין להם אינטרס באינטיפאדה או פיגועים כאלה ואחרים.

פלג, היחס בין 6 ל7 אלף הוא שדרוג מהותי, בין 3 מיליון לשלושה מיליון פלוס עוד אלף, שמתוכם 200 יגורשו, חלק מבוגרים, חלק נפצעו והפכו לנכים וחלק סתם חולים - הוא יחס דיי שולי.

ברור שלעסקה יש גם צד שלילי, אני לא מתווכח על זה, אבל למרות שאני חושש להשמע ילדוני: ישראל הרבה יותר חזקה מהחמאס, ועוד אלף (גם בהנחה שכולם מחבלים בשיא כושרם) לא ישנו את מאזן הכוחות באיזור.

אף אחד לא אומר את זה, ואתם מסרבים להבין דבר אחד פשוט -

אם בעוד חודש יהיה פיגוע, הפיגוע הזה יצא לפועל בין אם יושבים שם עוד 1000 אסירים או לא. זה בכלל לא משנה. זה טיפה בים.

למה עכשיו אין פיגועים?! כל שונאי ישראל יושבים אצלנו בכלא, ואין להם יכולות ומשאבי אנוש להתפוצץ עלינו?

ותחשוב שכל שחקן זר שתביא למכבי - מסי.

זה מנותק מהמציאות, אם 800 חוזרים לשטח הרשות, נניח שעוד 100-200 חולים או נכים, נשארת עם 600 (הערכה גסה, המספר זה לא הנקודה), מתוכם לפי הסטטיסטיקה 50% חוזרים לטרור? אז יש כאן 300 מחבלים. זה לא נהדר, אבל זה לא קריטי. ואת זה לא אני אומר, אלא ראש השב"כ, ראשי שב"כ ומוסד בדימוס ואנשים עם גישה למודיעין שאין לאף אחד מאיתנו.

ואתה הרבה יותר חזק מהם, גם הסברתית. חמאס מוכר כגוף טרור, אף אחד לא מרחם על החמאס, אנחנו נופלים הסברתית בגלל שאנחנו לא יודעים למנף פיגועים (וסליחה אם זה נשמע קר) או להסביר הרג חפים מפשע בעזה.

אם זה נטו החמאס מול ישראל - גם הסברתית אתה מנצח.

עכשיו אני אשאל אותך שאלה כזו -

האם כל המחבלים שיודעים לירות קסאמים יושבים אצלנו בכלא?

האם כל המחבלים שיודעים להכין מטענים יושבים אצלנו בכלא?

אתה באמת חושב שאין להם אינטרקציה בעזה או לא יודע איפה?

אני פשוט מנסה להבין מה אותם ה-1000 שונים מ1000 אחרים שלא כלואים אצלנו?

על קצה המזלג ומתוך נושא שדובר בו על עסקת שליט. המהות היא לא להכנס לתגובות ספציפיות אלא להלך רוח שהלך פה ובמדינה בכלל.

ובאמת שזה לא מקטע קטנוני, אלא סתם להבהיר נקודה לעתיד(חלילה כן? אבל צריך להיות ריאלים).

הבאת פה 8 ציטוטים, מתוכם רק סבטה לא כתבה מפורשות שאכן יחזרו הרבה לטרור.

ogreish אמר שאנחנו נעמוד בזה - אכן אנחנו עומדים בזה. לא ידוע לי על הרוג אחד עד כה מהמשוחררים של שליט.

BuSa אמר שזה לא שהעסקה החייתה את הטרור הגוסס. לדעתי הטרור לא גוסס אבל הוא בהחלט רדום, הוא יתעורר מתישהו אבל העסקה לא עוררה אותו.

אבנר אמר שעוד אלף משוחררים לא ישנו את מאזן הכוחות באיזור - זה נכון.

ואתה אמרת בעמוד הקודם - "איפה כל המומחים שטענו שהמחבלים ששוחררו בעיסקת שליט לא יחזרו לטרור?"

