Jump to content

חיזוק ההגנה בחלון העברות

ליד הקרן

Recommended Posts

כן אה? הרמה של קריית שמונה... אתה מדבר על סאלח חסארמה ושיר צדק. לעומת בלם נבחרת קרואטיה הצעירה, בלם פותח בנבחרת מונטנגרו, בלם ברזילאי מהליגה הספרדית הראשונה ושירן ייני.

די מגזימים בקטע של ניבאלדו, אין לו רקורד טוב בכלל, אז הוא הגיע לויאדוליד, שיחק בקושי 20 משחקים בקבוצה שירדה ליגה והועף בסוף העונה, זה אומר שהוא שחקן טוב? ממש לא.

להזכירך, גם איציק זוהר שיחק בקריסטל פאלאס, עידן טל בגיחות לאברטון וריו ויאקנו ועוד, אבל זה לא אומר שהם הצליחו שם.

ניבאלדו הוא שחקן בלי כישרון ובלי כלום, אני עד עכשיו לא מבין למה אין בלם מהנוער שעולה במקומו, הוא ביזיון בכל משחק מחדש מוסר כדורים לחלוצים של היריבה עם נגיחות הזויות.

בנוגע לפאביצ'ביץ', כולם יודעים שיש לו את זה בסופו של דבר, ראינו לא מעט משחקים שהוא גם הציל אותנו, אבל משהו אצלו בראש קצת נדפק,

מה שבטוח זה ששיר צדק או כל סלאח חסארמה כאלה מקרית שמונה בחיים לא יצליחו במכבי, כנ''ל לגבי כל שחקן בקישור ובהתקפה שם,

להתמודד עם האין לחץ בקרית שמונה והניהול המעולה שם ואז להגיע למקום כמו מכבי... תוך שנה הם מוצאים את עצמם במכבי אחי נצרת.

הגנה זה יותר משחקן כזה או אחר.

שחקני ההגנה שלנו לא פחות טובים מאלו של הפועל או של קריית שמונה ברמת השחקן. אבל מבחינה קבוצתית זה לא עובד. את הפתרון במקרה הזה צריכים לספק לוין והשחקנים, ושום רכש לא ישנה את זה.

הפתרון היחידי שזיו משחק זה לגרום לקשר אחורי לסגור איתו לקשר השמאלי לסגור איתו ולאחד החלוצים לסגור איתו אולי אז צד שמאל לא יהיה בית זונות.

קודם להעיף את זיו אחרי זה נדבר על איך כל הקבוצה עושה הגנה ביחד

יכול להיות שיש מקום לחיזוק(ניבאלדו צריך ללכת, פאביצ'ביץ' להישאר, יש מקום להביא בלם).

אבל הגנה מתחילה מהתקפה, ושלקבוצה אין מוטיבציה, אין הגנה, חיזוק לא יפתור את הצורה שבה הקבוצה שלנו נראת.

מי שטוען שהשחקנים שלנו לא טובים שיסתכל איך היללו פה שנה שעברה בדיוק את אותם שחקני הגנה כשהיינו ההגנה הטובה בליגה בערך עד אמצע העונה.

השחקנים עצמם זו לא הבעיה.

הבעיה האמיתית היא שלפעמים משחקים 3 שחקנים קדמיים שלא עוזרים, מה שקורה שהשחקן הראשון ששומר באגפים הוא מגן (וזה לא שלמגנים שלנו יש משחק הגנה מושלם).

עברת אותו או העברת כדור דרכו, שחקן מול השוער.

וזה קורה בלי סוף.

ומי שבאמת חושב שהבלמים של ק"ש טובים יותר מהבלמים שלנו.... אז אני לא חושב. וגם אם כן ההבד לא צריך להיות כזה גדול.

זה בתוספת העובדה שיש לו 2 שוערים לא רעים, אבל אף אחד מהם לא מביא נקודות במו ידיו.

ככה תגיעו ל21 שערים חובה ב18 מחזורים.

ולגבי ייני, זה השחקן שאני הכי אוהב במכבי, באמת, והא שחקן הגנה מאוד חכם, אבל כנראה משהו משתבש איתו, אין לי איך להסביר כי הוא עצמו כמעט לא עושה טעויות, אגב גם הבלם שלידו בד"כ לא עושה טעויות פתאליות, ועדיין ההגנה שלנו מסננת.

אז או שזה באמת בעיה קבוצתית, או שזה שילוב של שחקן שלא גדל בעמדה שלו.. לא יודע.

מי שטוען שהשחקנים שלנו לא טובים שיסתכל איך היללו פה שנה שעברה בדיוק את אותם שחקני הגנה כשהיינו ההגנה הטובה בליגה בערך עד אמצע העונה.

