Jump to content

ערבים יידו אבנים לעבר מכוניות ישראליות

e.p

Recommended Posts

אתם רצינים?

זה קורה כמעט כל יום וכמעט בכל מקום בארץ שיש בו ערבים.

אני לא מבין על מה ההמולה.

מישהו פירסם בחודש שעבר שנזרקו אבנים מגרש ג'סר א-זרקא לכיוון כביש 2 וכמעט הייתה תאונת שרשרת קטלנית?

כי זה היה. וזה קורה כל הזמן וזה ממש לא חדש.

מה שדפוק שזה היה מארב מתוכנן ביחד עם התקשורת, כמו שהיה במזרח ירושלים עם השני ילדים שעפו באוויר. אוזלת יד של המדינה בקיצור.

בוקר טוב, כמו שנכתב, זה קורה כל יום ולא במקום אחד.

לא שומעים על זה מילה בתקשורת, כי הרי הם ערבים ומותר להם.

אבל על חרדים שרק מפליצים כל היום יש כתבות, על מתנחלים שעושים "תג מחיר" ומצירים על קירות טחנו ת'מוח בתקשרות במשך שבועות.

אני התייאשי ממה שהולך כאן במדינה, מדינה מזדיינת.

אין כמעט דיווחים על ידויי אבנים/בקת"בים. חרשתי קצת דף חדשות בפייסבוק שמביא חדשות עדכניות מכל מקום אפשרי ובכל נושא אפשרי כולל תאונות דרכים אפילו ושריפות שנגמרות בלי יותר מידי אירועים. יש שם כל יום כמה דיווחים על ידויי אבנים.

מדהים עד כמה אם ניזונים מהתקשורת הרגילה לא יודעים על זה.

אגב, רוב האירועים של ידויי האבנים/בקת"בים ממה שהבנתי לפי שעות הדיווחים מתרחשים בשעות החשיכה, משעות הערב המוקדמות ואילך (לא מפתיע כמובן).

באמא שלי לסוע לשמה 10 מכוניות של מגבניקים ברגע שהם זורקים אבן אחת לצאת כולם עם אבנים והחזיר אש עם אבנים.

מה יגידו בעולם? כוסעמק זרקתם אבנים קיבלתם אבנים - הגנה עצמית.

רק עכשיו שמתי לב לכותרת... ערבים יידו "מכונית" לעבר ניידת צילום חחחחח

רשמתי כותרת "מוות לערבים" והפורום שינה את זה כנראה היה לו טעות.

באמא שלי לסוע לשמה 10 מכוניות של מגבניקים ברגע שהם זורקים אבן אחת לצאת כולם עם אבנים והחזיר אש עם אבנים.

מה יגידו בעולם? כוסעמק זרקתם אבנים קיבלתם אבנים - הגנה עצמית.

אין באזור הזה מג"ב

אשכרה זה נראה כאילו זה מתוכנן,זה פשוט מדהים התקשורת הזאת.

מוות להם לא פחות מלערבים האלה.

וואלה הייתי סוטה מהמסלול ודורס אותם .

הצילום הוא של AFP, סוכנות ידיעות צרפתית. לא לכולם יש הסכם איתם שאפשר לקחת חומרי צילום שלהם (רוב כלי התקשורת בארץ עובדים רק עם רויטרס ו-AP). כשכלי תקשורת עושה הסכם עם סוכנות ידיעות, הוא משלם מאות אלפי שקלים בשנה כדי שיוכל לקחת חופשי צילומים, תוכן וכל דבר שהן מפרסמות. לא תמיד אתה יכול להרשות לעצמך, בנוסף לזה, לשלם לעוד סוכנות שצילמה משהו, ולשלם גם לה בנפרד.

אני אגיד עכשיו משהו שאולי יעצבן מאוד, אבל תנסו להסתכל עליו בצורה יבשה יותר: אף אחד לא נהרג באירוע. זה מאוד מאוד משמעותי, כשאתה מדווח על תאונת דרכים, על דקירה במועדון וגם במקרים כאלה. אם אין הרוגים, מה לעשות, זה פחות מעניין. כמה פעמים ראיתם בחדשות אייטם על תאונה שהסתיימה בלי הרוגים, או תקיפה שהסתיימה בלי אונס?

