Jump to content

The Voice

DoW

Recommended Posts

לאלא, באמת שהזמר המזרחי בירידה.

מראים את זה כל הזמן ב"מספרים יבשים". אפילו היה על זה בחדשות לפני איזה חודשיים. (שישי בערב, אחת התוכניות)

ברור שיקח כמה שנים עד שזה יקרה, אבל זה קורה.

כמו שהרוק שלט בשנות ה90, והמזרחית ב2000, יבוא משו חדש. מזכיר קצת את מכבי..

בכל מקרה, לא אמרתי שעומר אדם טיפש, או משהו כזה.

אני ארחיב ואגיד שעם כמה שאני בז לדבר העלוב שהוא קורא לו מוזיקה, הייתי מתחלף איתו בשניה, אפילו אם זה אומר שיהיה לי גבות כאלו.

אבל זאת לא הפואנטה.

ואביב אכן,

שחצן ומתנשא, עושים סמים קלים (לכל הפחות, לא ראיתי אותו מזריק אפעם..), לא שונא ישראל ולא מתאפר כבר למעלה מעשור.

לא יודע מה זה מראה לך עליי, כי אני אמנם שחצן ומתנשא (טוב אני ממש יפה.. יש לי במה), אבל אני לא עושה סמים בכלל, אני מאוד מאוד מאוד אוהב את ישראל, ואני לא מתאפר.. ז"א, בד"כ..;)

הבעיה שלכם היא השנאה העיוורת.

אם אני (חסיד רוק ישראלי) מסוגל לתת צ'אנס, לשמוע, ולאהוב. אבל לאהוב באמת! אמנים כמו אייל גולן (של פעם בלבד) או עמיר בניון (של תמיד)

אם אני שומע בבית את חייל של אהבה בלופים, אם יש לי את כל ההופעות המוקלטות של זוהר. אם יש לי פלייליסט שמורכב אך ורק מהבסט של עמיר בניון.

גם אתם יכולים לפתוח קצת את האוזן ואת הראש.

הרוק שלט פה בשנות ה70 וה80, בשנות ה90 שלט פה הטראנס בלי עוררין בכלל

לאלא, באמת שהזמר המזרחי בירידה.

מראים את זה כל הזמן ב"מספרים יבשים". אפילו היה על זה בחדשות לפני איזה חודשיים. (שישי בערב, אחת התוכניות)

ברור שיקח כמה שנים עד שזה יקרה, אבל זה קורה.

כמו שהרוק שלט בשנות ה90, והמזרחית ב2000, יבוא משו חדש. מזכיר קצת את מכבי..

אתה לא בכיוון. המוזיקה המזרחית שולטת ובגדול בתעשיית המוזיקה הישראלית. הירידה מגיעה בכיוונם של זמרי משנה שלפני כמה שנים עלו על גל ההצלחה של הזמרים הגדולים וכיום לא מצליחים למכור את כל הכרטיסים בהופעות הגדולות(אבל ממשיכים להרוויח מאות אלפי שקלים בשנה מהופעות באירועים פרטיים ברמה כזו שזמרי הרוק יכולים רק לחלום עליה).

אבל תיקח זמרים כמו אייל גולן, דודו אהרון ומשה פרץ והם ימלאו לך את נוקיה, קיסריה והיכל התרבות גם 12 פעמים רצוף.. עופר לוי גם זמר עם קהל עצום שימלא כל פינה נידחת בארץ(והרבה לפני גל ההצלחה).

בגדול המוזיקה המזרחית תמיד שלטה בנתוני מכירות, גם בתקופה שהקומוניזם התקשורתי שלט פה, והשמיע לנו רוק ושירי עם רוסיים מבוקר עד ערב. אף זמר רוק בארץ לא מכר עותקים ברמה שמתקרבת לזו של אייל גולן, עופר לוי בשיאו, זוהר ארגוב(מחזיק בשיא המכירות לאלבום בישראל בכל הזמנים), כיום זה רק מקבל ביטוי תקשורתי הולם. יתכן ובעתיד זה ילך ויתמתן במעט, אבל המוזיקה המזרחית תישאר כאן לתמיד. ואם כבר איכות, אני חושב שאנו מתחילים לראות מגמה חיובית של חזרה של המוזיקה של פעם, ודעיכה קלה של הפופ החופר.