אז חוץ מסבטה (אין לי מושג מי זה היוזר הזה), שטען/ה שאין בכלל יותר סיכון כי הערבים החליטו לזנוח את הטרור, בלי שום קשר לעסקת שליט, אף אחד לא אמר שהמחבלים מהעסקה לא יחזרו לטרור. רק אמרו שאנחנו יכולים לעמוד בזה, וכשאתה מצטט שהשב"כ אומר שהם חוזרים לטרור אבל הוא עומד בזה אז אתה מחזק את הדעות של האנשים האלה.

כתבתי בפירוש שהכוונה היא לא להיכנס לתגובות ספציפיות אלא להלך רוח שהלך פה ובמדינה בכלל.

וההלך רוח מוזיל בערך של שחרור המרצחים, ומשתמש בטענות הזויות שאנחנו "נדע איך להתמודד עם הטרור שיגיע כתוצאה מהתגברות הטרור"

שבפועל? אתה בטוח יודע איך להתמודד עם הטרור, אבל עצם זה שיכלת היום "לאבד" בין 10-20 חיילים כתוצאה מפיגוע, ובין 10-20 אזרחים כתוצאה מהחדרת אמל"ח לתחומי הקו הירוק, זו בעיה קריטית.

אני בכוונה רוצה שתקח לדוגמא את המשחק האחרון בין בני לוד והפועל רמת גן. בוא נתייחס לזה שניה.

נראה לך הגיוני להגיד "בשביל מה להרחיק את השחקנים שהיו באירוע עצמו? הרי בכל מקרה האלימות תחזור על עצמה, אז עוד 6-7 שחקנים לא ישנו את האיזון שיש בליגות הישראליות מכיוון שהכמות בטלה בשישים"

וזה בדיוק הרעיון פה. אתה לא יכול לקחת 1000 מחבלים(טוב, נדייק ונגיד שיותר נכון זה 600-700 מחבלים בפועל), לזרוק אותם חזרה לשטחים או לעזה, ואז לטעון שבגלל שהכמות קטנה, היא זניחה ולא משפיעה.

אדרבא, לא מדובר פה על הכמות אלא על האיכות. ועצם זה שמחבל לשעבר גייס שני נערים בני 17 שרואים בו דמות לחיקוי ומופת, זו בעיה גדולה מאוד. תחשוב רק על כמה הרוגים היינו שומעים אילו הם היו מצליחים לחדור מעבר למחסום.

אי אפשר לזלזל בכמות, אבל בוודאי שלא היא אמורה להדאיג אותנו, אלא האיכות של המחבלים. וזו הבעיה הגדולה לדעתי שבגלל אנחנו נבכה לדורות עד הודעה חדשה.

כתבתי בפירוש שהכוונה היא לא להיכנס לתגובות ספציפיות אלא להלך רוח שהלך פה ובמדינה בכלל.

וההלך רוח מוזיל בערך של שחרור המרצחים, ומשתמש בטענות הזויות שאנחנו "נדע איך להתמודד עם הטרור שיגיע כתוצאה מהתגברות הטרור"

שבפועל? אתה בטוח יודע איך להתמודד עם הטרור, אבל עצם זה שיכלת היום "לאבד" בין 10-20 חיילים כתוצאה מפיגוע, ובין 10-20 אזרחים כתוצאה מהחדרת אמל"ח לתחומי הקו הירוק, זו בעיה קריטית.

אני בכוונה רוצה שתקח לדוגמא את המשחק האחרון בין בני לוד והפועל רמת גן. בוא נתייחס לזה שניה.

נראה לך הגיוני להגיד "בשביל מה להרחיק את השחקנים שהיו באירוע עצמו? הרי בכל מקרה האלימות תחזור על עצמה, אז עוד 6-7 שחקנים לא ישנו את האיזון שיש בליגות הישראליות מכיוון שכמות בטלה בשישים"

וזה בדיוק הרעיון פה. אתה לא יכול לקחת 1000 מחבלים(טוב, נדייק ונגיד שיותר נכון זה 600-700 מחבלים בפועל), לזרוק אותם חזרה לשטחים או לעזה, ואז לטעון שבגלל שהכמות קטנה, היא זניחה ולא משפיעה.

אדרבא, לא מדובר פה על הכמות אלא על האיכות. ועצם זה שמחבל לשעבר גייס שני נערים בני 17 שרואים בו דמות לחיקוי ומופת, זו בעיה גדולה מאוד. תחשוב רק על כמה הרוגים היינו שומעים אילו הם היו מצליחים לחדור מעבר למחסום.

