Jump to content

קורס מזורז לאנשי רוח

Shlomi062

Recommended Posts

העיקר שאתה כאן כדי לפסוק מה נחשב "תגובה פרופורציונאלית".

לגבי התגובה של החיילים, בוא נגיד שבשניות שרואים אותם, זה לא נראה שהם מזועזעים במיוחד או חושבים לפעול לעצור את היורים.

דיברנו על אנשי רוח בתחילת הנושא הזה, אז "אנשי הרוח" של היורים מיצהר כבר התירו לא פעם דמם של גויים, לא כל שכן דם ערבי מסריח. מה הפליאה.

אם אתה חושב שירי לא קטלני של כדורי גומי על מיידי אבנים זאת תגובה לא פרופורציונלית אז כבר פה אפשר לראות שאני ואתה בדעות שונות לחלוטין.

תפקידה של כיתת הכוננות הוא להגן, לא פעם הם גם חיסלו מחבלים, ולא רק הם, גם לא מעט אזרחים נושאי נשק כבר חיסלו מחבלים, אז הם לקחו את החוק לידיים ?

מה אתה אומר ? אולי נעצור ונשפוט גם אותם ?

בתכלס הם עברו על החוק.

לכאורההההההההה כן ?

לא שאלתי מי צילם את הסרטון, לכאורה, אלא האם באתר האמין, הישר והלא מוטה שהבאת - הייתה פעם ביקורת על איש ימין יהודי. או שתמיד הערבים חרא והיהודים אש. אני מניח שזו האופציה השניה, לא?

לא, אתה לא טיפש זה בטוח ואתה הרבה יותר חכם ממני ועדיין אתה מתמם, תלמד להבחין באתר שמשרת ציבור מסויים לבין אתר שכל עם ישראל צופה בו והוא מטעה.

בצלם כבר שחכו מי הם ואיך קוראים להם ואיני מצפה שירשמו דבר טוב אחד על אדם עם כיפה,מתנחל או סתאם משהו שאכפת לו מהמצב במדינה כמו ששם לא יכתבו טוב בעד הערבים ושתדע לך שהשמאל הקיצוני הוא פיקציה של אנשים מטומטמים , הם לא בעד זכויות אדם ולא תוכל לשכנע אותי אחרת.אם אומר לך שכל לילה אני מתעורר ב3 ואני לא נרדם מהתפילה שלהם זה לא פגיעה בזכויות אדם?! אני מבטיח לך שאיש מהם לא יעזור לי ואני לא כתבתי את זה בצחוק בכלל אני באמת מתעורר לעיתים ובעיקר מתקשה להירדם אחרי יציאות עם חברים.

ואתה רשמת-"מי שמצלם בשבת הוא יכול להצית" לא אני.

אורן!!! אתה קורא לפני שאתה מגיב? זה כבר מציק.

אני כותב שאף אחד בתקשורת לא יצא עם הנגיחה של ויכמן עד לכתב האישום, למרות שכולם ידעו כבר יום אחרי הרצח, כי זה היה שולי. ואתה אומר לי שיום אחרי הרצח חרשת את התקשורת ולא ראית על הנגיחה.

No shit.

אבנר!!!!!

זה לא קשור למה שכתבתי בתחילת הדיון המחודש הזה. הטענה שלי על הכותרות בתחילת הדיווחים הייתה הצנעת העניין שהמתנחל נרגם באבנים לפני תגובתו. זה לא שלא היה ידוע שהוא נרגם באבנים, אלא היה ידוע והעניין הוצנע מהכותרת ובכך נעשה לו עוול. לשמחתי, הכותרות התאזנו והשתנו בהמשך הערב.

דיברנו על אנשי רוח בתחילת הנושא הזה, אז "אנשי הרוח" של היורים מיצהר כבר התירו לא פעם דמם של גויים, לא כל שכן דם ערבי מסריח. מה הפליאה.

