Jump to content

סוף לנסיעות חינם לחיילים

Guest Zokif

Recommended Posts

ביזיון.

שירות חובה? סבבה. משכורת רעב? גם סבבה.אבל לבטל נסיעות חינם? בושה.

כן, צה"ל צריך לממן גם את הנסיעות של החייל כשהוא לא בדרך לבסיס או ההפך. לא רוצים לממן את זה? תעלו את המשכורת או תבטלו את השירות חובה.

מדינה ביזיון יודעים לפגוע רק בחלשים.

אם חייל טעה בדרך? נרדם באוטובוס? עלה על קו לא נכון?

מריחים את הבעיות כבר מעכשיו... אומנם אני כבר לא חייל, אבל יש לי אח שכן, ובכלל לפני שמקצצים את הפלג אוכ' הזאת יש הרבה דברים לפני שדורשים קיצוץ.

אין להם כסף להביא לחיילים, אבל אנחנו פאקינג משלמים מיסים לערבים.

25 מיליון שקלים בשנה זה מה שהם חוסכים מהחיילים שלנו.

ורק באוקטובר המדינה שילמה לפלסטינים 100 מיליון דולר (!!).

זין של מדינה.

חיילים לעתיד, תהיו חכמים, בעיקר כלכלית, לכו ללמוד תורה.

גם תוכלו להתבטל וגם תרוויחו בשנה מה שחייל ירוויח בשלוש.

מדינה מטומטמת, למה להפסיק בנסיעות?

תכריחו את כל החיילים לקנות את כל הציוד הצבאי שלהם בריקושט, תפסיקו לספק בחינם, תחסכו ים כסף.

ובכלל, למה שחיילים יאכלו על חשבון המערכת? אתם יודעים כמה זה עולה?

הם מספיק טובים למות בשביל המדינה, הם לא מספיק טובים כדי לנסוע בחינם.

מצאו להם על מי ליפול וממי לקצץ.

יש כל כך הרבה כסף שהולך לפח במדינה הזאת, ודווקא מהחיילים לוקחים.

אה כן אדון נתניהו:

http://www.themarker.com/news/1.1600847

גועל נפש.

חיילים לעתיד, תהיו חכמים, בעיקר כלכלית, לכו ללמוד תורה.

גם תוכלו להתבטל וגם תרוויחו בשנה מה שחייל ירוויח בשלוש.

מדינה מטומטמת, למה להפסיק בנסיעות?

תכריחו את כל החיילים לקנות את כל הציוד הצבאי שלהם בריקושט, תפסיקו לספק בחינם, תחסכו ים כסף.

ובכלל, למה שחיילים יאכלו על חשבון המערכת? אתם יודעים כמה זה עולה?

הם מספיק טובים למות בשביל המדינה, הם לא מספיק טובים כדי לנסוע בחינם.

מצאו להם על מי ליפול וממי לקצץ.

יש כל כך הרבה כסף שהולך לפח במדינה הזאת, ודווקא מהחיילים לוקחים.

אה כן אדון נתניהו:

http://www.themarker.com/news/1.1600847

גועל נפש.

לא פלא שכל הזמן מדברים שהמון אנשים משתמטים מהצבא... במציאות של היום אחד שלא עשה צבא צובר במקרים שונים פור על אחד שכן עשה צבא ותרם למדינה. רק המחשבה שאחד 3 שנים לא שירת בצבא חסך המון כסף (ולא כל חייל יכול גם לעבוד במקביל) ואילו חייל שרק השתחרר צריך להסתדר עם מענק שחרור ופיקדון שנגמרים מאוד מהר (לדוג' לימודים שעולים המון).

כיום יש בעיה שחיילים לא אוכלים בצבא כי הם נגעלים, אז 3 שנים הם מוציאים המון כסף כי אין מה לעשות חלקם מפונקים, חלקם לא רוצים וכל אחד וסיבותיו.

יש לי כבר 3 חברים שעזבו את המדינה כדי להתחיל את החיים בחו''ל כי פשוט נמאס להם שאי אפשר לחיות כאן כמו בנאדם.

• מנהלים ראשיים

1)שום סיבה בעולם גם החוק הכי מפגר לא צריך למנוע פה מאף ילד/ילדה בריאים להתגייס ולשרת את המדינה.