אי אפשר לזלזל בכמות, אבל בוודאי שלא היא אמורה להדאיג אותנו, אלא האיכות של המחבלים. וזו הבעיה הגדולה לדעתי שבגלל שאנחנו נבכה לדורות עד הודעה חדשה.

נתחיל מזה שבפעם האחרונה שבדקתי, צומת תפוח לא הייתה בתחומי הקו הירוק.

דבר שני, לא פורסם שום קשר בין שני בני ה-17 של היום למשוחררי עסקת שליט. בכתבה ציינו את העניין של משוחררי שליט כבדרך אגב, כדי להפנות לכתבה שלהם מלפני כמה ימים.

הרבה מחבלים איכותיים הממשלה לא הסכימה לשחרר ובצדק, ובגלל זה גלעד שליט היה בשבי יותר מ-5 שנים. מרואן ועבדאללה ברגותי לא שוחררו, עוד כמה מהנדסים בכירים לא שוחררו. הרבה פרשנים אמרו שהשמות ששוחררו הם פחות משמעותיים, והחמאס הסכים לעסקה רק בגלל המצב הקשה בסוריה והיחלשות התמיכה בו בעזה ויו"ש.

ייתכן מאוד שאם לא נשחרר לעולם אף מחבל בעסקת שבויים אז נהיה יותר בטוחים. אבל יש יתרונות לעסקה, ואני חושב שכרגע חצי שנה לאחר השלמת העסקה, שזאת לדעתי תקופה די קריטית, היא נוחלת הצלחה בזכות השב"כ שכזכור עצר כמה מחבלים שחזרו לטרור.

נתחיל מזה שבפעם האחרונה שבדקתי, צומת תפוח לא הייתה בתחומי הקו הירוק.

דבר שני, לא פורסם שום קשר בין שני בני ה-17 של היום למשוחררי עסקת שליט. בכתבה ציינו את העניין של משוחררי שליט כבדרך אגב, כדי להפנות לכתבה שלהם מלפני כמה ימים..

אם אתה יודע שצומת תפוח לא בתחומי הקו הירוק, אתה אמור לדעת שמצומת תפוח לקו הירוק זה דקות זעומות, וקרוב לוודאי שהם לא התכוונו לבצע כמות כזאת של פיגועים בצומת תפוח, אלא מעבר לה.

שנית, זה מה שהבנתי מחבר שהיה בזירה והיה שותף למעצר. יכול להיות שהם משקרים, או לחלופין שהוא טועה. אני באופן אישי חושב שהוא דובר אמת, אבל יכול להיות שזה יופרך. בכל אופן, אתה לא יכול לבטל את המוטיבציה שנוצרה בגלל שיחרור המרצחים, וקבלת הפנים האהודה של העם הפלסטיני לאסירים בדימוס, ולא להסיק שייתכן שהאירוע הזה הוא תוצר של שיחרור המחבלים(גם אם יתברר שהם נשלחו ע"י מחבל אחר, עדיין זה רלוונטי ועדיין אני חושב שיש קשר ישיר בין השחרור לפעולות הטרור שמתגברות).

שלישית, איו"ש "הפך" למקום רגוע יחסית. בטח ובטח רגוע יותר מעזה. הפיגועים האופיינים לפלסטינים במקום הם פיגועי דקירה, זריקת אבנים, דריסה ובקת"בים. עצם זה ששחררת בעלי ידע בייצור אמל"ח, הכנסת למאגר ההסלמה גם חגורות נפץ, מטענים, ובכלל נשק חם שקצת איבד מערכו בשנים האחרונות באיו"ש.

דבר אחרון:

זה שאתה חושב שכרגע השחרור לא פגע בנו, זה קצת נחפז. למה? כי לטעמי האיכויות שיש כרגע באיו"ש הן יותר מתוחכמות מאשר פיגוע זריז או הרוג בחטף. זה לא הכיוון לדעתי. הכיוון הוא הרבה יותר גדול סטייל ניסיונות פיגועים כמו גלילות, הרב עובדיה וכדומה. אבל נקווה שלא נשמע על דברים כאלה בעתיד, למרות שאני בספק.

