Jump to content

מגרון

נועם שוהם

Recommended Posts

סתם נתון שגיליתי היום, לא יודע אם זה קשור לנושא, אבל ס'עמק תראו את החוצפה של הערבים.

בסכנין חיים 20 אלף איש על שטח של 8,000 דונם, בעוד שברמת גן לדוגמא חיים למעלה מ-150 אלף על שטח של 12,000 דונם שרבע ממנו הוא פארקים וגנים.

ותושבי סכנין מתלוננים על "הפקעת אדמות"! :angry:

הם לא בדיוק גרים על 8,000 דונם, זה שטח השיפוט... ואתה ברצינות משווה תחום שיפוט של עיר בצפון לתחום שיפוט של עיר שהיא חלק ממטרופולין? כי אני לא רוצה לבלבל אנשים עם עובדות פה, אבל:

נשר

תושבים: 25 אלף

תחום שיפוט: 12 אלף דונם

כרמיאל

תושבים: 45 אלף

תחום שיפוט: 20 אלף דונם

חדרה

תושבים: 80 אלף

תחום שיפוט: 50 אלף דונם

בית שמש

תושבים: 80 אלף

תחום שיפוט: 50 אלף דונם

אילת

תושבים: 45 אלף

תחום שיפוט: 85 אלף דונם

ערד

תושבים: 25 אלף

תחום שיפוט: 95 אלף דונם

(מויקיפדיה, המספרים עוגלו)

עומר, כל התושבים של המקומות שציינת פה מתלוננים על הפקעת קרקעות או בעיות עם שטח מוניציפלי כזה או אחר?

כי אם לא, אז הדוגמא שלך לא רלבנטית.

יובל דיברת על הטיעונים שלהם.

אני לא אכנס לאתר של הנבלות האלה גם אם אקבל על זה מיליונים, מאחל להם רק ייסורים.

ובלי קשר?

במדינת ישראל בית המשפט נוטה לשמאל.

ענת קם ואורי בלאו הם דוגמאות אסליות לזה.

בארה"ב שניהם מוצאים את עצמם בכלא סודי של הCIA אצלנו היא הייתה במעצר בית ונהנתה מהחיים היפים שלה.

* בגלל שאני סמרטוט, וכי ממש משעמם לי בעבודה קראתי חלק קטן

יובל, זה מסמך חרטא.

החלטת בג"ץ זה דבר טוב ויפה, אבל אין שום מסמכי בעלות אמיתיים שם...רק סיפורים בגרוש.

אין שום הוכחה ממשית לשום טיעון שלהם.

פוליטיקה ודעות בצד, כסטודנט למשפטים הייתי מעיף את התיק הזה מכל המדרגות עד שאין הוכחה ממשית.

עומר, כמה מהתושבים בנשר מתלוננים שאין להם מקום לחיות ושדופקים אותם?

מסמכי טאבו חתומים? הצהרת המדינה מ2003 שהיא מאשרת שזוהי קרקע פלסטינית פרטית? כל אלה לא מספיקים לתיק? איפה אתה לומד ומי המרצה שלך?

זו אכן קרקע פלסטינאית. אבל קרקע פלסטינאית שנקנתה בכסף.

לכן אני טוען שיש פה משהו מסריח.

למה שחמולה שכביכול הקרקע שייכת לה, לא פועלת במשך 7 שנים כנגד "גנבי הקרקעות" ורק לאחר 7 שנים היא נזכרת?

אולי כי שילמו להם? ואולי לא...אבל את זה לעולם לא נדע(גם לא אחרי המשפט לצערי הרב).

ואני כבר מזהה ניצנים של תגובות מכאלה שיגידו שאפשר למצוא סיבות לכך שהם לא יתלוננו, אבל אתם לא בכיוון.

לא רק ששלום עכשיו מציפה את השטחים בפעילים מטעמה, וכל פלסטינאי מכיר בזכותו לפנות אליהם, אלא יש לפלסטינאים קשר ישיר עם המת"ק שלוקח אותם לגמרי ברצינות ומטפל בבעיות שלהם ואם זה לא מספיק אז יש להם גם את הרשות הפלסטינאית עם מנגנוני הגנת הקרקע, שמטפלים בנושא הקרקעות...

אז בכל זאת..אחרי 7 שנים...מה העניין?

ביסטר, אני באמת לא מבין אותך.

