Jump to content

תודה

חןחן

Recommended Posts

כל מה שכתבת נכון,ועדיין אי אפשר לדעת מה היה קורה.

אולי בשנה הבאה נפגוש אותם.

בספורט אף פעם אי אפשר לדעת - בטח שמדובר במשחק אחד. אבל כדורסל הוא הספורט הכי "סטטיסטי" ככה שאני לא יודע כמה מכבי דווקא שהעונה לצערנו לא מקבלת תפוקה מיותר מדי שחקנים יכולה להפתיע קבוצה עם סגל כזה.

לגבי שנה הבאה הכל פתוח. למכבי יש בסיס טוב עם עוד שלושה שחקנים טובים הפער המקצועי יצטמצם ואז הכל עניין של כימיה קבוצתית וחיבור.

כרגע מכבי קבוצה מאוד מחוברת אבל מאוד מאוד מוגבלת ביותר מדי עמדות (אתה לא באמת מקבל עמדה 5 במשחקים גדולים בגלל שאין לך עומק להתמודד עם סוללות הגבוהים של הקבוצות הבאמת חזקות, והשחקנים שלך מהר מאוד בבעיית עבירות. אתה גם משחק עם רכז וחצי משחק שלם. ובנוסף גם בעמדות 2 ו -3 אתה תלוי לחלוטין ביום קליעה של שחקנים וכמעט אין לך חלופות מהספסל אם הם לא פוגעים כמו במשחק 4 נגד פאו) - זה פשוט לא היה תופס מול קבוצה כל כך מוכשרת ועמוקה.

מה שכן,

בשנה הבאה הטופ סיקסטין עובר למתכונת שונה ובמקום 6 משחקים יהיו 14.

ככה שנזכה ליותר משחקים בין הענקיות של אירופה - למשל העונה קבוצה כמו מכבי בסופה של עונה לא שיחקה נגד טאו,אולימפיאקוס,סיינה וצסק"א וחבל כי זה משחקים מעניינים.

אני דווקא אוהב את שיטת הפיינל פור יש בזה משהו מיוחד ומסורתי שבעניי יותר קסום מסדרה (למרות שמבחינת הצופה זה פחות אידיאלי)

זה גם תאורטית מאפשר לקבוצות יותר קטנות להפתיע (ומכבי שלנו כמעט אף פעם לא תהיה הקבוצה הכי נוצצת והכי עשירה)

בתקווה שייכנס חוק פייר פליי גם ליורוליג, ואז מכבי אמורה להיות אחת הקבוצה הכי עשירות שיש במפעל

בתקווה שייכנס חוק פייר פליי גם ליורוליג, ואז מכבי אמורה להיות אחת הקבוצה הכי עשירות שיש במפעל

אני אתפלא לראות קבוצה יותר עשירה ממכבי ב"פייר פליי".

תהיו רגועים הסיכוי שחוק הפייר פליי יעבור הוא בערך 0.1%. אל תבנו עליו.

לגבי צסק"א- שימו לב שלא אמרתי שמכבי פייבוריטית מולם. ברור שהסיכויים היו לרעתנו. אבל מה שכן אנחנו חזקים בכמה נקודות שמתאימות מולם. לא חושב שבפיינל פור מולם היינו חוטפים בראש כמו שאולימפיאקוס או פילזן ואפילו פנאתינייקוס חטפו מהם. ואל תשכחו שמכבי היא קבוצת חצי הגמר הטובה בכל הזמנים. היה משחק צמוד.

אני די עוקב אחרי הכדורסל האירופי וראיתי המון משחקים של בארסה העונה.

זה לא בארסה של השנתיים האחרונות.הם הרבה פחות חזקים.

מיקל לא נותן את התפוקה והוארטס לא מתקרב לאינטנסיביות ההגנתית של רוביו וגם הידית של מוריס מאוד חסרה - זה משאיר אותם עם נבארו (פצוע המון ובעונה לא טובה) ולורבאק המצויין. (שחקן בינוני כמו אינגלס הפך שם לשחקן משמעותי וזה מראה על היחלשות מסויימת לדעתי) - קיצר יש שם הרבה פחות אופציות ביום נתון - ההגנה משמעותית פחות טובה וההתקפה הרבה פחות קטלנית.

אני כמעט בטוח (כמה שאפשר להיות כמעט בטוח בספורט..) שהאלופה תצא מהמשחק של צסק"א - פאו (שהוא לדעתי הרבה יותר פתוח ממה שאנשים חושבים)

ברור ברור, הירידה של בארסה פשוט קירבה אותה לאירופה (בגלל מה שאמרת+העזיבה של רוביו), וההגעה/חזרה של קירילנקו שדרגה את צסק"א בצורה פסיכית. יש לה יתרון בלתי נתפס בעמדה הכי דלילה ביבשת מבחינת שחקנים ברמה גבוהה. לשים שם אולסטאר זה כמעט לא הוגן.