פלג, אתה מבלבל את המוח בערמות.

אף אחד לא אמר שמעסקת שליט לא ייצאו מחבלים, הדגשת משפט שכתבתי ש"זה לא נהדר, אבל לא קריטי", וזה נכון. מבין אלף המחבלים, כ-10 עסקו בטרור ונכלאו שוב.

זו מניפולציה רגשית לבוא אחרי פיגוע כלשהו ולהגיד: "אהה, ראית!! משוחרר מעסקת שליט רצח מישהו!!", כי ברור שזה כואב, אבל אף אחד לא אמר שמספר השבים לטרור אחרי העסקה יעמוד על 0. אף אחד.

האם יש הסלמה בטרור מאז העסקה?

האם חלק מהותי מבין המשוחררים (ולא אחוז בודד ממנו) חזר לטרור?

האם ביטחון ישראל בסכנה, חצי שנה אחרי העסקה?

התשובות לכל השאלות האלה, הן לא. חד משמעית.

האם גלעד שליט שווה את מה שקרה עד עכשיו - זה היה לב הויכוח בזמן העסקה, אבל מי שאמר "כן", כי אתה לא מפקיר חייל שהוצאת לקרב (לא משנה שמעשית הוא נרדם כמו טמבל בטנק ויש לו חלק בחטיפה שלו) - לקח את כל זה בחשבון. ידענו שזה מה שיהיה, ואמרנו, מראש, כן. מעדיפים לשחרר אותו, את מה שזה יעשה למוראל הלאומי, לעומת מה שתעשה לנו ולמתגייסים עתידיים השארתו בשבי.

להגיד שמישהו חשב שהכל יהיה ורוד אחרי שאתה משחרר אלף מחבלים - זה חרטה גדולה. ידענו שזה יגרום לבעיות, אבל שהן לא יהיו גדולות כמו שניסו להפחיד. והן לא.

http://www.nrg.co.il...f4f21d3&id=3612

להגיד שמישהו חשב שהכל יהיה ורוד אחרי שאתה משחרר אלף מחבלים - זה חרטה גדולה. ידענו שזה יגרום לבעיות, אבל שהן לא יהיו גדולות כמו שניסו להפחיד. והן לא.

לא גדולות?

חבר, בשבילי הרוג אחד כתוצאה משחרור גלעד זה פאשלה שלנו. מי כמוך וכמוני יודעים מה זה משפחות שמתפרקות בגלל הרוגים מהטרור, אז לדעתי אנחנו קצת חוטאים שאנחנו מסתכלים על זה כמספרים תיאורטים ולא מצליחים להבין באמת את ההשלכות. ככה בשביל הדרך אגב, אתמול ראיתי כתבה במקור של משפחת סחיווסחורדר(אין אחד שלא מכיר את המשפחה הזאת, אחד מהבנים זה ההוא שהשחית את האנדרטה של רבין), ותראה מה קורה למשפחות שיקיריהם נהרגים. ובאמת שאין פה שמץ של דמגוגיה, ראיתי את זה אתמול ונשבר לי הלב. ברור שיש פה כשל של ביטוח לאומי, אבל תראה מה זה משפחה מפורקת שיודעת שהמחבל שרצח את יקיריהם ישוחרר(תמצית מהקטע ששודר ב"המקור"):

http://www.youtube.com/watch?v=0f7iLVFvYjU

הקטע שבו המשפחה מתייחסת לשחרור שליט:

ממליץ לראות את הקטע המלא.

אתה ממשיך במניפולציה רגשית, כי אתה מסתכל מנקודת מבט של משפחה שכולה במקום להסתכל מנקודת מבט של ממשלה, אז אגיד לך את זה בצורה קרה: אני מעדיף גם 50 הרוגים בפיגועים בתמורה לחזרה של גלעד שליט הביתה.

פיגועים נשכחים אחרי יום יומיים, גג שבוע. השארה של גלעד בשבי הייתה פוגעת במוראל הישראלי לנצח.

אתה ממשיך במניפולציה רגשית, כי אתה מסתכל מנקודת מבט של משפחה שכולה במקום להסתכל מנקודת מבט של ממשלה, אז אגיד לך את זה בצורה קרה: אני מעדיף גם 50 הרוגים בפיגועים בתמורה לחזרה של גלעד שליט הביתה.