בניגוד לכל האחרים במשפחה האידיאולוגית שלו, הוא בחיים לא כתב טורים עם דעות שמאלניות, לא כתב ספרים, לא הרצה, לא דיבר בפומבי.

אתה טועה. גפן לא אחת התבטא בהתבטאויות פוליטיות מובהקות לצד השמאלי (וזו זכותו כמובן) עם כל הססמאות הרגילות של "כיבוש פה כיבוש שם" וכו. אגב, הצעקות שלו ב-1994/95 היו "רוצים שינוי" לא "רוצים שלום".

בנוגע לדיון שהיה פה על גפן, מבחינת האישיות שלו גפן הוא הרבה פעמים אופורטוניסט ואומר את מה שמתאים להגיד בהתאם לקהל היעד שישמע אותו. כשזה מתאים לו הוא אומר בגאווה בחו"ל שהוא לא שרת בצבא הישראלי, בארץ הוא כמובן מדבר כבר לא מעט שנים בטון אחר ואומר ש"לא שרתתי בגלל שלא קיבלו אותי עקב הפלטינה בגב" (רק חבל שהאתר הרשמי שלו לא תומך בטענה הזו). כשהתאים לו להיות מרדני הוא כמובן התגאה באי השירות שלו והציג את זה כרצון שלו למרוד בממסד. כשהוא נהיה יותר מיינסטרים התחילו לטחון את סיפור הפלטינה (שכאמור מקבל אור אחר לחלוטין באתר הרשמי שלו, לפחות כפי שהיה כתוב שם זמן רב מאוד).

כשלגפן מתאים להציג אג'נדה מסוימת שתשמש את המטרות שלו הוא לא יבחל בשום אמצעי- הוא יישקר ויעוות את המציאות אם צריך, כולל לקשקש בראיון בגרמניה ש"50% מהישראלים רוצים אותי מת....אני צריך להסתובב בישראל עם שומרי ראש כי אנשים רוצים להוריד אותי..."

בשביל להציג עצמו כאיזה סמן פוליטי בולט בחיים הישראלים (והוא לא) הוא יגיד בראיון שנערך איתו לאחרונה ש"הכדור של יגאל עמיר היה צריך לפגוע או ברבין, או בפרס, או בי" (נובמת).

בקיצר,מבחינה מוזיקלית הוא בעיניי כותב טוב. אני לא אוהב אותו כזמר אבל זה כאמור טעם אישי.

מבחינת אישיות? לא אוהב אותו מהסיבות שציינתי למעלה.

הרוק שלט פה בשנות ה70 וה80, בשנות ה90 שלט פה הטראנס בלי עוררין בכלל

אתה טועה.

אתה טועה. גפן לא אחת התבטא בהתבטאויות פוליטיות מובהקות לצד השמאלי (וזו זכותו כמובן) עם כל הססמאות הרגילות של "כיבוש פה כיבוש שם" וכו. אגב, הצעקות שלו ב-1994/95 היו "רוצים שינוי" לא "רוצים שלום".

מה אמרתי ומה הגבת?

אמרתי שהוא אחראי לאמירות שמאלניות, סוייר אמר שזה לא אידיאולוגי, אמרתי שהוא לא ניחן ביכולות הכתיבה של אבא שלו ומן הסתם שהוא פחות מבריק, במובן הזה, אז הוא כנראה מחזיק בדעות שהוא שמע בבית.

מה אמרתי ומה הגבת?

אמרתי שהוא אחראי לאמירות שמאלניות, סוייר אמר שזה לא אידיאולוגי, אמרתי שהוא לא ניחן ביכולות הכתיבה של אבא שלו ומן הסתם שהוא פחות מבריק, במובן הזה, אז הוא כנראה מחזיק בדעות שהוא שמע בבית.

אבל לא הגבתי לך אלא לסוויר.

טוב, אם כבר שינו פה את הנושא.

לא מכיר את גפן באופן אישי, אבל יצא לי לראות כמה ראיונות שלו לאחרונה- ממש לא קיצוני כמו שציירו אותו.