לא שאני חובב גדול של אותם קיצוניים שציינת . בלשון המעטה- אני ממש לא, ואני לא סובל את הימין הקיצוני.

אבל אין לי בעיה מוסרית במיוחד עם דם של מישהו שיידה אבנים וחטף בחזרה.

ואתה רשמת-"מי שמצלם בשבת הוא יכול להצית" לא אני.

יש יהודים שמותר להם להדליק אש בשבת(כתבה משנה שעברה):

בין המשתתפים בפעולה גם רב ישיבת "עוד יוסף חי" יצחק שפירא. אחד מתושבי יצהר אף סיפר כי על פי ספר ההלכה היהודי "שולחן ערוך" - מותר לחלל את קודשת השבת בעימות עם גויים, וכך גם על רקע לאומני.

http://news.nana10.c...rticleID=795232

א- אם אכן אם תרצו עשו קמפיין מזויף בשם שלום עכשיו זה חמור, אין ויכוח.

א-הקמפיינים המזוייפים האלה הם קו פעולה ותיק ומתמיד של "אם-תרצו", וזה מה שהופל אותם לאחד הארגונים הדוחים והמסוכנים בזירה הפוליטית.

לגבי תקרית הירי - היא בולטת בתקשורת כי היא דימוי חזותי טוב. כדי להבין מה היה שם באמת, צריך תחקיר רציני (כולל ובעיקר למשל להבין מה נהלי שיתוף הפעולה בין כיתות הכוננות של הישובים לבין כוחות האבטחה של צה"ל). מהמידע שיצא עד עכשיו, נראה שהשאלה העיקרית היא האם היו לכוחות בשטח אמצעי אלפ"ה, כי זה בהחלט נראה כמו סיטואציה לאלפ"ה, ולא נראתה כמו סיטואציה לירי חי. אם לא היה להם אלפ"ה, זה מחדל בפני עצמו.

חוץ מזה, היה כדאי לשים את הדברים בהקשר הכללי של ההתיישבות ביצהר, אבל זה כבר עניין אחר. מה שמעניין, למשל, זה הדיבור הגלוי באתר "הקול היהודי" על חלקו של הצד היהודי (גם אם לא התחיל את האירועים בשבת) בחימום האירועים לאחר שהתחילו:

החיילים וכן שוטרי מג"ב התפרסו בין התושבים לבין הערבים אך נמנעו מלהפעיל אמצעים לפיזור הפגנות כנגד הערבים שידו אבנים ותקפו את החיילים. רק לאחר כשעה, ולאחר שתושבי יצהר התקדמו אל עבר הערבים וידו אבנים, ניתנה הוראה לחיילים לירות רימוני גז והלם אל עבר הערבים ולפזרם.
ביום רביעי נלכדו בצומת יצהר שני ערבים וברשותם סכינים. באותו הלילה הוצת בכפר עינאבוס הסמוך ליצהר רכב ערבי, ובמשטרה מעריכים כי יתכן ומדובר בפעולת תגמול.

בשורה התחתונה, נראה שאנשי יצהר היו מעוניינים בהחרפת העימות הזה, אולי אפילו יותר מהפלסטינים (ובניגוד למדיניות של צה"ל)

עצם זה שמגינים על חבורת אנשים שלוקחת את החוק לידיים היא שמקוממת.

יש צבא והצבא היה שם בשטח. אם החיילים לא מצאו לנכון לירות מתוך סכנת חיים או צורך בפיזור ההפגנה, אין לאזרח שום זכות או הצדקה להשתמש בנשק חם. מישהו פה בכלל חושב שחייל שירגיש ב"סכנת חיים" לא יפעל כדי להגן על עצמו? כל המתנחלים פתאום הרגישו מאויימים והחיילים לא?

האנלוגיה שלך לא נכונה אחי.

אני אסביר לך למה היא לא נכונה ע"י דוגמא:

"חוק דרומי" מכיר?

מה אומר החוק הזה בעצם?

