Jump to content

כדוריד-חוזרים לליגה

איל פרולינגר

Recommended Posts

אחריי תקופה ארוכה מתחדשת ליגת הכדוריד ביום שישי הקרוב.

לפני שאכתוב על כדוריד אני רוצה לברך את קבוצת הכדורעף על ההישג היפה באירופה

וברצוני לאחל לכדורעף ולכדוריד הצלחה בהמשך הדרך הן בארץ והן באירופה.

בפגרה הארוכה חלו בקבוצה שני שינויים:

עדן צרפתי ביקש לטזוב עקב העובדה שהתקבל לתוכנית ריאליטי בטלויזיה.

נענינו לבקשת עדן שיחררנו אותו ובמקומו הוחתם תום פבריקנט שוער שכמו

אלון כהן גדל בקרית מוצקין.

אנחנו מאחלים לעדן הצלחה בדרכו החדשה ולתום שיצליח איתנו ובגדול.

בנוסף החזרנו לקבוצה את ליעד אשכנזי אחריי מספר עונות באסא.

אני יודע שיש כאלה שהתרעמו על ההחלטה להחזיר את ליעד בעיקר עקב

התקרית שהיתה בינו לבין האוהדים לאחר חצי הגמר לפניי שנתיים.

ליעד כבר מזמן הביע חרטה והתנצל על התנהגותו.

בנוסף מדובר בשחקן בית שגדל במכבי והביע רצון לחזור

דבר שמתאים למדיניות שלנו להחזיר את כל מי שגדל במכבי ועבר לקבוצות אחרות הביתה.

ליעד התבגר רכש נסיון ואני מקווה שיעזור לנו במשימות הרבות והכבדות שעומדות לפנינו

בכל המסגרות.

ביום שישי אנחנו מתחילים סידרה של יותר מ20 משחקים בחודשיים ואין ספק שאנחנו זקוקים

לסגל שחקנים רחב ואיכותי.

אני קורא לכל האוהדים לעמוד אחריי השחקנים והצוות המקצועי

להגיע ולעודד כמה שיותר ולעזור לנו להביא את הקבוצה

למחוזות שבהם לא היתה ,

מתחילים כבר ביום שישי הקרוב במשחק חוץ קשה בסביון.

שיהיה לכולנו בהצלחה

אם אני לא טועה הדרבי עם אס"א הוא ב-30/1, יש מצב להקדים אותו ביום?

ביום שני ב-30/1 יש בבלומפילד משחק של הכדורגל מול קריית שמונה.

הנושא הזה כבר נדון מול הקבוצה ונכון לעכשיו יש בעיה להזיז אותו מאחר שהמשחק אמור להיות משודר אז ערוץ הספורט מחליט מתי יהיה.

שלום לכולם,

מזה כמה ימים אני מעוניין לפתוח את הנושא הנ"ל ולתת לכם התייחסות למס' שינויים, החתמות ושחרורים של שחקנים שביצענו בתקופת הפגרה האחרונה.

לאור התגובות הקשות שהופיעו בדף הפייסבוק, החלטתי להמתין עוד יום לנשום עמוק, כדי להתייחס עניינית לבעיות ולקונפליקטים שהעליתם בעניין החתמתו של ליעד ולא אמוציונאלית.

אתייחס רק עניינית ואני בוחר לא להגיב לחלק שהחליט לקלל, לאיים, לפגוע ברמה האישית באנשי המועדון וההנהלה, זה לא הסגנון שלי וכאן אני לא במשחק.

1. ערן אברמוביץ - מאחר וההתנהלות מול ערן הגיעה בסופו של דבר לערכאות משפטיות ועדיין נמצאת שם, לא אוכל להתייחס לנושא הנ"ל לעומק, אני רק יכול לציין שבתחילת הדרך היה רצון אמיתי של שני הצדדים לשתף פעולה השנה ובעתיד והנושא לא הסתדר עקב חילוקי דעות על נושאים מהותיים. אני מניח שהדברים שרשמתם בדף הפייסבוק מגיעים ממידע שקיבלתם מצד אחד, אבל מאחר ואין לכם את כל המידע ביד, אני מציע שלא תקפצו למסקנות לגבי מי צודק ומי לא. שתסתיים הפרשה סופית, אשמח לפתוח מולכם את כל הקלפים ואז תשפטו.

