Jump to content

מענק/פיקדון/ביטוח לאומי

Recommended Posts

אז בשעה טובה מחר אני נוסע להשתחרר, הכל טוב יפה ופסטורלי אבל יש לי כמה שאלות שאני לא מצליח למצוא עליהם תשובה באתר של היחידה להכוונת חיילים משוחררים

1. בגלל שאני משתחרר בתחילת חודש מרץ אני אמור לקבל את המענק והפיקדון בתחילת אפריל(נכון?), אז באיזה תאריך בדיוק אני מקבל? והאם יש דרך לקבל את הפיקדון לפני אפריל?

2. שוב, אני משתחרר ב5 למרץ, זה אומר שאני נחשב חייל מה1-5 בחודש מרץ, אני צריך לשלם ביטוח לאומי וכל השטויות האלה על חודש מרץ או רק על אפריל? ואני אקבל איזשהי משכורת על חודש מרץ?

תודה:)

בפיקדון לא תוכל לגעת בהתחלה אלא לצורכי הדירה, עסק, נישואין, לימודים וכו'... אז האם יש לך מה לרוץ עם זה?

אמת שבאפריל אתה אמור לקבל אותו לקרן של היחידה להכוונת...

על מרץ אתה תקבל סכום יחסי כלשהו (של 5 ימים), שממנו כבר יירד לך ביטוח לאומי, ולכן לא תצטרך לשלם ביטוח לאומי, אלא על חודש אפריל (אם תעבוד באפריל מינימום יום או יומיים אז לא תצטרך לשלם גם על החודש הזה ביטוח לאומי).

תתקשר ליחידה להכוונת... יש להם מוקד באינטרנט וזה.

בשעה טובה ומזל טוב.

אז בשעה טובה מחר אני נוסע להשתחרר, הכל טוב יפה ופסטורלי אבל יש לי כמה שאלות שאני לא מצליח למצוא עליהם תשובה באתר של היחידה להכוונת חיילים משוחררים

1. בגלל שאני משתחרר בתחילת חודש מרץ אני אמור לקבל את המענק והפיקדון בתחילת אפריל(נכון?), אז באיזה תאריך בדיוק אני מקבל? והאם יש דרך לקבל את הפיקדון לפני אפריל?

2. שוב, אני משתחרר ב5 למרץ, זה אומר שאני נחשב חייל מה1-5 בחודש מרץ, אני צריך לשלם ביטוח לאומי וכל השטויות האלה על חודש מרץ או רק על אפריל? ואני אקבל איזשהי משכורת על חודש מרץ?

תודה:)

קודם כל מזל טוב!

את המענק (8000 בערך) אתה מקבל בתחילת אפריל ישר לחשבון הבנק. את הפקדון אתה מקבל גם באותו זמן (26000 אם היית קרבי, לא יודע כמה זה לג'ובניקים\תומכ"לים), אבל בחמש השנים הראשונות יכול להשתמש בכסף רק לצורך לימודים במוסד אקדמי מוכר, נישואין, לימודים או הקמת עסק.

על חודש מרץ תקבל את החלק היחסי של משכורת של חמישה ימים, ואתה לא צריך לשלם ביטוח לאומי על החודש הזה.

המון בהצלחה באזרחות, ומקווה שתקבל מחר ממכבי מתנה יפה לשחרור

עבר חוק לא מזמן שמגדיל את הפיקדון והמענקה לחיילים משוחררים בהדרגה עד 2014.

ז"א שכל שנה המענק והפיקדון יגדלו קצת.

ובנימה אופטימית, עוד חודש וחצי לחפש"ש.