ועדיין, זו בארסה, עם הקלע הכי גדול בתולדות היורוליג, לורבק (עצום העונה) ואידסון. מענה לא רע בעמדה 3. זה ממש לא קירילנקו, אבל זה הרבה יותר טוב ממה שרוב אירופה יכולה להעמיד במאצ'-אפ הזה, ובמילא היתרון של בארסה לא מתוכנן לבוא מעמדה 3. יש לה את נבארו ויש לה עומק מדהים בצבע עם לורבק-נ'דונג-פרוביץ'-ואסקז.

לדעתי היה לנו סיכוי לא רע לנצח אותם בחצי הגמר. יש למכבי מאץ' אפ יותר טוב מול הרוסים בהשוואה לשאר הקבוצות באירופה. קירילנקו עדיין לא נתקל העונה בשומר כמו הנדריקס, גם סמית' היה מתמודד יפה עם מוניה והאגרסיביות של אוחיון היתה עושה הרבה צרות לתאודוסיץ. לא שזה משנה כרגע.

אני אישית מתבאס מלחשוב על בארסה בגמר. אם זה יקרה יהיה גמר מסריח. בארסה בשבילי היא כמו אינטר. קבוצה שלא מעניין אותה משחק יפה וסקור גבוה אלא רק לנצח בכל דרך שהיא.

אחי, אני לא צריך לספר לך אבל קירילנקו חגג על שחקנים שהנדריקס משחק איתם בפלייסטיישן.

ואחרי מה ששאראס בגילו עשה אתמול לאוחיון, כואב הלב מה היה עושה לו הרכז הטוב באירופה, שכבר מוכתר לשאראס הבא ונמצא בכושר מפחיד.

בכלל, לפאו היה גבוה וחצי (וגם הוא כבר ממש לא בשיא) כל הסדרה והיא ניצחה אותך, מה לעזאזל תעשה מול קרסטיץ' עם גיבוי מלברינוביץ' וסשה קון?

צסק"א ובארסה גדולות על אירופה, על הנייר צסק"א טובה יותר אבל יהיה פייט, וכמו שאמרת גם סקור נמוך להגעיל.

ונשאלת השאלה:

שאראס-פארקר-וויצ'יץ' של 2005

VS

תיאודוסיץ'-קירילנקו-קרסטיץ' של 2012

זה מפתה להגיד מכבי, אבל אפילו פארקר מפסיד במאצ'-אפ הזה.

אוחיון שמר כמעט כל הסדרה על דיאמנטידיס. שאראס חגג על לנגפורד ופאפאלוקאס.

קירילנקו בכלל לא על במאץ' אפ לא עם פארקר ולא עם נבארו. קירילנקו הוא פאוור פורוורד. במכבי הנדריקס היה שומר עליו. עד עכשיו הוא לא פגש העונה אף שומר ברמה של הנדריקס. בגלל זה אני טוען שהנדריקס היה מוריד אותו מהממוצעים.

הבעיה שלנו מול צסק"א היתה דווקא מי ישמור על חרייפה. צסק"א קבוצה שהגארדים שלה גבוהים בצורה מפחידה וזאת לדעתי הבעיה מספר אחת שהיתה למכבי מולם. זה וקרסטיץ'.

ממה שידוע לי קירילנקו דווקא 3 ולא 4, אבל בלי קשר, איך אתה מתכוון לשים עליו את הנדריקס? מי בדיוק ישמור על קרסטיץ'?

גארדים גבוהים, שישקאוסקאס, תאודוסיץ' - יותר מדי מאץ אפים גרועים, בלי יתרון באף עמדה.

ב-NBA הוא 3, יש מצב שבאירופה משחקים איתו 4. מניח שזה תלוי ביריבה, אבל אם יש להם את חראיפה אפשר לשחק איתו בכיף על שתי העמדות. אני חושב שנראה אותו שומר גם על נבארו, לעמדות אין משמעות בהגנה כשאתה צריך את הסטופר ההגנתי שלך על הכוכב של היריבה. חבל "לבזבז" את ההגנה של קירילנקו על אידסון/נ'דונג.

רביד, אחרי השלשות שלו במשחק האחרון, אוחיון היה זה ששמר על שאראס ועליו הוא חגג. אני לא מאשים אף שומר של שאראס, זה שחקן שיכול לתרום לכל קבוצה בעולם בכל גיל, אבל מול תיאודוסיץ' זה היה הרבה יותר קשה, כי לו יש רגליים למשחק שלם.