הוא אומר, שמותר לפגוע בפורץ כדי להגן על רכושך\חייך.

מה הבנו? שאדם יכול לפגוע בפלוני ולצאת מזה בשלום אם אותו פלוני ניסה לפרוץ לביתו.

עכשיו בוא נקח שוטר מן המניין ונציב אותו באותה הסיטואציה:

בסיטואציה של פריצה, שוטר לא יפגע בפורץ משום שאסור לו לפגוע בו!!! שוטר לא ירה בו ולא יפגע בו פיזית אלא ינסה לעצור ולאזוק אותו בלבד.

אם השוטר ירה בו, הוא יודח מהמשטרה(ויסתכן בתביעה אזרחית), בניגוד לאדם שפגע בפלוני.

וזה יכול להסביר לך למה אזרח יכול להתנהג אחרת משוטר\חייל ולמה החוק יכול להיות לטובתו במקרים מסויימים.

א-הקמפיינים המזוייפים האלה הם קו פעולה ותיק ומתמיד של "אם-תרצו", וזה מה שהופל אותם לאחד הארגונים הדוחים והמסוכנים בזירה הפוליטית.

נכון, אבל עדיין זה יותר מבסדר גמור לעשות דה לגיטימציה לארגון שדוגל בעשיית דה לגיטימציה. ככה שאני לא רואה פסול בקמפיין הזה.

יש יהודים שמותר להם להדליק אש בשבת(כתבה משנה שעברה):

http://news.nana10.c...rticleID=795232

שקר וכזב מה שכתוב כאן, מותר להגנה עצמית ו"יצירת הרתעה", מה שקרה ביצהר הוא שערבים הציתו וניצלו את השבת כדי להפריע ליהודים וכל חילול שבת שהיה שם היה הרתעה\הגנה עצמית, והכל היה של קבט"ים למינהים לא סתאם ילדים ירו את זה.

הערבים הציתו שדות, לא בפעם הראשונה וגם לא בפעם האחרונה. מי שמצית שדות שלא יתפלא אם יורים עליו.

הם מבינים רק כוח, במקום לשבח את מי שמנסה להגן על הרכוש שלו, במדינה החולה שלנו עוד רוצים לזרוק אותו לכלא.

נראה את כל היפי נפש מהתקשרות אם ערבי היה מתחיל לשרוף לו את החצר של הוילה.

הפרעה נפשית יש למדינה הזאת.

ואופסמיסט אתה נשמע לי בחור רציני בכל העסק הזה, באתר של בצלם כתוב "מרכז המידע הישראלי לזכויות אדם בשטחים", האם אני יהודי דתי ואני חושב שהתפילה המוסלמית ב3-4 בלילה פוגעת חד-משמעית בזכויות אדם אז בצלם יעזרו לי???אם וכאשר לא עלינו הם יגידו לי לא באופן מפתיע, מה הסיבה???וזה לא רק בשטחים תשאלו פה חברים מראש העין שגרים קרוב לאזור תעשייה יש שם רעש גם דיי גדול.

(צילום: באדיבות "בצלם"; עריכה: אמיר קוטיגרו :thumbs: )

עריכה מגמתית כבר אמרנו? תמשיכו להתווכח על סרטונים ערוכים מגמתית שנוטים לצד אחד בצורה חד משמעית. לי בכל אופן זה נהיה כבר משעמם. אם כבר להתווכח אז שיהיה על עובדות, ולא על סרטונים ערוכים. אבל מברוק על הכנות שלהם(הם יכלו לפרסם את הסרטון בלי להדגיש את ה"עריכה" הקבועה שהם עושים לסרטונים שלהם). בכל אופן, סרטוני "בצלם" לא משקפים כלום זולת חצאי אמיתות.

או שהם באמת אלימים.

סתם, השערה...