השחקנים עצמם זו לא הבעיה.

הבעיה האמיתית היא שלפעמים משחקים 3 שחקנים קדמיים שלא עוזרים, מה שקורה שהשחקן הראשון ששומר באגפים הוא מגן (וזה לא שלמגנים שלנו יש משחק הגנה מושלם).

עברת אותו או העברת כדור דרכו, שחקן מול השוער.

וזה קורה בלי סוף.

ומי שבאמת חושב שהבלמים של ק"ש טובים יותר מהבלמים שלנו.... אז אני לא חושב. וגם אם כן ההבד לא צריך להיות כזה גדול.

זה בתוספת העובדה שיש לו 2 שוערים לא רעים, אבל אף אחד מהם לא מביא נקודות במו ידיו.

ככה תגיעו ל21 שערים חובה ב18 מחזורים.

ולגבי ייני, זה השחקן שאני הכי אוהב במכבי, באמת, והא שחקן הגנה מאוד חכם, אבל כנראה משהו משתבש איתו, אין לי איך להסביר כי הוא עצמו כמעט לא עושה טעויות, אגב גם הבלם שלידו בד"כ לא עושה טעויות פתאליות, ועדיין ההגנה שלנו מסננת.

אז או שזה באמת בעיה קבוצתית, או שזה שילוב של שחקן שלא גדל בעמדה שלו.. לא יודע.

בגדול אני חושבת שאתה צודק.

בקשר לייני, מה שלא מסתדר זה שהוא היחידי שמתפקד בהגנה וכולם מסתמכים עליו שיעשה את העבודה השחורה במקום לבוא ולעזור כמו כל קבוצה נורמלית.

אגב אם ההתקפה שלנו הייתה מתפקדת אולי ההגנה לא הייתה עומדת בכמות עבודה של שלושה משחקים בכל משחק. כשהקישור+התקפה לא מתפקדים העומס עובר להגנה...

רוב הקבוצה עם אגו גדול ולא נאה להם לעשות עבודה שחורה. (כשצריך לשדל שחקנים לבשל ואל להיות אגואיסטים לך תשדל אותם לרדת להגנה...)

גם אם יביאו את פפה זה לא יעזור כי הקשרים שלך לא יורדים עם המגן מה שגורם ל-2 קשרים אחוריים שלך לשמור על 3 קשרים מרכזיים + מגן שעולה באחד הצדדים.

א' ב' של כדורגל שכל מישהו שמבים טיפה כדורגל רואה

כל מילה. הגנה זה מאמץ קבוצתי. בתחילת העונה ההגנה נראתה טוב יותר, כי בקושי היה צורך להתגונן כתוצאה מהלחץ שהפעיל החלק הקדמי.

הכי אפור בנוער כיום

לא יודע איזה משחקים ראית,

אבל מאלו שאני ראיתי הוא הכי לא אפור.

בלם נהדר, פיזי, ממושמע הגנתית ועם משחק ראש יוצא דופן.

הבעיה האמיתית מגיעה מהאגפים אז נכון שחסרמה ושיר צדק לא טובים מניבאלדו פאביצביץ וייני אבל גבאי ומטוביץ יותר טובים מצד אחד מסבן וורד(נעלם) ומצד שני מזיו וצקול(שבקושי שיחק) תוסיף לזה קישור של 3 שחקנים שתמיד יורדים ושלושת החלוצים שעושים לחץ וככה יש לך את ההגנה הטובה בליגה עד שלא תביא מגן שמאלי ושלפחות 2 שחקני התקפה לא יעזרו להגנה ההגנה תמשיך להיות מסננת ולא משנה כמה הבלמים שלנו יהיו טובים(הם הוכיחו כבר את זה)

ייני כבר חלש תקופה לא מעטה אבל מפחדים לדבר על זה.

אני חושב שאם שחקן נותן הכל ונלחם ומשקיע ומכבד את הקהל אז שלא הולך והוא לא בכושר לא צריך לעשות פיל מזבוב.

במילים אחרות הכל בסדר.

עריכה: ושחושבים על זה, ייני חלש?

ייני לא חלש בתקופה האחרונה.

הוא פשוט לא מצטיין כמו שהוא עשה במחזורים שבאו לפני. וזה סופר לגיטימי. אתה לא יכול לצפות משחקן להיות השחקן המצטיין בכל משחק.

אני לא זוכר במשחקים האחרונים שלו טעויות קריטיות/משחקי נפל. סה"כ משחקים שנעו בין "בסדר" ל"בסדר גמור" - הלוואי וככה היו שאר השחקנים שלנו.

