Jump to content

תותחנים או הגנ"א (נ"מ)

Recommended Posts

אחרי שסיננתי כל מיני תפקידים שהחלטתי שאני די מוותר עליהם כמו הנדסה קרבית, מאבחן ביטוני במשמר הגבול וכו'.

די נשארתי עם תותחנים והגנ"א שזה נ"מ.

הנתונים שלי הם:

פרופיל 97 , קב"א 54, דפ"ר 60.

התמיינתי לטייס - נפלתי בירפ"א ב', קיבלתי ביום סיירות - חובלים\צוללות, מתמיין לפרויקט גאמ"א.

אשמח לקבל מידע בכללי על המקומות האלה בעיקר מניסיון אישי.

מה הייתם מציעים לי לבחור מביניהם בעדיפות גבוהה יותר במנילה?

שאלה נוספת ואולי הכי חשובה, איפה שלא הגיע בצבא אני שואף לצאת לקצונה - אם יש דברים כלשהם שיעזרו לי אשמח לדעת אותם.

נערך על ידי YellowHell

אני התגייסתי לפני חודשיים לגדוד 55 בתותחנים.. בוא בוא לתותחנים, יש תפקידים מעניינים..

אם אתה רוצה פירוט אז תיאלץ לחכות שבוע, כי אני חוזר עכשיו לשבוע ואז יוצא לרגילה, ככה שיהיה לי זמן לענות לך (רק שבוע הבא)

אם אתה עם פרופיל 72 (נ"מ או תותחנים) אז אני בכלל ממליץ על שריון - האדם שבטנק ינצח!

אבל זה לא נובע מאיזו בחירה חכמה או משהו, סתם רעל של 3 שנים בחטיבה 7 (רוב השירות כתומך, לא כלוחם)...

אם אתה עם פרופיל 72 (נ"מ או תותחנים) אז אני בכלל ממליץ על שריון - האדם שבטנק ינצח!

אבל זה לא נובע מאיזו בחירה חכמה או משהו, סתם רעל של 3 שנים בחטיבה 7 (רוב השירות כתומך, לא כלוחם)...

פרופיל 97

עדכנתי גם את ההודעה הראשית

נערך על ידי YellowHell

ממה שידוע לי, חיל התותחנים השתדרג מאוד בשנים האחרונות, ונכנס הרבה ציוד חדש וכל הזמן יש פיתוחים טכנולוגיים חדשים.

הדברים שיש שם נשמעים ממש קטלניים.

לך לחיר

תותחנים ונמ תופסים גם קווי חיר רק שאותם זורקים במקומות שלא קורה כלום.

ואם אתה כבר נעול על ההחלטה שלך אז לך לתותחנים. נמ זה בלאי 

סטינגר בראבק,

הגדוד הלוחם היחידי במערך הנ?מ.

הייעוד שלנו הוא החרמון- ובנוסף אנחנו תופסים קווי חיר (כרגע בגוש עציון).

גדוד מאד ייחודי בצה?ל - פעילות מעניינת ואחרת.

הסוללות מורכבות מלוחמים בלבד.

ובנימה אישית יותר- כיוון והתמיינת לטיס, (ומגיעים אלינו הרבה כאלה וכמובן נפלטים) במידה ותרצה לחזור, יהיה לך הרבה יותר קל מאצלינו (בתור קצין כמובן)(וכבר עשיתי את זה עם מס חיילים שלי) כי איכשהו -לא ברור איך- משייכים אותנו לחיה?א.

בהצלחה :)

סטינגר בראבק,

ובנימה אישית יותר- כיוון והתמיינת לטיס, (ומגיעים אלינו הרבה כאלה וכמובן נפלטים) במידה ותרצה לחזור, יהיה לך הרבה יותר קל מאצלינו (בתור קצין כמובן)(וכבר עשיתי את זה עם מס חיילים שלי) כי איכשהו -לא ברור איך- משייכים אותנו לחיה?א.