העניין פה הוא התבטאות של דמות במעמד כלשהו ולא כל ילד בן 10 שפותח קבוצה נגד ערבים.

היית צריך להבין את זה מלכתחילה.

ביסטר, אני באמת לא מבין אותך.

העניין פה הוא התבטאות של דמות במעמד כלשהו ולא כל ילד בן 10 שפותח קבוצה נגד ערבים.

היית צריך להבין את זה מלכתחילה.

בעיני אין כל הבדל בין התבטאות פרטית בפייסבוק של מרצה לאדריכלות, ספק לשעבר, לבין התבטאות סתמית של נערים/ילדים/בגירים עם או בלי השכלה אקדמית. הבעייתיות של ההתבטאות נובעת מהפוטנציאל המסית שלה, זה ההבדל בין תורת המלך לשטויות בפייסבוק.

בעיני אין כל הבדל בין התבטאות פרטית בפייסבוק של מרצה לאדריכלות, ספק לשעבר, לבין התבטאות סתמית של נערים/ילדים/בגירים עם או בלי השכלה אקדמית. הבעייתיות של ההתבטאות נובעת מהפוטנציאל המסית שלה, זה ההבדל בין תורת המלך לשטויות בפייסבוק.

א. זה שונה בגלל מעגל החשיפה.

ב. זה שונה כי מרצה הוא בעל סמכות, והוא יכול להשפיע בקלות יתרה על דעותיהם של סטודנטים שמעריכים אותו.

ג. זה שונה כי אדם בגיל כזה אמור לעבוד הרבה יותר עם הראציונל ופחות עם האמוציות.

ד. זה שונה עוד יותר כאשר מדובר על אדם בעל השכלה אקדמאית שאמור להבין עניין ולהיות סוג של אינטלקטואל.

וזה נכון שיש הסתה בין שני המקרים(אלף אלפי הבדלות אבל שיהיה), אני לרגע לא טענתי שזה בסדר. מצד שני, למה כשדמות ימנית שולית אומרת את דעתה(הלגיטימית כדברי אבנר) בדבר ערבים או שמאלנים, זה ישר מתפרסם בכל אתר ואתר במדינת ישראל, ואילו מקרים כמו המקרה הנוכחי(שזה אותה הגברת בשינוי אדרת) לא מקבלים פירסום מינימלי? איזה מן דבר זה?

מהות העניין זה היחס הלא שיוויוני וזה מפריע ביותר. מפריע להוגנות, מפריע לצדק ובטח שמפריע לשיויונית בין השמאל לימין.

ובקיצור: "מי שמשחק לפי החוקים של עצמו לא צריך לרמות".

א. זה שונה בגלל מעגל החשיפה.

ב. זה שונה כי מרצה הוא בעל סמכות, והוא יכול להשפיע בקלות יתרה על דעותיהם של סטודנטים שמעריכים אותו.

ג. זה שונה כי אדם בגיל כזה אמור לעבוד הרבה יותר עם הראציונל ופחות עם האמוציות.

ד. זה שונה עוד יותר כאשר מדובר על אדם בעל השכלה אקדמאית שאמור להבין עניין ולהיות סוג של אינטלקטואל.

וזה נכון שיש הסתה בין שני המקרים(אלף אלפי הבדלות אבל שיהיה), אני לרגע לא טענתי שזה בסדר. מצד שני, למה כשדמות ימנית שולית אומרת את דעתה(הלגיטימית כדברי אבנר) בדבר ערבים או שמאלנים, זה ישר מתפרסם בכל אתר ואתר במדינת ישראל, ואילו מקרים כמו המקרה הנוכחי(שזה אותה הגברת בשינוי אדרת) לא מקבלים פירסום מינימלי? איזה מן דבר זה?

מהות העניין זה היחס הלא שיוויוני וזה מפריע ביותר. מפריע להוגנות, מפריע לצדק ובטח שמפריע לשיויונית בין השמאל לימין.

ובקיצור: "מי שמשחק לפי החוקים של עצמו לא צריך לרמות".

א. מעגל החשיפה בפייסבוק נגזר מכמות החברים. אין הבדל מהותי שנוגע לאופי האדם שמשפיע על מעגל החשיפה בהקשר הזה.