אז אל תקחו את אי-הפרסום כאידיאל שמאלני או משהו, כל כלי תקשורת ישמח לפרסם אירוע שמביא רייטינג. אם יש לערוץ 2 וידאו של אלימות ערבים נגד מתנחלים, אתם חושבים שהם לא יעשו מזה אייטם? רק שלפעמים השיקול הכלכלי של זכויות יוצרים הוא חלק גדול בשיקול שלך - האם הפרסום ישתלם לי יותר מהתשלום עליו. מה לעשות, אלה עדיין חברות פרטיות, ורובן לא נמצאות במצב כלכלי מדהים, בלשון המעטה.

אשכרה זה נראה כאילו זה מתוכנן,זה פשוט מדהים התקשורת הזאת.

מוות להם לא פחות מלערבים האלה.

וואלה הייתי סוטה מהמסלול ודורס אותם .

http://www.youtube.com/watch?v=-hNwM4GWYgk&feature=endscreen

אני אגיד עכשיו משהו שאולי יעצבן מאוד, אבל תנסו להסתכל עליו בצורה יבשה יותר: אף אחד לא נהרג באירוע. זה מאוד מאוד משמעותי, כשאתה מדווח על תאונת דרכים, על דקירה במועדון וגם במקרים כאלה. אם אין הרוגים, מה לעשות, זה פחות מעניין. כמה פעמים ראיתם בחדשות אייטם על תאונה שהסתיימה בלי הרוגים, או תקיפה שהסתיימה בלי אונס?

אז אל תקחו את אי-הפרסום כאידיאל שמאלני או משהו, כל כלי תקשורת ישמח לפרסם אירוע שמביא רייטינג. אם יש לערוץ 2 וידאו של אלימות ערבים נגד מתנחלים, אתם חושבים שהם לא יעשו מזה אייטם? רק שלפעמים השיקול הכלכלי של זכויות יוצרים הוא חלק גדול בשיקול שלך - האם הפרסום ישתלם לי יותר מהתשלום עליו. מה לעשות, אלה עדיין חברות פרטיות, ורובן לא נמצאות במצב כלכלי מדהים, בלשון המעטה.

זה לא מעצבן, פשוט אני חושב שאתה לא קורא את זה נכון.

לדוגמא: המקרה האחרון של זריקת האבנים באיו"ש, שבו נהרגו שני אנשים(אם אני זוכר נכון), לא קיבל פירסום, אלא קיבל כותרת זניחה ברוב האתרים המובילים(מלבד mako). אני אפילו כתבתי על זה בפורום כשזה היה ואני גם זוכר שמרקו פולו הצדיק אותי ואמר שזה תמוהה מאוד שזה לא פירסום מרכזי.

משום מה פיגועים הפכו פה לדבר שולי. גם הפיגוע שהיה בת"א לפני זמן מה, לא קיבל פלטפורמה אלא פורסם כדרך אגב, וכשזה קורה, אתה מסיק שההחלטות בעריכת האתרים היא פופוליסטית, סובייקטיבית ובעלת אג'נדה מובהקת. ואני לא מצפה שהם יהיו ללא אג'נדה שלא תבין אותי לא נכון, אבל אני מצפה לשיוויון מסויים. אין לי בעיה שהם לא יהיו מאוזנים, אבל היה פאקינג פיגוע, מישהו נהרג, תפרסמו בכותרת ראשית! ולכל הפחות, אם כבר החלטתם לפרסם, אל תנסו להקטין את גודל האירוע ולקרוא לזה חשד לזריקת אבנים. כי כשנעקרים עצי זית בשטחי הפלסטינאים לא כותבים "חשד", אלא "מתנחלים עקרו עצי זית". משפט שדה לכל דבר. רק חבל שמסיקים שעצי זית זה ישר מתנחלים ולא פרובוקציה של הערבים, וזריקת אבנים עם פצועים זה לא כזה חשוב כי זה יכול להבעיר את המדינה. בקיצור מסבנים את כולנו פה בשם הדו קיום ואידיליה המזוייפת. אני רק מקווה שמתישהו זה ישתנה והאמת תצא לאור.

שהייתי ילד, אי שם בימי האינתיפאדה הראשונה, עברו לי בראש 2 שאלות:

1- איך לעזעזל יש שם כ"כ הרבה אבנים? הן לא נגמרות? כל היום הם זורקים אבנים! (והיום שקט יחסית למה שהיה אז מהבחינה הזו).