בקשר למוזיקה, לטעמי יש לו קול זוועה ואני לא מזדהה עם השירים שלו בשיט, אבל לבחור יש כישרון אין מה להגיד.

המזרחית הפכה למוזיקת חפלות, שירים מאוסים בלי תוכן ורק מנגינה שמחה. פשוט מדהים לשמוע מזרחית של פעם, שירים עם עומק ואשכרה שפה גבוהה. ואני עוד בכלל לא חובב של הז'אנר....

בנוגע לדיון שהיה פה על גפן, מבחינת האישיות שלו גפן הוא הרבה פעמים אופורטוניסט ואומר את מה שמתאים להגיד בהתאם לקהל היעד שישמע אותו. כשזה מתאים לו הוא אומר בגאווה בחו"ל שהוא לא שרת בצבא הישראלי, בארץ הוא כמובן מדבר כבר לא מעט שנים בטון אחר ואומר ש"לא שרתתי בגלל שלא קיבלו אותי עקב הפלטינה בגב" (רק חבל שהאתר הרשמי שלו לא תומך בטענה הזו). כשהתאים לו להיות מרדני הוא כמובן התגאה באי השירות שלו והציג את זה כרצון שלו למרוד בממסד. כשהוא נהיה יותר מיינסטרים התחילו לטחון את סיפור הפלטינה (שכאמור מקבל אור אחר לחלוטין באתר הרשמי שלו, לפחות כפי שהיה כתוב שם זמן רב מאוד).

כשלגפן מתאים להציג אג'נדה מסוימת שתשמש את המטרות שלו הוא לא יבחל בשום אמצעי- הוא יישקר ויעוות את המציאות אם צריך, כולל לקשקש בראיון בגרמניה ש"50% מהישראלים רוצים אותי מת....אני צריך להסתובב בישראל עם שומרי ראש כי אנשים רוצים להוריד אותי..."

בשביל להציג עצמו כאיזה סמן פוליטי בולט בחיים הישראלים (והוא לא) הוא יגיד בראיון שנערך איתו לאחרונה ש"הכדור של יגאל עמיר היה צריך לפגוע או ברבין, או בפרס, או בי" (נובמת).

בקיצר,מבחינה מוזיקלית הוא בעיניי כותב טוב. אני לא אוהב אותו כזמר אבל זה כאמור טעם אישי.

אתה טועה.

כשאתה אומר שאני טועה, אתה מדבר על מה היה מושמע ברדיו או מה הנוער הבוגר היה שומע? שוב, הנוער הבוגר הוא כמובן קובע הטרנד במוסיקה, לדעתי לפחות

בסוף שנות ה-90 הטראנס התחיל לעלות (אייל ברקן וגוד מורנינג יזראל :wubyellow3:) אבל בעיקרון שנות ה-90 היו השנים היפות של הרוק.

בסוף שנות ה-90 הטראנס התחיל לעלות (אייל ברקן וגוד מורנינג יזראל :wubyellow3:) אבל בעיקרון שנות ה-90 היו השנים היפות של הרוק.

אני לא יודע מה איתך בין השנית 96-00 הטראנס היה בשיא ואכל פה כל סגנון מוסיקלי, אין בית שלא היית שומע צלילים אלקטרוניים מתנגנים ממנו, והסמים עברו מילדי הירח אל ילדי הטבע

אתה טועה.

1. אני לא טועה, אני צודק.

2. הצעקות הן תמיד "רוצים שינוי" אבל ב95/96 הוא שינה וצעק "רוצים שלום", המוכרת שבהן במסע השלום 1996. אם אתה רוצה, אני אעלה לך את הביצועים כדי שתוכל להתנצל על זה שאמרת שטעיתי וטעית בעצמך.

3. האתר הרשמי שלו לא תומך בגרסה הזאת? שלום, נעים מאוד. העורך הלפני אחרון של הביוגרפיה של אביב באתר הרשמי. ואתה?

4. אביב גפן מעולם (ויש לי 39 הופעות בין השנים 1991 ל1993 (הממש התחלה)) לא התגאה בזה שהוא לא שירת בצבא, הוא סה"כ אמר דברים קשים על הצבא ממה שהוא רואה ומרגיש.