פיגועים נשכחים אחרי יום יומיים, גג שבוע. השארה של גלעד בשבי הייתה פוגעת במוראל הישראלי לנצח.

זאת בדיוק הסיבה לכך שאנחנו עם חלש. מעדיפים להכנע לדרישות של ארגון טרור מאשר פשוט להתמודד עם היותו של חייל יחיד בשבי.

אז מצטער, אבל לפי דעתי החשיבה שלך מאד מעוותת, מאד.

נכון, אבל זה מצב נתון. לא תשנה מנטאליות דפוקה של עם טיפש.

אל תנסו להסביר לי למה זה לא הגיוני, כי אני לא מסכים עם זה. אני רק אומר שמבחינת הציבור כולו - נעשה כאן מעשה חשוב. לפעמים גם מעשה פופוליסטי הוא חשוב.

ניסיון החיים שלנו אומר שעד היום כמחצית מהמחבלים שישראל שיחררה תמורת בני ערובה חזרו לבצע פיגועים רצחניים. בכל אחד מהגלים הקודמים התפוצצו עשרות ישראלים על ידי חלק מהמחבלים המשוחררים.

המחיר: ישראלים יירצחו.

ולכן, לפי ההיגיון שלך. תאסוף את ילדך ותצביע על אחד ותגיד: עליך אני מוותר, אתה המחיר שאני מוכן לשלם.

נכון, אבל זה מצב נתון. לא תשנה מנטאליות דפוקה של עם טיפש.

אל תנסו להסביר לי למה זה לא הגיוני, כי אני לא מסכים עם זה. אני רק אומר שמבחינת הציבור כולו - נעשה כאן מעשה חשוב. לפעמים גם מעשה פופוליסטי הוא חשוב.

מבחינת הציבור גם לבטל את כל המיסים יכול להיות מעשה חיובי. אז למה הממשלה רק מעלה ומעלה אותם?

אני מצפה מהאנשים שמנהלים את המדינה הזאת לקבל את ההחלטה הרציונאלית הנכונה, לא ההחלטה הרגשנית, ולא להתייחס לטיעונים אווילים כמו "מה אם זה היה הבן שלך".

לצערי הפעם הציבור ניצח. אם הייתי מצביע בבחירות הייתי ממש מתאכזב.

מבחינת הציבור גם לבטל את כל המיסים יכול להיות מעשה חיובי. אז למה הממשלה רק מעלה ומעלה אותם?

אני מצפה מהאנשים שמנהלים את המדינה הזאת לקבל את ההחלטה הרציונאלית הנכונה, לא ההחלטה הרגשנית, ולא להתייחס לטיעונים אווילים כמו "מה אם זה היה הבן שלך".

לצערי הפעם הציבור ניצח. אם הייתי מצביע בבחירות הייתי ממש מתאכזב.

קודם כל, כי במסים הציבור לא מבין. במחיר החזרת שבוי תמורת אלף מחבלים, קצת יותר. זה לא שמסעודה משדרות יודעת בדיוק את ההשלכות, אבל אנחנו מבינים את הסכנה ולא רק את הצד החיובי בעניין.

ושנית, ואני שוב אומר את זה בצורה הכי קרה שיש - כי המוראל הלאומי חשוב יותר מעוד משפחה שכולה. החיים זה לא "אחד מול אחד", ואם אחד מעסקת גלעד מת - זה לא משתלם. גלעד שווה יותר, כי הוא נכנס לתודעה. כמו שלהבדיל, רצח ראש ממשלה הוא לא רצח של מאבטח במועדון.

קודם כל, כי במסים הציבור לא מבין. במחיר החזרת שבוי תמורת אלף מחבלים, קצת יותר. זה לא שמסעודה משדרות יודעת בדיוק את ההשלכות, אבל אנחנו מבינים את הסכנה ולא רק את הצד החיובי בעניין.

ושנית, ואני שוב אומר את זה בצורה הכי קרה שיש - כי המוראל הלאומי חשוב יותר מעוד משפחה שכולה. החיים זה לא "אחד מול אחד", ואם אחד מעסקת גלעד מת - זה לא משתלם. גלעד שווה יותר, כי הוא נכנס לתודעה. כמו שלהבדיל, רצח ראש ממשלה הוא לא רצח של מאבטח במועדון.