ושמע,

כשייני הוא כל מה שיש ללא מעט אוהדים להאחז בו, באמת מפחיד לדבר על זה.

רק במשחק האחרון הוא עלה לנו בגול נגד ראשל"צ. בכלל הוא יוצר לא מעט חורים עם יציאות לא טובות לנבדל, אין לו משחק גובה ויש מצבים בהם במקום לתקוף את השחקן הוא מחכה מולו. ניבאלדו חיפה עליו לא מעט בשני המשחקים האחרונים.

הוא לא הבעיה שלנו אבל הוא לא שלח, ברומר ואפילו לא באדיר של היום או בנאדו בעונה האחרונה שלו בקריירה.

ההגנה איתו לא נראית טוב, אולי נוכחות אולי מנהיגות קשה לי להסביר.

למה אתה אומר שמפחדים? אתה מדבר על זה כבר חודש.

הוא השחקן הכי יציב שלך, המכביסט היחידי שלך. חלאס עם הסטייקיאדה!

כל שחקן אחר בתוך חוליית הגנה וקבוצה כל כך לא מתפקדת לא היה עושה חצי ממה שהוא עושה...

הפתרון היחידי שזיו משחק זה לגרום לקשר אחורי לסגור איתו לקשר השמאלי לסגור איתו ולאחד החלוצים לסגור איתו אולי אז צד שמאל לא יהיה בית זונות.

קודם להעיף את זיו אחרי זה נדבר על איך כל הקבוצה עושה הגנה ביחד

כן.

הבעיה שאמרנו את זה לפני זיו על גפני.

ולפני זה על שיטרית.

בטח נגיד את זה גם על מי שיבוא במקום זיו.

תאכלס אחי, בכל רביעיית הגנה בליגה הזאת יש חוליות חלשות - אין פה איזה רביעייה מושלמת - אבל קבוצות עומדות יותר טוב מאיתנו ועושות משחק הגנה יותר טוב. זה מה שחסר למכבי בעיקר. זיו יותר פוגע לנו בהנעת הכדור וביציאה קדימה עם החוסר טכניקה שלו.

רק במשחק האחרון הוא עלה לנו בגול נגד ראשל"צ. בכלל הוא יוצר לא מעט חורים עם יציאות לא טובות לנבדל, אין לו משחק גובה ויש מצבים בהם במקום לתקוף את השחקן הוא מחכה מולו. ניבאלדו חיפה עליו לא מעט בשני המשחקים האחרונים.

הוא לא הבעיה שלנו אבל הוא לא שלח, ברומר ואפילו לא באדיר של היום או בנאדו בעונה האחרונה שלו בקריירה.

ההגנה איתו לא נראית טוב, אולי נוכחות אולי מנהיגות קשה לי להסביר.

הוא באמת פחות טוב - אבל זה כי התרגלנו שהוא עוצר בגפו את כל זה שהקבוצה לא עומדת נכון ולא לוחצת על הכדור והמרחקים המטורפים.

ברגע שמשחק ההגנה שלנו יהיה יותר טוב גם אם ייני יהיה ב 70 אחוז יכולות שלו - זה עדיין בלם טוב.

כשהחזקנו בכדור 60-70 אחוז מהזמן בתחילת העונה אז ההגנה הייתה טובה יותר מכיוון שהקבוצה היריבה פחות מאמינה ומגיעה למעט מצבים.

ברגע שמיכה ומדוניאנין הודרו אין לנו קישור, אין לנו פוזשן וגם אין לנו הגנה.

כשהחזקנו בכדור 60-70 אחוז מהזמן בתחילת העונה אז ההגנה הייתה טובה יותר מכיוון שהקבוצה היריבה פחות מאמינה ומגיעה למעט מצבים.

ברגע שמיכה ומדוניאנין הודרו אין לנו קישור, אין לנו פוזשן וגם אין לנו הגנה.

וואלה על פניו נשמע הגיוני...אבל זה כל כך לא נכון.

גם נגד ראשון החזקנו בכדור בסביבות 60 אחוז מהזמן (רק ברצלונה מגיעה במשחקים שלה ל +65 אחוז החזקת כדור - זה לא הנורמאלי)

גם עם מדו+מיכה אתה לא תחזיק בכדור יותר מ 60 אחוז מהזמן.

הבעיה שלנו היא כשהכדור לא אצלנו.

כל מה שנכתוב תקשר את זה למדו איכשהו - לא קונה את זה.

גם שמדו שיחק ההגנה הייתה פח אחד גדול.

ומדו הוא בטח לא האיש ששרף שטחים ולחץ על הכדור. הוא היה נח ומחכה שהכדור יחזור אלינו.