Jump to content

אפקט הפרפר

הילד בן 30

Recommended Posts

שלום,

אני מאוד מאמין באפקט הפרפר

למי שלא מכיר בפשטות מדובר בכך שכל דבר קטן משפיע על ההמשך...

מה לדעתכם היתה נקודת הכשל בעונה הזאת... שאם היתה משתנה אולי עוד היינו מדברים חזק בצמרת.

אני נוטה להאמין שזה היה המשחק נגד רמת השרון המחזור אמצע השבוע הארור אליו הגענו בביטחון ומאזן מושלם בליגה.

מאז הביטחון ירד וחלה ירידה עקבית ביכולת....

אחח.. אם רמת השרון לא היו מבקיעים את השער הלא ספורטיבי (ניבאלדו שכב פצוע) ואם הוא לא היה מקבל אדום.. אולי היינו היום קצת יותר למעלה?

נכון, יש והיו הרבה בעיות אחרות, אבל באמת שעם ליגה כל כך חלשה וסגל כל כך מוכשר שיש לנו יכלנו עדיין להתגבר על הבעיות הללו.

מה דעתכם?

קבוצה לא קמה ונופלת על גול כזה או אחר או אדום.בסוף הבלוף של ההגנה הזו היה יוצא החוצה ,בנוסף איווניר איבד את חדר ההלבשה ולא בגלל השטות הזו ,זה משחק שהיה אפשר לתקן (מחזור 5 להזכירך).

אני מסכים איתך.

מצד שני כדורגל הוא משחק של מומנטום.

אז אני לא אומר שהיינו מושלמים, אבל יכול להיות שהיינו היום עם עוד 6-9 נקודות והרבה יותר ביטחון.

עם כל הבלוף של ההגנה, אני חושב שעדיין יש לנו סגל שהיה צריך לרוץ הרבה יותר חזק העונה..

מה קרה באמת בין המחזור החמישי לחמש עשרה אף אחד לא יודע, אבל ברגע שהפסדת לעולה החדשה, קבוצות יותר מאמינות שאפשר להקבוצה עצמה איבדה ביטחון.

כי עד אותו משחק באמת היתה תחושה שלוקחים אליפות בהליכה.

רעיון נחמד, אך קשה לתלות את האשמה של כל העונה על משחק אחד, הריקבון הוא מעבר למשחק אחד או שניים

אם כבר "אפקט הפרפר לילה" - שחקנים שבשלבים קריטיים התעסקו יותר בבילויים מאשר חיים ספורטיביים (אז עכשיו בגארבאג' טיים הם משחקים מעולה- אבל עם איזה תואר זה משאיר אותנו?)

רעיון נחמד, אך קשה לתלות את האשמה של כל העונה על משחק אחד, הריקבון הוא מעבר למשחק אחד או שניים

אם כבר "אפקט הפרפר לילה" - שחקנים שבשלבים קריטיים התעסקו יותר בבילויים מאשר חיים ספורטיביים (אז עכשיו בגארבאג' טיים הם משחקים מעולה- אבל עם איזה תואר זה משאיר אותנו?)

יש לי שאלה אלייך ותעני אורגינל חוץ מיצחקי את יודעת כמה שחקנים במכבי נחשבים בליינים ?

לא משחק כזה או אחר. (ה-2-2 נגד עכו שנה שעברה דווקא כן היה כזה)

מאז ה-4-0 אני עוד יותר כועס על השחקנים.

הם יכלו לרוץ ככה כל השנה ולא עשו את זה - בלי שום קשר למאמן כזה או אחר.

חובת ההוכחה עליהם במשחקים הקרובים שהם רצים כמו שרצו שלשום, בלי שום קשר לזהות היריבה, פשוט היינו ראשונים לכל כדור. ואת זה אפשר לעשות בכל משחק נתון, בלי לדבר בכלל על הפוטנציאל הטכני של הקבוצה.

נקודת הכשל בעונה הזאת היא בשיקטאש בחוץ.

איווניר קיבל אופוריה אחרי פנאתינאייקוס ועלה עם ילדים בני18-20 באחד מהמשחקים הראשונים שלהם באירופה , נגד קהל עוין , נגד קבוצה יותר טובה ממך , וניסה ללחוץ את הקבוצה השנייה במקום לשחק מבוקר ועל מתפרצות.

אחרי המשחק הזה הוא התהפך לגמרי והתחיל לנסות שיטות ומערכים מוזרים ולא להמשיך עם ה4-4-2.

מוטי איווניר הרים אותנו למעלה בתחילת העונה אחרי 16 שנה פעם ראשונה שבערך בתקופה של חודשיים חזרו לי הרגשות של שנות ה90 , אמרתי לעצמי מכבי שלי חזרה , והיום אני אומר לכם מוטי בנה - מוטי הרס אין לי כח לפרט כל מה שאני חושב רק תחושת פספוס ענקית.