5. כל מה שכתבת על השקרים והמניפולציות של אביב, אין אחד בעולם שיודע יותר טוב ממני. מבטיח לך.

6. אתה יכול להתנצל עכשיו, או להתערב על כל אחד מהסעיפים האלו. 1000 ש"ח לסעיף. אם אתה כ"כ בטוח בעצמך כדי להגיד שאני טועה.

ובנושא הרוק בשנות ה90.

בתחילת ואמצע שנות ה90 היה השיא של הרוק בארץ.

התחיל בשיא של משינה (מפלצות, חקר התמותה, ולהתראות לנעורים), שלום חנוך, ברי סחרוף, רמי פורטיס ואביב גפן

המשיך פריחה של להקות כמו מופע הארנבות של ד"ר קספר, איפה הילד, זקני צפת, המכשפות, מוניקה סקס והיהודים.

אין ספק ש1990-1996 (או לפחות עד אסון ערד) היה הפיק של הרוק הישראלי.

המזרחית הפכה למוזיקת חפלות, שירים מאוסים בלי תוכן ורק מנגינה שמחה. פשוט מדהים לשמוע מזרחית של פעם, שירים עם עומק ואשכרה שפה גבוהה. ואני עוד בכלל לא חובב של הז'אנר....

מוזיקת חפלות? אתה אולי מתכוון לקובי פרץ ושות', אבל זה בסדר כי אלה לא זמרים בכלל אלא רק פרפורמרים ויש הבדל ענק.

שמתי לך כמה שירים ששלפתי בשניה וזה רק על קצה המזלג לכמה עומק, הגיון ושפה גבוהה יש בשירים.

http://www.youtube.com/watch?v=FbJAf-Ozd0s

http://www.youtube.com/watch?v=pYNCZkzH1H4

http://www.youtube.com/watch?v=j5LP4CQA0Eg&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=eXHt9emhXak&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=OqvjE5c4444

אתם טוחנים מים, בגדול אביב גפן מביא צבע אחר לתוכנית הזו, הוא די מצחיק ולרוב מבין עניין.

באמת שאם הייתי זמר עם גוון מזרחי ואביב היה מסתובב הייתי בוחר בו, יש לו דברים אחרים לתת.

1. אני לא טועה, אני צודק.

2. הצעקות הן תמיד "רוצים שינוי" אבל ב95/96 הוא שינה וצעק "רוצים שלום", המוכרת שבהן במסע השלום 1996. אם אתה רוצה, אני אעלה לך את הביצועים כדי שתוכל להתנצל על זה שאמרת שטעיתי וטעית בעצמך.

3. האתר הרשמי שלו לא תומך בגרסה הזאת? שלום, נעים מאוד. העורך הלפני אחרון של הביוגרפיה של אביב באתר הרשמי. ואתה?

4. אביב גפן מעולם (ויש לי 39 הופעות בין השנים 1991 ל1993 (הממש התחלה)) לא התגאה בזה שהוא לא שירת בצבא, הוא סה"כ אמר דברים קשים על הצבא ממה שהוא רואה ומרגיש.

5. כל מה שכתבת על השקרים והמניפולציות של אביב, אין אחד בעולם שיודע יותר טוב ממני. מבטיח לך.

6. אתה יכול להתנצל עכשיו, או להתערב על כל אחד מהסעיפים האלו. 1000 ש"ח לסעיף. אם אתה כ"כ בטוח בעצמך כדי להגיד שאני טועה.

אתה טועה, כי אביב גפן בלא מעט ראיונות בשנים האחרונות ממצד את עצמו כאיש מחנה השמאל בצורה מובהקת לחלוטין כאשר הוא מדבר נגד הישיבה בשטחים וכו' (וזה בסדר לגמריי, זכותו לחלוטין להיות איש מזוהה פוליטית עם צד מסוים)

מקבל בנוגע ל"רוצים שלום". כנראה שזה עבד בכפיפה לעונת הדאבל....

