Jump to content

דחיית שירות

Recommended Posts

התאריך גיוס המקורי שלי הוא בסוף יולי ואני ממש לא רוצה להתגייס ביולי אני רוצה לדחות לנובמבר.

יש לכם המלצות מה לכתוב להם בשביל לקבל את הדחייה? תודה.

העצה הכי טובה היא לא לדחות ולו בשניה. אם אפשר להקדים.

זה נראה קשה להתגייס שעה אחרי הבגרויות אבל זה כל כך עדיף על פני גיוס 4 חודשים אחרי או אפילו 8 חודשים. תזכור, כשאתה מבקש שידחו לך הם יכולים לדחות למרץ, אתה לא יכול לבקש "לדחות לנובמבר ואם לא אז בעצם אל תדחו".

ככל שתתגייס יותר מוקדם, כך תשתחרר יותר מוקדם. זה מספיק קשה לראות את כל הבנות של השכבה משתחררות כל כך מהר, כשאתה תראה חברים משתחררים ואתה עדיין עם עוד 4 או 8 חודש, זה בכלל קשה. כל אחד, מורעל ככל שיהיה רוצה להשתחרר בשלב מסויים, האמן לי שאתה מעדיף להתחיל עם זה כמה שיותר מהר, על מנת שתוכל לסיים עם זה כמה שיותר מהר.

זה נראה קשה להתגייס שעה אחרי הבגרויות אבל זה כל כך עדיף על פני גיוס 4 חודשים אחרי או אפילו 8 חודשים. תזכור, כשאתה מבקש שידחו לך הם יכולים לדחות למרץ, אתה לא יכול לבקש "לדחות לנובמבר ואם לא אז בעצם אל תדחו".

ככל שתתגייס יותר מוקדם, כך תשתחרר יותר מוקדם. זה מספיק קשה לראות את כל הבנות של השכבה משתחררות כל כך מהר, כשאתה תראה חברים משתחררים ואתה עדיין עם עוד 4 או 8 חודש, זה בכלל קשה. כל אחד, מורעל ככל שיהיה רוצה להשתחרר בשלב מסויים, האמן לי שאתה מעדיף להתחיל עם זה כמה שיותר מהר, על מנת שתוכל לסיים עם זה כמה שיותר מהר.

בידיוק מה שהוא אמר.

אם תדחה, ככל שהשירות שלך יתקדם תגיד לעצמך שוב ושוב כמה טיפש היית שלא התגייסת מוקדם יותר כשיכולת.

תתגייס כמה שיותר מהר אולי עכשיו זה נראה לך באסה אחושרמוטה להתגייס חודש אחרי שנגמרים הלימודים אבל בחשיבה לרחוק אתה לא תצטער על זה תאמין לי הייתי בידיוק בואתו מצב כמו שלך, גם לי לא היה זיין להתגייס ישר אחרי שנגמרים הלימודים, אבל כמה שיותר מוקדם ככה יותר טוב.

ואתה תראה של4 חודש יש הרבה מאוד משמעות בצבא..

למרות מה שהם אומרים,לדעתי כדאי לדחות,כי זה זין אחושרמוטה לעשות סוג של רצף בין בית ספר לצבא,כי גם ככה צבא זה 3 שנים שמתוכם בקושי 45 ימים הם חופש חחחחח

אז טוב קצת להתפרק איזה חודש-חודשיים,אפילו לעשות קצת כסף מהצד ואז לדעת בלב שלם שאתה מוכן ל-3 שנים של כלא חחח

אני אגיב מעט יותר ענייני -

יולי זה דיי אכזרי. ממש ממש אחרי הבגרויות.

אני למשל, התגייסתי בסוף אוקטובר ככה שקיבלתי חופש נחמד.

ובנינו, כל כיתת יב' זה דיי שכונה. לא באמת מגיעים לחצי מהימים והחופש שלך הוא דיי ארוך למרות שאתה מתכונן למבחנים ובגרויות כאלו ואחרות. אני מציע לך, בתור אחד שמבסוט,בדיעבד, שלא דחו לו את הגיוס(למרות שביקש)אל תדחה באף שניה.

כל דקה שתתחיל קודם, תסיים גם קודם וזה יראה לך הרבה יותר אל מול חברייך שאולי ידחו או סתם התאריך שלהם מאוחר יותר.

ובנוסף - הזמן הזה של השלושה חודשים בנוסף לחופשים האלו שבכיתה יב', זה דיי ממצה את עצמו באיזשהו שלב.

אני אגיב מעט יותר ענייני -

יולי זה דיי אכזרי. ממש ממש אחרי הבגרויות.

אני למשל, התגייסתי בסוף אוקטובר ככה שקיבלתי חופש נחמד.

ובנינו, כל כיתת יב' זה דיי שכונה. לא באמת מגיעים לחצי מהימים והחופש שלך הוא דיי ארוך למרות שאתה מתכונן למבחנים ובגרויות כאלו ואחרות. אני מציע לך, בתור אחד שמבסוט,בדיעבד, שלא דחו לו את הגיוס(למרות שביקש)אל תדחה באף שניה.

כל דקה שתתחיל קודם, תסיים גם קודם וזה יראה לך הרבה יותר אל מול חברייך שאולי ידחו או סתם התאריך שלהם מאוחר יותר.

ובנוסף - הזמן הזה של השלושה חודשים בנוסף לחופשים האלו שבכיתה יב', זה דיי ממצה את עצמו באיזשהו שלב.

+

יותר מזה, אני מכיר חברים שדחו מאוגודט לנוב, וכמה שבועות לפני הגיוס הצבא דחה להם את הגיוס למרץ בגלל צורכי הגיוס

עכשיו תחשוב על זה ככה, סבבה תעבוד תעשה קצת כסף אבל בשלב מסויים אתה תישאר לבד כי כל החברים שלך כבר בצבא ואתה סתם תתפגר אחושרמוטה ותשאל את עצמך למה דחיתי,כי כשאתה תתגייס יהיו לך כבר חברים עם שנה עלייך בצבא..ותאמין לי שעכשיו זה אולי נראה לך חרטה אבל כשתתגייס אתה תבין בידיוק את המשמעות של זה

• 2 weeks later...

נוב זה הכי טוב, כמה חודשים שאין דאגות ואתה רק נהנה ועושה מה שאתה רוצה

חוץ מזה שבנוב יש עורבב :whistling:

אוג - מוקדם מדי

מרץ - מאוחר מדי

נוב - בדיוק בזמן

מסכים. בתור אחד שהתגייס בפברואר, לדעתי אוקטובר-נובמבר אלה החודשים הכי טובים לגיוס. אצלי אישית לא הייתה אופציה כזו כי זה היה המסלול שאליו הייתי מיועד, אבל אילו הייתה לי בחירה זה מה שהייתי עושה. מאוד נהניתי מהתקופה הזו שבין התיכון לצבא, זו תקופה חסרת אחריות לחלוטין ואתה יכול לעשות בה פחות או יותר מה שבא לך ללא שום מערכת שמפקחת עליך, וגם לצבור קצת כסף שישמש אותך להתחיל את הצבא בראש יחסית שקט מהבחינה הזו. חוץ מזה, ההבדל בין יולי או אוגוסט לנובמבר הוא לא הבדל גדול מבחינת השביזות של הסוף בעיניי, בניגוד לפברואר או מרץ.