מכבי תל אביב מכבי חיפה 1-1 מכבי חושבת שעדיין היא לא בליגה של הגדולות וכל הסכסוכים יצאו החוצה. עטר יצחקי ואוויניר

אפשר להצביע על כמה נקודות.

ההפסד לרמה"ש בסיבוב הראשון.

המכות ב11 מול חיפה ביתרון 1-0 שגמר את העידוד וגמר את הקבוצה.

ההפסד לבית"ר - התקשורת שבוע לפני דיברה כמה מכבי תיתן וכמה ביתר מפורקת ההפסד הרג את השחקנים, שבר עם הקהל , לוגסי עשה זין לקהל.

אפקט הפרפר קלאסי בעונה שעברה היה במשחק מול חיפה בקריית אליעזר. פסלו לקולאוטי שער חוקי אחרי פתיחת משחק טובה שלנו ואח"כ הכל כבר ידוע.

אפקט הפרפר קלאסי בעונה שעברה היה במשחק מול חיפה בקריית אליעזר. פסלו לקולאוטי שער חוקי אחרי פתיחת משחק טובה שלנו ואח"כ הכל כבר ידוע.

איזה שטויות אתם מדברים. הנה אחד בשבילכם. 2004- הקבוצה נראית חרא 2011-הקבוצה נראית חרא בגלל 2004. צאו מהעבר. אנחנו לא נראים טוב לא בגלל קלינגר אלא רק בגלל כל אחד שעבר פה

אני גם מאמין בעניין של אפקט הפרפר כהסבר על השפעה, אבל גם מאמין שכל דבר יכול לקרות רק בדרך אחת.

מצד אחד הרי אתה אומר שאם דברים היו קורים באופן שונה, גם דברים אח"כ היו קורים באופן שונה.

מצד שני, כדי שהדברים האלה היו קורים באופן שונה, משהו אחר היה צריך לקרות באופן שונה קודם.

אין לזה סוף.

מוטי איווניר הרים אותנו למעלה בתחילת העונה אחרי 16 שנה פעם ראשונה שבערך בתקופה של חודשיים חזרו לי הרגשות של שנות ה90 , אמרתי לעצמי מכבי שלי חזרה , והיום אני אומר לכם מוטי בנה - מוטי הרס אין לי כח לפרט כל מה שאני חושב רק תחושת פספוס ענקית.

זה מה שקורה כששני משחקים משנים את הדעה של אוהדים לגבי הקבוצה מקצה אחד לקצה השני, במקום להיות סבלניים, לא לקפוץ למסקנות. אני אישית דאגתי להיזהר מזה כל הזמן - קיצוניות זה אף פעם לא טוב. במיוחד אחרי שאותו הדבר בדיוק קרה בעונה שעברה.

השינוי הקיצוני באווירה באיצטדיון זה גורם עיקרי לפי דעתי לנפילה שהייתה.

על העונה הנוכחית אפשר לשים נק' אחת או שתיים של תחילת הירידה. אבל ברמה של אפקט פרפר? לא יודע...

אפקט פרפר קלאסי בקבוצת ספורט הוא הסל של דריק מול קובנה.

רק מההפסד לבית"ר בגלל השזרוע.

עד ההפסד היינו מקום ראשון ויחסית יציבים.

מההפסד הזה נפתח פער והחחילה השרשרת הפסדים, ההתרחקות מהצמרת, הפיטורים של איוניר וכל הבלגאן.

בכדורגל זה הרבה עניין של מומנטום וצבירת בטחון, בטח בליגה פח זבל כמו שלנו שקרית שמונה עושה 13 נצחונות מ-15 עם סגל ותקציב כזה.

אם אותו משחק היה בבלומפילד סיכוי הרבה יותר גדול שהיינו מנצחים ומי יודע איך היינו ממשיכים.

מצד שני במוקדם או במאוחר היה מגיע הפסד שממנו קבוצה טובה וחזקה לא צריכה להתפרק.

יש לי שאלה אלייך ותעני אורגינל חוץ מיצחקי את יודעת כמה שחקנים במכבי נחשבים בליינים ?

כן.

שמות מן הסתם לא נכתוב כאן.

אבל אני יודע.

אני גם יודע בדיוק מי מהשחקנים מתקשר לאיזה אוהד, ומי מהשחקנים מקתשר לאיזה כתב.

נו ו...?

כל עוד הם משחקים טוב אני יכול לחיות עם זה, הבעיה שהם משחקים טוב רק עכשיו וכל העונה היו עסוקים בדברים אחרים.