ברור ברור, הירידה של בארסה פשוט קירבה אותה לאירופה (בגלל מה שאמרת+העזיבה של רוביו), וההגעה/חזרה של קירילנקו שדרגה את צסק"א בצורה פסיכית. יש לה יתרון בלתי נתפס בעמדה הכי דלילה ביבשת מבחינת שחקנים ברמה גבוהה. לשים שם אולסטאר זה כמעט לא הוגן.

ועדיין, זו בארסה, עם הקלע הכי גדול בתולדות היורוליג, לורבק (עצום העונה) ואידסון. מענה לא רע בעמדה 3. זה ממש לא קירילנקו, אבל זה הרבה יותר טוב ממה שרוב אירופה יכולה להעמיד במאצ'-אפ הזה, ובמילא היתרון של בארסה לא מתוכנן לבוא מעמדה 3. יש לה את נבארו ויש לה עומק מדהים בצבע עם לורבק-נ'דונג-פרוביץ'-ואסקז.

אחי, אני לא צריך לספר לך אבל קירילנקו חגג על שחקנים שהנדריקס משחק איתם בפלייסטיישן.

ואחרי מה ששאראס בגילו עשה אתמול לאוחיון, כואב הלב מה היה עושה לו הרכז הטוב באירופה, שכבר מוכתר לשאראס הבא ונמצא בכושר מפחיד.

בכלל, לפאו היה גבוה וחצי (וגם הוא כבר ממש לא בשיא) כל הסדרה והיא ניצחה אותך, מה לעזאזל תעשה מול קרסטיץ' עם גיבוי מלברינוביץ' וסשה קון?

צסק"א ובארסה גדולות על אירופה, על הנייר צסק"א טובה יותר אבל יהיה פייט, וכמו שאמרת גם סקור נמוך להגעיל.

ונשאלת השאלה:

VS

חכה זה עוד מוקדם, תן להם קודם לקחת את התארים.

ממה שידוע לי קירילנקו דווקא 3 ולא 4, אבל בלי קשר, איך אתה מתכוון לשים עליו את הנדריקס? מי בדיוק ישמור על קרסטיץ'?

גארדים גבוהים, שישקאוסקאס, תאודוסיץ' - יותר מדי מאץ אפים גרועים, בלי יתרון באף עמדה.

קירילנקו 4 באירופה. חרייפה ושישקאוסקס הם ה-3 של צסק"א.

אין לנו כמעט מאץ' אפים גרועים מול צסק"א, זה מה שאני אומר פה. צסק"א, בדומה לנו, הם קבוצה של פורוורדים. הגארדים האסלים היחידים שם אלו תאודוסיץ', שווד וג'מונט גורדון. כל השאר הם או גארד-פורוורדים או גבוהים. בחמישיה שלהם עולים שישקאוסקס, חרייפה וקירילנקו שהם 3 פורוורדים. לא חושב שיש עוד קבוצה ביורוליג שהפורוורדים תופסים אצלה משקל יותר גדול גם מהגארדים וגם מהביג-מנים. במשחק של מכבי מול צסק"א טל בורשטיין היה מקבל חשיבות גבוהה מאוד כי הוא הגארד הגבוה והחזק שלנו. הוא היה שומר את חרייפה להרבה דקות וסמית' את שישקאוסקס.

שחורצי וג'יימס היו שומרים על קרסטיץ'. קרסטיץ' 5 וה-5 של מכבי היה זה שישמור עליו.

קשה לי להאמין שאתה תראה את קירילנקו שומר על נבארו. בכדורסל יש מאץ' אפים, גבוה לא יכול לשמור על גארד באופן קבוע. נבארו יעשה ממנו צחוק בהגנה. מעטים מאוד השחקנים שיכולים לשמור על 4 עמדות ולא רק באירופה. אין מה לעשות, וזה מתקשר לפיסקה הראשונה בהודעה שלי, בכדורסל יש חוקים מסויימים ואחד מהם הוא שהגארדים שומרים את הגארדים, הפורוורדים את הפורוורדים והגבוהים את הגבוהים.

נכון שבמשחק האחרון לאוחיון היו דקות של הגנה גרועה על שאראס, אבל אם נלך למשל למשחק 2, ברבע האחרון כשכולם התלהבו מ-2 לייאפים של פאפאלוקאס, אני אזכיר לך ששאראס תקע עליו 3 שלשות באותן דקות שהחזירו אותם מפיגור 10 לשיוויון. באותן דקות אוחיון היה על הספסל ופאפאלוקס שמר על שאראס. במשחקים בהיכל אוחיון שמר על דיאמנטידיס ובאמת הוא לא היה מדהים. סמית' ולנגפורד שמרו בעיקר על שאראס. לנגפורד הוא חור בהגנה. ההגנה של אוחיון זה לא מה שמדאיג אותי.