פייי איזה יח"צ לסטינגר,

הגדוד הלוחם היחיד וזה...

סטינגר בראבק,

המפקדים שלך כנראה הזריקו לך רעל לוריד זה חרא של מקום

חוץ מזה שמרימים הרבה ויוצאים עם גב דפוק לכל החיים זה מקום שלא משקיעים בו כסף והצבא שם עליו זין זה לא נדיר שחסר סד"כ בצורה קיצונית שלא מקובלת בשום מקום אחר (למרות שגם בתותחנים ובשריון המצב לא משהו)

כיפת ברזל המקום היחיד בנ"מ שמקבל תקציבים אבל הכל הולך לאנשי קבע ולוחמים אוכלים חרא כל השירות

שריון כנראה המקום הכי חרא שאפשר לקבל יציאות גרועות תנאים שגם ג'וק היה דופק נפקדות מהמקום

הנדסה ממה ששמעתי לא מקום כזה גרוע והשם שיצא לחטיבה לא ממש נכון

אבל מה שהכי נכון לדעתי זה חיר גולני גבעתי נחל צנחנים זה שירות מעניין ויחס נורמלי

אם אתה יכול להתקבל לסיירת שיהיה בהצלחה

באמת שאני לא יודע מה עשית למשתמש תות שהוא כל כך שונא אותך אבל אל תלך לנ"מ

המפקדים שלך כנראה הזריקו לך רעל לוריד זה חרא של מקום

חוץ מזה שמרימים הרבה ויוצאים עם גב דפוק לכל החיים זה מקום שלא משקיעים בו כסף והצבא שם עליו זין זה לא נדיר שחסר סד"כ בצורה קיצונית שלא מקובלת בשום מקום אחר (למרות שגם בתותחנים ובשריון המצב לא משהו)

כיפת ברזל המקום היחיד בנ"מ שמקבל תקציבים אבל הכל הולך לאנשי קבע ולוחמים אוכלים חרא כל השירות

שריון כנראה המקום הכי חרא שאפשר לקבל יציאות גרועות תנאים שגם ג'וק היה דופק נפקדות מהמקום

הנדסה ממה ששמעתי לא מקום כזה גרוע והשם שיצא לחטיבה לא ממש נכון

אבל מה שהכי נכון לדעתי זה חיר גולני גבעתי נחל צנחנים זה שירות מעניין ויחס נורמלי

אם אתה יכול להתקבל לסיירת שיהיה בהצלחה

באמת שאני לא יודע מה עשית למשתמש תות שהוא כל כך שונא אותך אבל אל תלך לנ"מ

מסכימה עם החי"ר, לא מסכימה ב100% על אל תלך לנ"מ

ומה אתה מצפה ממשתמש שקוראים לו תות?

תותחנים ויש מספיק תפקידים מעניינים

ולבחור שרשם על זה שזורקים במקומות שלא קורה כלום, אז זה די חרטא יפנית כי גם אנחנו (ואנוכי בפרט) השתתפנו במעצרים שנמצאו שם לא מעט דברים מעניינים בכלל, אז אין פה טעם לזלזול.

יחד עם זאת, אין לרוב התותחנים איקסים ודברים משוגעים של חירניקים מסתערים אבל יש עניין זה אין ספק.

אני חי"רניק אז כל הידע שלי מגיע קצת מחברים ובעיקר מפעילות שעשיתי עם החילות הנ"ל.

עד כמה שידוע לי גם בנ"מ וגם בתותחנים יש תפקידים מעניינים, אם אתה רוצה לצאת לקצינים אני חושב שדרך תותחנים זה יותר קל ויש מגוון גדול יותר של אופציות להתקדם, מה גם שבשנים האחרונות נכנסו אל התותחנים הרבה יחידות חדשות וסוגים שונים של אמל"ח (לא כזה שתוכל לשחק איתו ביומיום, אבל בהחלט כזה שתתאמן איתו ושביום פקודה תוכל להשתמש בו).