2. גיא רן - גיא רן שוחרר מהקבוצה לא מסיבות כלכליות כלל, כפי שציינתם או רמזתם, גיא עבר מספר עבירות משמעת ולאחר שיחה שהתקיימה עם אביו, הוחלט לבסוף על שחרורו מהקבוצה, הנושא הכספי היה זניח ולא היווה מכשול. מאז שחרורו בוצעו עוד מס' שיחות הבהרה איתו ועם אביו ואני לא פוסל את חזרתו לקבוצה באחד מן הימים. גיא שוער מוכשר, ילד מיוחד עם טמפרמנט חם ואני מקווה ומאמין שהוא יתבגר ולאט לאט ידע לנתב את המזג שלו למקומות הנכונים ואז ישפר משמעותית את יכולתו. מערכת היחסים בינו ובינינו טובה מאוד וכפי שציינתי, לא פוסל את חזרתו לקבוצה.

3. עדן צרפתי - עדן פנה אלינו לקבלת שחרור מהקבוצה, לאחר קבלתו לתוכנית ריאליטי כלשהי. קיבלנו את בקשתו ואנחנו מאחלים לו בהצלחה בתוכנית.

4. תום פבריקנט - שוער שהגיע במקומו של עדן צרפתי, שוער שגדל בקרית מוצקין, עבר בנבחרות ישראל, לא שיחק בעונה האחרונה והגיע אלינו כעת. תום יזדקק לתקופה קצרה של התאקלמות וכניסה לכושר משחק ואני בטוח שיסייע לנו בעמדה הזו בהמשך העונה. בחור חיובי מאוד, בעל מוסר עבודה גבוה.

5. ליעד אשכנזי - מאחר וכאן מדובר בנושא החם והרגיש בימים האחרונים, ארחיב קצת לגבי השחקן, הבן אדם ומערכת השיקולים שליוותה את ההחתמה שלו. אני מראש מציין, שיש דברים ברמה האישית שאינני יכול לחשוף לגבי השחקן, מתוך שמירה על פרטיותו, אבל גם כאן, כמו גם במקרה של ערן, אינכם מכירים את כל פרטי התמונה ותאמינו לי שבמקרה של ליעד היא סופר סופר מורכבת ורגישה.

ליעד גדל במכבי ת"א מגיל 9 בקבוצות הכדוריד של המועדון, לליעד היו חיים אישיים לא פשוטים בלשון המעטה ומורכבים מאוד וכאן המקום שלא אוכל להרחיב לגביו.

ליעד עבר תהליך מאוד ארוך ומורכב של התעצבות והתבגרות שלווה בהמון קשיים ומכשולים עימם התמודד לבד, כשהכדוריד היווה עבורו את גלגל ההצלה לחיים. מורכבות החיים בה גדל, באה לידי ביטוי פעמים רבות בהתנהגות לא נאותה וחריגה של ליעד הן כילד צעיר והן כמתבגר וההתנהגות שלו במשחק הגביע היא דוגמא לכך, אם כי יש לציין שהוא הביע בזמנו חרטה על התנהגותו והתנצל על כך.

במהלך תקופת ההעברות האחרונה קיבלנו פניה מליעד לחזור למכבי ת"א.

מבחינה מקצועית נטו אנחנו מעריכים שהצטרפותו לקבוצה יכולה לסייע הן בעיבוי המערך האחורי של הקבוצה והן בעמדת פינה שמאל, במידה ונזדקק, לאור סימן שאלה שעומד כרגע על המשך פעילותו של טל בלכר בעונה עקב פציעה לא פשוטה שעבר וכרגע הושבת מפעילות.

ליעד צבר ניסיון באס"א ת"א במשחקי פלייאוף ומעמדי גמר וברמה המקצועית אנחנו סבורים שיוכל לסייע.