, על הנייר צסק"א טובה יותר אבל יהיה פייט, וכמו שאמרת גם סקור נמוך להגעיל.

ונשאלת השאלה:

VS

אני לא חזק בנושא אבל הם לקחו פעמיים ברציפות ולפני כן הגיעו לגמר נכון? שגם אחד מהגמרים מכבי ניצחו 44 הפרש ביד אליהו כמו שמישהו פה אמר.

הרוסים שציינת עוד לא עשו כלום.

אני לא חזק בנושא אבל הם לקחו פעמיים ברציפות ולפני כן הגיעו לגמר נכון? שגם אחד מהגמרים מכבי ניצחו 44 הפרש ביד אליהו כמו שמישהו פה אמר.

הרוסים שציינת עוד לא עשו כלום.

שאראס-פארקר-וויצ'יץ' לקחו פעמיים ברציפות, ב-2004 (44 הפרש) וב-2005.

ב-2006 שאראס עזב, ובמקומו הגיע סולומון. הגענו לגמר והפסדנו לצסקא

שאראס-פארקר-וויצ'יץ' לקחו פעמיים ברציפות, ב-2004 (44 הפרש) וב-2005.

ב-2006 שאראס עזב, ובמקומו הגיע סולומון. הגענו לגמר והפסדנו לצסקא

:thumbs:

גם מיסאו באסטון היה בעונות גדולות לא?

:thumbs:

גם מיסאו באסטון היה בעונות גדולות לא?

כן, אבל אין מה להשוות את התרומה שלו לקבוצה כמו לתרומה של השלישיה המופלאה

כן, אבל אין מה להשוות את התרומה שלו לקבוצה כמו לתרומה של השלישיה המופלאה

כן, אבל הוא השלים הרכב שהיה הטוב ביבשת בכל עמדה, כולל בעמדה שלו (חוץ מטל בורשטיין)

קירילנקו 4 באירופה. חרייפה ושישקאוסקס הם ה-3 של צסק"א.

אין לנו כמעט מאץ' אפים גרועים מול צסק"א, זה מה שאני אומר פה. צסק"א, בדומה לנו, הם קבוצה של פורוורדים. הגארדים האסלים היחידים שם אלו תאודוסיץ', שווד וג'מונט גורדון. כל השאר הם או גארד-פורוורדים או גבוהים. בחמישיה שלהם עולים שישקאוסקס, חרייפה וקירילנקו שהם 3 פורוורדים. לא חושב שיש עוד קבוצה ביורוליג שהפורוורדים תופסים אצלה משקל יותר גדול גם מהגארדים וגם מהביג-מנים. במשחק של מכבי מול צסק"א טל בורשטיין היה מקבל חשיבות גבוהה מאוד כי הוא הגארד הגבוה והחזק שלנו. הוא היה שומר את חרייפה להרבה דקות וסמית' את שישקאוסקס.

שחורצי וג'יימס היו שומרים על קרסטיץ'. קרסטיץ' 5 וה-5 של מכבי היה זה שישמור עליו.

קשה לי להאמין שאתה תראה את קירילנקו שומר על נבארו. בכדורסל יש מאץ' אפים, גבוה לא יכול לשמור על גארד באופן קבוע. נבארו יעשה ממנו צחוק בהגנה. מעטים מאוד השחקנים שיכולים לשמור על 4 עמדות ולא רק באירופה. אין מה לעשות, וזה מתקשר לפיסקה הראשונה בהודעה שלי, בכדורסל יש חוקים מסויימים ואחד מהם הוא שהגארדים שומרים את הגארדים, הפורוורדים את הפורוורדים והגבוהים את הגבוהים.

נכון שבמשחק האחרון לאוחיון היו דקות של הגנה גרועה על שאראס, אבל אם נלך למשל למשחק 2, ברבע האחרון כשכולם התלהבו מ-2 לייאפים של פאפאלוקאס, אני אזכיר לך ששאראס תקע עליו 3 שלשות באותן דקות שהחזירו אותם מפיגור 10 לשיוויון. באותן דקות אוחיון היה על הספסל ופאפאלוקס שמר על שאראס. במשחקים בהיכל אוחיון שמר על דיאמנטידיס ובאמת הוא לא היה מדהים. סמית' ולנגפורד שמרו בעיקר על שאראס. לנגפורד הוא חור בהגנה. ההגנה של אוחיון זה לא מה שמדאיג אותי.