אני מבין את הטיעון שלך ויכול להבין למה אנשים יחשבו ככה.

אבל רק לשם הויכוח- למה החלטת שהציבור לא מבין במיסים, ובבטחון כן?

איך שאני רואה את זה בנושא הבטחוני יש כל כך הרבה מידע מסווג שאף אחד מאיתנו לא ידע בחיים, שאין לנו סיכוי להבין ולקבל החלטה נכונה גם אם עשינו את הבלתי אפשרי והצלחנו להפריד את השכל מהרגש.

בניגוד לכך השיקול הישראלי הכולל שראש הממשלה מחויב בו אפילו יותר מאשר להאזין ליחצנים צריך להביא בחשבון לא רק את העיקרון של פדיון שבויים אלא גם את העיקרון שטבע בשנת 1286 המהר"ם מרוטנבורג: לאחר שנאסר על ידי הקיסר הגרמני אספה הקהילה היהודית את סכום העתק שנדרש על ידי השלטונות כדי לשחררו אולם הוא באומץ לב פסק שהדבר אסור משום שהוא מנוגד לאינטרס הציבורי (בשם העיקרון "אין פודים את השבויים יתר על כדי דמיהן משום תיקון העולם" מסכת גיטין) אמר - ונשאר במאסר.

מה חשוב המוראל הלאומי - או הביטחון הלאומי?

אז מצטער, אבל לפי דעתי החשיבה שלך מאד מעוותת, מאד.

..

אין פה שום מניפולציה או ניסיון לה, זה על גבול של התחקיר תיעודי דוקומנטרי שעשו למשפחה הזו וזה כל כך מעצבן שאין מילים לתאר את זה.

אתה מעדיף 50 הרוגים בתמורה לחזרה של גלעד שליט? יופי! אני לא! אתה מעדיף שכל החברים שלך, המשפחה הקרובה והמורחבת שלך ימותו בפיגועים רק כדי להחזיר את גלעד? כי הרי הטיעון שלכם היה "אתה מוכן לוותר על אחיך או בן משפחתך בשבי של חמאס?" אז הנה, קח קונטרה: "אתה מוכן לאבד את כל היקירים שלך בתמורה לגלעד שליט?". כי אני לא. ולא רק את היקירים שלי, אלא כל אחד אחר.

ופיגועים אכן נשכחים אחרי יום יומיים, זה נכון להפליא. אבל הם נשכחים רק ע"י הציבור הרחב, המשפחות חיות עם הסבל והכאב מידי יום ויש כאלה שסרו מדרך הנורמליות בגלל שרצחו את כל משפחתם, אז הם בטוח לא ישכחו את הפיגוע. ואני לא חושב שמקרה רון ארד פגע במורל או ברצון להתגייס לקרבי או מה שזה לא יהיה. אשכרה חארטה בפיתה.

לא ברור לי איך העם מבין בהחזרת שבוי תמורת אלף מחבלים?!

העם לא מבין כלום. העם הדיוט מוחלט בנושא הזה ופועל רק מהאמוציות, הרחמנות והאמפתיה שיש לו. זה הכל.

כשנוח העם מבין, כשלא הוא לא מבין.

אז אם הוא כזה מבין, ורוב העם בוחר בימין, אז אני מניח שאנחנו מסכימים על כך שהדרך של הימין היא הדרך הנכונה, כי הרי רוב העם בחר במפלגות ימניות, והרי העם מבין בנושאי פוליטיקה כי הם לא פחות מסובכים מנושאי החזרת שבויים תמורת מחבלים, לא כך?

פלסטיני דקר נהג מונית, מצבו קשה.

http://news.walla.co.il/?w=/10/2527505

חשד לפיגוע בכפר סבא: נהג מונית נדקר על ידי פלסטיני

החשוד בדקירה, תושב רמאללה, נמלט תחילה מהזירה ובהמשך נעצר. מחקירת המשטרה עולה כי הוא לא שדד את נהג המונית. צוות מד"א פינה את הנהג במצב בינוני לבית החולים מאיר

איזה חשד? זה פאקינג פיגוע.