במערך השיקולים שלנו אם לצרפו לקבוצה כן או לא, עמדו לא מעט שיקולים מעבר לשיקול המקצועי הנקי ואחד הנושאים המרכזיים היה ההתנהגות והאופי שלו כספורטאי וכאדם. עשינו לא מעט בדיקות בעניין והתרשמנו כי במהלך השנתיים-שלוש האחרונות , עבר ליעד הליך משמעותי של התבגרות והתעצבות אישיותית ולאחר חוות דעת שקיבלנו משחקנים וקולגות ששיתפו עימו פעולה באס"א, התרשמנו כי ליעד יכול להתאים גם מהבחינה הזו או לפחות שווה הזדמנות נוספת להיות במכבי ת"א.

השיקול הנוסף היה הרצון שלי ושל איל מהיום הראשון שלנו במועדון, להחזיר הביתה כמה שיותר שחקני בית שגדלו במועדון, מתאימים מקצועית ואישיותית ומביעים רצון אמיתי לחזור. אני מציין זאת בכל פורום שאני נמצא בו בספורט, כי חשיבות והערך המוסף שיש לשחקני בית הוא אדיר וזה חלק מהאני מאמין שלי.

ביצענו מס' שיחות עם ליעד והתרשמנו כי הוא באמת מעוניין לחזור הביתה, לתרום למועדון ולסייע להצלחה שלנו, התרשמנו שאכן ליעד נמצא ברמה האישיותית במקום אחר והרבה יותר בוגר ואחראי מלפני שנתיים שלוש ויותר ובסופו של דבר בשקלול כל הנתונים החלטנו על הבאתו לקבוצה.

אני חייב לציין שלא עלה בדעתנו שתגובתכם תהיה כל כך קשה ואמוציונאלית, אם כי אני יכול להבין מאיפה זה בא ושאירועי חצי גמר הגביע עדיין חקוקים היטב בזכרון שלכם.

שלא יהיה ספק, התנהגותו של ליעד באותו המשחק היתה לא ראויה בלשון המעטה וכל התקרית והמעורבים בה היתה מיותרת לכולם.

כהערת אגב, אני רוצה להזכיר לכם, מי עמד לצידכם וליווה אתכם בכל מהלך ההסתבכות עם המשטרה והיס"מ באותה תקרית מצערת!!!

לסיכום, כפי שידוע לכם, אנחנו תמיד פתוחים ועומדים לרשותכם בכל עניין, בקשה, הערה, הצעה שיש לכם בעניין הקבוצה והמועדון ונמשיך להיות כאלה ואני בטוח שאתם יודעים לכבד בסופו של דבר את ההחלטות שאנחנו לוקחים.

אני חושב שגם בסוגיה שנפתחה הפעם שהיא בהחלט לא פשוטה לכולם, יש דרך ליישב מחלוקות וליישר הדורים בין כל הצדדים, אני מכיר רק דרך אחת ברגעים כאלה והיא דרך של ישיבה משותפת ודיון בדברים, הצפת הבעיות וחשיבה לפתרונות ויש פתרון הולם ומתאים לכל בעיה.

אני מניח שלשלב הזה יכנס איל עם חזרתו ארצה ונקיים יחד פגישה מסודרת ואני תקווה כי נמשיך בדרך המשותפת.

תודה לכולם על הכנות ברור לי שכל מה שנאמר על ידכם נובע ממקום עמוק בלב ואני מעריך את זה מאוד מאוד.

בהזדמנות זו, ברכות לכדורעף על ההעפלה לשמינית הגמר בגביע האתגר ובהצלחה לכל קבוצות מכבי ת"א באשר הן.

אבי רש

אבי היקר,

זה בכלל אבל בכלל לא מובן מאליו שמאמן בא ופותח בפני האוהדים מה באמת קורה בקבוצה, יישר כוח!! ואל תתייחס לכל מלעיזים והשונאים. אנחנו יודעים שאצלכם הקבוצה היא מעל הכל ואתם תעשו הכל למען הצלחת המועדון.

שוב, יישר כוח :wubyellow3:

אבי היקר,

זה בכלל אבל בכלל לא מובן מאליו שמאמן בא ופותח בפני האוהדים מה באמת קורה בקבוצה, יישר כוח!! ואל תתייחס לכל מלעיזים והשונאים. אנחנו יודעים שאצלכם הקבוצה היא מעל הכל ואתם תעשו הכל למען הצלחת המועדון.

שוב, יישר כוח :wubyellow3:

כל מילה.