ראית את סדרת גמר המזרח בין שיקאגו למיאמי? לברון שמר שם על רוז, ובאותה מידה גם קירילנקו יכול לשמור על נבארו.

במקרה שמכבי הייתה פוגשת את צסקא - נו נגיד שהנדריקס וסופו ביחד בחמישייה... כמה דקות אתה חושב שאפשר להחזיק עם הרכב כזה? הרי ראית בעצמך כמה מהר הם מתמלאים בעבירות בסדרה מול פאו, וזה מול קבוצה שלא הולכת כל כך עמוק פנימה אלא מעדיפה לזרוק מבחוץ. גם לסופו אין אוויר ליותר מ 5 דקות ברציפות, ככה שזה לא פיתרון אמיתי.

חוץ מזה אתה יוצא מנקודת הנחה שהם בכלל מסוגלים לשמור עליהם, וזה בכלל לא נכון לדעתי. גם קירילנקו וגם קרסטיץ' קולעים מצויין מבחוץ, מה שיכריח את הגבוהים לצאת החוצה ולהשאיר את הצבע ריק, או לעשות חילופים אוטומטיים, והרי ראינו איך זה עבד מול פאו.

איזה זלזול בגארדים של צסקא... תאודוסיץ' הוא הרכז הטוב באירופה כיום, ואלכסנדר שווד הוא אחד הטובים שם. לא רואה את בורשטיין שומר עליו, מה גם שבהרכב כזה אתה נכה מבחינה התקפית.

כמה הערות:

א. להגיד היתרון של בארסה לא מתוכנן לבוא מעמדה 3 זה נכון ולא נכון. כי אני אמשיל את זה לעולם הכדורגל ואגיד שבסופר קלאסיקו היתרון של ריאל לא אמור להגיע מהחזקת כדור אלא מיציאה מהירה להתקפה - בפועל החזקת הכדור של בארסה פעם אחרי פעם מכריעה את המשחק ולא מאפשרת לריאל לעשות כלום.

ככה שהמשחק בסוף מוכרע פשוט ע"י מי שמצליח להוציא את היתרון הגדול שלו לפועל יותר טוב - וכמו שכתבת - קרילינקו זה לא משהו שמישהו באירופה יודע לעצור (ולכן זה יתרון ענק שמכריע על הנייר את בארסה - הכל כמובן על הנייר)

ב.נבארו - נקודה מעניינת. השחקן הכי טוב באירופה הרבה שנים - זה לא שהוא איבד את זה - הוא פשוט לא שם העונה - יש לו דקות טובות אבל הדומיננטיות היא לא אותה דומיננטיות וזה מקרין לכל הקבוצה - בשביל להחזיק מול צסק"א אתה צריך לקבל ממנו למעלה מ 25 דקות טובות - עוד לא היה לו משחק כזה העונה. - נראה לי שאם אתם בונים עליו (ואין לכם ברירה) אז פה טמון הכלב כמאמר המשורר.

ג.גבוהים - נ'דונג זה החוליה החלשה לטעמי של כל בארסה בכלל - לדעתי הוא לא פקטור לכלום (אפילו לא בהגנה)חוץ מחלוקת דקות מנוחה ליתר והקרבת עבירות - הוא פשוט רע.

פרוביץ' - הפתעה גדולה מבחינתי. נותן אחלה עונה - אבל שוב ..שחקן התקפה מאוד מוגבל (לצד היותו שחקן הגנה וריבאונדר מצויין)

האמת שמי שבאמת יכול להיות פקטור נגד כל קבוצה ולתת תרומה משמעותית זה ואסקז - אבל יש משהו מוזר, פסקוואל לא כל כך סופר אותו העונה (לי לא ברור למה. והוא באמת שחקן שיכול לתת הרבה ערך מוסף נגד צסקא - יש לו ידיים טובות והמון ניסיון - שם בארסה יכולה להפתיע לדעתי)

לורבק - הוא יתן את שלו אין לי ספק. לבד זה לא יספיק.

לאור כל אלה קשה לי לראות את בארסה עומדת מול צסקא - תמיד האקס פקטור יכול לשחק תפקיד ונזכה לראות פתאום את פיט מייקל במשחק ענק ואת אידסון גומר את קירילנקו (אני לא רואה את זה קורה). - וצסקא קבוצה עם רגליים צעירות יותר ובריאות יותר העונה לדעתי יש לה יתרון ענק על בארסה שהרבה יותר קרובה ברמתה לקבוצות כמו מכבי וריאל מאשר לצסקא.