האתר הרשמי שלו אמר, שחור על גבי לבן (או כל צבע אחר) שאביב גפן רצה להתקבל ללהקה צבאית אך נדחה. במקביל הוא קיבל 24 עקב הניתוח. כאשר תמה תקופת ה-24 והוא היה צריך לבוא לועדה רפואית שתיתן לו פרופיל, הוא איים בהתאבדות אם יגויס מאחר והיה כבר בעשייה המוזיקלית של עצמו ו"חשב שיוכל לתרום לחברה יותר באמצעות שיריו מאשר אם יגויס". במילים אחרות- לא היה בזין שלו לשרת במשהו שהוא לא להקה צבאית, פשוט מאוד. במילים אחרות- הוא שוחרר בגלל איומי ההתאבדות שלו, ולא בגלל שהייתה לו פלטינה בגב בגלל ניתוח העקמת שעבר. אגב, בגלל שידעתי שיום יבוא והאתר עלול לשנות את התוכן שלו, שמרתי את המלל של מה שהיה כתוב שם.....

כך שלהתנצל בטח אין לי מה. גם לא על הראיון ההוא בגרמניה בו הוא מספר שרוצים להוריד אותו בארץ והוא בסכנה כאן וכו' וכו'.

אני יודע שאתה חולה לו על התחת כמעט כמו שאתה חולה על התחת שלי כשמדובר בהיסטוריה של מכבי אבל בחייאת, הוא יכול להיות גם אומן נפלא (שזה עניין של טעם ואני מכבד לחלוטין את הטעם שלך הגם שאני לא שותף לו) אבל גם זיין מוח מידי פעם (וזה בד"כ הולך הרבה פעמים ביחד שמדובר באומנים שחלקם שרוטים לא קטנים).

:whistling: :yellow_cool1:

מוזיקת חפלות? אתה אולי מתכוון לקובי פרץ ושות', אבל זה בסדר כי אלה לא זמרים בכלל אלא רק פרפורמרים ויש הבדל ענק.

שמתי לך כמה שירים ששלפתי בשניה וזה רק על קצה המזלג לכמה עומק, הגיון ושפה גבוהה יש בשירים.

http://www.youtube.com/watch?v=FbJAf-Ozd0s

http://www.youtube.com/watch?v=pYNCZkzH1H4

http://www.youtube.com/watch?v=j5LP4CQA0Eg&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=eXHt9emhXak&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=OqvjE5c4444

וגןם היה את האלבום שאייל הוציא אם אתניקס, וגם אם זאב נחמה שזה לדעתי האלבום הכי טוב שיצא בישראל

http://www.youtube.com/watch?v=pJUOvbD9pus&ob=av3e

וגם בזמן האחרון הוא הוציא עוד שירים טובים

http://www.youtube.com/watch?v=0DXZzKDabSI&feature=relmfu

אני לא יודע מה איתך בין השנית 96-00 הטראנס היה בשיא ואכל פה כל סגנון מוסיקלי, אין בית שלא היית שומע צלילים אלקטרוניים מתנגנים ממנו, והסמים עברו מילדי הירח אל ילדי הטבע

אז גרנו כנראה במקומות שונים.

התוכנית אדירה

אין לי שום פייבוריט, כי יש כל כך הרבה אנשים מוכשרים שם... למי לדעתכם יש את הנבחרת הכי טובה מבין המנטורים?

שאלה למי שראה את הגרסא האמריקאית..

ברגע שמנטור אחד מגיע ל14 מתמודדים מפסיקים האודישנים? ממשיכים בלעדיו? איך זה עובד?

כי יש תחושה של התערבות הפקתית. בהתחלה כולם הסתובבו בתדירות גבוהה ועכשיו נראה שהרבה פעמים "משאירים" לאלה שלא צברו הרבה להסתובב לבד.. פתאום הם מפרגנים אחד לשני בבחירות ולא רבים על מתמודדים כמו בהתחלה. ברור שזה פרט שולי אבל זה מוסיף פלפל לתוכנית.

תכלס גם אני חשבתי על זה

למשל עכשיו לשרית יש 9 מתמודדים, לאביב 8 ולאחרים 7.

יש מצב אולי שהם עורכים את התוכנית בקפידה, ובפרק הבא תראה שיבחרו יותר ברמי ובשלומי שבת