אני לא מבין את ההתנגדות שלך לחי"ר אבל אם זה מבין 2 האופציות שהצבת כאן אז תותחנים נראה לי יותר מתאים.

חזי פיפוש - עשיתי לך לייק רק על השם שבחרת לעצמך, ענק ! כי בכל שאר ההודעה די דיברת שטויות. בנ"מ סוחבים משקלים בצורה דומה מאד לאלה שסוחבים ביחידות אחרות והמחסור בסד"כ הוא די זהה בכל יחידות הצבא.

מה בדיוק לדעתך הופך את התנאים בשריון לקשים יותר מבכל מקום אחר ? מה גם שבכל גזרות הבט"ש כל החילות מחליפים זה את זה או שפשוט מוצבים יחד באותה גזרה גם חי"ר, גם שריון, גם הנדסה, גם מג"ב, גם תותחנים וגם מודיעין קרבי.

קרא את מה שכולם כתבים, רק מנימוס, תשכח הכל, ותקשיב רק לאולטראס מכבי לפעמים הוא אהבל (כן עמי אני יודע אני מת שניפגש....) אבל במקרה הזה הוא צודק... :)

קודם כל תודה על העזרה והתשובות.

אז נ"מ או תותחנים אתם אומרים תותחנים, אם נוסיף אפשרות של שירות כלוחם ימי (סטילים או דבורים) מה הייתם ממליצים?

עמי, ביחס למה ששריון נותנים, כן, הם אוכלים חרא יותר מכולם. הם נותנים כמו חי"רניקים ומקבלים יחס של רובאי 03. אז זה די לא פייר. אבל אין שום ספק שמבחינת העבודה שלהם אין הבדל בין חיילות אחרים. בנוגע לנושא עצמו - תותחנים או נ"מ? לגמרי תותחנים. נ"מ עם כל הכבוד ובלי לפגוע, זה לא לחימה אלא תומכי לחימה ומוזר בכלל שזה מוגדר כלחימה, אבל אני לא\ אתווכח על זה.

עמי, ביחס למה ששריון נותנים, כן, הם אוכלים חרא יותר מכולם. הם נותנים כמו חי"רניקים ומקבלים יחס של רובאי 03. אז זה די לא פייר. אבל אין שום ספק שמבחינת העבודה שלהם אין הבדל בין חיילות אחרים. בנוגע לנושא עצמו - תותחנים או נ"מ? לגמרי תותחנים. נ"מ עם כל הכבוד ובלי לפגוע, זה לא לחימה אלא תומכי לחימה ומוזר בכלל שזה מוגדר כלחימה, אבל אני לא\ אתווכח על זה.

אני לא מצליח להבין את המשפט ב"יחס למה ששריון נותנים הם אוכלים יותר חרא" ? הם נותנים בדיוק כמו כל חייל אחר. הם יותר עובדים על הטפ"ש של הטנק אז החי"רני"ק עובד יותר על מסדרי הנשק האישי וכו' (שלא לדבר על זה שאיפה שכבר יש נמ"רים עובדים על טפ"ש בדיוק כמו בשריון).

ומה זה יחס של רובאי 03 ? האוכל שלהם פחות טוב ? המפקדים פחות טובים ? המש"קית ת"ש לא טובה ?

זה הכל שאלות חצי ציניות אבל השאלה האמיתית אליך היא איפה אתה רואה את היחס השונה שהם מקבלים ?