2- אם רכב עם מספר צהוב נוסע בעיר ערבית בשטחים וזורקים עליו אבנים, לא צריכים לזרוק אבנים על מכוניות עם לוחיות כחולות/לבנות (רוב האנשים פה לא זוכרים את זה...) שנוסעות אצלנו בחזרה?

2- אם רכב עם מספר צהוב נוסע בעיר ערבית בשטחים וזורקים עליו אבנים, לא צריכים לזרוק אבנים על מכוניות עם לוחיות כחולות/לבנות (רוב האנשים פה לא זוכרים את זה...) שנוסעות אצלנו בחזרה?

הל.ז שלהם הוא ירוק. לבן זה דיפלומטי ואם תיזרק אבן מהצד של ישראל על ל.ז לבן יהיה פה לא נעים בלשון המעטה.

הל.ז שלהם הוא ירוק. לבן זה דיפלומטי ואם תיזרק אבן מהצד של ישראל על ל.ז לבן יהיה פה לא נעים בלשון המעטה.

הסברים בהמשך, או מחר

סתם לתת לכם רקע על הערבים בארץ..

1. הם מקבלים תעודת זהות יכולים לבחור בבחירות (כמובן במפלגות ערביות )

2. הם לא עושים צבא ככה שערבי בן 18 יכול לעבוד בשלוש שנים האלה או ללמוד ויוצא שבאזרחות הוא מעלייך

3. יש להם הנחות במיסים בחמשל ובמים, למרות שהם גונבים גם את זה..

4. הם שונאים את כל היהודים רוצים להרוג אותנו אבל חיים במדינה שלנו.. שימו לב לחליים בחיפה מה קרה להם לפני יומים..

לסיכום: הערבים שגרים פה שונאים אותנו ובהדמניות שיש להם הם מראים את זה, אי אפשר להמשיך לחיות עם אנשים שרוצים להרוג אותך..

הסברים בהמשך, או מחר

כל עוד היה בשטחים את הממשל הצבאי הישראלי, היו להם לוחיות בצבע תכלת (אח"כ כחול) לרכבים מהגדה, ולוחיות בצבע לבן-כסף לרכבים מהרצועה. ליד המספר הייתה אות שסימנה מאיזו נפה (כלומר: תחת איזה ממשל אזורי) הגיע הרכב. א-אזור יריחו והבקעה, ג- ג'נין, ש-שכם, ט- טול כרם, ר- רמאללה, ב-בית לחם, ח-חברון, ע- עזה. מאחר ובתקופה ההיא רכבים מהשטחים היו נכנסים לישראל בצורה די חופשית, לא היה נדיר לראות מכוניות עם לוחיות כאלה בשטחי הקו הירוק, וככל שהתקרבת לקו הירוק שאז לא היית יודע שאתה עובר אותו כי לא היו עליו מחסומים כמו היום היית רואה כאלו יותר ויותר.

אז ההגיון שלי בתור ילד היה פשוט:

רכז עם לוחית צהובה מקבל אבנים בעיר ערבית? אז רכב עם לוחית כחולה/לבנה צריך לקבל אצלנו....

zter2.jpg

לכו למזרח ירושלים תראו את הבניה הלא חוקית שהולכת שם.

אבל שיהודיה חורגים סנטימטר ממה שמותר - ישדר הורסים להם את הבתים.

ההתנתקות חיילים יהודיים מגרשים את אחים שלהם מהבית - זה פשוט לא נתפס.

וגם הם הבטיחו לנו שלום - קיבלו אלפי הרוגים, מישהו עדיין מאמין שאפשר לעשות שלום עם החלאות אדם האלא?

כמשל הצפרדע והעקרב:

הצפרדע והעקרב רצו לחצות נהר: העקרב, שאינו יודע לשחות, ביקש לרכב על גבה של הצפרדע, אשר סירבה עקב חששה שהעקרב יעקוץ אותה בדרך. העקרב הצליח לשכנעה שכך לא יהיה, שכן גם הוא מבקש להגיע לגדה השנייה. הצפרדע השתכנעה והסכימה, אך באמצע הנהר העקרב עקצה, ושניהם החלו לטבוע. קודם שטבעו הצליחה הצפרדע לשאול בתדהמה: "למה ומדוע, הרי עכשיו שנינו נמות"? והעקרב השיב: "זה הטבע שלי."

הטבע של הערבים זה להרוג את היהודים, לכו תעשו שלום עם מי שרוצה להרוג אותכם.