אני חייב לציין שלא עלה בדעתנו שתגובתכם תהיה כל כך קשה ואמוציונאלית, אם כי אני יכול להבין מאיפה זה בא ושאירועי חצי גמר הגביע עדיין חקוקים היטב בזכרון שלכם.

מרגש, שקראתי במעריב השבוע שהוא חזר, הייתי בטוח שדי לא יזכרו לו את מה שקרה אז, אבל אם אנשים פה זוכרים משהו מכדוריד לפני שנתיים, זה אומר שיש חיים מסביב לקבוצה ולא ריק. סימן חיובי

רק לטובת מי שלא חי בפייסבוק, אפשר לינק לראות מה הלך שם?

שקראתי במעריב השבוע שהוא חזר, הייתי בטוח שדי לא יזכרו לו את מה שקרה אז, אבל אם אנשים פה זוכרים משהו מכדוריד לפני שנתיים, זה אומר שיש חיים מסביב לקבוצה ולא ריק. סימן חיובי

רק לטובת מי שלא חי בפייסבוק, אפשר לינק לראות מה הלך שם?

אתה מוזמן להצטרף (אם עדיין לא עשית את זה) לקבוצה של מכבי כדוריד בפייסבוק. אשתך חברה בקבוצה whistling.gif

לגבי ליעד - קשה מאוד לשכוח. לא מדובר רק במשחק חצי הגמר אלא ב-4-5 משחקים (כולם משחקי דרבי כמובן), בהם הוא והמשפחה שלו התגרו בנו בצורה מכוערת.

תוסיף לזה את האכזבה מחציית הכביש לאס"א, דווקא כשניסינו והצלחנו לבנות קבוצת צמרת, וקיבלת משהו שקשה מאוד לשכוח או להתעלם ממנו. בטח ובטח שבענף קטן ומשפחתי כמו הכדוריד.

יצוין שבפעמים שלא התייחסנו אליו בכלל במהלך המשחק ניצחנו בצורה משכנעת בכל משחקי הדרבי. עם זאת, ההחתמה שלו עדיין מעט צורמת.

אבי ואיל - תודה רבה על ההתייחסות. ניפגש מחר במשחק מול סביון.

א. שאחותו של ליעד תשב בבקשה בפינה הכי רחוקה ממני בהדר יוסף.

ב. חבל שגיא כבר לא אצלנו, אין ספק שהילד מוכשר והוא הכי אהוב בארץ והלוואי והוא יחזור.

ג. באמת כבר היה עדיף להביא את ולדי :)

למי שמתעניין - מכבי כדוריד חזרה הערב למסלול הניצחונות עם 28:21 על אשדוד בחוץ.

ביום שישי ב-16:00 בהדר יוסף משחק בית מול רמת השרון, וביום שני בשבוע הבא הדרבי מול אס"א (כן - ידוע כבר שזה מתנגש עם הכדורגל מול קרית שמונה).

אתה מוזמן להצטרף (אם עדיין לא עשית את זה) לקבוצה של מכבי כדוריד בפייסבוק. אשתך חברה בקבוצה whistling.gif

לגבי ליעד - קשה מאוד לשכוח. לא מדובר רק במשחק חצי הגמר אלא ב-4-5 משחקים (כולם משחקי דרבי כמובן), בהם הוא והמשפחה שלו התגרו בנו בצורה מכוערת.

תוסיף לזה את האכזבה מחציית הכביש לאס"א, דווקא כשניסינו והצלחנו לבנות קבוצת צמרת, וקיבלת משהו שקשה מאוד לשכוח או להתעלם ממנו. בטח ובטח שבענף קטן ומשפחתי כמו הכדוריד.

יצוין שבפעמים שלא התייחסנו אליו בכלל במהלך המשחק ניצחנו בצורה משכנעת בכל משחקי הדרבי. עם זאת, ההחתמה שלו עדיין מעט צורמת.

אבי ואיל - תודה רבה על ההתייחסות. ניפגש מחר במשחק מול סביון.

מה קשה לשכוח?

איך אני אמור להראות את עצמי בהדר יוסף אם הוא חוזר?

אני עוד ישים לאמא שלו פצצה על מה שהיא עשתה לי בזמנו...