שמע טוב מר אנטיפא, אני לא יודע אם אתה אוהד מכבי או מאולטראס הפועל או אולי אפילו מהחברים המגניבים שלהם בחו"ל, מה שבטוח שלא חשבת שאולי כל האלימים מתקבצים ביחד ולכן זה נראה ככ הרבה למרות שמבחינת אחוזים הם כ"כ קטן, ממש קטן, ורוב מי שהולך שהוא הוא לא באחוז הקטן הזה זה נטו בגלל שתקפו אותו כמו הסיפור של ההוא שערבי רדף אחריו עם אבן או סכין ואז הוא נתן שני יריות לאוויר לא ניסה לפגוע והערבי לא הבין שיש גבול לנאורות ובגלל שהערבי לא נרתע מהיריות והמשיך לרדוף אחריו אז הוא ירה עליו והרג אותו :yellow_cool1: .

הם בטלים בשישים לעומת כל המתנחלים הלא אלימים(300 אלף במספר), אבל הכי קל זה לקחת קבוצה קטנה, זניחה ושולית ולעשות לה אינדוקציה לשאר המגזר. כשזה מתנחלים זה בסדר, כשזה נגד ערבים זה לא בסדר.

יחי המוסר הכפול!

עריכה מגמתית כבר אמרנו? תמשיכו להתווכח על סרטונים ערוכים מגמתית שנוטים לצד אחד בצורה חד משמעית. לי בכל אופן זה נהיה כבר משעמם. אם כבר להתווכח אז שיהיה על עובדות, ולא על סרטונים ערוכים. אבל מברוק על הכנות שלהם(הם יכלו לפרסם את הסרטון בלי להדגיש את ה"עריכה" הקבועה שהם עושים לסרטונים שלהם). בכל אופן, סרטוני "בצלם" לא משקפים כלום זולת חצאי אמיתות.

אמיר קוטיגרו הוא עורך וידאו בוואלה, לא ב"בצלם". שנית, הוא לא שינה או החליף קטעים בצורה מגמתית, או בכלל. כל מה שהוא עשה זה להכניס סטריפ של תיאור זמן ומקום.

לא שאני חובב גדול של אותם קיצוניים שציינת . בלשון המעטה- אני ממש לא, ואני לא סובל את הימין הקיצוני.

אבל אין לי בעיה מוסרית במיוחד עם דם של מישהו שיידה אבנים וחטף בחזרה.

זה מתחיל הרבה לפני זה.

דם הפלסטינים הותר בידי רבנים כמו דב ליאור, לא כי הם מיידים אבנים, אלא מתוקף זה שהם יצאו מוואגינה פלסטינית ולא יהודיה.

בשביל זה צריך עורך וידאו?

בקטע כזה כן.

אם זו זירת רצח או ישיבת ממשלה, אז אתה מכניס קריינות כשיש ויזואליה ברקע, ובין לבין שותל סינקים של קטעי דיבור/ראיונות.

בקטע של "בצלם" לא נגעו, כדי להשאיר את זה אותנטי, ומה שהתווסף זה הסטריפ שאתה רואה בהתחלה והקטע הטכני, של ממשוק הסרטון במקום שתעשה לו הטמעה מיוטיוב.

זה מתחיל הרבה לפני זה.

דם הפלסטינים הותר בידי רבנים כמו דב ליאור, לא כי הם מיידים אבנים, אלא מתוקף זה שהם יצאו מוואגינה פלסטינית ולא יהודיה.

עם טענות נגד הדברים הללו אני איתך.

(למרות שבינינו, ואגינה פלסטינית לא נשמע כמו משהו לשלוח לת'רד לואיסיאנה...)