אני אנסח את זה טוב יותר: שריון נותנים X כמו כל חטיבה אחרת ולא מקבלים את ה-Y שכל חטיבה אחרת מקבלת. אני חווה את זה על בשרי כמעט כל יום, ששריונר מנסה להתקבל לעבודה אצלנו(עבודה ביטחונית), אבל נמצא כפסול מלכתחילה בגלל הרובאי הנמוך. ולא רק אצלנו, כמעט בכל מקום עבודה מכובד שמתעסק באבטחה, הדרישות הן לפחות רובאי 05. ונכון שאבטחה זה לא שוס, אבל זו אחלה עבודה לסטודנטים ואני לא חושב ששריונר פחות טוב מחי"רניק לדוגמא. לכן צריך או להעלות להם את הרובאי, או להוריד לחי"רניקים. וכן, אני יודע שעניין הרובאי זה לא עניין פורמלי, אבל עדיין צריך למצוא פיתרון לסוגייה זאת. לא הגיוני שהשיריונרים ידפקו כתוצאה מהרובאי שלהם. וואללה לא מדובר רק על הרובאי. יש עוד הרבה דוגמאות, אבל לא ישנתי כבר 24 שעות, אז נשמור את זה לפעם אחרת.

אני לא מסכים איתך בקטע הזה, ראשית כי יש הרבה מקומות שעוסקים באבטחה ומסתפקים ברובאי 03, אבל יותר חשוב מכך ברור שבאבטחה יחפשו אנשים שהם רובאי 05. בעוד שריונרים עוסקים מעט מאד בחי"ר במהלך השירות שלהם (טירונות, קווי חי"ר פה ושם) וככה גם צריך להיות כי הם צריכים להתמקצע על הטנקים, החי"רניקים עוסקים כמעט כל השירות בפעילות חי"ר שמה לעשות, כל עוד אבטחה זה שומר אחד או קבוצת שומרים קטנה והנשק שיש להם זה אקדח או נשק קל ולא טנק, ברור שיעדיפו לקחת את החי"רניקים.

הרובאי 05 (או 07 במקרה של רוב החי"רניקים) רק אומר שהם עסקו יותר זמן בתחום של לחימה רגלית וזה מה שצריך בעבודות אבטחה.

ככה למשל אם יבוא חי"רניק רובאי 08 (בוגר קורס מ"כים) מול איש מחשבים מממר"ם וינסה להתמודד איתו על עבודה בהיי-טק סביר להניח שאיש ההי-טק יהיה זה שיקבל את העבודה. או דוגמא נוספת, מעולם הקצינים, אם שני סרנים יתמודדו על תפקיד לוגיסטי במפעל, אחד מהם היה מ"פ מבצעית והשני מ"פ מפקדה אז סביר להניח שמ"פ המפקדה שכל שירותו עסק במנהלה יקבל את התפקיד כי זה יותר רלוונטי אליו.

בסיכום קצר אחרי כל החפירה הזו - התיעדוף לחי"ר באבטחה נובע רק מזה שמגיע אדם שיש לו סוג של ניסיון בתחום ולדעתי זה לא קשור להגדרה היבשה של הרובאי שלו.

אחרי שסיננתי כל מיני תפקידים שהחלטתי שאני די מוותר עליהם כמו הנדסה קרבית, מאבחן ביטוני במשמר הגבול וכו'.

די נשארתי עם תותחנים והגנ"א שזה נ"מ.

הנתונים שלי הם:

פרופיל 97 , קב"א 54, דפ"ר 60.

התמיינתי לטייס - נפלתי בירפ"א ב', קיבלתי ביום סיירות - חובלים\צוללות, מתמיין לפרויקט גאמ"א.

אשמח לקבל מידע בכללי על המקומות האלה בעיקר מניסיון אישי.

מה הייתם מציעים לי לבחור מביניהם בעדיפות גבוהה יותר במנילה?

שאלה נוספת ואולי הכי חשובה, איפה שלא הגיע בצבא אני שואף לצאת לקצונה - אם יש דברים כלשהם שיעזרו לי אשמח לדעת אותם.

למה אתה לא רוצה חיר?

ולמה אתה פוסל הנדסה קרבית?

שמע לי,אם אתה לא רוצה חיר פשוט לך להנדסה קרבית

הרבה יותר מעניין מתותחנים ונמ...זה עולם אחר לגמרי,גם חבלה,גם לוחמה רגלית...

ובאמת שאין לך מה לפזול לכיוון של נמ...עדיף תותחנים