2)החוק מעולה - היישום שלו? חצי כח.

אם יש חיילים שמשרתים בקרייה, וגרים בחיפה, הם לא צריכים לחגוג כל יום על הנסיעות חינם של הצבא. זה בזבוז, כנ"ל אנשי הקבע.

מה שכן, זה ידרוש התייעלות מהצבא, בחלקים שהוא נגוע בהם ברפש, כמו מפקדים גרועים ולוגיסטיקה מינמלית.

אם זה מה שיחסוך לצבא כסף אז בכיף.. בייחוד שאין שום הצדקה לזה שחיילים שמשרתים בתל אביב וגרים ברדיוס של 30 ק"מ יוכלו לנסוע חינם בכל הארץ.

3)הגיע הזמן שיקום מפקד בצבא ויגדל קצת ביצים ויתחיל לחתוך בכל הרנ"גים,רסר"ים,סגני אלופים שקוראים עיתון עד 1. המשכורות, הפנסיות וכל המסביב שלהם לוקחים קצת יותר מ 25 מליון שקל בשנה.

4)מעניין אם יבוא היום שבו יבטלו לחיילי חיל האוויר את התובלות שלהם.. או לפחות יגבילו אותם כך שאך ורק טייסים יוכלו להשתמש בהם.

למישהו יש מושג כמה עולה לתדלק הרקולס לקו של תל אביב - באר שבע - עובדה וחזור?

קודם הרכבות, עכשיו האוטובוסים. כן..אין ספק שהמדינה פועלת נגד השתמטות. איכס גועל נפש, כבר עדיף להיות חרדי

הנסיעות חינם באוטובוסים החלו בסוף 2001.

עד אז היו כרטיסיות צבאיות שהיו מותאמות ל"קודי נסיעה" שונים לפי מקום המגורים של החייל. ברור שאם למשל הייתי בצבא והייתה לי כרטיסיה שמתאימה לנסיעה בתוך גוש-דן ופתאום נסעתי עם חברה לצימר בגליל והייתי רוצה לנסוע לשם באוטובוס, לא הייתי יכול לנסוע עם הכרטיסיה הזו...את הכרטיסיות היו מחדשים בשלמיה בבסיס. כ"א היה מקבל בד"כ 2 כרטיסיות, וכמובן שאם איבדת אחת היית יכול לעלות מת"ש. אני איבדתי אחת אבל התחמקתי ממת"ש.

:)

יכול להיות שביטול ההיתר לנסוע בטרמפים (שנכנס בסוף שנות ה-90') היה גורם מסוים בביטול הכרטיסיות והחלת הנסיעה בחינם לחיילים. כנראה שהאינתיפאדה הייתה טריגר לכך בגלל שההתרעות על פיגועים כמובן קפצו בעשרות מונים תוך זמן קצר.

אבל אני באמת לא זוכר מה היה הנימוק אז סביב ביטול הכרטיסיות. יכול להיות שזה כלל לא היה בגלל האיסור נסיעה בטרמפים אלא פשוט כי בצבא הגיעו למסקנה שכל ההתעסקות הזו עם הכרטיסיות היא בזבוז זמן יקר ובלבול מוח לכולם.

אין להם כסף להביא לחיילים, אבל אנחנו פאקינג משלמים מיסים לערבים.

25 מיליון שקלים בשנה זה מה שהם חוסכים מהחיילים שלנו.

ורק באוקטובר המדינה שילמה לפלסטינים 100 מיליון דולר (!!).

זין של מדינה.

זה כסף שלהם.

לא איכפת לי שביטלו את ההצעה הזאת

עצם זה שרצו להגביל את החיילים בנסיעות זה הביזיון הכי גדול ששמעתי לאחרונה

פשוט יושבים שם חבורה של אטומים שבמקום לחסוך בתקציבים ע"י קיצוץ במשכורתיהם ובתנאים של הבכירים, הם מנסים לזיין את האזרח הקטן שבמקרה הזה אלו החיילים.

אוקיי, תבטלו את הנסיעות חינם. אבל תגדילו את השכר החודשי של כל חייל. אם לא, אז איפה ההגיון פה חבורה של כלומניקים. גם נותנים הכל למדינה וגם רוצים שהחיילים יכנסו למינוסים על גבי מינוסים כשהם בשירות צבאי. פשוט בושה וחרפה.