אבל פה בדיוק מתחילה הבעיה. אף אחד לא אומר שכל המתנחלים הם אנשים אלימים (ואני אפילו לא אשתמש ב"כמה מחבריי הטובים ביותר", למרות שזה המצב. והנה, עשיתי את זה), הבעיה היא שברגע שדם פלסטינים פחות משמעותי מדם יהודי, אז יאללה. אם כמה עבריינים חודרים לחטמ"ר אפרים, אסור לירות בהם (ובצדק, ואפילו יריב אופנהיימר כתב שיהיה פשע לנהוג כלפי מתנחלים בצורה כזאת, כי אצלו אין הפרדה בין סוג דם, אלא חשיבה על זכויות אדם פרופר), אבל ברגע שזה פלסטינים? זה כבר איום מיידי, ממוקד וכזה שמחייב בכל מצב ירי ע"מ להרוג.

וכאם נמצא ההבדל ביני לבין כל מיני פנאטים קיצונים. אין לי בעיה גדולה במיוחד עם מישהו שזורק אבנים שמסוגלות לפגוע אנושות באדם יחטוף בחזרה לא בגלל שהוא ערבי, אלא בגלל האקט האלים שלו.

העניין הוא שגם אתה יודע שלא כל המתנחלים ולמעשה רובם לא מחזיקים בדיעות מהסוג הזה.

אמיר קוטיגרו הוא עורך וידאו בוואלה, לא ב"בצלם". שנית, הוא לא שינה או החליף קטעים בצורה מגמתית, או בכלל. כל מה שהוא עשה זה להכניס סטריפ של תיאור זמן ומקום.

אה חבל. הייתי בטוח שלרגע בצלם החליטו לגלות שקיפות לציבור והכריזו בפומבי על שמו של עורך הסרטונים שלהם.

אבל פה בדיוק מתחילה הבעיה. אף אחד לא אומר שכל המתנחלים הם אנשים אלימים (ואני אפילו לא אשתמש ב"כמה מחבריי הטובים ביותר", למרות שזה המצב. והנה, עשיתי את זה), הבעיה היא שברגע שדם פלסטינים פחות משמעותי מדם יהודי, אז יאללה. אם כמה עבריינים חודרים לחטמ"ר אפרים, אסור לירות בהם (ובצדק, ואפילו יריב אופנהיימר כתב שיהיה פשע לנהוג כלפי מתנחלים בצורה כזאת, כי אצלו אין הפרדה בין סוג דם, אלא חשיבה על זכויות אדם פרופר), אבל ברגע שזה פלסטינים? זה כבר איום מיידי, ממוקד וכזה שמחייב בכל מצב ירי ע"מ להרוג.

כשמתנחלים(טאמבלים) חודרים לבסיס, הם מרססים גרפיטי, מורידים אוויר בגלגלים ויוצאים החוצה.

כשפלסטינאים חודרים לבסיס, הם דוקרים, רוצחים, מבתרים ויוצאים החוצה.

יחי ההבדל הקטן.

אגב אבנר, קבל התחייבות:

אם אתה מארגן לי לינק או כתבה שמראה כי אני טועה, וכי ישנו תקדים שבו פלסטינאי נכנס לבסיס והמקסימום שעשה זה גרימת נזק לציוד ולא לחיי אדם אני משנה את דעתי בזה הרגע.

(קח ת'זמן לחפש בארכיון)

מילה!

אגב אבנר, קבל התחייבות:

אם אתה מארגן לי לינק או כתבה שמראה כי אני טועה, וכי ישנו תקדים שבו פלסטינאי נכנס לבסיס והמקסימום שעשה זה גרימת נזק לציוד ולא לחיי אדם אני משנה את דעתי בזה הרגע.

(קח ת'זמן לחפש בארכיון)

מילה!

פה אתה טועה כי יש הפגנות לא אלימות במיוחד של השמאל הקיצוני בבסיסי צה"ל ובהם פלסטינאים שמפגינים איתם ללא אלימות למרות שהרבה פעמים זה גולש לשם.

פה אתה טועה כי יש הפגנות לא אלימות במיוחד של השמאל הקיצוני בבסיסי צה"ל ובהם פלסטינאים שמפגינים איתם ללא אלימות למרות שהרבה פעמים זה גולש לשם.

לא הבנתי כלום.