ב. שוב, בהקשר הזה מדובר על התבטאות של מרצה לאדריכלות, לשעבר, בפייסבוק. ההשפעה שלה על דיעות פוליטיות של התלמידים שלו שולית אם בכלל לטעמי.

ג. סבבה, זה אומר שההתבטאות מצערת יותר, לא יותר שערורייתית, מסוכנת או ראויה ליותר פרסום.

ד. השכלה אקדמית אינה ערובה לידע או עידון פוליטי. שוב, זה מצער כי ניתן היה לחשוב שככל שאדם משכיל יותר (אם כי לא יודע עד כמה ידע באדריכלות מוסיף בהקשר הזה) הוא יידע לבטא את עמדותיו באופן שקול יותר (מסקנה שאכן הוא הגיע אליה באיחור) אך לא יותר. השכלה אקדמית אינה נסיבה מחמירה לגזענות כפי שבורות אינה נסיבה מקלה. הרעיון הוא שהפסלות של ההתבטאויות האלו לא נובעת מהאקדמיה אלא מהשכל הישר.

אני לא מבקש לטעון שהתקשורת מאוזנת. אני לא חושב שחוסר האיזון קיצוני כפי שמבקשים להציג אותו, אבל אני מוכן להניח שהוא קיים במידה מסויימת (כמובן שאני יכול להתבסס רק על מה שכן מפורסם ולא על מה שלא). במקרה הספציפי הזה אני לא חושב שהוא שונה מהותית מההסתה שנשמעת אצלנו יום יום לצערנו, במרחב הוירטואלי והפיזי, ולכן אין לדעתי אפליה. זה לא אומר שמעולם לא היתה אפליה ולא תהיה, אבל הבעיה בה היא לא שבוחרים לפרסם על זה למרות שלא פרסמו על ההוא, אלא ההפך.

סתם נתון שגיליתי היום, לא יודע אם זה קשור לנושא, אבל ס'עמק תראו את החוצפה של הערבים.

בסכנין חיים 20 אלף איש על שטח של 8,000 דונם, בעוד שברמת גן לדוגמא חיים למעלה מ-150 אלף על שטח של 12,000 דונם שרבע ממנו הוא פארקים וגנים.

ותושבי סכנין מתלוננים על "הפקעת אדמות"! :angry:

מהנתונים שאני הצלחתי למצוא, כ 80% מאדמות סכנין הופקעו במהלך השנים. כמובן שאין בסיס להשוואה בין סכנין לרמת גן, אבל הנה דוגמא של שכנים:

סחנין:

26,289 תושבים. 9,816 דונם. 2,678 נפש לקמ"ר.

כרמיאל:

44,416 תושבים. 19,188 דונם (הופקעו מהכפרים הערביים השכנים, כולל סחנין). 2,315 נפש לקמ"ר.

נצרת:

72,997 תושבים. 14,123 דונם. 5,169 נפש לקמ"ר.

נצרת עילית:

42,858 תושבים, 32,521 דונם (רובם הופקעו מהשכנים). 1,256 נפש לקמ"ר.

דרך אגב, הנתון המשמעותי בשטחים מוניציפליים הוא לא צפיפות האוכלוסיה, אלא שיוך איזורי התעשיה והעסקים. וכאן טמונים האבסורדים הגדולים. למשל, אזור התעשיה ציפורית נמצא בין כפר כנא, משהד, קיבוץ בית רימון, הישוב הבדואי רומת-אל-הייב ומצפה הושעיה. אבל הוא בשטח השיפוט של נצרת עילית.

לא שתמיד יש לזה משמעות, ולא שצריך לקדש בעלות פרטית על הקרקע (להפך, צריך להלאים את כולה, ורפורמת הפרטת הקרקעות של ממשלת נתניהו הייתה אחד המהלכים האנטי-ציוניים שאפשר לחשוב עליהם), ולא שאין ים בעיות לפתור בנוגע ליישובים הערביים והיעדר התכנון שלהם, אבל אם רוצים לזרוק האשמות, לפחות שיהיה איזשהו היגיון מאחוריהן.

מה אתה רציני?

אתה משווה התבטאות של מישהו בפרופיל פרטי(בנוסף לעובדה שהוא מוכר בציבור ויש אינטרס לחשוף אמירות שלו) לבין איזה עמוד מסכן שאפילו מנהליו לא מזדהים וכנראה שרוב החברים מהעמוד שהבאת הם מכיתה ד'2.

