Jump to content

Recommended Posts

מה צריך לעשות בשביל זה?

יש קריטריונים שצריך לעמוד בהם בשביל להצטרף למערך.

שנות לימוד בבית ספר למשל, מצב כלכלי בבית וכו'.

עם מי לדבר? חיל חינוך, מדור משו"ש או מקא"ם, לנסות ולדבר איתם ישירות, או אם יש לך תמיכה מהמפקדים שהם יעזרו לך.

תנסח מכתב מסודר עם בקשה להצטרף למערך עם הסיבות והרקע ממנו אתה מגיע ובמידה ואתה בקריטריון או גבולי עם ישיבה על הראש שלהם אולי גם יצא מזה משהו.

• 5 weeks later...

יש עדיין נערי מקא"ם אבל הם עושים 3 שנים אלא אם הם בתפקידים שבבלי קשר למקא"ם משרתים שנתיים,כמו מאבטחי מתקנים למשל

לא יודע אם ביטלו לגמרי מה שבטוח אין יותר שנתיים כולם עושים 3!

מאבטחי מתקנים?

לא משנה,עכשיו ראיתי שנמרוד כתב.

יש עדיין נערי מקא"ם אבל הם עושים 3 שנים אלא אם הם בתפקידים שבבלי קשר למקא"ם משרתים שנתיים,כמו מאבטחי מתקנים למשל

עוד טמטום מבית היוצר של הגאונים בצה"ל,אני מכיר 2 שהיה להם בלאגן באזרחות תיקים ומה לא,לא רצו לגייס אותם בכלל אבל בסוף הסתדרו,הם עובדי רס"ר בתל השומר ונשאר להם משהו כמו 4 חודש עד השחרור (כבר תיכננו דברים עבודה וכאלה,ופתאום באו להם בבום ),מה שגרמו להם לעשות זה לחזור עכשיו לנפקדויות בלאגנים ושטויות.

אני בטוח שיש עוד הרבה ככה,השנה נוספת הזאת שהם ירימו סיגריות ממש תתרום לצבא.

נשמע הזוי שתוך כדי השירות יוסיפו להם שנה.. יותר הגיוני שרק מי שמתגייס מעכשיו זה יהיה לו ככה אבל בצבא הכל יכול להיות :unsure:

אני אסביר לך,זה לא בדיוק שמוסיפים להם שנה.

כשהם מתגייסים הם יודעים שהם הולכים לעשות 3 שנים,וקצת לפני שמגיעים לפז"מ שנתיים הם מגישים בקשה לקיצור שירות,והיא מאושרת כמעט אוטומטית,ואז הם משתחררים אחרי שנתיים.

עכשיו פשוט לא יאשרו להם קיצור..

אני אסביר לך,זה לא בדיוק שמוסיפים להם שנה.

כשהם מתגייסים הם יודעים שהם הולכים לעשות 3 שנים,וקצת לפני שמגיעים לפז"מ שנתיים הם מגישים בקשה לקיצור שירות,והיא מאושרת כמעט אוטומטית,ואז הם משתחררים אחרי שנתיים.

עכשיו פשוט לא יאשרו להם קיצור..

כן,אבל יכלו לתת לאלה שנשאר להם 4-5 חודשים תאישור ורק אז להתחיל עם זה,אבל זה הצבא אז אין מה להבין.

עוד טמטום מבית היוצר של הגאונים בצה"ל,אני מכיר 2 שהיה להם בלאגן באזרחות תיקים ומה לא,לא רצו לגייס אותם בכלל אבל בסוף הסתדרו,הם עובדי רס"ר בתל השומר ונשאר להם משהו כמו 4 חודש עד השחרור (כבר תיכננו דברים עבודה וכאלה,ופתאום באו להם בבום ),מה שגרמו להם לעשות זה לחזור עכשיו לנפקדויות בלאגנים ושטויות.

אני בטוח שיש עוד הרבה ככה,השנה נוספת הזאת שהם ירימו סיגריות ממש תתרום לצבא.

סוף סוף החלטה נכונה בצה"ל.

אם אני עושה 3 שנים למה שהם יעשו שנתיים ?!!?

חוץ מזה שאם הם רוצים לכפר על כל הבעיות שהם עשו בחיים שלהם

שיעשו 3 שנים כמו כולם ישתחררו ואולי יוכלו להגיד שאם כמו כולם

אם אתה מבין למה אני מתכוון.

סוף סוף החלטה נכונה בצה"ל.

אם אני עושה 3 שנים למה שהם יעשו שנתיים ?!!?

חוץ מזה שאם הם רוצים לכפר על כל הבעיות שהם עשו בחיים שלהם

שיעשו 3 שנים כמו כולם ישתחררו ואולי יוכלו להגיד שאם כמו כולם

אם אתה מבין למה אני מתכוון.

אני מבין מאיפה אתה מדבר, אבל חשוב להבין שהרבה פעמים מדובר באנשים שבמצב הרגיל לא היו כשירים לשירות כלל ובמסגרת הזאת אתה מאפשר להם להשתלב בחברה, להשתקם ולחזור לחברה כאנשים טובים יותר, שיכים יותר.

זאת מסגרת משנה עבור המון, לא כל מי שמשתייך למקא"ם בהכרח הוא עבריין או מחזיק בתיקים פליליים, זה אנשים שבאים מבתים קשים וסיטואציות קשות שלא קל להבין מבחוץ.

אני מבין מאיפה אתה מדבר, אבל חשוב להבין שהרבה פעמים מדובר באנשים שבמצב הרגיל לא היו כשירים לשירות כלל ובמסגרת הזאת אתה מאפשר להם להשתלב בחברה, להשתקם ולחזור לחברה כאנשים טובים יותר, שיכים יותר.

זאת מסגרת משנה עבור המון, לא כל מי שמשתייך למקא"ם בהכרח הוא עבריין או מחזיק בתיקים פליליים, זה אנשים שבאים מבתים קשים וסיטואציות קשות שלא קל להבין מבחוץ.

ממש עובד רס"ר יעזור לך בשיקום החיים,ההפך,זה רק יתסכל אותך שהדבר הכי טוב שאתה מגיע אליו זה מנקה רחובות,ב-3 שנים האלו הם כבר יגידו לעצמם שעדיף להיקשר לפשע ולא להיות מרים זבל בשביל אנשים אחרים...

ואני אומר את זה כאחד שחבר הכי טוב שלו ככה מתלונן והוא בכלל לא עבריין או משהו כזה,אז תאר לך על אנשים כאלה...

ממש עובד רס"ר יעזור לך בשיקום החיים,ההפך,זה רק יתסכל אותך שהדבר הכי טוב שאתה מגיע אליו זה מנקה רחובות,ב-3 שנים האלו הם כבר יגידו לעצמם שעדיף להיקשר לפשע ולא להיות מרים זבל בשביל אנשים אחרים...

ואני אומר את זה כאחד שחבר הכי טוב שלו ככה מתלונן והוא בכלל לא עבריין או משהו כזה,אז תאר לך על אנשים כאלה...

אז תגיד לחבר שלך שהוא שמוק.

ואומר לך את זה מישהו שבזכותה שרות הצבאי שלו כעובד רס"ר חזרו לו כמה ברגים למקום.

ולרגע לא חשבתי ללכת לפשע, לא אני ולא שום חייל שלי שהיה אח"כ...

חזרת לקשקש שטויות בפורום?