לא יאומן שמנסים לירוק בפנים לציבור שכן תורם למדינה המחורבנת הזאת.

טירוף מה שהולך פה, אם אתה עלוקה וחניוק דואגים לך ואם אתה מסכן את החיים שלך למדינה ולא מוצץ לה את הדם מזיינים אותך.

הסטטוס שלי בפייסבוק מהבוקר:

מרגיש צורך עז להבהיר למי שלא הבין: הקיצוץ בנסיעות לחיילים הוא תרגיל זול ושפל מאד של משרד הביטחון והמלוכלך העומד בראשו, כדי לגרום לנו לחשוב שאין להם מאיפה לקצץ. ויש להם המון מאיפה לקצץ אז שלא יזבלו בשכל. פגיעה בחיילים בשביל קידום אג'נדות- זה לא עבד בשביל השמאל הקיצוני, לא בשביל המתנחלים ולא יעבוד גם לך אדוני השר אהוד ברק.. הביתה!!

ועכשיו תוספת בגלל ההתקפלות: אני מאמין שהם ידעו שזה מה שיקרה, שתהיה סערה רצינית בגלל זה ובסוף הם ייאלצו להתקפל. אבל אני בטוח שלא יעברו יותר מ72 שעות עד שנשמע את האזהרה- אם לא רוצים שנקצץ מההכנות לאיראן, ולא רוצים שנקצץ בנסיעות לחיילים- אז אנחנו לא יכולים לקצץ בכלל. אז אל תאמינו לשקרן הזה.

יובל מאיפה הסקת את זה אחי?

אני יודע שזה צעד שהגיע מנווה ולא מברק כחלק מהתייעלות צה"ל

פלג, אין שום דבר שקורה היום במטכ"ל ולא נובע\עובר דרך כבוד השר. אחת מתוצאות פרשת הרפז.

מעבר לזה זוהי לוגיקה ומסקנה שלי ולכן ראוי שאוסיף "לכאורה". התייעלות של צה"ל הייתה מתחילה מהבשר העבה ולא מהשוליים הדקים. כל עניין התחבורה הוא אפילו לא 0.05 אחוז מתקציב הביטחון. כמו כן אם היה תהליך התייעלות לא הייתה צריכה להיות התנגדות כלכך גדולה לקיצוץ. כל המהלך נראה כמו תרמית אחת גדולה עם מטרה ברורה- לפנות אל המכנה המשותף הכי נמוך לכל העם- דאגה לחיילים.

מה אתם רוצים מהמדינה ?

וועד העובדים שולט ברכבת והם דורשים לעשוק את המדינה בשביל זה.

ולפעמים אין מה לעשות בדיוק כמו עם חברת חשמל וועד עובדי הנמל נתניהו יכול לקפוץ לשמים

אבל הוועדים שולטים ואין מה לעשות נגדם.

צברי לא מדובר על הרכבות אלא על האוטובסים שזה נושא שונה לגמרי.

לא מכיר את נושא האוטובוסים

אבל אם זה בגלל שרוצים להעלות את הכסף למדינה ולסחוט אותה בנושא הרגשי הזה אז זין ! זה מהכיס של כולנו וצריך לחוקק חוקים או להפסיק לחברות האוטובוסים את הרשיון או מה שלא יהיה אבל לא לשלם.

ואם זה בגלל קיצוצים של הצבא, צריך לפטר את מי שהביא את הרעיון ואת הרמטכל שתמך מזה.

נסיעות חינם לחיילים זה דבר בסיסי ביותר שלא ניתן בכלל לחלוק עליו.

-------------------------------

עדכון : הבנתי שהצבא רוצה להחזיר לחיילים החזר הוצאות על הנסיעות במקום שם יהיו חינם, לפי הקפיצה של שר התחבורה וההתנגדות שלו אני יכול להבטיח לך שזה יהיה חסכון גדול לכולנו והפסד ענק של אגד ושאר וועדי העובדים.

* אני לא מכיר את הנושא ולכן אני מתייחס רק לנקודות ספציפיות ולא יותר מזה.