לפי דעתי גם זה לא קיבל מספיק חשיפה :

1327622257280.png

1327622409274.png

1327622480507.png

מה אתה רציני?

אתה משווה התבטאות של מישהו בפרופיל פרטי(בנוסף לעובדה שהוא מוכר בציבור ויש אינטרס לחשוף אמירות שלו) לבין איזה עמוד מסכן שאפילו מנהליו לא מזדהים וכנראה שרוב החברים מהעמוד שהבאת הם מכיתה ד'2.

אוי נו באמת. הנה, קח כמה אישי ציבור אמיתיים (ולא איזה מרצה לשעבר), שנתנו את האמירות שלהם במדיה תקשורתית רחבה ופומבית הרבה יותר מפייסבוק ולא טרחו להתנצל אחר כך:

ראש העיר גפסו: נצרת עילית היא עיר ליהודים בלבד

http://www.haaretz.c...ation/1.1176222

האיסור על מכירת דירות לערבים הוא "קדוש"

http://news.walla.co.il/?w=/3/1751700

הדיון פה הוא לא אם הדובר התנצל או לא,

אלא על התגובה\סיקור של התקשורת כנגד האימרה הקיצונית - לא משנה אם מימין או משמאל.

לא חסרות אמירות קיצוניות משני הצדדים,

כרגע לפי דעתי, האמירות מן הימין מקבלות סיקור תקשורתי נרחב יותר כדי להציג באור שלילי את הימין.

עומר, כל התושבים של המקומות שציינת פה מתלוננים על הפקעת קרקעות או בעיות עם שטח מוניציפלי כזה או אחר?

כי אם לא, אז הדוגמא שלך לא רלבנטית.

הדוגמה שלי רלוונטית כי הוא השווה לעיר אחרת, זה קודם כל.

דבר שני, הפקיעו להם קרקעות, זאת עובדה. ועד כמה שידוע לי זה היה במטרה די מוצהרת של "ייהוד הגליל".

בין אם זה צודק ובין אם לא, זה מה שקרה.

אתה יכול להיות בעד זה, ואני לא מתכוון להתווכח איתך כי אין לי כוונה להיכנס לדיון הזה. אבל זה קרה.

(ועד כמה שידוע לי "הפקעת אדמות" מתייחסת בכל מקרה להלאמת אדמות פרטיות, לא לשום דבר שקשור לשטח שיפוט. ניסיתי לחפש חומר ליותר פרטים, אבל התקשיתי למצוא. אם יש לך אשמח לקרוא. ולא בקטע סרקסטי או משהו, באמת אשמח לקרוא, אין מספיק חומר ברור על הנושא, והוא מעניין נטו מבחינת העובדות. את המסקנות אפשר להסיק אחר כך)

מסמכי טאבו חתומים? הצהרת המדינה מ2003 שהיא מאשרת שזוהי קרקע פלסטינית פרטית? כל אלה לא מספיקים לתיק? איפה אתה לומד ומי המרצה שלך?

מספיקים.

ומה היה לפני 2003?

מי אומר שהם לא התיישבו שם סתם?

כמו בעמידר....היום לא יזיזו משם אף אחד אבל בפועל זה לא שטח של מישהו (בבקשה דוגמה) העניין הוא? שכמו שכתבתי לך מההתחלה לא קראתי בעיון, גם המדינה (לצערי הרב) נותנת להם יותר ממה שמגיע להם לדעתי האישית, אי לכך ובהתאם זלאת כמו החלטת בית המשפט יש בזה ריח רע.

• 5 weeks later...
  • 4 months later...

א. אם הם טוענים שרכשו עכשיו אדמות במאחז - האם הם מודים סוף סוף בעובדה שהתיישבו על אדמות לא להם? מה זה אומר על הטענות המוקדמות שלהם לפיהן הם הקימו את המאחז על אדמות שנרכשו כחוק.

ב. אם כלל הרכישות מגיע ל 70% משטח המאחז - האם יפונו ללא התנגדות ה 30% הנותרים (שהמתנחלים מודים למעשה שאינם שייכים להם)?

ג. איך כל סיפור הרכישות משנה את העובדה שהקרקעות נרכשו ללא אישור שר הביטחון, כלומר בניגוד לנהלים, ושהמבנים הוקמו ללא היתר או תוכנית מאושרת?